Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Biopsja jelita  (Przeczytany 3592 razy)

Offline megi

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.jarek.bobasy.pl
Biopsja jelita
« dnia: Marzec 05, 2006, 06:00:07 pm »
Otworzyłam nowy temat, bo nie znalazłam go tutaj, a chciałabym zapytać o parę rzeczy.Może powinnam pisać w działe :celiakia,ale chodzi mi właśnie o to badanie.Biopsja jelita- czy jest konieczna gdy wynik :"transglutaminaza tkankowa-p.ciała IgA iL 33,0 mg/dl (norma 36-165)",IgM 25mg/dl(n.72-160).Tak dokł. nie wiem co znaczy taki wynik,ale lekarz stwierdził ,że warto zrobić badanie aby byc pewnym czy Jarek nie choruje na celiakię. Z tego co czytam dowiedziałam się że dzieci nie przybierają na wadze i ogólnie są osłabione.Mój mały waży 12,3kg i w przeciągu 2 m-cy przytył 2 kg.Owszem, ciężko przestawić go na więcej produktów i zjada wybrane rzeczy,ale to mały "paluszkowiec" i coś przez cały dzień zje(zupy,serki,kaszki,owoce,soki).W badaniach wyszło mu że nie jest uczulony na inne pokarmy.
Zastanawiam się czy konieczne jest to badanie( a może wystarczy zrobic jeszcze raz bad. krwi?) i jak wygląda,czego można się spodziewać przed i po ?Jeśli któreś z dzieci było na takim badaniu to proszę mamy o podzielenie się ze mną inform.jak się przygotować i czy jest to bezpieczne badanie.Z góry dziękuję.
mamy się stawić 10.kwietnia i będziemy ok.5 dni
mama Jarka z zd 2latka i Oli 6lat

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Biopsja jelita
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2006, 08:54:21 am »
megi
Zanim włączą się rodzice poczytaj troszkę tutaj :
Biopsja ssąca jelita cienkiego
TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA

Badanie polega na wprowadzeniu przez usta pacjenta specjalnie skonstruowanej kapsułki - zwanej od nazwiska konstruktora kapsułką Crosby'ego - i pobraniu przy jej użyciu wycinka tkanki ze ściany jelita cienkiego.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
Biopsja jelita
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2006, 02:32:16 pm »
Megi,
myślę, że powtórzenie badań z krwi jest konieczne przed biopsją. Zastanawia mnie czemu macie być w szpitalu aż tak długo? W której placówce mają taki zwyczaj? Zdawało mi się, że to robi się jednym dniem (nawet jeśli jest podana narkoza). Gdzie się leczycie?
Bądź dobrej myśli!
Pozdrawiam
Karina

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach