Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Pajączek - Koszalin  (Przeczytany 5104 razy)

Offline orielka

• Podglądacz
  • *
Pajączek - Koszalin
« dnia: Lipiec 25, 2006, 12:34:01 am »
Cześć! Dawno nie zaglądałam, ale może teraz będzie lepiej, bo już mam internet w domciu.
Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami po turnusie w Koszalinie. Byliśmy tam ponad miesiąc, bo moje zdolne małe Kochanie złaapało w między czasie ospę, a potem kilkudniową gorączkę... Nie ma to jak urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą... Zbieraliśmy na ten turnus prawie półtora roku, udało się załatwić dofinansowanie z mojej firmy i męża plus pomoc rodziny i w końcu się udało. Koszt jest spory, bo 10580, nie ma dofinansowania z NFZ, ale może jakby pomęczyć właściciela, to w końcu zająłby się tą papierologią. Firma nazywa się NORMAN, Link do nich: http://www.norman.med.pl/RC/rehabilitacja.html
Pająk to urządzenie wymyślone przez właściciela (linki rozpięte na srelarzu), bardzo ułatwia pracę i ćwiczenia z dziećmi w różnych płaszczyznach i na różnych przyrządach. Terapeuci mają rzeczywiście serducho dla dzieci i mój synek szybko się do nich przekonał. Minusem jest to, że ćwiczenia odbywają się w innym budynku niż się mieszka (w trakcie budowy jest teraz budynek gdzie wszystko będzie razem), ale jedno miejsce pobytu jest na przeciwko, a drugie ok. 150-200m. Wszystko jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych, jedzenie jest pyszne i jest go dużo. Do dyspozycji jest pralka, lodówka, czajnik elektryczny, mikrofalówka. Logopedka jest reweklacyjną osobą i specjalistką, a na pewno jedyna osobą, której Mały pozwolił na masowanie całego buziaka.
Z rehabilitacji tam korzystają głownie dzieci z problemami narządu ruchu. Swojemu synkowi chciałam poprawić równowagę i koordynację i sądzę, ze cel osiągnęłam. Gdyby nie koszt pojechalibyśmy tam znowu. Ale może komuś uda się na przykład coś w pobliżu wynająć taniej... Tam koszt pobytu i wyżywienia jednej osoby to 65 zł/doba (30 zł pobyt, 35 zł 3 posiłki). Blisko jest sklep. apteka, Kościół, dojechać trzeba tylko ewentualnie do supermarketu.
Jeśli natomiast ktoś słyszał lub był na rehabilitacji bardziej skupionej na problemach neurologicznych, to będę wdzięczna za info. Chętnie też odpowiem na pytania.
Pozdrawiam gorąco.
mimo wszystko optymistka :-)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Pajączek - Koszalin
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2006, 01:16:50 am »
Witaj orielka :D
Dziękuję za podzielenie sie wrażeniami z pobytu.

Koszt jest spory, bo 10580, nie ma dofinansowania z NFZ

Koszt rzeczywiscie nie mały  :roll:
Ale turnus trwa dosyć długo z tego co na stronie piszą
W ramach 28-dniowej rehabilitacji (6 dni w tygodniu zajęć i 1 dzień wypoczynku) oferujemy:
Dziennie około 220 minut,  rehabilitacji po uzgodnieniu z lekarzem, w zależności od możliwości pacjenta.

Czy tyle dni byłaś na turnusie ?

A tu link do strony głównej:
http://www.norman.med.pl/RC/index.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Pajączek - Koszalin
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2006, 08:19:04 am »
W dziale "Metody rehabilitacji" - można poczytać wypowiedzi rodziców o pająku
http://forum.darzycia.pl/topic,1035.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline orielka

• Podglądacz
  • *
Pajączek - Koszalin
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2006, 09:58:43 am »
Byłam kilka dni dłużej ze względu na perypetie z ospą. Za siebie i Malucha musialam doplacic za pobyt :-(, ale udało się wynegocjować bezpłatny pobyt męża przez około tydzień bez dodatkowego wyżywienia. To co było dla mnie i synka spokojnie starczało na nas trójkę i jeszcze zostawało. Mały miał zajęcia i po śniadaniu i po obiedzie żeby nadrobić straty spowodowane chorobą. Raz nawet w niedzielę (propozycja terapeutów). Próbowałam też dostać się do Mielna do Euromedu na mikropolaryzator (z Koszalina blisko), ale o ile pani asystentka, z którą rozmawiałam telefonicznie była bardzo miła, to pani doktor K. zostawiła same złe wrażenia. Umówiła się z nami, braliśmy taksówkę, po czym się okazało, że po prostu sobie pojechała. Chciałam bezpośrednio z nią porozmawiać, ale nie życzyła sobie (pewnie bała się ochrzanu). Także z połączenia z Mielnem nic nam nie wyszło (chcieliśmy optymalnie wykorzystać czas i bliską odległość), ale może to i lepiej... Oczywiście utrzymują, że taki mikropolaryzator mają jedyni w Polsce,  ale może ktoś z Was słyszał o takim urządzeniu gdzie indziej? Opis pod poniższym linkiem (pozycja 4):
http://www.euromed.pl/pl/index.php?ppg=our_offer:biofeedback
Może dołączę jakby nie działał:
"           4. MIKROPOLARYZATOR
                Dr B. Szpunt, Neurolog

Jest to urządzenie, które wytwarza prąd stały o małym natężeniu działający na określone struktury ośrodkowego układu nerwowego w poinfekcyjnych i pourazowych porażeniach mózgu i rdzenia kręgowego, w syndromach epileptycznych, niedowidzeniu, oczopląsie, nerwicach, niedorozwoju umysłowym i psychicznym.
W trakcie zabiegów rehabilitacyjnych obserwuje się normalizację napięcia mięśniowego, osłabienie patologicznych odruchów tonicznych i ruchów mimowolnych. Zwiększa się ponadto zakres ruchów, maleją wady postawy, poprawia się podpór, pojawiają się nowe wzorce ruchowe. Zaznacza się również osłabienie agresji i strachu, poprawia się nastrój, rośnie zainteresowanie otoczeniem, poprawia się kontakt i sen. "
mimo wszystko optymistka :-)

Offline Agnieszka Sz.

• Nowy użytkownik
  • *
Pajączek - Koszalin
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:45:46 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem mamą prawie trzyletniego Bartusia z wodogłowiem, przepukliną mózgową. W tym miejscu chciałabym sie z Wami podzielić swoimi wrażeniami z ostatnio odbytego turnusu.
W niedzielę wrócilismy z turnusu w ośrodku w Koszalinie ( http://www.norman.med.pl/RC/index.html ). To nasz drugi turnus w tym miejscu. Ja jestem bardzo zadowolona z terapii tam prowadzonej, a co najważniejsze widoczne są efekty tej rehabilitacji u mojego synka.
W ośrodku tym dzieciaczki mają 3,5 godziny rehabilitacji ruchowej, w tym 2 godziny ćwiczeń w pająku i 1,5 godziny kinezyterapii (PNF, NDT-Bobath). Poza tym podczas tych ćwiczeń terapeuci wykorzystują elementy terapii manualnej, elementy SI. Prowadzona jest tam naprawdę intensywna rehabilitacja ruchowa, rehabilitacja godna polecenia.
Z ośrodkiem tym współpracuje przesympatyczny lekarz ortopeda-doktor Marek Irla. Mimo swojego zawodu nie jest On zwolennikiem mechanicznego, czasem bezmyślnego cięcia naszych dzieciaczków. Uważa On, że wiele można zdziałać dobrze prowadzoną terapią a przynajmniej należy spróbować. Ta terapia w tym ośrodku (dla dzieci, które tego wymagaja) wspierana jest gipsowaniem http://www.norman.med.pl/gipsowanie.html . I faktycznie w swojej pracy odnoszą efekty, np. dzieci, które przed rehabilitacją chodzą na palcach po turnusie zaczynają chodzić całą stopą (niektóre po pierwszym razie).
Moim zdaniem warto spróbować. Ja to zrobiłam i nie żałuję.

Jeśli chcecie się jeszcze czegoś dowiedzieć to proszę piszcie do mnie na priv, podaję też swój numer GG : 4907591.

Tu podaję namiary na właściciela ośrodka :
Norman Łoziński
tel. kom. 0603 201 757
tel. do ośrodka 094/ 34 74 900

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

skowronek

• Gość
Pająk w Norman.med
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2008, 12:39:33 pm »
Witam! Byłam z dzieckiem na czterotygodniowym turnusie w klinice p.Normana Łozinskiego.Jestem zachwycona pracującymi tam terapeutami,którzy bardzo mojemu synkowi pomogli.I to wszystkie zalety pobytu za prawie 10 tys. zł.Firma jest nastawiona na osiągnięcie maksymalnego zysku ,bo chociaż stawka za 45 min.terapii wynosi 50 zł,to już za "pająka' to 120 zl.Nie jest prawdą reklamowane na stronie internetowej  przystosowanie budynku mieszkalnego dla osob niepelnosprawnych chyba .że gluchoniemych.Brak jest windy dla osób upośledzonych ruchowo-rodzice sami muszą wnosić dzieci na piętro.Brak jest specjalnych łóżek dla kalekich ludzi,sterowanych pilotem( standard gdzie indziej).Tutaj standardem są drewniane łóżka i wersalki.Łazienki są zupelnie nieprzystosowane np.dla osób na wózku inwalidzkim- sedesy są o min.10 cm niższe,niż wózek,więc zsunięcie się nań odbywa się bez problemu,ale powrót na wózek samemu jest prawie niemożliwy.Niemożliwe jest również korzystanie z prysznica dla umycia włosow,gdyż zawór nim sterujacy jest,z powodu obmurowanego wokół brodzika ,poza zasięgiem ręki.Sprzątanie pokoju -we własnym zakresie chyba,że sie o to upomnisz.Jedzenie,tak zachwalane w postach"orielki',opiera się w 90% na produktach z pobliskiego Lidla i Netto.W pełni sezonu owocowo -warzywnego-śladowe tych produktow ilości w codziennym menu.Można długo ten temat ciągnąć- zainteresowanym wyślę zdjęcia.W sumie:terapia super,al :roll: e cena horrendalna

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach