Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: wylew krwi do pnia mózgowego  (Przeczytany 15383 razy)

Offline bluegirl1177

• Nowy użytkownik
  • *
wylew krwi do pnia mózgowego
« dnia: Maj 08, 2006, 05:15:25 pm »
Chciałabym (o ile bedzie to możliwe) uzyskać pewne informacje o wylewach do pnia mózgowego. Mój tata niedawno dostał takiego wylewu, lekarze mają bardzo podzielone zdanie na temat jego szansy na przeżycie.

Tata ma 43, lata chorował od dawna na nerki, z tego powodu miał nadcisnienie nerkowe. Któregoś razu położył się spać i o 4 rano zaczął się dla niego horror. Bolala go strasznie glowa, zaczęło go paraliżowac przy tym zaczęly sie wymioty przezroczystymi płynami. Starał sie mowić do mamy ale z mowy wychodził juz tylko niewyraźny bełkot. W tej chwili tatuś leży w szpitalu, lekarze twierdzą, że ma zalany krwią cały pień mózgowy. A jednak tata oddycha sam, reaguje na otoczenie i najwyraźniej jest świadomy tego co sie dzieje wokół niego.

Paraliż ustąpil, tata stara się z nami rozmawiać, nawet pielegniarki słyszały jak wołał nas po imieniu, mowił że nas kocha itd. W tej chwili jest podłączony pod respirator gdyż samodzielne oddychanie sprawiało mu trudności, podnosiło puls i ciśnienie (respirator nie oddycha za niego tylko go dotlenia).

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze tata ma chore nerki, które teraz zaczynają odmawiać posłuszeństwa. Poziom kreatyniny we krwi wzrasta. Lekarze nie wiedzą co z tym robić. Postawiono naszą rodzinę przed faktem, iż jeżeli tacie przestaną pracować nerki nastąpi śmierć  :cry:

ZWRACAM SIE Z PROŚBĄ DO PAŃSTWA O INFORMACJE NA TEMAT TAKIEGO RODZAJU WYLEWU.

CHCE POPROSTU WIEDZIEC CZY KTOŚ MOZE Z TEGO WYJŚĆ :cry:  

Modlę się o to by mój tata przeżył bez wzgledu na to czy bedzie mógł normalnie funcjonować.

WAŻNA BĘDZIE DLA MNIE I MOJEJ RODZINY JAKA KOLWIEK INFORMACJA

PROSZE O KONTAKT

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2006, 10:33:59 pm »
Witaj bluegirl1177

Trzeba mocno wierzyć i być dobrej myśli bluegirl1177,że tata wyjdzie z tego.
Zapoznaj się z podanymi stronami.

Udar mózgu
Wprowadzenie
Objawy
Przyczyny
Rozpoznie
Przyczyny
Powikłania
Zapobieganie

Wylew krwi do mózgu
Skutki udaru mózgowego są odmienne u każdego chorego i zależą od tego jakie partie mózgu zostały zniszczone i jakie zostały czasowo wyłączone w pełnieniu swej funkcji.  Bezpośrednio po udarze mózgowym dochodzi do bardziej lub mniej rozległych porażeń i (czy) niedowładów, które stopniowo się zmniejszają, czasem ustępują.
   Przy uszkodzeniu udarem półkuli mózgowej dochodzi do porażeń połowiczych, po przeciwnej stronie, przy uszkodzeniu pnia mózgu objawy są zależne od tego, jakie okolice pnia mózgu zostały zniszczone, czy czasowo wyłączone z funkcji.

Na podanej niżej stronie są  wypowiedzi na temat artykułu .
Znalazłam wypowiedz osoby,która miała wylew.
Morderczy udar mózgu
Autor CSC csc@flip.pl tel. 503642907  2005-08-04 00:09:00  
Ja mialem wulew 27 maja (wylew do pnia) i juz sam nawet chodze ale nie czuje sie jeszcze dobrze..........:(
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline bluegirl1177

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2006, 08:58:02 am »
Dziekuję bardzo za podane stronki. Trochę się uspokoiłam poniewaz tacie poprawila sie praca nerek.
bylam wczoraj w szpitalu i okazało sie ze nie wiadomo czy jeżeli wyjdzie z tego to bedzie mógł swobodnie oddychać. Mam jednak nadzieje ze wszytko jakoś się ułoży.

JAŻELI KTOŚ MIAŁ PRZYPADEK TAKIEGO WYLEWU TO PROSZĘ PODZIELIĆ SIĘ ZE MNĄ INFORMACJAMI NA TEN TEMAT.

Może u kogoś z Was w rodzinie ktos przeżył taki wylew??

Jeszcze raz dziekuję za tamte informacje Gaga

patusia223

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2007, 12:48:31 pm »
moja ciocia ma mikrowylewy krwi do mózgu. chciałabym się czegoś o tym dowiedzieć czy może mi ktoś pomóc? czy można się z tego wyleczyć? czy można po tym dalej normalnie funkcjonować. proszę pomóżcie mi !!!!!!!!!!!!!!!! :lzy:
proszę o jakiekolwiek informację
dla mnie i dla mojej rodziny jest to bardzo ważne :cry:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach