Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: obuwie ortopedyczne - czy może zaszkodzić "zdrowej"  (Przeczytany 8638 razy)

Offline raggen

• Nowy użytkownik
  • *
obuwie ortopedyczne - czy może zaszkodzić "zdrowej"
« dnia: Grudzień 08, 2006, 09:29:49 pm »
ahoj wszystkim. mam pytanie . czy w butach ortopedycznych (model KUNZLI ORTHO TOTAL tzw. THE ACHILLES BOOT) można chodzić tak poprostu bez problemów ze stopami, bez zalecenia lekarza? czy grozi to w przypadku tego konkretnego modelu tzw. THE ACHILLES BOOT jakimiś konsekwencjami? jeśli nie czy one są równie wytrzymałe jak "zwyczajne" but, czy szybciej się niszczą? odpowiedzcie szybko o ile ktoś może i coś wie. z góry dzięki.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2006, 09:38:09 pm »
odpowiedzcie szybko

oooj, ale Dar to nie wszechwiedza ekspresowa.

Pytaj u producenta, a nie popędzaj userów .
Tu  nie ma etatów.
Wiesz to brzmi aż żałośnie-mieć zdrowe stopy a kupować ortopedyczne .
a może podobają się jako "glany"?  ;)  http://katalog.gelbart.ch/default.asp?MenuID=78
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline raggen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2006, 10:00:26 pm »
1.ależ nie popędzam...pisałem "jeśli ktoś może" ,a szybko się wkradło;)
2.rzeczywiście żyjąc w kulturze obrazków patrzymy na wygląd...i to prawda podoba mi się wygląd tego modelu butów (czy brzmi to żałośnie oceńcie sami)
3.nie mam możliwości zapytania producenta...z opisu wnioskuję iż chodzi o wzmocnienie achillesów po kontuzji...możesz odpowiedzieć niezobowiązująco czy to może zaszkodzić? (poprostu wyraź swoją opinie jesli chcesz i możesz  i nie koniecznie szybko;))

Offline Beata_weronika

• Podglądacz
  • *
    • http://www.weronika.e-debica.pl
Re: obuwie ortopedyczne - czy może zaszkodzić "zdrowej&
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2007, 03:09:30 pm »
Cytat: "raggen"
ahoj wszystkim. mam pytanie . czy w butach ortopedycznych (model KUNZLI ORTHO TOTAL tzw. THE ACHILLES BOOT) można chodzić tak poprostu bez problemów ze stopami, bez zalecenia lekarza? czy grozi to w przypadku tego konkretnego modelu tzw. THE ACHILLES BOOT jakimiś konsekwencjami? jeśli nie czy one są równie wytrzymałe jak "zwyczajne" but, czy szybciej się niszczą? odpowiedzcie szybko o ile ktoś może i coś wie. z góry dzięki.

No wiesz-moja córeczka ma wadę stopy a lekarz nie zaleca jej obuwia ortopedycznego tylko obuwie z normalną wkładką i usztywniona zapietką, które to można kupić w zwyklym sklepie-najlepiej żeby miały znak "zdrowa stopa" -nie rozumiem po co ci te buty ortopedyczne skoro dziecko nie ma problemów ze stopami.Można dziecku bardzo powaznie zaszkodzić stosując u niego buty ortopedyczne(chyba że to są po prostu profilaktyczne a kupowane w ortopedycznym sklepie bo takie ja własnie kupuję ;) -te tylko zapobiegają wadom a nie leczą i korektuja jak ortopedyczne więc sa bezpieczne.Jeśli chcesz zabezpieczyć dzieciątko przed ewentualnymi wadami to kupuj profilaktyczne.
Beata mama Weroniki- 18miesięcy  

www.weronika.e-debica.pl
"Gdy coś uparcie gaśnie,złap się iskierki nadziei..."

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:29:31 pm »
Beata_weronika ja to rozumiem że on chce dla siebie takie buty, bo mu się podobają!!

raggen a co jeszcze ci się podoba po drugiej stronie?

Offline Beata_weronika

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2007, 01:45:26 pm »
Cytat: "kasiape"
Beata_weronika ja to rozumiem że on chce dla siebie takie buty, bo mu się podobają!!

raggen a co jeszcze ci się podoba po drugiej stronie?

www.weronika.e-debica.pl

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2007, 05:31:56 pm »
z butami ortopedycznymi to jest tak że to co jednemu (rodzaj) pomoże drugiej osobie może zaszkodzić. Jeśli mowa o obuwiu ortopedycznym takim prawdziwym a nie z półki w sklepie obuwniczym z opisem OBUWIE ORTOPEDYCZNE to powinno ono być dobrane ściśle do wymagań schorzenia i powinno zawierać odpowiednie elementy konstrukcyjne.
Dlatego but ortopedyczny nie jest równy dla buta ortopedycznego. Np. mogą być wykonane dla jednej osoby dwa różne konstrukcyjnie buty.
Dlatego nie można ogólnie stwierdzić czy pomoże czy zaszkodzi bo może jego konstrukcja jest odpowiada dla potrzeb schorzenia.
Czasami drobne wady można korygować wkładką umieszczoną w odpowiednim bucie konfekcyjnym.

Offline Beata_weronika

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:35:53 am »
Cytat: "Wojtek_K"
z butami ortopedycznymi to jest tak że to co jednemu (rodzaj) pomoże drugiej osobie może zaszkodzić. Jeśli mowa o obuwiu ortopedycznym takim prawdziwym a nie z półki w sklepie obuwniczym z opisem OBUWIE ORTOPEDYCZNE to powinno ono być dobrane ściśle do wymagań schorzenia i powinno zawierać odpowiednie elementy konstrukcyjne.
Dlatego but ortopedyczny nie jest równy dla buta ortopedycznego. Np. mogą być wykonane dla jednej osoby dwa różne konstrukcyjnie buty.
Dlatego nie można ogólnie stwierdzić czy pomoże czy zaszkodzi bo może jego konstrukcja jest odpowiada dla potrzeb schorzenia.
Czasami drobne wady można korygować wkładką umieszczoną w odpowiednim bucie konfekcyjnym.

www.weronika.e-debica.pl

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:06:25 pm »
Jeśli mówimy o obuwiu ortopedycznym to jest to obuwie lecznicze więc stosuje się je tylko w przypadku jakiś wad. Zatem zakłądając but na zdrową stopę możemy spowodować to iż nabierze ona nieprawidłowych nawyków.

Offline Beata_weronika

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2007, 11:56:04 am »
Cytat: "Wojtek_K"
Jeśli mówimy o obuwiu ortopedycznym to jest to obuwie lecznicze więc stosuje się je tylko w przypadku jakiś wad. Zatem zakłądając but na zdrową stopę możemy spowodować to iż nabierze ona nieprawidłowych nawyków.

--------------------------------
Zgadzam się z Tobą :)
Beata mama Weroniki- 18miesięcy  

www.weronika.e-debica.pl

Offline AnetaOrzysz

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2008, 03:38:33 pm »
mam pytanie ,czy wasze dzieciaczki z zD noszą może buciki ortopedyczne?Pytanie moje z tąd,że ostatnio byłam z Bartkiem u lekarza rehabilitacji i wypisał mi wniosek na właśnie takie obuwie w zaleceniach istotnych przy doborze obuwia napisane mam tak:"płaskokoślawość stóp,koślawość kolan w przebiegu zespołu Dawna".Natomiast dzisiaj widziałam się z innym lekarzem w poradni wad postawy i mówił mi ,że u dzieci z zD nie zalecał by takiego obuwia więc stąd moje wątpliwości.
ANETA mama BARTUSIA 4 l z zD i 2 letniej NIKOLCI

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2008, 05:26:26 pm »
Anetko faktycznie bardzo często dzieci z zD mają tę przypadłość.
Związana ona jest z genetycznie uwarunkowaną wiotkością mieśni, ścięgien, więziadeł.

Nie polecam Ci obuwia z obcasami Thomasa- robią je tak sztywne i wredne a liczą jak za woły.
Żeby zmniejszyć te przypadlości- naucz synka siedzieć po turecku- to prostuję postawę, biodra a przede wszystkim koślawość kolan.
Zwykle kolanka idą do środka  a ten siad jest odwrotnością-czyli "wyprostowuje" do prawidłowej pozycji.
Możesz nauczyć synka chodzić po zewnętrznej stronie stóp-oczywiście nie na stałe, tylko w  formie radosnej zabawy.
Koślawość stóp jest związana ze słabym napięciem mięśni, brakiem łuku pod stopami.
Wyobraź sobie teraz założenie mu obuwia ortopedycznego ze sztywną podeszwą-jak więc ma ten łuk napinać mięśnie?
Żeby "wydobyć" choć troszkę tego niezbędnego łuku-należy ćwiczyć-NIE usztywniać!!!!
To nie jest koślawość z nadwagi, ze złej postawy ciała- tylko uwarunkowane genetycznie.
Niestety wielu lekarzy nadal zaleca te buciki (szyte na miarę kosztują ponad 600zł). a wcale nie spełniają swojej roli u dzieci z zD.

skonczę potem-mam gościa

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2008, 08:20:55 pm »
niech dziecko jak najczęściej chodzi boso, zwłaszcza po trawie i po piasku lub po dywanie o wys.ok. 7mm
kupuj tylko takie buty, które mają elastyczną podeszwę, sztywny zapiętek, szeroki przód i odpowiedni rozmiar
niech dziecko ćwiczy stopy: chwyta palcami woreczki z piaskiem, drobne przedmioty, zwija ręcznik, chodzi na zewnętrznych krawędziach stóp i na palcach
Ja namówiłam Monikę moją, żeby ćwiczyła w 2 miseczkach z wodą (ciepła i zimna)
paluszkami chwytała wrzucone tam tasiemki (nazwłayśmy to łowieniem rybek)  ;)

Tu masz zestaw ćwiczeń na płaskostopie i koślawość kolanek
http://forum.darzycia.pl/topic,4274.htm

Wczytaj się w poprzednie dyskusje o stopach w tym dziale-tu wszystko znajdzieszz.

A te proponowane buty ortopedyczne (słupołazy)  :evil:  zastapią w zupełności buciki z firmy Bartek. Używałam je kilka lat. http://www.bartek.com.pl/dlaczego.php

Niektóre mamy kupują droższe z firmy Piedro- o tym też już była tutaj mowa.

Offline AnetaOrzysz

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2008, 08:32:01 pm »
dziękuję soniu za wyczerpującą odpowiedź.Teraz już nie mam żadnych wątpliwości.
ANETA mama BARTUSIA 4 l z zD i 2 letniej NIKOLCI

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2008, 10:27:51 pm »
dobrze jest też kupować buty z atestem ze znanych marek!
to ile chcą pieniędzy za buty "ortopedyczne" woła o pomstę do nieba!! a są takie nie wygodne, że nie da się w  nich chodzić :oops:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach