Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Niedokrwienie mózgu??  (Przeczytany 6490 razy)

Offline Dorunia

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
Niedokrwienie mózgu??
« dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:05:22 am »
Dziś będąc z dzieckiem na badaniu oczek, usłyszałam że mój czterolatek ma "blady mózg" - ma niedokrewienie mózgu. Przynam że w pierwszej chwili pomyślałam, kurka kobitka bada dziecku dno oka a mówi o mózgu, potem zaczełam pytać, ale odpowiedź była dla mnie nie zrozumiała. Zakończyła  podsumowaniem że dziecko powinno być pod opieką neurologa. A ja nie wiem o co chodzi. Dziecko rzowija się prawidłowo, po za wymądrzaniem się nie mam większych z nim poroblemów.  Czy mam gnać do neurologa?
Dorunia mama Daniela 20 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 15 lat, oraz Lenki 13 lat.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline iwpal

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://iwona-palicka.republika.pl
Niedokrwienie mózgu??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2006, 07:30:12 am »
Prawdopodobnie okulistka zobaczyła "bladą tarczę" nerwu wzrokowego, co jest objawem neurologicznym i rzeczywiscie powinnaś udac sie do neurologa, zwłaszcza, gdy dziecko rozwija sie dobrze, gdyż moze to być wynikiem jakiejś tworzącej sie zmiany w mózgu , która hamuje dopływ krwi do nerwu wzrokowego; zmiana wykryta we wczesnym stadium daje sie leczyć, gdy już bedą pełne objawy, np. problemy ze wzrokiem - to juz moze być za późno.
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"

Pozdrawiam
IwonaP.

Offline Dorunia

• Wyjadacz
Niedokrwienie mózgu??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2006, 06:55:24 pm »
iwpal, dziękuje za odpowiedź. Byłam dziś z Adasiem u neurologa i powiedziała że trzeba obserwować, bo jeśli będzie ta baldość się pogłębiać to może doiść do zaniku nerwu wzrokowego, dostaliśmy na razie bistyminę, witaminkę B1 i B6, zaleciła podawanie tranu i za 3 miesięce badanie dna oka i kolejna wizyta u neurologa. Jak na razie neurologicznie wszystko jest ok, więc trzeba obserwować.
Dorunia mama Daniela 20 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 15 lat, oraz Lenki 13 lat.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach