Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: stópki różnej długości  (Przeczytany 6300 razy)

Offline hanti

• Nowy użytkownik
  • *
stópki różnej długości
« dnia: Marzec 14, 2006, 10:13:38 am »
wczoraj kupowałam mojej córce butki i strasznie się zdziwiłam, bo okazało się że jej jedna stópka jest o 0,5 cm krótsz od drugiej. Karolka od zawsze miała mniejszą lewą nóżkę (ma porażenie lewostronne), ale była to mała różnica 2-3 mm, a teraz znacznie się to powiększyło :(
Do swojego ortopedy idziemy dopiero za miesiąc, czy możecie mi powiedzieć jaki konsekwecje może nieść ze sobą tak powiększajaca się różnica miedzy nóżkami ???
Ania mama wcześniaczków Kuby 27.01.02 i Karolinki z MPDz 17.12.03

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
stópki różnej długości
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2006, 11:06:23 am »
:) Moja Nati (prawostronne porażenie) ma skrócenie nóżki, byłysmy u ortopedy bo u nas również różnica sie powiększyła (było niecały centymetr róznicy, teraz prawie dwa).Wynika to głownie z tego ,że Nati zaczęła intensywnie rosnąć.Póki co dostałysmy wkładke pod pięte, żeby do tego wszystkiego nie doszło nam jeszcze skrzywienie kręgosłupa.
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
stópki różnej długości
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2006, 02:26:43 pm »
Chyba mówicie o dwóch różnych sytuacjach. Hanti to się zdarza może nie często ale też nie są to jakieś unikalne przypadki dlatego swoim klientkom proponuje mierzyć oba buty. Co więcej tęgości stóp też bywają różne.
Natomiast przypadek córeczki Joasi to już problem. Tym bardziej że skrót się powiększa. 2 cm u dziecka to już trochę. Ja spotkałem się z różnym leczeniem, często krótsza nóżka po jakimś czasie doganiała drógą i było po kłopocie a czasem (rzadziej) kończyna jest wydłużana operacyjnie ale z tym też bywa problem bo dzieci przcież rosną.

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
stópki różnej długości
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2006, 04:48:17 pm »
Tak, zgadza się, ale napisałam o tym dlatego, ponieważ u mojej córci tez na początku róznica była tylko w długości stópki.Teraz doszło także do skrócenia nóżki.Mam nadzieje ,że ta róznica nie bedzie sie już powiększać, bo tak jak pisałeś może nas czekać operacja.
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Offline ewaaa19

• Raczkujący bywalec
  • **
stópki różnej długości
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2006, 05:06:57 pm »
witam ,
mam pytanie czy jest na darze jakas dzidzia co ma stópke jedna wieksza i nóżke dłusza od drugiej ? bez zadnych dodatkowych schorzeń. Mam znajomą co chciałaby porozmawiać z rodzicami takiego samego schorzenia co jej córeczka(nie napisze nazwy bo oczywiście zapomniałam;-)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
stópki różnej długości
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2006, 11:07:00 pm »
ewaaa19
Postaraj się,przypomnieć sobie.
Jeśli jest ktoś,to łatwiej będzie trafić znając schorzenie.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Beata_weronika

• Podglądacz
  • *
    • http://www.weronika.e-debica.pl
stópki różnej długości
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2007, 04:32:17 pm »
Cytat: "ewaaa19"
witam ,
mam pytanie czy jest na darze jakas dzidzia co ma stópke jedna wieksza i nóżke dłusza od drugiej ? bez zadnych dodatkowych schorzeń. Mam znajomą co chciałaby porozmawiać z rodzicami takiego samego schorzenia co jej córeczka(nie napisze nazwy bo oczywiście zapomniałam;-)

Myslę, że to nie ma znaczenia czy są dodatkowe schorzenia czy nie bo leczenie jest takie same.Moja córeczka ma krótszą stópkę lewą od prawej i nóżkę również lewą krótszą od prawej o 1cm. Taka różnica utrzymuje się od urodzenia i się jak na razie nie powiększa ani w stópce ani w długości nóżki ale czytałam że jeśli jest to skrócenie  tzw.rzeczywiste anie czynnościowe to róznica się zwiększa z czasem i może dojść do skrzywień kregosłupa i zwyrodnień stawów oraz miednicy.Dobrze by było zasięgnąć rady dobrego ortopedy.
Beata mama Weroniki- 18miesięcy  

www.weronika.e-debica.pl
"Gdy coś uparcie gaśnie,złap się iskierki nadziei..."

Offline ewuliczka

• Podglądacz
  • *
stópki różnej długości
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2007, 12:48:54 am »
Witam
Zabrałam się i w chwili wolnej czytam to forum. Temat różnej długości stóp muszę przyznać mnie również dotyczy. Mam prawą stopę krótszą, w tym momencie jakiś 1 cm, ale z tego, co pamiętam to wcześniej było więcej. Jak byłam mała, to lekarze w moim mieście stwierdzili, że mam nogę krótszą. Ba i nawet kazali mi nosić, jak byłam mała buty ortopedyczne, co było dla mnie gehenną, gdyż były wiązane, no i ciężkie. Rzecz byłam też taka, że stopa (prawa) uciekałam mi do środka jak chodziłam. Jak miałam jakieś 6 czy 7 lat moja mama zainteresowała moją nogą mojego lekarza prowadzącego (chirurg) w Krakowie i ten powiedział żebyśmy poszli na konsultacje do ortopedy w szpitalu. No i po konsultacji i miałam zabieg, (który był najkrótszy w mojej karierze, bo trwał 45 min). Zabieg polegał na przecięciu ścięgien. Cztery szwy miałam:) No tylko tak teraz to dochodzę do wniosku, że jeszcze z jeden zabieg by się przydał, bo tak jeszcze jedno ścięgno trzyma, choć to pewnie przez mój uparty charakter, który bronił się przed ćwiczeniami.
Pozdrawiam ewuliczka & Różowy Narkoman
--------
Mam tendencje do rozpisywania się, eh.:) Jeśli w nieodpowiednim miejscu napisałam, to przepraszam :oops:

Offline Beata_weronika

• Podglądacz
  • *
    • http://www.weronika.e-debica.pl
stópki różnej długości
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2007, 01:24:56 pm »
Cytat: "ewuliczka"
--------
Mam tendencje do rozpisywania się, eh.:) Jeśli w nieodpowiednim miejscu
napisałam, to przepraszam :oops:

Cieszę się że się rozpisałaś.Mnie to bartdzo zainteresowało :D Może mojej córeczki różnica w dlugości tez się kiedyś zmniejszy-teraz mam przynajmniej nadzieję :) bo stópkę ma mniejsza od drugiej trochę ponad cm :( i bardzo ciężko mi dobrać buciki a na dodatek ma skócenie nóżki(a może to ścięgna? :roll: muszę podpytać lekarza prowadzącego).Tak czy inaczej twoje informacje sa dla mnie bardzo cenne.Dzięki i pozdrowionka pa pa!
Beata mama Weroniki- 18miesięcy  

www.weronika.e-debica.pl
"Gdy coś uparcie gaśnie,złap się iskierki nadziei..."

hermenegilda2

• Gość
stópki różnej długości
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2008, 03:21:56 pm »
witam oddam za darmo buty ortopedyczne nowe o roznej dlugosci prawy nr 39 lewy 36 brazowe usztywniane jesli ktos jest chetny niech napisze moj mail hermenegilda2@poczta.onet.pl pozdrawiam

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach