Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Pod wpływem stresu można tracić, jak i odzyskiwać mowę  (Przeczytany 2540 razy)

Offline sonia

  • User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
  • *******
  • Wiadomości: 25627
    • Dar Życia
Pod wpływem stresu można tracić, jak i odzyskiwać mowę
« dnia: Czerwiec 05, 2006, 11:35:31 am »
Cudownie przemówił w lesie

ODNALEŹLI GO BO ODZYSKAŁ MOWĘ
 
Z wdzięczności niepełnosprawny Adam każdego dnia zebrane na łące kwiaty wręcza rodzinie i sąsiadom.
 
Cudownie przemówił w lesie. Biegał po lesie i krzyczał: - Halo! Tato! Halo! To były pierwsze słowa jakie w 31-letnim życiu wypowiedział Adam Andruszko -i tylko dzięki temu go odnaleźliśmy - opowiada Jerzy Adamiuk, który 3 dni szukał błąkającego się po puszczy niepełnosprawnego mężczyzny. Adam jak zwykle wyszedł z domu w Guszczewinie (Podlaskie) po polne kwiaty które zbierał dla mamy. Dochodziła godzina 19 gdy zaniepokojona matka powiadomiła o zaginięciu syna policję. Poszukiwania były trudne bo Adam od urodzenia ma problemy z mową więc nie odpowiadał na okrzyki. Irena Andruszko (64 l. ) mama Adama wiele godzin modliła się żeby Bóg dał jej jakiś znak i mogła odnaleźć syna.

Proroczy sen. - Śniłam że Adaś jest na polanie a wokół niego biegają jelenie. Okazało się że rzeczywiście znaleźli go na polanie, ale zamiast jeleni wokół pasły się konie. To było kilkanaście kilometrów stąd, Krzyczał: Halo! Tato! - Musiał zapamiętać co mówimy odbierając telefon - domyśla się Irena Andruszko.
 
Szukał czapki
 
Adam od razu zaczął opowiadać co działo się w puszczy. -Powiedział że poszedł szukać swojej ulubionej fioletowej czapki, którą zgubił idąc po kwiaty i zapuścił się tak głęboko w las że sam się zagubił - mówi Antoni (71 l ), ojciec Adama.
 
To było możliwe
 
Zdaniem psychologów ludzie pod wpływem stresu mogą tracić, jak i odzyskiwać mowę. - Historia psychologii zna niejeden przypadek kiedy człowiek odzyskuje mowę pod wpływem ogromnych przeżyć - mówi Wiesława Gołąbek psycholog. - Tak było i w tym przypadku. Upośledzony mężczyzna wykrzykiwał wyrazy, które usłyszał przed wyjściem z domu.
To właśnie Jerzy Adamiuk ze Swinoroi odnalazł  zbłąkanego w puszczy Adama Andruszko.

Superm Expres 2006-06-02
str.: 8  - Autor: ANNA KOKOSZ
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach