Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Endoskopia - badania endoskopowe  (Przeczytany 5247 razy)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Endoskopia - badania endoskopowe
« dnia: Marzec 01, 2006, 01:22:09 am »
Endoskopia

Badania endoskopowe polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta światłowodu (o przezroczystym plastikowym płaszczu), za pomocą którego można obserwować wewnętrzne struktury. W technice tej można także wykonywać różnego rodzaju zabiegi i badania.
Spis treści
1 Badania endoskopowe
1.1 Badania układu oddechowego
1.2 Badania przewodu pokarmowego
1.3 Inne badania endoskopowe
2 Operacje endoskopowe
3 Linki zewnętrzne

Więcej>>>

Przeniesione z wątku
ilonadora
tez jestem na etapie oczekiwania na endoskopie w tym kierunku

Megi moja Justysia nie miała robionej jeszcze endoskopii termin mam na 22 marca,z informacji które uzyskałam na ten temat trzeba być na czczo a dzieciom wykonują ten zabieg na tzw,"głupim Jasiu".w tej chwili więcej nie mogę na ten temat nic nie wiem.

megi
Ilonadora jesteś jeszcze czy juz poszłaś spać?mam do ciebie prośbę.Pisałaś tu ,że twoja córeczka idzie 22.marca na endoskopię.Ja byłam dzisiaj z Jarkiem u gastrolog i niestety też musimy iść na zabieg(biopsję jelita)na badanie w kier. celiakii.Mamy termin na 10.kwiecień. Czy ty też o tym pisałaś?Jeśli tak to podziel się ze mną (potem) inform. jak to przebiega.Dodam ,że mi lek. powiedziała- to będzie pod narkozą.

ilonadora
Megi co prawda to nie jest miejsce na tę dyskusję ,ale odpowiem Ci a nasze nieocenione koleżanki nas przeniosą lub podpowiedzą gdzie musimy się przenieść :lol:
Też co prawda nie wiele wiem na ten temat- tak jak pisałam badanie przed nami 22 marca,ale tak jest to te same badanie u nas dwu kierunkowo celiakia i refluks,o 8.00 rano mamy się stawić na czczo,ma mieć podanego tzw."głupiego Jasia"  który uspokaja dziecko i zmniejsza jego stres. Co dalej nie jestem w stanie Ci teraz odpowiedzieć więc musisz spokojnie poczekac do 22 marca :lol: Wtedy chętnie podzielę się z Tobą informacjami. fajnie że zdąrzyłam przed Gagunią :oops:
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2006, 09:00:13 pm »
Kapsułka endoskopowa w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego

Przedstawiono podstawy techniczne badania metodą kapsułki endoskopowej oraz najważniejsze wskazania do tego badania.
Podstawą diagnostyki przewodu pokarmowego jest endoskopia. Z przyczyn technicznych istnieją jednak obszary jelita cienkiego, do których nie można sięgnąć gastroskopem ani kolonoskopem. Rozwiązaniem w takich sytuacjach może być badanie najnowocześniejszą metodą - kapsułką endoskopową, czyli zminiaturyzowaną kamerą z nadajnikiem radiowym. Pacjent połyka tę kamerę, która przechodząc przez jelita fotografuje ich wnętrze i przesyła obrazy do zewnętrznego rejestratora. Wadą metody jest niemożność pobrania wycinków, co jest szczególnie ważne przy zmanach wymagających badania histopatologicznego. Najważniejszym wskazaniem do badania kapsułką endoskopową wydaje się być przewlekłe krwawienie z przewodu pokarmowego, którego nie udało się zdiagnozować standardowymi badaniami (gastroskopia + kolonoskopia).

forum pediatryczne
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2007, 09:12:05 pm »
Nowoczesna kolonoskopia
Bezprzewodowa kamera wielkości sporej tabletki pozwoli na bezbolesne, bardziej komfortowe, a przy tym równie skuteczne badanie układu pokarmowego - informuje "Optics&Laser Europe".
Kolonoskopia to dość nieprzyjemne i krępujące badanie dolnego odcinka układu pokarmowego (jelita grubego), polegające na wprowadzeniu przez odbyt wziernika specjalnej kamery na długim, elastycznym przewodzie oraz przesyłaniu obrazu na monitor za pomocą przewodu.

Wraz z opracowaniem oraz uruchomieniem produkcji Pillcam Colon, tego typu badania staną się mniej dokuczliwe dla pacjentów, a co za tym idzie, więcej osób będzie się decydowało na przeprowadzenie badań układu pokarmowego nie tylko ratujących życie, ale również profilaktycznych.  

Pillcam Colon to układ miniaturowych bezprzewodowych kamer zamkniętych w specjalnej obudowie o rozmiarach 11 x 31 mm, która uniemożliwia zniszczenie elektroniki przez środowisko układu pokarmowego.

Badanie układu pokarmowego przeprowadzane za pomocą Pillcam Colon (urządzenia opracowanego i produkowanego przez naukowców z izraelskiego instytutu Given Imaging) jest bardzo proste - pacjent połyka "elektroniczną pigułkę" popijając wodą, a na jego ciele montowane są specjalne czujniki odbierające i rejestrujące sygnał z kamer.

Pigułka wędruje układem pokarmowym i przekazuje sygnał z kamer zainstalowanych na każdym końcu. Układ wyposażony jest w system oświetlenia oraz baterię pozwalającą na ponad 10-godzinną pracę kamer.

Dotychczasowe badania kliniczne urządzenia, prowadzone w trzech różnych instytutach badawczych wskazują, iż skuteczność diagnostyczna systemu (to znaczy wykrywanie polipów oraz innych zmian chorobowych układu pokarmowego) Pillcam Colon jest równa 70 proc. tradycyjnej kolonoskopii.

Jak wskazują naukowcy, "elektroniczna pigułka" w pewnych przypadkach umożliwiła jednak wykrycie wczesnych stadiów nowotworu jelita grubego, czego nie udało się zdiagnozować u tego samego pacjenta za pomocą tradycyjnych metod.

"Wyniki badań i testów Pillcam Colon są nadzwyczaj obiecujące. To upoważnia nas do stwierdzenia, iż technika ta stanie się skuteczną i powszechnie stosowaną, +łatwą i przyjemną+ metodą diagnostyczną" - konkluduje szef projektu, Homi Shamir.

Onet. 29.12.2006r
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach