Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: refluks-sondowanie układu pokarmowego przez 24 godziny  (Przeczytany 9667 razy)

AgnieszkaZ

• Gość
refluks-sondowanie układu pokarmowego przez 24 godziny
« dnia: Listopad 13, 2006, 12:25:19 pm »
Witam.
Moja córeczka musi przejść badania, które wykluczą lub potwierdzą rekluks żołądkowy czy przełykowy czy jak to się nazywa. Szukamy przyczyny częstych, zbyt częstych infekcji, ataków kolki jelitowej, nudności, zapaleń krtani. Mamy az sobą testy wziewne; morfologię, baanie krtani, migdałów, rtg ukłąu pokarmowego, wsyzstko OK.
Teraz dieta eliminacyjna pod kątem alergii (tetsy wziewne wyszły ujemne) oraz to, co mnie przeraża: sondowanie układu pokarmowego.
Boję się, znając Bognę ona zwyczajnie nie da sobie tego wprowadzić do nosa.
Ale, ostatnio w ciągu 2 tyogdni trzy razy odwiedzało nas pogotowie - o dziwo, ani razu do epi, tylko krtań, krtań, jelita. Od tzrech tygodni nieustający ewoluujący kaszel.

Stąd mam pytanie - czy dzieciątko kogoś z Was miało badanie polegające na wprowadzeniu przez nosek sondy do żołądka na 24 godziny?

Boję się - znowu patrzeć, jak moja córeczka cierpi, ale musimy wiedzieć, dlaczego wciąż i wciąż te infekcje, te bóle brzucha itd. Trzeba przerwać ten ciąg.

Wciąż zastanawiam się, jak to zrobić, żeby nie pozostwaić Bogny na pastwę pielegnierek. Który szpital w Polsce jeszcze nie miał mniejszej czy większej afery z zakażeniem małych pacjentów gronkowcami, paciorkowcami. Itd.

Proszę o pomoc.

AgnieszkaZ. mama Bogny, lat 5 (starszy przedszkolak) epi  :kw:

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

AgnieszkaZ

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2006, 02:27:26 pm »
Dziękuję, Soniu.

Mam jednka kłopot - nie mam możliwości wysyłania prywatnych wiadomości ;(

AgnieszkaZ, mama Bogny

Offline mwaga

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2006, 03:10:31 pm »
Witaj Agniedzka Z.Chciałabym cie troche uspokoic.Badanie o którym piszesz
tzw pH metria.dzieci znosza zazwyczaj dobrze.Osoby które zakładaja
cieniutkie przewodziki maja duza wprawe i robią to sprawnie.Mamy najczęściej zostaja
na cała dobe z dzieckiem,i w miedzyczasie skrupulatnie notuja kiedy dziecko je,śpi
i inne.To wazne i warto to wykonac rzetelnie.A sondy zakładane do przewodu pokarmowego są jednorazowe,i warto na to zwrócic uwagę.byc może reflux
jest przyczyną waszych kłopotów.będzie dobrze.Badż dobrej myśli,większośc
pielegniarek nie pastwi się nad dziecmi :)
Maria-mama Madzi/92/-niedosłuch obustronny,Oli/93/,Józia/97/.Pozdrawiamy.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2006, 03:15:57 pm »
mwaguniu zapomniałam o Tobie  ;)  :::
Agnieszko iloniedorze i mamiewika dałam wiadomość.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2006, 04:05:42 pm »
Właściwie to co napisała Mwaga to wszystko-dzieci dobrze to znoszą , pielęgniarki i lekarze są w takich sytuacjach raczej bardzo wyrozumiali i mili a im szybciej te badania porobisz tym lepiej , właściwie to ja bym dorzuciła Ci jeszcze wszystko na temat refluksu do poczytania TUTAJ>>> poczytaj zobacz od razu rozjaśni Ci się obraz-pozdrawiam
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

AgnieszkaZ

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2006, 12:23:55 am »
Dziękuję

W zasadzie, wiem już dużo, wyszystko co chciałam. Nie wiem, jak moja maleńka to znisie, ale materiał, do którego trafiłam dzięki Wam, utwierdził mnie w przekonaniu, że badanie jest konieczne. Muszę wiedzieć. Od drogiego tygodnia życia moja córeczka ma objawy zarówno z ukłądu pokarmowego jak i oddechowego, które moga być spowodowane refkluksem.
:(

AgnieszkaZ, mama Bogny

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2006, 08:21:32 am »
Hanka tez miała Ph metrie - zniosła ja bardzo dobrze, nie próbowała wyciągać sobie rurki z nosa. Trzeba uważać przy aktywnych dzieciaczkach i w nocy - żeby nie poplatała rurki.
Naprawde ważne  jest notowania godzin snu i posiłku - dzieki temu można ustalić jakieś prawidłowości.
Bardzo uważaj na proponowane leczenie - u Hani zastosowano LOSEC (mial zobojetniać treść żołądka - jeżeli juz coś się cofnie żeby nie było kwasne) - rozwalił nam zupełnie leczenie przeciw padaczkowe !!!!!!!

pozdrawiam, marta

AgnieszkaZ

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2006, 01:22:53 pm »
Witam.
Dziękuję MAKA za poradę - przyda się, zwłaszcza, że Bogna jest faktycznie nadaktywna a i przez sen ostro się "rzuca", zwłaszcza w stresie.

Tymczasem, nie będziemy chwilowo robić ph metrii.

Zadecydował zbieg okoliczności.
Od trzech tygodni Bogna jest w kiepskiej kondycji, zaczęła skurczem krtani, teraz ma ataki kaszlu i od 6 dni bóle brzucha (być może powirusowe a może leki ją podrażniły). Lekarz w przychodni potraktotwała mnie fatalnie, a kiedy powołałam się na prywatną alergolog i jej sugestię co do refluksu oraz diety bezmlecznej - wpadła w szał. Tak jak weszłam ze zgiętym w pół z bólu brzucha i zanoszącym się kaszlem dzieckiem, tak wyszłam ze skieorowaniem do poradni alergologicznej (niech panią kieruje dalej z tym brzuchem) oraz ze skierowaniami na morfologię i mocz oraz OB i rozmaz (bez tego nie można ulżyć dziecku..) oraz diagnozą, że dziecko jest zdrowe, to alergia. Nic aby jej ulżyć.

Cud  skierował mni do pani pumonolog w poradni alergologicznej w innym mieście.

W trakcie badania okazało się, że moja mała ma przykurcz oksrzeli i "ledwo dycha". Aż dziw, że pani pediatra tego nie wysłuchała. Leki wizewne długofalowo.

W trakcie zaś wywiadu (od urodzenia do dziś) pani doktor powiedziała - proponuję wyłagodzenie żołądka i POLPRANOL co rano. Dlaczego? Dlatego, że zestaw objawów mojej córki zdecydowanie wskazuje na refluks, który niestety powoduje patologie w organiźmie. Kiedy stan zapalny załagodzi się, być może będziemy robić phmetrię żeby mieć 100% pewności.

Może ktoś słyszał o POLPRANOLU?? Jak działa i co to w ogóle za lek jest?

AgnieszkaZ, mama Bogny lat 5 (starszy przedszkolak), epi :kw:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2006, 01:31:26 pm »
Może ktoś słyszał o POLPRANOLU?? Jak działa i co to w ogóle za lek jest?

Czy dobrą nazwę leku podałaś?

Polprazol  zmniejsza produkcję kwasu solnego w żołądku.
http://www.standardy.pl/teksty/prezentacje/prezentacje_polprazol/polprazol.html

http://www.resmedica.pl/zdart2016.html

AgnieszkaZ

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2006, 03:47:23 pm »
Dziękuję Soniu - np podałam złą nazwe. Oczywiście, chodiz o polprazol. POLPRAZOL:)

Pozdrawiam

AgnieszkaZ

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2006, 08:08:34 am »
Agnieszka jeszcze raz przypominam, leki zobojętniające kwasy żołądkowe mogę bardzo poważnie zaburzyć wchłanianie leków padaczkowych - sprawdź dokładnie !! (może jestem troche przewrazliwiona na tym punkcie, ale po rozregulowaniu Hani juz nigdy nie udało nam sie jej ustawić tak idealnie jak przed podaniem leku na refluks)

pozdrawiam, marta

AgnieszkaZ

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2006, 05:39:59 pm »
Dziękuję, MAKA :) Ja też panikuję i sprawdzam. Dpbrze, jak Ktoś opdzieli się doświadczeniem - sygnały ostrzegawcze od innych uczą rozsądku.

Bogna ma maleńką dawkę LAMITRIN S 25 mg i właśnie czytam, szukam. Nie chcę jej rozregulować, boję się. Ale medal ma dwie storny. Refluks powoduje zaburzenia układu neurologicznego, w tym bezdechy.  A Bonia ma skłonność także i do bezdechów.

Pozdrawiam, AgnieszkaZ, mama Bogny lat 5 (starszy przedszkolak), epi

AgnieszkaZ

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2006, 09:18:48 pm »
MAKA, kochana, a czy mogłabyś napisać mi, co brała na kwasy żołądkowe Twoja córeczka? Jaki skład leków był i przede wszystkim - co brała na epi wówczas? Będę Tobie bardzo wdzięczna, za każdą informację. Zależy mi mocno na faktycznej relacji a nie ulotkowych zapewniniach, że jet cudnie.
Z doświadczenia wiem już, że ulotki leków nie zawierają wszelkich info o ich skutkach ubocznych (np. LAMITRIN rzekomo nie dajacy skutkó ubocznych poza uczuleniem czasami - a doczytałam dawno temu, że u 5% testowanych bodajże w USA dzieci wywołał hiperkinezę nadto - wypłukuje magnez)

Pozdrawiam, AgnieszkaZ, mama Bogny lat 5 (starszy przedszkolak), epi

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2006, 09:26:08 am »
hania dostała LOSEC (bloker pompy protonowej - nie pytaj, nie wiem co to oznacz), a padaczkowo była na Dipromalu (kwas walproinowy) poziom leku spadł z 94 do 60.

powodzenia dla przedszkolaka
marta

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach