Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Badanie ABR wykazało ciężki albo umiarkowany niedosłuch  (Przeczytany 29434 razy)

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
Badanie ABR wykazało ciężki albo umiarkowany niedosłuch
« dnia: Listopad 28, 2006, 11:46:09 pm »
Witam!
Jesteśmy znowu totalnie zdołowani. Dzisiejsze badanie ABR wykazało ciężki albo umiarkowany niedosłuch - sprawa dziwna i niejasna bo w badaniu ABR gorzej wypada prawe ucho a w badaniu OAE lewe. Byliśmy zaskoczeni taką diagnozą bo wydawało nam się że Adaś może nie zawsze, ale reaguje na dźwięki.
Zostaliśmy skierowani do poradni w CZD (18.XII) w Warszawie gdzie najpierw mają powtórzyć ABR. Wiem że jest również Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu może tam szukać pomocy? Proszę doradźcie.
P. dok. od rehabilitacji zaleciła leczenie wiotkości metodą Voity - po pierwszym zabiegu mały  tak się rozpłakał że aż było go żal.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
ZAWAŁ

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2006, 02:27:56 am »
Zawał przeglądnij tematy,tu sporo jest informacji.
Zerknij np. do tego wątku:
Badania słuchu
oraz
Badanie słuchu - audiolog czy laryngolog
zanim ktoś z Rodziców tu nie zaglądnie.
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2006, 04:51:16 pm »
Witam!
Naczytaliśmy się o słuchu. Dzięki za linki. Niby dzisiejsza technika radzi sobie z takimi przypadkami ale...
Wczoraj miał miejsce chyba mały sukces rehabilitacyjny - malec sam przewrócił się z brzuszka na plecki. Dzisiaj odbywały się "pokazy" dla cioci, kuzyna, kuzynki i rodzeństwa. Były gromkie owacje. Jak dalej utrzyma się takie zainteresowanie to będziemy zmuszeni zbierać opłaty za "występy" naszego syna. :D
Mamy już pierwszy kontakt z dr Ganowicz z CZD. Przyjmie nas dopiero w lutym (takie kolejki), ale już dziś wysłaliśmy ksero wszystkich dotychczasowych wyników - pierwsze wskazówki P. dr przyśle nam na emaila. Nasze pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
Poniżej kolejna fotka - tuż przed "występem"
Pozdro
ZAWAŁ

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2007, 11:15:27 pm »
Witaj, my też jesteśmy pacjentami Pani dr Ganowicz, tyle tylko że mamy ogromne szczęście mieszkać niedaleko CZD w Warszawie. Karol dzisiaj kończy 5 miesięcy i właśnie dzisiaj miesliśmy wizytę u audiologa. Miał zrobione testy przesiewowe i niestety oba odczyty były nieprawidłowe co oczywiście spowodowało, że dostaliśmy skierowanie na ABR. Będzie w piątek. Pani doktór powiedziała, że niekoniecznie to oznacza wadę słuchu ale strasznie się boję, bo mam takie przeczucie że jest coś nie tak. Co prawda Karol reaguje na dźwięki ale nie zawsze. Sama nie wiem. Dzisiaj spędziliśmy prawie cały dzień w szpitalu a w piątek Karol musi spać prawie godzinę podczas badania bo inaczej będzie trzeba zrobić następne. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Zwrócono mi uwagę że nie podałam żadnego namiaru na siebie. Mieszkam w Warszawie ul. Trakt Lubelski 140/20 m 2, 04-790 Warszawa, tel 602 576 104. Pewnie nie jest to najlepsze miejsce żeby się przedstawiać ale bardzo proszę o kontakt mamy, które mogą wesprzeć mnie i podzielić się doświadczeniem pozdrawiam
Monikaks

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2007, 11:18:54 pm »
I jeszcze jedno, Pani doktór stwierdziła wysiękowe zapalenie ucha środkowego w obu uszach. Powiedziała że jest to normalne w przypadku ZD , czy jest możliwość żeby tego uniknąć???
Podobno pomagają masaże logopedyczne

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2007, 11:24:05 pm »
monikaks
Zobacz do wątku odnośnie uszu

http://forum.darzycia.pl/topic,1874.htm
Zapalenia ucha

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:14:09 am »
Cytat: "monikaks"
Witaj, my też jesteśmy pacjentami Pani dr Ganowicz, tyle tylko że mamy ogromne szczęście mieszkać niedaleko CZD w Warszawie. Karol dzisiaj kończy 5 miesięcy i właśnie dzisiaj miesliśmy wizytę u audiologa. Miał zrobione testy przesiewowe i niestety oba odczyty były nieprawidłowe co oczywiście spowodowało, że dostaliśmy skierowanie na ABR. Będzie w piątek. Pani doktór powiedziała, że niekoniecznie to oznacza wadę słuchu ale strasznie się boję, bo mam takie przeczucie że jest coś nie tak. Co prawda Karol reaguje na dźwięki ale nie zawsze. Sama nie wiem. Dzisiaj spędziliśmy prawie cały dzień w szpitalu a w piątek Karol musi spać prawie godzinę podczas badania bo inaczej będzie trzeba zrobić następne. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Zwrócono mi uwagę że nie podałam żadnego namiaru na siebie. Mieszkam w Warszawie ul. Trakt Lubelski 140/20 m 2, 04-790 Warszawa, tel 602 576 104. Pewnie nie jest to najlepsze miejsce żeby się przedstawiać ale bardzo proszę o kontakt mamy, które mogą wesprzeć mnie i podzielić się doświadczeniem pozdrawiam
Monikaks

Poniżej podaję link w którym opisałem naszą wizytę w CZD
http://forum.darzycia.pl/vp102693.htm#102693
Witam!
Powiało optymizmem!!!!!!!!!!!!
Ale od początku - w CZD byliśmy już ok. 11.00 (ABR o 15.00) P. doktor żartowała - co wy będziecie przez tyle godzin robić. Byliśmy w Centrum całą rodziną także znęcaliśmy się nad Adasiem na zmianę - żeby nie spał - chodzenie po korytarzach - pokazywanie "innych dzidziów":D. Szło nawet bezproblemowo, ale ostatnia godzina była krytyczna i trzeba było "zaostrzyć tortury". Pomysłowa mama zaczęła przebierać malucha, stosować Vojtę, kiedy i te zabiegi nie pomagały - Adaś zasypiał mimo wszystko - posunęliśmy się do ostateczności ;) czyli do podszczypywania. Te wszystkie "zabiegi" były dla niego nieprzyjemne, ale bolały bardziej nas niż jego.
Dotrwaliśmy z trudem do badania. Potem poszło jak po maśle. Nareszcie papu do syta i w "kimono". Całe badanie mały spał bezproblemowo.
Dziś tzn. dzień po badaniu zadzwoniła do nas P. doktor żeby przekazać wyniki badania.
Adaś ma umiarkowany niedosłuch spowodowany najprawdopodobniej wąskimi kanałami słuchowymi. Mały będzie nosił przez jakiś czas aparaty słuchowe. W miarę upływu czasu, kiedy z wiekiem kanały te będą się powiększać może okazać się że słuch wróci do normy i aparaty nie będą już potrzebne.

Z naszych doświadczeń to przed badaniem ABR dziecko musi być zdrowe, głodne i totalnie umęczone i nie może spać. Żeby mieć pewność że mały uśnie p. dr zaleciła zastosowanie uspokajającego czopka Luminal czy jakoś tam.
Ma się do dyspozycji 2 godz. czasu - godzina z ogonkiem na nakarmienie i uśpienie - około 40 minut na samo badanie. Sen musi być głęboki bo na początku "zapodają" w słuchawkach głośne dźwięki. Podczas pierwszego badania Adaś się wybudził.
Personel bardzo, bardzo miły.
Wcześniej też zauważyliśmy że mały "słyszy kiedy chce" tzn. czasami reaguje czasami nie, w ostatnim czasie zauważyliśmy jednak poprawę.
Pozdro dla prawie rówieśnika Karola od Adasia (3 miesiące) i dla jego rodzinki.
O mały włos spotkalibyśmy się na korytarzu  :D
Góra z górą... U dr Ganowicz będziemy 09.02. (pierwszorazowi), dzień wcześniej u neurologa też pierwszo....
Głowa do góry - w dzisiejszych czasach ze słuchem podobno nie ma problemów - ważne jest żeby "trzymać rękę na pulsie" i jak najszybciej zapanować nad problemem.
Będzie dobrze.
ZAWAŁ

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:03:32 am »
Witaj,
dzisiaj jest to badanie ABR zupełnie nie wiem jak mam usypiać małego teraz śpi. Może pośpi do 12.00 a potem o 15 badanie, mam nadzieję że nie uśnie mi w samochodzie. Strasznie się denerwuję. A jak Adaś się wybudził to musieliście przyjeżdżać jeszcze raz?
pozdrawiam monikaks

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:43:24 am »
Witaj,
dzisiaj jest to badanie ABR zupełnie nie wiem jak mam usypiać małego teraz śpi. Może pośpi do 12.00 a potem o 15 badanie, mam nadzieję że nie uśnie mi w samochodzie. Strasznie się denerwuję. A jak Adaś się wybudził to musieliście przyjeżdżać jeszcze raz?
pozdrawiam monikaks

Tak. Musieliśmy przyjechać jeszcze raz. Nie daj mu spać wszelkimi sposobami od tej 12.00 - my walczyliśmy z Adasiem od 11.00 i się udało. Prawda jest taka że masz czas do 17.00 na uśpienie takie totalne, bo najpierw dają głośne dźwięki w słuchawkach, no i reszta na badanie - chyba że nie mają nikogo na 17.00 to jeżeli się zgodzą można trochę przeciągnąć.
Na pewno wszystko będzie OK
Pozdro
ZAWAŁ

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2007, 05:22:22 pm »
Udało się :multi:
Karol nie spał od godz 11.20 (a poszedł spać o 10.30). Specjalnie pojechałam do szpitala o godz. 13.00 i tam przez dwie godziny wychodziłam z siebie żeby nie usnął. Jestem wykończona tym bardziej że mój synek darł się strasznie i serce mi pękało. Jak na złość oczywiście później nie mógł usnąć i cały czas niespokojnie się zachowywał. Ale jakoś po godzinie usnął w nosidełku na tyle mocno że się udało.
Ja wszystko rozumiem że nie ma ludzi itd, ale jeżeli nie jest przeprowadzane w międzyczasie żadne badanie, to dlaczego tak mordować te biedne dzieci czekając na kolejną zmianę. Przecież Pani która jest na miejscu i przechadza się po korytarzu widząc,że dziecko i mama są wykończeni mogłaby już badanie zacząć.
No nic na wyniki muszę czekać do poniedziałku, bo już nie było lekarza. Zapowiada się niezły w/end.
Pozdrawiam

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2007, 08:12:08 am »

Ja wszystko rozumiem że nie ma ludzi itd, ale jeżeli nie jest przeprowadzane w międzyczasie żadne badanie, to dlaczego tak mordować te biedne dzieci czekając na kolejną zmianę. Przecież Pani która jest na miejscu i przechadza się po korytarzu widząc,że dziecko i mama są wykończeni mogłaby już badanie zacząć.

U nas była podobna sytuacja. Adaś darł się na cały korytarz. Wcześniejsze badanie skończyło się pół godziny wcześniej, ale dopiero w o 15.00 zostaliśmy przyjęci - trochę to smutne.
Najbardziej, jeżeli chodzi o traktowanie rodziców i małego pacjenta, podobało nam się we Wczesnej Interwencji w Olsztynie. Mieliśmy swojego - miłego i ciągle uśmiechającego się "pilota" który oprowadzał nas po gabinetach lekarskich. Lekarze bardzo mili, nikt nas nie poganiał - mogliśmy swobodnie wypytywać i rozmawiać o naszych problemach do bólu.
Żartowaliśmy że jak na koniec wystawią nam rachunek to "klękniemy", a tu nic - jeszcze podziękowali i przeprosili, że jeden specjalista nie dojechał. Byliśmy w totalnym szoku że tak można traktować pacjenta.
Szkoda że druga wizyta we Wczesnej Interwencji nam wypadnie. Adaś będzie wtedy w Bartoszycach, a ja w pracy. Chyba że coś "pokombinujemy ;)

Mam nadzieję że badanie będzie miało pozytywny wynik. Gdyby nawet nie był zachwycający zawsze jest jakaś na to rada. Jak mówi nasz pediatra - po co się martwić na zapas - ja na to -"wiśta wio - łatwo powiedzieć"
Trzymamy za Was kciuki i westchniemy do Bozi o Waszych problemach.
Pozdro
ZAWAŁ

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2007, 03:13:36 pm »
Często pojawia się tu nazwisko Dr Ganowicz,jaką specjalizacje ma ta pani dr i gdzie przyjmuje.Tak często o niej tu czytam że mam wyżuty sumienia że jeszcze tam nie dotarłam,prosze o informacje.
mama nicolki zd 2,5l

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2007, 04:32:23 pm »
karlabaran-zaptraszam do wątku tutaj
http://forum.darzycia.pl/topic,864.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
Hurra
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2007, 07:03:39 pm »
Dzisiaj dzwoniła Pani Doktór z Centrum Zdrowia Dziecka i powiedziała że Karol nie ma trwałego uszkodzenia słuchu i że badanie wyszło ok. Mamy wizytę kontrolną za miesiąc. Dziwne jest tylko to, że nie wpisano w kartę nic o wysiękowym zapaleniu ucha środkowego.
Martwi mnie nadal to, że pomimo tego że słyszy jego reakcje na nasz głos pozostawiają wiele do życzenia. Np. kiedy mój mąż trzyma go na rękach a ja jestem obok i drę się jak najęta, Karol zupełnie nic sobie z tego nie robi. Czy to świadczy o jego większym upośledzeniu intelektualnym???
Oby nie....
Pozdrawiam

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2007, 07:24:21 pm »
Na krzyki raczej nie będzie reagował, bo jest wystraszony.
Weź go na dywan, usiądź naprzeciwko jego buzi i mów spokojnym głosem.
Najpierw ma prawo mieć opóźnioną reakcję, z czasem wyrówna się.
Jeśli ma dobry słuch, będzie reagował.
Dostarczaj mu dźwięków otoczenia, nazywaj wszystko powoli cokolwiek wokół niego  znajduje się.
Cierpliwości, czas wszystko zmieni.
To jeszcze nie czas na ocenianie upośledzenia.

Offline Anka_11

• Podglądacz
  • *
nocne ABR
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2007, 05:53:35 pm »
Czytałam o Waszym stresie przed badaniem ABR "zaśnie - nie zaśnie". Też to przechodziłam. Rozwiązanie jest banalnie proste: w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu robią to w nocy. Pobyt jest trzydniowy, w nocy robią ABR, w dzień wszystkie niezbędne badania. Wychodzi się po wszystkim, po spotkaniu z fachowcem od aparatów (nie naciągaczem!), po pobraniu miary na wkładki jeśli to potrzebne. My jedziemy w poniedziałek. Znajomi byli, wrócili zachwyceni. Jeśli trzeba powtórzyć badanie, to się powtarza, do dyspozycji są przecież dwie noce! Jedno z rodziców lub opiekun ma zapewniony nocleg w sali i wyżywienie. Potrzebne skierowanie i dowód ubezpieczenia. Jedyny minus - kolejki. Ale jak ktoś może poczekać, polecam. Trzy dni i wszystko załatwione. I odpada stres.
Anka
mama 5 miesięcznej Karolinki z.D i 4 letniego Szymka

Offline margo

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2007, 10:36:41 am »
Prośba do Anki_11 - możesz opisać cały pobyt w Instytucie Fizjologi i Patologi Słuchu. Bardzo proszę. Jadę z synkiem  w kwietniu i jestem ciekawa jak to wszystko wyglądą. Ilu osobowe są sale, czy podczas badania dziecko usypia na sali? Co robią w dzień?

Offline Anka_11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2007, 01:12:29 pm »
Już opisuję. Pobyt całkiem przyjemny, pokoje czteroosobowe ale podzielone na pół, czyli w sumie dwuosobowa sala, tylko ze wspólnym wejściem. W sali tylko umywalka, łazienka naprzeciwko. Jedzenie przewidziane tylko dla pacjenta, tak naprawdę dla dorosłego (zupa i drugie danie na obiad, chleb i wędlina na śniadanie i kolację). Nie wiem ile ma Twój synek, ale w większości przypadków żywili się tym rodzice a dzieciom trzeba robic samemu (niezbędne zabranie np. mleka czy tego, co jedzą dzieci). Na miejscu nie ma możliwości kupienia czegokolwiek, nawet gazety czy hustek do nosa. W pobliżu rownież nic nie ma zresztą jest zakaz wychodzenia. Jest dostępna kuchnia z kuchenką, czajnikiem elektrycznym i kuchenką gazową i mikrofalową. widziałam nawet jakiś garnek ale lepiej zabrać, jesli będzie Ci potrzebny. Lodówka też jest.
Pobyt rozpoczyna się od wizyty u lekarza - żadnych zastrzeżen, profesjonaliści. On zleca to, co uważa za stosowne oprócz badania ABR. Z reguły wszyscy dostają konsultację psychologa, pedagoga, logopedy ewentualnie jakieś dodatkowe badania sluchu. To robi się w dzień, planują Ci to i chodzisz na konkretną godzinę do konkretnego gabinetu. My zroboiliśmy wszystko w dwa dni i wyjechaliśmy dzień wcześniej. Na nocny ABR usypia się dziecko w pokoju a potem niesie się je lub wiezie wózkiem na badanie. Czasami dzieci się wybudzają, więc jest powtórka. nie ma żadnego problemu ze strony osób robiących badania - profesjonalizm i uprzejmość. Pytają, kiedy Twoje dziecko zasypia i się dostosowują. Zaśnie o północy - nie ma problemu. Wybudzi się i zaśnie o pierwszej też dobrze. Nie ma problemu. To chyba tyle. Acha, to wszystko dotyczy pobytu w Instytucie na Pstrowskiego (obecnie zgupowania AK Kampinos), bo niektórzy jeżdżą do Kajetan, tam podobno hotel pięciogwiazdkowy, tu nieco gorzej ale sympatycznie. Acha, jeśli konieczny będzie jakiś aparat pokażą Ci go żebyś wiedziała co i jak, można dotknąć, obejrzeć i o wszystko dopytać. Gdybyś jeszcze o coś chciała zapytać polecam się.
Anka

Offline margo

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2007, 03:13:47 pm »
Czyli jak dobrze rozumiem jest się tylko z dzieckiem na sali? I nie było problemu z wcześniejszym wyjazdem? Spędziłaś tylko jedną noc? Przepraszam, że wypytuję o rzeczy może nie najistotniejsze ale ja bardzo stresuję się sytuacją. Ostatnio jak byłam w pewnym szpitalu gdzie na sali było 8 osób moje dziecko w ogóle nie chciało zasnąć tylko chcial iść do dzieci. O godz 20:00 dzieci musiały być zamknięte w salach, jak wyszłam z dzieckiem na korytarz, żeby nie przeszkadzać innym dzieciom w zasypianiu to mnie pielęgniarki objechały.
Samo badanie wiem jak wygląda gdyż mieliśmy już robione kiedyś w dzień na Pstrowskiego ale w tej chwili nie gwarantuję, że mój synek uśnie w dzień więc lekarz kierujący wolał mi oszczędzić stresu.
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę jaka Ci się przypomni. I bardzo, bardzo dziękuję za to co już mi odpisalaś.

Offline Julka2006

• Nowy użytkownik
  • *
Może nie słyszy?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2007, 04:56:36 pm »
Bardzo boję się że moja Julka nie słyszy. Obserwując ją widzę, że reaguje na dźwięki ale nie zawsze. Wybudza ją dźwięk telefonu, głośne dźwięki domowników czy szczekanie psa, klaskanie ale nie za każdym razem. Poza tym mam wrażenie, ze nie reaguje na mój głos. Miała przesiewowe badanie, które wykazało kontrole. Kolejne badania dopiero w marcu, ale i tak się boję. Nie wiem co myśleć, robić...

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
Re: Może nie słyszy?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2007, 05:54:15 pm »
Cytat: "Julka2006"
Bardzo boję się że moja Julka nie słyszy. Obserwując ją widzę, że reaguje na dźwięki ale nie zawsze. Wybudza ją dźwięk telefonu, głośne dźwięki domowników czy szczekanie psa, klaskanie ale nie za każdym razem. Poza tym mam wrażenie, ze nie reaguje na mój głos. Miała przesiewowe badanie, które wykazało kontrole. Kolejne badania dopiero w marcu, ale i tak się boję. Nie wiem co myśleć, robić...

Spoko, spoko. Nasz mały dokładnie tak samo się zachowywał. Czasami reagował na dźwięki, a czasami przykładałem mu głośną zabawkę prawie do ucha i nic. Jak już pisałem wyżej mały ma umiarkowany niedosłuch z tendencją do polepszania się.
Gdyby Twoja Julka w ogóle nie reagowała na dźwięki to można by się trochę martwić - trochę bo medycyna poszła w tej dziedzinie dosyć daleko. Najważniejsze, jak powiedziała znajoma p. dr żeby do roku dziecko było zdiagnozowane i wyposażone w odpowiednie aparaciki. Potem podobno dziecko fizycznie może słyszeć, ale mózg nie nauczył się przetwarzać dźwięki i jest problem.
Jutro jedziemy do Olsztyna po aparaciki dla Adasia.
Wszystko będzie na pewno dobrze - głowa do góry. Wiem co przeżywacie - wspomnę za Waszą Julką i za Wami do Bozi.
Jestem z Wami - pozdrawiam.
ZAWAŁ

Offline Anka_11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2007, 09:43:50 am »
Margo,
tak jak pisałam sale są dwuosobowe czyli dla dwóch pacjentów i dwóch mam (śpi się z dzieckiem na jednym łóżku zapomniałam napisać). Z wyjazdem wcześniejszym nie było problemu, choć ze specjalnym entuzjazmem się nie spotkał :) Nikt na nas nie krzyczał, wszyscy byli bardzo mili. Jeśli chodzi o wcześniejszy wyjazd, to zależy to przede wszystkim od tego, jak ustawią Wam dodatkowe badania i jakie to będą. Z nami na sali była dziewczynka, którą skierowano jeszcze do genetyka  - brak diagnozy co do zaburzeń, tylko podejrzenia (mają swojego genetyka) i oni nie mogli wyjechać wcześniej, bo czekali na tą wizytę (ale oczywiście wyrobili się w trzech dniach). To chyba tyle. Acha w pokoju jest telewizor choć to może nieistotne. W razie pytań pisz śmiało.

Julka 2006
ja też się bałam, ale wiem już, że jeżeli u dziecka nie ma całkowitego niedosłuchu można zrobić barfdzo dużo. Piszesz, że Julka nie reaguje zawsze i nie na wszystko - podczas badań w instytucie mówiono mi, że dzieci reagują wybiórczo, na pewne rzeczy tak, na inne nie, nie do końca wiadomo dlaczego. Może tak właśnie jest u Twojej córeczki.
Pozdrawiam, głowa do góry.

Anka mama 6 miesięcznej Karolinki z.D i 4 letniego Szymka

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2007, 09:54:33 pm »
Witajcie,
nie wiem jak to się stało ale znikł mój post chyba bo w końcu nie wysłałam, to piszę jeszcze az. Znowu byliśmy u audiologa w CZD> Pani Doktór stwierdziła ponownie płyn w uszach czyli wysiękowe zapalenie ucha środkowego i mamy ponownie ABR w czerwcu. Poprzednie badanie wyszło w porządku. Czy cały czas będziemy mieli przeprowadzane takie badania?? Nic się nie da zrobić?? tak twierdzi Pani Doktór może przejdzie a może nie i tylko badanie ABR wyklucza uszkodzenie słuchu. Mam nadzieję że Karol da się uśpić
Monika

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:31:59 pm »
Witajcie,
dzisiaj mieliśmy kolejne badanie ABR i niestety nie najlepsze wiadomości. Stwierdzono u Karola niedosłuch lekki lub umiarkowany. I teraz jestem w kropce zupełnie nie wiem co mam robić. W CZD właściwie nic mi nie doradzono. Pani Doktor kazała się zastanowić w sprawie założenia drenów, bo jest również ryzyko powikłań a u dziecka z ZD dreny trzeba zakładać parokrotnie. Doradziła masaże logopedyczne. Lekarz z Instytutu Patologii i Fizjologii Słuchu zaleciła założenie drenów bo słuch u dzieci z ZD jest bardzo istotny. Podobno na Niekłańskiej wykonuje się zabiegi laserowo ale nie wiadomo czy podejmą się u dziecka z ZD. Oszaleć można. Nie ma jednoznacznej wskazówki. Czy ten niedosłuch może się cofnąć w momencie zlikwidowania wysięku w uszach? Czy są możliwości leczenia tego homeopatycznie? Czy można jakoś rozrzedzić wydzielinę zalegającą w uszach?
Tyle pytań a odpowiedzi żadnych. Może któraś z Was miała podobną sytuację, dodam że Karol skończył 10 miesięcy. Na aparat słuchowy się jeszcze nie kwalifikuje, czy ten niedosłuch bardzo opóźni jego rozwój tak bardzo się martwię..... :cry:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:00:39 pm »
Takie dreny zakładała "asiaks" i "Andrzej67" swoim dzieciom z zD.
Najlepiej skontaktuj sie z nimi.
Słuch jest istotnie bardzo ważny w rozwoju dzieci, a także w mowie czynnej.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:02:20 pm »
Na aparat słuchowy się jeszcze nie kwalifikuje

Proszę Poczytaj ten wątek:

http://forum.darzycia.pl/topic,5127.htm
Niedosłuch i co dalej ?
W wątku na temat ulg dot.osób niesłyszących ,słabosłyszących

Kiedyś Kluseczka pisała na podobny temat,gdzie jej malutki synek miał
mieć aparaty -o ile dobrze pamietam.

Offline Zawał

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:13:08 pm »
Witaj!
O wysięku nic Ci nie powiem bo nasz mały niby trochę miał ale mu minęło.
Powiem że denerwowaliśmy się na p. dr z CZD.
W poradni audio w Olsztynie, skąd nas kierowano, mówili że CZD to opieka najlepsza, że tam się wami zajmą kompleksowo. Na miejscu okazało się że jest inaczej. P. dr stwierdziła że jest wysięk ale nie zasugerowała co robić dalej. W Olsztynie była sugestia że niedosłuch może mieć związek z niedomagającym nerwem twarzowym - sugerowana wizyta u neurologa w CZD. Niestety nikt nam nie pomagał - sami musieliśmy walczyć żeby badanie było jak najwcześniej a nie po kilku miesiącach.
Co do niedosłuchu mówiono nam że umiarkowany (Adaś miał obu uszu - teraz jedno jest Ok czekamy aż "obudzi" się drugie) to taki niedosłuch w którym dziecko słyszy niezbyt oddaloną rozmowę bez aparatów - także nie jest tragicznie. Adaś nosił aparaciki na obydwa uszka i było OK. Teraz nosi tylko na lewym.
Słuch Adasia zdaje się sam wraca do normy (daj Boże!!), ale gdybyśmy mieli przejść tą drogę jeszcze raz to prawdopodobnie nie byłoby to CZD tylko Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu - dobrze o nim mówią. Może tam "uderzycie"?
Pozdrawiam - życzę zdrówka Waszemu maleństwu i Wam.
ZAWAŁ

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:34:18 pm »
Nieraz trzeba przeprowadzić zabieg drożności uszek, zakładają dreny a potem ponownie na badania.
rurki w uszach
Dużo rodziców ma kłopoty ze słuchem swoich dzieci.

"Zaburzenia słuchu"

Anomalie małżowin usznych należą do często spotykanych w zespole Downa "małych wad". Niezależnie od nich w kilku badaniach wykazano jedno- lub obustronne osłabienie słuchu, występujące u 40-70% dzieci i dorosłych z zespołem Downa.

Utrata słuchu może wiązać się z nieprawidłowym przewodnictwem (głuchota typu przewodzeniowego), zaburzeniem przewodnictwa czuciowo-nerwowego (głuchota typu odbiorczego) lub z oboma mechanizmami.

Powyższe obserwacje uzasadniają konieczność obiektywnego badania słuchu u niemowląt w pierwszych 6 miesiącach życia. Wymaga to skierowania dziecka do specjalistycznego ośrodka, w których można wykonać badanie odpowiedzi na bodźce słuchowe z pnia mózgu (auditory brain stem responses - ABR).

Należy pamiętać o konieczności powtarzania badania audiologicznego w późniejszym okresie życia, ponieważ niedosłuch lub głuchota mogą się pojawić w drugiej dekadzie życia. Nierozpoznanie zaburzeń słuchu prowadzi do błędnej kwalifikacji zachowań dziecka, na przykład jako zaburzeń psychiatrycznych.

Wady trzewioczaszki oraz nieprawidłowy przebieg trąbki słuchowej są przyczyną zwiększenia zachorowalności na zapalenie ucha środkowego, zapalenie gardła oraz zatok przynosowych. Wąski przewód słuchowy zewnętrzny może utrudniać uwidocznienie błony bębenkowej za pomocą standardowych wzierników. W takiej sytuacji dziecko należy skierować do laryngologa dziecięcego, dysponującego odpowiednio małym sprzętem..." - źródlo:  zaburzenia słuchu zD - autor: prof. dr hab. med. Jacek J. Pietrzyk - Opublikowano w Medycyna Praktyczna Pediatria 1999/06

Nie wszyscy lekarze wiedzą, że przyczyną może być:
posłużę się art. medyczynym dotyczycącym wprawdzie dzieci z innym schorzeniem, ale u dzieci z zD może być zupełnie podobnie.

"Spytaj lekarza: Rurki w uszach
Odpowiada Robert T. Sataloff, M.D., D.M.A. (Lipiec /Sierpień 1992)

Pytanie: Lekarz chce wstawić rurki (sondy) do uszu naszego syna. Inni rodzice mówią nam, że prawdopodobnie one nie pozostaną tam zbyt długo. Wiedząc to, czy powinniśmy się zdecydować i wstawienie ich. Jeżeli one wypadną, czy powinniśmy je ponownie wstawić.    

Dzieci z CdLS często mają problemy z uszami. Utrata słuchu może być spowodowana przez problemy w kanałach usznych, lub w średnim, lub środkowym (wewnętrznym) uchu. Kanały uszne u dzieci z CdLS są często małe i mogą zostać zablokowane, powodując utratę słuchu podobną do tej jaką powodują woskowinowe korki uszne. Problemy z uchem wewnętrznym powodowane są przez nerw słuchowy, podczas gdy dysfunkcja ucha średniego może być spowodowana kośćmi lub zbieraniem się płynu.

Podczas gdy płyn w uchu średnim są normalnie spotykany u wszystkich dzieci, to jest on szczególnie powszechny wśród dzieci z CdLS. Kiedy istnieją inne czynniki powodujące lekką lub umiarkowaną utratę słuchu, to zebranie się płynu w średnim uchu może powodować, że dziecko ma ostrą utratę słuchu. Podobnie, to może powodować prawie zupełną utratę słuchu u dzieci, które w innym przypadku słyszą normalnie. Ponieważ utrata słuchu powoduje problemy z porozumiewaniem się i uczeniem u wszystkich dzieci - a w szczególności u dzieci z CdLS - i ponieważ badania wykazują, że jest ścisła zależność pomiędzy poziomem słyszenia a używanym słownictwem, każdy wysiłek powinien być podjęty żeby poprawić słuch u jednostek z CdLS.

Dzieci z tym syndromem często mają szczególnie małe kanały uszne co powoduje leczenie obecności płynu ucha średniego szczególnie trudnym. W rezultacie, czasem jest konieczne użycie specjalnie wykonanych rurek do potrzeb indywidualnych. Wszystkie rurki „myringotomy” wypadają, nawet te wstawiane u osób dorosłych i dzieci, które mają normalny rozmiar uszu, zwykle po trzech do dwunastu miesiącach. Rurki wykonane pod indywidualne potrzeby, czasem niezbędne dla dzieci z CdLS, mogą wypaść wcześniej. Kiedy to się stanie, błonka bębenkowa goi się i płyn w uchu średnim zbiera się ponownie. W tym przypadku, rurka powinna być ponownie umieszczona. Być może tak uciążliwy jak ten proces, jest bardziej uzasadniony przez uzyskane w jego wyniku korzyści płynące z dobrego słuchu, szczególnie u dzieci z CdLS które potrzebują wszystkich możliwych warunków dla nich." - źródło: Rurki w uszach - Robert T. Sataloff, M.D., D.M.A. (Lipiec /Sierpień 1992) - Ogólnopolska Strona CdLS- Wiadomości medyczne.

Wiarygodnym badaniem słuchu jest ABR - wywołany z potencjałów pnia mózgu, Tympanometria itp.

Słuch-badania:

Rozwój słuchu i mowy - fizjologia i patologia - Małgorzata Mueller-Malesińska, Zdzisław Marek Kurkowski, Joanna Szuchnik, Joanna Kosmalowa

To warto wiedzieć źródlo
Obiektywne badania słuchu - Krzysztof Kochanek
Tympanometria
Słuchowe potencjały wywołane pnia mózgu
Ocena progu słyszenia za pomocą ABR

Kajetanach k/W-wy:

Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy

Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu
ul. Mokra 17, Kajetany k. Warszawy
05-830 Nadarzyn

Sekretariat
tel. (0 22) 356 03 66
tel./fax.: (0 22) 356 03 67
e-mail: sekretariat@ichs.pl

Rejestracja i informacja (poniedziałek - piątek 8 - 16)
telefon: (022) 356 03 01
telefon: (022) 356 03 03
e-mail: rejestracja@ichs.pl

Informacja o terminach zabiegów (poniedziałek - piątek 8 - 16)
tel. (0 22) 356 03 87
e-mail: termin@ichs.pl

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:40:05 pm »
Cytat: "sonia"

05-830 Nadarzyn

Sekretariat
tel. (0 22) 356 03 66

tel. (0 22) 356 03 87

Jest to najlepsza placówka w naszej części Europy, ja byłam tam tylko na konsultacji i jestem pełna podziwu: wygląd, obsługa i fachowość personelu jak w amerykańskich filmach ;) serio.
Tamtejsi pracownicy uprawiają bardzo dobrą naukę i to dobrze o nich świadczy :)
Pozdrawiam
Karina

Offline asiaks

• Gadacz
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:05:02 am »
Moja Kasia miała zakłądane dreny juz trzykrotnie. i faktycznie badania słuchu wykazywały jego poprawę. Niesty dreny te wypadaja opo jakims czasie i trzeba je zakładac na nowo. Chociaż teraz założono jej inny rodzaj drenu i ten usuwa się również "operacyjnie". Jeździliśmy przez jakis czas do homeopaty. Nie  dość, że leki i wizyty dały nam mocno po kieszeni, to lekarz się poddał w końcu... :-(

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:37:11 pm »
Witajcie,
czytam i czytam ale wciąż umyka mi czy stwierdzony niedosłuch przez ABR jest trwały czy może się cofnąć po zlikwidowaniu wysięku ?
MOnika

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:45:44 pm »
W moim odczuciu likwidacja wysięku spowoduje udrożnienie kanalików słuchowych i może wpłynąć na poprawę wyników badań słuchu.

asiaks wyraźnie napisała:
Moja Kasia miała zakłądane dreny juz trzykrotnie. i faktycznie badania słuchu wykazywały jego poprawę

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
Nie do wiary
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2007, 03:35:49 pm »
Witajcie,
to jest po prostu jakieś chore. Dzwonili z Kajetan że zakwalifikowaliśmy się do zabiegu na razie z Darią bo z Karolem idę dopiero jutro. Mam zadzwonić dopiero w październiku i dowiedzieć się o termin zabiegu. A jak do tego czasu dziecko ogłuchnie? Jak można tak długo zwlekać. Dzwoniłam w inne miejsca terminy po nowym roku. Świetnie po prostu sama nie wiem co mam robić?

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2007, 09:56:08 pm »
Nie jestem lekarzem, ale napewno ćwiczyłabym dziecku słuch dostarczając bodźców słuchowych (różne dźwięki otoczenia, zwierząt, instrumentów i dużo mówić spokojnym zrównoważonym głosem).
Wszelkie dźwięki dochodzące z otoczenia stymulują słuch i zapobiegną pogłębianiu się uszkodzenia słuchu.

http://www.niedoslyszacy.osw.pl/Informacje.htm
Informacje na temat wad słuchu, środków poprawy słuchu oraz metod rehabilitacji osób z wadami słuchu

Offline monikaks

• Raczkujący bywalec
  • **
Jesteśmy po drenażu
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:20:47 pm »
Witajcie,
wczoraj Karol miał usuwany płyn z uszu i wprowadzane dreny. Chciałam się podzilić uwagami na temat kwalifikacji i obsługi w Kajetanach. Zabieg trwał łącznie z wybudzeniem po narkozie jakiej 35-40 min. Tak więc bardzo szybko. Co do tzw obsługi personelu to szczerze mówiąc jestem rozczarowana po tym jak wiele dobrego słyszałam o tej placówce. Po pierwsze pielęgniarki nie są tak miłe jak powinny być, i panuje pełna dezinformacja. Dzwoniąc zapomniano poinformować nas że tego samego dnia będzie konsultacja i zabieg. Nikt nic nie mówi na miejscu co i jak należy robić po zabiegu. I jeszcze jedna moim zdaniem najważniejsza rzecz: zupełnie niepotrzebne pozostawianie pacjentów do obserwacji na dobę bo tak jest ustalone z NFZ i płacona jest kasa. Rozumiem po usunięciu migdałków ale po drenażu? Zabieg robiony jest rano tak więc ewentualne skutki uboczne narkozy wypływają po paru godzinach. W tym czasie można by było spokojnie przyjąć kolejnych pacjentów, tym bardziej że okres oczekiwania jest bardzo długi. Po co lokować ludzi z Warszawy i okolic w pokojach skoro spokojnie mogą przyjechać następnego dnia na badanie kontrolne. Tak mi się wydaje.
Ale najważniejsze że Karol ma to już z a sobą i mam wrażenie że inaczej odbiera otoczenie, bo jest bardziej pobudzony wrażliwszy na głosy dobiegające z zewnątrz.
Niestety odwołałam badanie ABR i następne mam dopiero w październiku więc tak naprawdę to nie mam pewności czy usunięcie płynu spowodowało poprawę słuchu. Szkoda że od razu nie można zrobić badania w Kajetanach.
Pozdrawiam Monika

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 23, 2007, 11:08:34 pm »
Skontaktuj się z "asiaks" ona ma te problemy za sobą, ale z tego co pamiętam był nawrót.
Może ona Ci coś doradzi dalej.
Koniecznie zób badanie ABR -wywołane z  potencjałów pnia mózgu.

Offline asiaks

• Gadacz
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 24, 2007, 02:17:59 pm »
...że trzymają dzieci po zabiego jeszcze jedną dobę, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć (pomijam teraz ludzi z Warszawy, tylko ogólnie.. ), ale że po ABR trzeba się pałetać po IFPS na  Pstrowskiego dodatkowo całą dobę... to już paranoja, tzn. te bzdurne przepisy NFZ.
My mamy termin wizyty w Kajet. w listopadzie i podobno Ola jest juz w kolejce na ew. zabieg... Po wizycie okaże się, czy niezbędny...

Offline filipek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2008, 01:35:25 pm »
Witam! my z Filipem mamy termin na badania (juz 3 dniowe) w warszwie w IFiPS 18 lutego
dziekuje wszystkim mamom które pisaly jak te badania wygladają bo byłam zdenerwowana jak to przebiega.
Myślę że jak juz się tam ktoś dostanie(dlugie kolejki czekalam pół roku mieliśmy nr3250)
to warto kontynuować leczenie.U nas robiliśmy w różnych klinikach badaniaABR i wychodziły różne wyniki każdy z lekarzy mówił coś innego.Nie wspominając już że prywatnie ściągali z nas ogrom kasy.Dobrze ze nie odwolalam tego terminu bo koszt wyjazdu + nocleg mężą w hotelu to nic w porównaniu z kosztami jakie ponosiliśmy na badania malego.
Niedaleko instytutu jest dom studencki gdzie wynajmują pokoje za 40-50 zł doba jak
w-we to naprawde niedrogo polecam.
Pozdrawiam!
mama 11 m-c Filipka zD i 15-letniej Marty

Offline margo

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 09, 2008, 06:28:26 pm »
Mam prośbę do Filipka: proszę podaj mi namiary gdzie można zrobić badanie ABR prywatnie i jaki to jest koszt?

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 09, 2008, 10:52:04 pm »
margo - odpowiedź masz wyżej w tej właśnie dyskusji.

ona napisała:
mamy termin na badania (juz 3 dniowe) w warszwie w IFiPS

ten skrót oznacza:
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

to jest tu:

05-830 Nadarzyn

Sekretariat
tel. (0 22) 356 03 66

tel. (0 22) 356 03 87

Offline margo

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2008, 08:26:14 pm »
IFiPS znam ale Filipek pisze coś o badaniu ABR w prywatnej klinice. Ja potrzebuję zrobić jeszcze badanie gdzieś indziej. Dwa razy miało dziecko robione ABR za każdym razem co innego.

Offline AnetaOrzysz

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 12, 2008, 04:52:12 pm »
czytam,czytam i sama nie wiem co mam zrobić,może ktoś w tej dziedzinie ma jakieś doświadczenie i mi pomoże.
Otóż już wcześniej pisałam,że dwójka moich dzieci jest zakwalifikowana na drenaż uszu w Kajetanach.Co do Bartka myślę ,że słuszna decyzja .(zD,częste katary dodatkowo ten trzeci migdał),natomiast Nikolinka jest dzieckiem zdrowym,bardzo dobrze się rozwija,słyszy b.dobrze,określona przez pedagoga i logopedę do których chodzi Bartek ponad program.Gdybym jej z własnej inicjatywy nie wzięła do IFiPS to by mi nawet przez myśl nie przeszło ,że Ona ma jakiś płyn w uszach.Na domiar wszystkiego ostatnio rozmawiałam ze starszym lekarzem co prawda nie laryngologiem ,który mi powiedział "żeby się nie dać zwariować,ówczesna medycyna troszkę przesadza i ze zdrowego potrafią zrobić chorego,a częściowo to dla pieniędzy".Powiedział mi ,żeby małej nigdzie nie wozić i chorób nie wynajdywać.
Ostatnio strasznie mocno się nad tym zaczęłam zastanawiać,przecież każdy zabieg niesie jakieś ryzyko.Nie wiem co robić po termin zabiegu mam dzwonić 15 kwietnia,może ktoś jest w stanie mi coś doradzić.
chyba nie napisałam tutaj co trzeba ,proszę o przeniesienie.Przepraszam Gaga ale się tak jakoś zamyśliłam  :madry:
ANETA mama BARTUSIA 4 l z zD i 2 letniej NIKOLCI

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2008, 10:57:17 am »
AnetaOrzysz może tak jak piszą mamy w epi - jeśli "choroba" nie daję objawów - Nikolka jest zdrowa, super się rozwija, nie ma problemów z uszami to może poczekac?? popatrzeć? zobaczysz jak Bartuś zniesie zabieg na czym on polega dokładnie, a potem spokojnie podejmiesz decyzję co do Nikoli?
jeżeli chodzi o uszy Jędrka to narazie spokój - tfu,tfu na psa urok, ale przestał chorować na nie!

:ok:

Offline AnetaOrzysz

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2008, 11:42:25 am »
dziękuję kasiupe ,też coraz bardziej skłaniam się ku takiej decyzji

Rhobar1

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 13, 2008, 11:48:17 am »
Cytat: "kasiape"
AnetaOrzysz  popatrzeć? zobaczysz jak Bartuś zniesie zabieg na czym on polega dokładnie,
:ok:

mam wrażenie ze dziecko odgrywa rolę królika doświadczalnego! ale to jest tylko moje takie wrażenie

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 13, 2008, 12:48:03 pm »
Rhobar przeczytaj dokładnie, że Aneta ma dwoje dzieci do zabiegu - jedno - Bartek musi mieć ten zabieg, a drugie - Nikolka niekoniecznie!

więc następnym razem doczytaj zanim napiszesz swoje wrażenia!
bo potem tez ktoś przeczyta tylko to co ty napisałeś i też będzie miał wrażenie

Offline AnetaOrzysz

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 13, 2008, 02:21:18 pm »
Rhobar1 ,źle zrozumiałeś sugestię Kasipe.
Bartek jeszcze nie mówi ma dużo płynu w uszach ,ciągłe, przewlekłe katary ,na dodatek ze względu na trzeci migdał bezdechy w nocy.
Dlatego u Niego jest konieczność drenażu i usunięcie za jednym razem trzeciego migdałka,natomiast Nikola jest zupełnie zdrowa,nie ma żadnych objawów które by świadczyły,że coś jest nie tak ,a o płynie dowiedziałam się u niej po wizycie w IFiPS w W-wie ,jak byłam z Bartkiem to ją też zapisałam a tylko z tego względu ,że ma tendencje do gęściejszej woskowiny w prawym uchu i jej nie wypływa tylko robi się czop.Natomiast nikt mi tego nie powiązał z płynem w uszach.
Stąd moje wątpliwości ,czy ją też mam poddawać temu zabiegowi .

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 14, 2008, 12:05:06 pm »
Rhobar1-przeczytaj 2x zanim zabierzesz głos.
Fakt bycia studentem NIE oznacza wszechwiedzy, którą rodzice dzieci niep. zdobywają i ją posiadają.

Rhobar1

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2008, 01:23:55 pm »
teraz już wiem PRZEPRASZAM i nie potrzebnie to pisałem :cry:  :cry:  :cry:

Offline filipek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 22, 2008, 07:09:20 pm »
witajcie . jestesmy po badaniach w ipifs kompleksowa obsluga pani doktor wyczerpujaco odpowiada na kazde z pytan.badania trwaly 3 dni pedagog,psycholog,logopeda,fachowiec od aparatow . Filip zostαl zakfalikowany do usuniecia migdalka i drenazu.wspominajac o prywatnych badaniach ABR mialam na mysli prywatne przychodnie specjalistyczne ktore specializuja sie w zaburzeniach sluchu.sprzet super nowoczesny ale ceny kolosalne.w porownaniu z tym koszt wyjazdu do Warszawy to NIC.Prywatne gabinety nie maja podpisanej umowy z NFZ.(wspomne tylko choc to nie ten watek ze KRAKOWSKA PORADNIA STOMATOLOGICZNA DR.RADWANSKA NIE MA NARAZIE PODPISANEJ UMOWY NA TEN ROK Z KASA CHORYCH.) Sadze wiec ze badania w w\m instytucie sa SUPER a jezeli chodzi o drenarz uszu to odsylam do str.int.z KAJETAN (podam w nastepnym poscie) wszystko super opisane plus zdjecia oraz ewt.komplikacje.POZDDRAWIAM  :love1:
mama 11 m-c Filipka zD i 15-letniej Marty

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach