Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Ruszył pierwszy bank aparatów słuchowych w ramach  (Przeczytany 3601 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26484
Ruszył pierwszy bank aparatów słuchowych w ramach
« dnia: Lipiec 21, 2006, 12:06:17 am »
Ruszył pierwszy bank aparatów słuchowych w ramach programu „Dźwięki marzeń”

Możliwość pożyczenia aparatu słuchowego,na czas załatwiania formalności papierkowych.
 może zainteresować rodziców ( głównie w trudnej sytuacji finansowej)


Ruszył pierwszy bank aparatów słuchowych

Pierwszy z 11 planowanych banków aparatów słuchowych rozpoczął działalność w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu.Bank daje szansę na aparat dzieciom z ubogich rodzin
(fot. arch.)

Jak podkreśla szef kliniki prof. Witold Szyfter, banki aparatów są tworzone w ramach Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu, przeznaczonego dla dzieci w wieku do 3 lat.

– U nas w klinice jest 16 aparatów słuchowych z 215 otrzymanych od sponsora na cały program. Przekazujemy je dzieciom ze zdiagnozowanym niedosłuchem. Trafiają do rodziców, których nie stać na kupno nowego aparatu. Normalna procedura uzyskania takiego aparatu z NFZ trwa zazwyczaj kilka miesięcy i kiedy dziecko go otrzyma, oddaje nam nasze urządzenie z banku – wyjaśnił zasady działania banku aparatów słuchowych prof. Witold Szyfter, szef poznańskiej kliniki.

Ogólnopolski Program Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu jest częścią programu „Dźwięki marzeń” prowadzonego przez fundację jednego z operatorów telekomunikacyjnych. W ramach tego programu, oprócz banków aparatów, organizowane będą turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i rodziców oraz domowe wizyty logopedów u tych dzieci, które nie mogą być leczone w specjalistycznych ośrodkach.

– Ten program jest doskonałym uzupełnieniem programu przesiewowych badań słuchu u noworodków, finansowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Teraz nawet biedne dzieci będą miały szansę na aparat słuchowy i na prywatnego rehabilitanta – podkreśla prof. Szyfter.

Co roku w Polsce rodzi się 700 dzieci z wadą słuchu. Wiele z nich nie ma szans na specjalistyczną rehabilitację w miejscu zamieszkania. Wszystkie te dzieci potrzebują aparatów słuchowych i wymagają regularnej rehabilitacji. Program obejmie pomocą około 1000 dzieci rocznie.

(PAP)
mzaw
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach