Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: *Zespół Aperta  (Przeczytany 82929 razy)

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 11, 2007, 06:49:02 pm »
Witam serdecznie! W zwiąku z tym, że Kaja będzie miała kolejną operację, muszę jej wyleczyć próchnicę, wcześniej nie zwracali na to uwagi, ale dzisiaj już tak. No i mamy problem, Kaja ma 6 górnych ząbków do usunięcia, w gre wchodzi znieczulenie ogólne oczywiście odpłatnie, bo NFZ refunduje to dzieciom upośledzonym w stopniu umiarkowanym i znacznym ( dzwiniłam dziś do Katowic i taką usłyszałam odpowiedż ), byłam w Zabrzu w Klinice stomatologicznej to samo mi powiedzieli, a prywatnie odwiedziłam dzisiaj Rude Śląska- Nowy Bytom, koszt takiego zabiegu to ok 400 zł. Może jest ktoś z Was kto był w podobnej sytuacji i może mi coś poradzić? byłabym wdzięczna! Pozdrawiamy serdecznie Angelika i Kaja ::bf1
~`angie177

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline ewuliczka

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 11, 2007, 09:52:43 pm »
Pewnie to co napisze pani angelika grucz,  nie pomoże, a może choć trochę. Ja jak byłam mała, to też miałam wyrywane zęby i to hurtowo :), bo też mi się zęby psuły, no i do operacji trzeba było wylewczyć. Tylko, że w tedy to inne czasy były. Niech pani szkuka, może dobrego stomatologa i żeby niezapomniał blokady założyć na zęby, bo inaczej to następne będą rosną jak im się spodoba i wcale nie dobrze. Trzeba na to zwrócić uwagę, sama miałam bardzo długo problemy z ustawieniem zębów do pionu. Dopiero pare lat temu trafiłam na cudowną ortodontkę, która, niedość, że załatwiła dofinansowanie na aparat stały, to na dodatek wyprostowała mi tak, że moje zęby z podniebienia wylądowały na swoim miejscu.

Już po maturze z biologii, ech niby prosta była, ale strasznie głupie błędy zrobiłam.
Pozdrawiam
ewuliczka

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 11, 2007, 11:52:26 pm »
angelika grucz
bo NFZ refunduje to dzieciom upośledzonym w stopniu umiarkowanym i znacznym ( dzwiniłam dziś do Katowic i taką usłyszałam odpowiedż ),

Z wątku
'Profilaktyka stomatologiczna
wszystko na temat ząbków

http://forum.darzycia.pl/topic,5981.htm
Specjalistyczne usługi stomatologiczne dla dzieci niepełnosprawnych
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5485%3bjsessionid=296B38BF9AA4D9A811774C8F545B9466

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5485%3bjsessionid=296B38BF9AA4D9A811774C8F545B9466
Koszt zabiegów dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym i lekkim oraz dzieci dializowanych, z wrodzonymi wadami serca, chorobą nowotworową, z cukrzycą, z dziecięcym porażeniem mózgowym, z mukopolisacharydozą, z mukowiscydozą i innymi schorzeniami będą refundowane po uzyskaniu zgody indywidualnej z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z wątku strona www
http://www.qdnet.pl/unas/Nr34/art31.htm

Może tylko trzeba zgodę z NFZ do Katowic ?

Ewuliczka cenne rady już napisała  :kw:  :D

Jeszcze tu jest temat (informacje)dot. ząbków
Ząbki -pierwszy ząbek
http://forum.darzycia.pl/viewtopic.php?p=1880#1880
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 12, 2007, 09:15:34 am »
Dzięki ewuliczka bardzo mi pomogłaś, wszysykim dziękuje!. Dzwoniłam do NFZ Katowice odmówili, nie ma takiej możliwości. Boję się bo ta górna szczęka jest przecież niedorozwinięta, żeby to usuwanie nie przyniosło więcej szkody niż pożytku. W poniedziałek będę dzwonić jeszcze do Kliniki w Zabrzu
~`angie177

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
witam
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 12, 2007, 12:25:05 pm »
Angelika,ja tak odnosnie tego stopnia nieprlnosprawnosci,bo tak czytam i czytam... Na przyklad moj Konrad ma na orzeczeniu nie stopien niepelnosprawnosci,tylko sama orzeczona niepelnosprawnosc -a orzeczenie wazne do 16 roku zycia.To juz jest trzecie,a na pierwszej komisji powiedzieli,ze u dzieci nie orzeka sie stopnia tylko wlasnie ogolna niepelnosprawnosc.
A jak to jest u Was?Bo juz zglupiec mozna z tego wszystkiego,z tej biurokracji...Jak na przyklad ta refundacja zabiegu usuniecia zeba-paranoja,te dzieci tak,te dzieci nie...Albo jak jest z lekami-te choroby nieuleczalne tak-refundacja lekow,a te choroby nieuleczalne juz nie,wszystko u dzieci.Czy to nie jest aby lekko niesprawiedliwe???
Pozdrawiam.
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 12, 2007, 01:19:21 pm »
Poczytajcie też tutaj:

Orzekanie o niepełnosprawności
http://forum.darzycia.pl/topic,527.htm

Offline ewuliczka

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 12, 2007, 04:48:48 pm »
A ja nie mam i obawiam się, że nigdy nie miałam żadnego orzeczenia o niepełnosprawności, ani też żadnego stopnia niepełnosprawności. I nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby się o takie coś starać, no dobra może raz jak się dowiedziałam, że moja znajoma ma same udogodnienia przez to :).
Pozdrawiam
ewuliczka

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 23, 2007, 09:22:54 pm »
Gdzie sie podziali wszyscy rodzice oraz dzieci z zA??Nikt nic nie pisze...Co u Was Kochani?
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

Offline magdalenakusior

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 23, 2007, 09:45:26 pm »
Witaj,

u nas dobrze, mam nadzieję, że u pozostałych również :)

co prawda na początku maja wykonaliśmy RTG główki Karolka, ponieważ lekarz miał wątpliwości co do  prawidłowego jej rozwoju. Na szczęście okazało się, że mózg ma jeszcze dużo miejsca, i że szwy są luźne. Póki co operacji nie będzie :D

Możemy spokojnie skupić się na rozdzelaniu kolejnych paluszków.

Jeszcze jedna wspaniała wiadomość: Karol od miesiąca chodzi!!!!

Magda i Lolek ::zserce::

kasiape

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 23, 2007, 10:02:09 pm »
:tekno: brawa dla Karolka!!  :multi:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 23, 2007, 10:25:09 pm »
magdalena
Brawa dla Karolka i całuski podsyłam  :D  :::

A przy okazji proszę zerknij tu do wątku na post Beata_weronika
http://forum.darzycia.pl/vp112255.htm#112255
i wadą obu dłoni

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 23, 2007, 11:34:26 pm »
Gratulacje i usciskaj Lolka ::pif22
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 24, 2007, 09:01:48 am »
Witam serdecznie i gratulacje dla Lolka, pamiętam jak ja się cieszyłam kiedy Kaja zaczęła chodzić :multi: my tu cały czas jesteśmy, poprostu czasami wypadają takie dni, że nie ma kiedy usiąść i popisać. Kaja we wtorek tj 29.05.07 będzie miała w znieczuleniu ogólnym usuwane 6 ząbków, zrobimy to w Akademickim Centrum Stomatoloicznym w Bytomiu. Trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i zdrówka życzymy ::bf1
~`angie177

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 24, 2007, 06:30:30 pm »
Witaj Angeliko,
trzymam za Was kciuki,na pewno bardzo sie martwisz o te wtorkowe zabiegi...Dorzuce tylko,ze Konrada tez to czeka przed operacja czaszki,w bardzo szybkim tempie popsulo mu sie kilka zabkow.Czasami nawet skarzy sie ze go bola.
W kazdym razie trzymaj sie Kochana i odezwij sie jak znajdziesz chwilke po powrocie do domu,usciskaj tez Kajunie od nas.
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

paulina89

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 04, 2007, 08:00:50 pm »
ehhh czytając te wszytskie wypowiedzi bardzo sie zmartwiłam ;/ poniewaz moja bratanica ma zespół aperta ma zrosnieta czaszke - trójkątą a ma 3 lata i mam pytanie czy mozna wykonac operacje czaszki w tym wieku ? prosze o odpowiedz bo bardzo sie tym nie pokoje z góry dziekuje

Offline ewuliczka

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 05, 2007, 11:22:19 am »
paulina89, ależ oczywiście, że można, a nawet trzeba zrobić operacje.  Z tego co wiem, to w różnym wieku robi się takie operacje, chociaż oczywiście, ważne jest żeby to było jak najszybciej, to znam pare przypadków w których to  lekarze stwierdzili, że nietrzeba się śpieszyć, bo nie ma zagrożenia. Najważniejsze w tym momencie to dostać się do dobrego lekarza, który odpowiednio zadziała.

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 05, 2007, 02:13:37 pm »
Witam Cię Paulino! Zawsze mnie to zastanawia, dlaczego nikt nie mówi o tym rodzicom kiedy dziecko jest malutkie przecież to oczywiste są szwy czaszkowe zrośnięte to TRZEBA je uwolnić ta operacja zapobiega zwiększaniu się ciśnienia śródczaszkowego a to może spowodować problemy ze wzrokiem i słuchem dziecka. Kolejna rzecz to mózg, który musi mieć odpowiednio dużo miejsca i rosnąć bez przeszkód. Spotkałam się 2 razy w Polanicy z dzieciaczkami , które miały tę operacje wykonywaną póżniej, nie powiem żeby nie padały pytania ze strony lekarzy - dlaczego tak póżno? ale oczywiście pomoc jest zawsze. Dlatego zachęcam do jak najszybszej konsultacji to naprawde bardzo ważne! Pozdrawiam serdecznie Angelika mama Kaji z z.A
~`angie177

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 05, 2007, 02:18:45 pm »
Kajka po zabiegu!! Usunęli jej 6 górnych ząbków a 26.06 tj we wtorek mamy wizytę u ortodonty i będą inne ząbki :multi:
Poszło jak po maśle, wydaje mi się że lepiej się czuje i jest bardziej pogodna, musiało jej coś z tymi zębami doskwierać, cieszę się że już ich nie ma. A jutro upragniony wyjazd w góry :turn-l:  Pozdrawiam wszystkich cieplutko ::bf1
~`angie177

paulina89

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 06, 2007, 08:07:25 pm »
dziekuje wam za te odpowiedzi ... :) zawsze przyjadają sie słowa otuchy :) niom to fajniutko ze Kajka czuje sie lepiej i jest pogodniejsza :) pozdrawiam

Offline ewuliczka

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 07, 2007, 02:18:41 pm »
Witam wszystkich serdecznie cóż to się dzieje taka cisza w tym oto kąciku. Wszystkie dzieciaki zapewne szczęśliwe w rozjazdach wakacyjnych. No cóż w tym momencie muszę przyznać, że ja też jestem szczęśliwa, choć troszkę przerażona, też gdyż właśnie dowiedziałam się, że dostałam się na studia do Krakowa, może nie na medycynę, ale równie piękny kierunek, jakim jest pielęgniarstwo:). Będę siostrą Pigułą i cudowni rodzice będą mną straszyć swoje dzieci:).
Ze zdrowiem u mnie w porządku, choć jak czasem głowa boli to nie jest miło, no i moja mamina nie jest zachwycona, jak co jakiś czas pokazuje jak mi się kości ruszają i skrzypią w czaszce.. Niby mówili, że wszystko z czasem się pozarasta, hehe.
Pozdrawiam
ewuliczka & Różowy Narkoman

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 08, 2007, 09:47:04 pm »
:roll: Czesc Ewuliczko,
rzeczywiscie dlugo trwa ta cisza,ale ja bardzo sie ciesze,ze nareszcie moglam Cie zobaczyc-wygladasz przeslicznie!
Konrad nie moze doczekac sie juz wrzesnia,bo powroci do przedszkola razem z bratem i siostra..Niestety my nie wyjezdzalismy nigdzie z roznych powodow,ale i tak nie jest zle.
Mam takie pytanie do Ciebie kochana,powiedz mi,ile lat mialas,kiedy operowano Ci czaszke i czy byla to wieloetapowa operacja?No i czy robiono to w Polanicy moze?
Serdecznie pozdrawiam.
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

Offline ewuliczka

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 08, 2007, 09:57:28 pm »
Ja swoją pierwszą operację miałam jak miałam jakieś półtora roku, z tego co mi wiadomo to było to jakieś tam etapy były. I niebyło to w Polanicy, a w Prokociumiu :)

Pozdrawiam ewuliczka & Różowy Narkoman :)

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 12, 2007, 04:26:13 pm »
Witamy serdecznie właśnie skończyliśmy jeden urlop, ale we wtorek następny tego lata naprawde nam się udało :ok: u Kajusi wszystko w porządku, usuneliśmy jej 6 górnych ząbków a za miesiąc już miała zrobioną protezke ( oczywiście prywatnie ) w Zabrzuz noszeniem nie ma rzadnego problemu, sama je sobie nawet umie wieczorem wyciągnąć. Gratulacje Ewuliczka  :ok: życzymy powodzenia na studiach, w pażdzierniku najprawdopodobnie pojedziemy do Polanicy na korekte górnych powiek ( opadają i tworzą skośne oczka ) a od września przedszkole publiczne!! ciekawe jak to się wszystko ułoży? Pozdrawiamy wszystkich i moc całusków  ::bf1
~`angie177

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 19, 2007, 10:51:44 pm »
Czesc A ngelika,
zycze udanego wypoczynku Tobie i Twojej rodzinie,mam tez nadzieje,ze Kaja zaklimatyzuje sie w nowym przedszkolu.My tez zmieniamy bo Konrad idzie do zerowki a w poprzednim jej nie ma.Sama ciekawa jestem jak to bedzie..Martwi mnie tez perspektywa przyszlosci-w sensie szkola...
No ale poki co,pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego! wanna
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 04, 2007, 04:51:30 pm »
Witamy wszystkich po długim i wspaniałym urlopie. Było wspaniale no, ale czas wracać do normalnego życia. Kaja w przedszkolu ( publiczne:)) czuje się bardzo dobrze, nawet nie spieszy się jej do domu, wprawdzie to dopiero drugi dzień, ale jestem szczęśliwa, że wszystko układa się tak jak powinno. Czekam też na wyznaczenie terminu do Polanicy, może uda się nam pojechać tam w pażdzierniku ( jesień, ta złota jest piękna w górach ). Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i życzymy zdrowia i uśmiechu bo to balsam dla duszy Angelika i Kajka z z.A ::bf1
~`angie177

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 05, 2007, 07:00:56 pm »
Witam gorąco!! Jedziemy do Polanicy 12.12.07 troche póżny termin, no bo wiadomo święta......... ale może i to dobrze chociaż raz bez biegania i robienia zakupów? tylko ubierzemy z Kajusią choinkę po powrocie to zawsze miłe zajęcie. Pozdrawiam mocno wszystkich Angelika mama Kaji z z. A ::bf1
~`angie177

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 07, 2007, 06:54:40 pm »
A jeśli chodzi o przedszkole to Kaja radzi sobie znakomicie, jestem nieraz zaskoczona tym co mi jej wychowawczyni opowiada, jestem z niej bardzo bardzo dumna :turn-l: . Integracja z nowym środowiskiem przebiegła bezboleśnie Pozdrawiamy serdzecznie Angelika mama Kaji z z.A   ::bf1
~`angie177

kasiape

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 07, 2007, 10:33:57 pm »
:multi:  :multi: to cudownie! jesteśmy dumne razem z Tobą! zabieg przed świętami nie jest taki zły - bo człowiek potem docenia ten nastrój i zupełnie inaczej odbiera Boże Narodzenie!
ważne są chwile z rodziną - a potem dopiero oprawa!
Pozdrowienia  :ok:

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 07, 2007, 11:02:12 pm »
Dzięki Kasiape za odpowiedz, sama prawda to co piszesz, mocno Cię pozdrawiamy oraz Twoje największe szczęścia A i K ::bf1
~`angie177

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 07, 2007, 11:29:16 pm »
Witaj angelika grucz  :D

Odpoczniecie z Kajusią,  :serce:  tylko nie zapomnij  rodzince zostawić karteczkę z intrukcją obsługi przedświątecznej, aby nie dręczono Cie telefonami  ;)  :turn-l:
Potem tylko na gotowe wpadniecie obie  :D  :ok:

Odezwij sie jeszcze zanim pojedziesz,a może jakieś nowe zdjecia Kajusi są ?  :)
Znasz dokładny termin już samego zabiegu Angelika?

Za kolejną pomyślną operację Kaji trzymam mocno kciuki  :::  :serce:

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 08, 2007, 08:43:04 am »
Witam kochani! Dokładnie nie wiem kiedy będzie zabieg środa to dzień przyjęć, zawsze nam się udawało w czwartek lub w piątek i nie musiałyśmy bezczynnie czekać przez weekend. Jeśli chodzi o święta to teściowa ( to ta z tych fajnych ;) żarcik, zrobi w tym roku wigilię u siebie więc nie muszę się aż tak bardzo martwić, zdjęcia mam nowe postaram się dzisiaj je wrzucić, pozdrawiam mocno Angelika mama Kaji z z. A
~`angie177

kasiape

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 09, 2007, 12:56:07 pm »
Cytat: "angelika grucz"
środa to dzień przyjęć
aż mnie ciarki przeszły - my też zawsze w środę do szpitala i w następną wypis! od 9 lat nie ma środy żeby mi nie przeleciało przez głowę "że dziś są przyjęcia" :puppydogeyes:
a długo hospitalizacja?

:ok:

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 10, 2007, 05:17:19 pm »
W itam Kasiape. No tak te środy......Jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu to ok tygodnia., jeśli oczywiście nic się nie wydarzy typu katar czy kaszel no to wtedy pewnie dlużej. Narazie nie myśle o tym mamy jeszcze troche czasu, więc nie ma co sobie głowy zaprzątać. Pozdrawiam serdecznie ;)  ;)  Angelika mama Kaji z z.A   ::bf1
~`angie177

Offline magdalenakusior

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 12, 2007, 07:53:48 pm »
Witaj angelika,

cieszę się, że u Was wszystko układa się pomyślnie :D

U nas również tak jest, chociaż mamy małe opóźnienie w rozdzielaniu paluszków. Poza tym Karol to mały, biegający urwis, który uwielbia przytulać inne dzieci, żadnemu nie przepuści :lol:

Serdecznie pozdrawiam

Offline magdalenakusior

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 17, 2007, 10:04:05 pm »
Witajcie,

17 października byliśmy z Karolem na konsultacji w Hamburgu w sprawie rączek. Powodem naszych starań o tę wizytę było to, iż lekarze w Polsce dawali szanse jedynie na trzy paluszki. Mówiąc szczerze to jechaliśmy tam z nadzieją, że uda się tak wykonać operację żeby Mały miał po cztery paluszki u obu dłoni. Na miescu zrobiono Lolkowi bardzo dokładny RTG rączek, z którym udaliśmy się na konsultacje. Lekarz po obejrzeniu zdjęć stwierdził, iż można rozdzielić pięć paluszków. Muszę przyznać, że nasze zaskoczenie było bardzo duże.
Doktor obejrzał również stópki Karola (na razie wszystko jest z nimi dobrze).

Na razie to tyle. Jeżeli ktoś miałby pytania odnośnie konsultacji w Hamburgu to służymy pomocą. Czasami warto szukać pomocy w innych szpitalach.

Pozdrawiamy wszystkich cieplutko w te chłodne dni

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 17, 2007, 10:15:30 pm »
Cytat: "magdalenakusior"
Muszę przyznać, że nasze zaskoczenie było bardzo duże.

Podejrzewam ....  :D ale to jest chyba najwspanialsza niespodzianka dla Was  :multi:
Całuski dla Karolka  :::  :serce:

Mulesia

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 17, 2007, 10:18:44 pm »
Ja też się cieszę, że "znalazło się" pięć paluszków.  :tekno:

Offline ewamonika1

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 17, 2007, 11:26:49 pm »
Witajcie,

17 października byliśmy z Karolem na konsultacji w Hamburgu w sprawie rączek.

dobry wieczór,

nie wiem, czy znasz stronę http://www.wady-dloni.org.pl/  - jeśli nie, może chciałabyś odwiedzić nas na forum http://www.wady-dloni.org.pl/forum/ i podzielić się swoimi doświadczeniami oraz radami z rodzicami, którzy dopiero czekają na wizytę w Hamburgu?

Cieszę się, że jesteś zadowolona z konsultacji.

pozdrawiam i zapraszam,

ewa
Ewa - mama Kasi, Michała i Piotrusia

Offline ewamonika1

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 17, 2007, 11:28:43 pm »
przepraszam, nie umiem tu edytować postów, a zapomniałam napisać, że mamy rozbudowany wątek nt. Kliniki w Hamburgu:

http://www.wady-dloni.org.pl/forum/viewtopic.php?t=58

e.

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 17, 2007, 11:46:52 pm »
http://forum.darzycia.pl/topic,7583.htm
Serwis poświęcony wadom wrodzonym dłoni i rąk.

http://forum.darzycia.pl/vp10841.htm#10841
Operacja Olci
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline ewamonika1

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 18, 2007, 09:47:11 am »
Soniu, dziękuję za przypomnienie. Wiem, że link do strony jest na forum, nie wiem jednak, czy Magda zna tę stronę ;)

pozdr. ewa

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 18, 2007, 09:55:04 am »
Zna .....  :D  ;)
http://forum.darzycia.pl/vp105173.htm?highlight=#105173

A tak przy okazji zapytam angelika jesteście jeszcze w domku?

Offline magdalenakusior

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 19, 2007, 05:38:13 pm »
Gaga napisał/a:

Zna ..... :D ;)
http://forum.darzycia.pl/vp105173.htm?highlight=#105173

Witam,

To prawda, znam tę stronę. To między innymi z niej czerpaliśmy informacje na temat kliniki w Hamburgu.

Pozdrawiam,

Offline ewamonika1

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 19, 2007, 10:49:22 pm »

To prawda, znam tę stronę. To między innymi z niej czerpaliśmy informacje na temat kliniki w Hamburgu.

ok, gdybyś w takim razie miała ochotę podzielić się swymi wrażeniami i zweryfikować je z tym, co znalazłaś na forum, wiesz, gdzie nas znaleźć.

pozdr.
ewa

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 07, 2007, 02:19:06 pm »
witam serdecznie po długich 6 tygodniach nieobecności, mieliśmy generalny remont mieszkania a w zastępczym niestety nie było internetu. Ale fajnie jest być w domciu :multi:
No a teraz szykujemy się do Polanicy, wyjazd we wtorek 11.12 więc totalne szalenstwo. Pozdrawiamy serdecznie rodziców Karolka i gratulacje my też kiedyś myśleliśmu o Hamburgu chodziło nam o wszczepianie stawów hybrydowych w palcach u rąk, więc po powrocie ze szpitala poproszę o troche informacji, jak się tam dostać jaka jest procedura itp. sami wiecie.... Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo gorąco Angelika mama Kaji z A. ::bf1
~`angie177

Offline magdalenakusior

• Podglądacz
  • *
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 08, 2007, 01:28:56 pm »
Witaj Angelika,

trzymamy kciuki za Kajusię, napewno wszystko pójdzie dobrze a jak wrócicie ze szpitala to mam nadzieję podzielicie się z nami wspaniałymi wiadomościemi.

My czekamy na ustalenie terminu pierwszej operacji. Prawdopodobnie będzie to maj.
W sumie Karolek ma mieć ich cztery, przy pierwszej będzie miał rozdzielane paluszki przy obu dłoniach.

Bardzo chętnie podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami z Hamburga.

Serdecznie pozdrawiamy i przesyłamy buziaczki dla Kaji. :::

Magda I Lolek ::zserce::

Offline GosiaDe

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 09, 2007, 08:56:41 pm »
Witaj Angelika,

pozdrawiam Cię serdecznie, długo nie odywałam się, też jesteśmy ciekawi przebiegu operacji Kai.
Konrad na razie czeka w kolejce, operacja czaszki ma być w przyszłym roku, ale nie sądzę, że na początku, raczej w drugim półroczu.
Póki co, Konrad chodzi do zerówki i bardzo lubi wszelkie wyzwania.
Jeszcze raz pozrawiamy gorąco i trzymamy za Was kciuki!!
pozdr Malgosia.
Konrad-2001,zesp.Aperta.

Offline angelika grucz

• Raczkujący bywalec
  • **
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:08:46 pm »
Witamy serdecznie u nas wszysko w porządku operacja się udała i jakoś wszystko minęlo w miarę szybko już zapomnieliśmy, korekta powiek i kącików zewnetrznych tak się to nazywa. Rzeczywiście oczka wyglądają inaczej a ja sama nie mogę się jescze przyzwyczaić. Teraz ferie więc sobie leniuchujemy:)
Postaram się wrzucić fotki małej, pozdrawiamy wszystkich serdecznie ::bf1  Angelika i Kaja
~`angie177

Mulesia

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 15, 2008, 06:27:48 pm »
Cieszę się, że macie za sobą kolejny etap. :D
Czekam na fotki.

Cytat: "angelika grucz"
Teraz ferie więc sobie leniuchujemy

Odpoczywajcie , ile się da. Musicie się zregenerować. Kaja po operacji, a ty po przeżyciach związanych z operacją.  Życzę miłego leniuchowania.  Ja czasem żałuję , że nie można odpocząć na zapas.

kasiape

• Gość
*Zespół Aperta
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 15, 2008, 06:40:49 pm »
to wspaniała wiadomość  :kw:  :kw:
miłego leniuchowania  :multi:  :multi:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach