Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: wylew do komór mozgu - absorbcja  (Przeczytany 15235 razy)

Offline r_a_f

• Nowy użytkownik
  • *
wylew do komór mozgu - absorbcja
« dnia: Czerwiec 08, 2006, 09:52:02 am »
Czy mozcie nam pomoc. Pisze gdzie tylko sie da wiec mozge sie powtarzac.
Jestesmy rodzicami Konradka ktory urodzil sie 3 dni temu. Po porodzie
dostał 9 pkt. W drugiej dobie zycia okazalo się ze Konradek ma wylew II i
III stopnia. Jestesmy zalamani i w szoku, nie wiemy co robic. W tej
chwili
Konradek jest na noc zabierany na obserwacje. Czy masz kontakt z osobami
ktore juz teraz wychowuja starsze dzieci ?
Troche czytam o konsekwencjach - porazenie mozgowe i to jest straszne. Co
robic aby pomóc naszemu dziecku,jak mozna przyspieszyć cofnięcie sie
wylewu aby sie zabsorbował.Jakies lepsze leki ,rozpaczliwie szukamy
pomocy.

Pozdrawiam
Rafał

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:12:06 am »
Witaj r_a_f

Myślę,że kontakt z poniżej wymienionymi rodzicami ( nicki),mógłby okazać się pomocny.

Mama dzielnej małej Danusi
Olik
Wylew u niemowlęcia
Moja córcia w piątym tygodniu życia w wyniku infekcji przeszła wylew do mózgu,

Również w wątku
tutaj >>>>
monique
 Wysłany: 25 Styczeń 2006, 10:11   Dzieci po wylewie i mpd - proszę o kontakt
Witam.
Chciałabym uzyskać kontakt z rodzicami dzieci (5-18 lat, z Warszawy lub okolic), ktore mialy wylew do prawej komory mozgu (i jednym z objawow jest lewostronny niedowlad)- to grupa priorytetowa oraz dzieci z uszkodzeniem lewej polkuli i prawostronnym niedowladem, po porazeniu mozgowym z lewostronnym niedowladem.
Jesli mozecie, popytajcie znajomych, moze oni znaja kogos takiego. A moze sami znacie takie dzieci. Prosze o kontakt mailowy - m.onika@gazeta.pl lub PW.
Dziekuje i pozdrawiam.

bzajaczek
Wysłany: 6 Kwiecień 2006, 08:43   wylew u dziecka - szukam rodzicow podobnych dzieci

mój synek mial ciezki wylew krwi do pnia mozgu. ROkowania nie sa najlepsze, zwlaszcze ze jest dzieckiem z wieloma problemami (dializowany od urodzenia). Czy ktos z Was ma dziecko, ktore przezylo podobny ciezki wylew?

Zawiadomiłam na PW,mam nadzieję ,że odezwą się mamy.
Dla synka dużo dobrych fluidów posyłam  :serce:
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2006, 06:06:21 pm »
Mój synek też miał wylew. Bardzo dużo wcześniaków ma wylewy. Ich losy są różne. Czasami nawet nie ma śladu. Lekarz powinien wyjaśnić, kóry stopień jest  bardzo niebezpieczny. Na razie nie panikowałabym. Najprawdopodbniej maluszek będzie musiał być rehabilitowany aby wykluczyć problemy. Jedna ważna rzecz: im wcześniejsza rehabilitacja tym większe możliwości zdrowego rozwoju. A mpdz? Bardzo dużo dzieci wokół nas ma mpdz. Często jest tak, że w pierwszym momencie niezorientowany nie widzi nic nieprawidłowego. Ja osobiście wychowuję synka z mpdz i mam kontakt z dziećmi i mpdz.Służe radą i pomocą.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline r_a_f

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2006, 09:32:13 pm »
Na czym polega rehabilitacja ?
Czy chodzi o wykonywanie ćwiczeń które stymuluja prace mieśni czy też chodzi o jakieś ćwiczenia związane z rozwojem umysłowym. Dziecko ma prawidłowe odruchy neurologiczne ale sporo czytałem ,że zapobiegawczo nalezy wykonywać te ćwiczenia tylko nie do końca wiem czemu one służą i od kiedy należy je wykonywać ,dziecko ma dopiero 4 dni.

Pozdrawiam
Rafał

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:27:37 pm »
Witaj " raf '
mój wnuk dostał 9 punktów (nadmierne zasinienie skóry - 1 pkt.)
neurolog, do którego poszła córka po kilkunastu dniach, nie widział niczego niepokojącego
po miesiącu  mały znalazł się na oddziale laryngologicznym z zapaleniem ucha środkowego
lekarz prowadzący, trochę na prośbe córki zasugerował po wyleczeniu uszu wykonanie USG przezciemiączkowego (zaciskanie piastek, przedłużająca się żółtaczka, odruch moro, niespokojne zasypianie, kolki - giganty i kilka innych drobnych  )
wyszedł wylewik? tak to nazwał lekarz, zalecil rehabilitację (ćwiczenia)
teraz, gdy mały ma rok USG będzie powtórzone, zanim ciemiączko nie zarośnie
podobno w większości przypadków małe wylewy same się wchłaniają
a rodzice nawet o tym nie wiedzą
nie zawsze są groźne, mam nadzieje że i u was tak będzie
ale wspomóc rehabilitacją warto
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Mawe

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:41:57 pm »
Przesyłamy fluidy dla maluszka i rodziców. Mój syn ma mpdz i choć rokowania były paskudne jest wspaniałym chłopakiem - chodzi, uczy się w normalnej szkole i jest jednym z najlepszych uczniów. Nie martw się na zapas. Dopytaj o szczegóły a rehabilitacja nigdy nie zaszkodzi.
Pozdrawiam Ewa i 4 muszkieterów

Offline Dorota_M

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24897&q=danielek&k=3
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2006, 07:39:10 am »
Witaj
Różnie bywa z tymi wylewami, zasada jest jednak taka im szybciej się wchłonie tym lepiej, wówczas nie narobi szkód, mózg w miejscu wylewu nie jest dostatecznie dotleniany, długo nie dotleniony obumiera. Ćwiczenia, rehabilitacja jest po to aby pokazać dziecku prawidłowe wzorce, aby nauczyć mózg prawidłowych ruchów, przyśpieszyć rozwój ruchowy. A co do naszego przypadku Daniel miał 9 punktów, odjęty punkt za kolor skóry, stwierdzony potem wylew 2 stopnia. Dosyć długo się wchłaniało niestety gdzieś chyba w piątym miesiącu było stwierdzone że się dopiero wchłonął. Dziecko ma stwierdzone MPD, na szczęście nie jest tak źle, chodzi za rączkę i pewnie nie długo pójdzie sam, rozwój intelektualny raczej w normie, gaduła i wesołek.
Dobrze jeszcze jakbyś zobaczył na forum wcześniaki, tam będzie więcej dzieci które wyszły obronna ręką i z wcześniactwa i z wylewów. Tutaj jest przewaga rodziców dzieci którym nie do końca się udało, tak jak mi z Danielkiem.
Dorota_M z Danielkiem z MPD /ur.29.09.2003 w 31/32 tyg. ciąży/

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:03:55 am »
r_a_f rehabilitację należy zacząc jak najszybciej nawet profilaktycznie aby zniwelować późniejsze problemy rozwojowe. Najlepsze efekty osiąga się do 6 miesiąca życia więc czas jest tu bardzo ważnym czynnikiem. Mózg małego dziecka jest bardzo plastyczny. Dzieci z nawet bardzo dużymi uszkodzeniami osiągają bardzo duże sukcesy. O mpdz na razie nie myślcie. Podaję kilka stron do poczytania:
Rehabilitacja

NDT Bobath

Kilka informacji

Vojta- metoda pierwszego rzutu
Mam nadzieję, ze mogłam pomóc. Poproście na początek aby pokazano wam trening niemowlęcy. Są to proste ćwiczenia, które można powtarzać przy przewijaniu. Myślę, że warto zwrócić się do lekarzy z prośbą o konsultację neurologiczna na oddziale jeśli nadal jesteście w szpitalu oraz o kontakt z rehabilitantem, który pokaże co trzeba robić. Poproście o naukę masażu. I nastrojcie się optymistycznie. Maluszek to barometr uczuć dorosłych.

Masaż niemolęcia

Warto robić ten masaż ( korzystam z opracowania soni ):

Masaż Shantala

Powodzenia. W razie wątpliwości służe pomocą.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:01:49 am »
zapraszam do informacji i sposobów radzenia sobie - zebranych w kąciku mpd
http://forum.darzycia.pl/topic,21.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Monika F

• Podglądacz
  • *
a moja Ala nie miała wylewu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2006, 08:24:46 pm »
Moja Ala nie miała wylewu, ani sladu. A uszkodzenia układu nerwowego poważne nie wiadomo z czego. Nawet na boczek nie umiała się sama przekręcić :(
Nigdy nie wiadomo ....
Monika F mama Ali 2,5 roku (wyrehabilitowana z MPD teraz z wadami postawy walczymy)

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach