Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Doppler kończyn dolnych  (Przeczytany 5156 razy)

Offline beszka

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
Doppler kończyn dolnych
« dnia: Luty 17, 2006, 05:11:23 pm »
Może ktoś wie na czym to badanie polega i czy magister ma prawo wykonywać takie badanie? Myślę że dzisiaj dałam się nabić w butelkę!

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline megi

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.jarek.bobasy.pl
Doppler kończyn dolnych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2006, 05:30:19 pm »
ja byłam na takim badaniu , zapłaciłam 20zł i lekarz przyłożył mi do nogi małe urządzenie, które wydawało dżwięk.Słuchał jaki dżwięk wydaje i na tej podstawie stwierdził w jakiej kondycji są moje żyły.Potem przepisał lek.(już nie pamiętam jak się nazywa)i powiedział,żebym za jakiś czas znowu przyszła.Trwało to może 3 min., a że kolejka była długa to za dużo nie mogłam się dowiedzieć.
mama Jarka z zd 2latka i Oli 6lat

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Doppler kończyn dolnych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2006, 05:44:57 pm »
Dziś takie badanie miała moja córka.Zapłaciłam 30 zł.Nie wiem może mylę się ale szukałam w internecie tej nazwy firmy i nic mądrego nie znalazłam.Córka ma od dawna problemy z nogami,to jest niemożliwe żeby w opisie badania było wszystko bardzo dobrze.Choć bardzo bym tego chciała.

Offline mwaga

• Aktywny Gadacz
Doppler kończyn dolnych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2006, 07:05:26 pm »
Beszka.Badanie kończyn dolnych met.Dopplera polega na badaniu
żył i tętnic,można ocenić anatomię,wydolność układu żylnego,ocenić zastawki.Badanie powinien wykonać i opisać lekarz
najczęściej naczyniowiec lub radiolog.I to jeszcze z dużym doświadczeniem.No i co nie bez znaczenia,sprzęt powinien być
dobrej klasy.Mnie trochę dziwi ...niska cena jak na badanie prywatne.Przewaznie to kwota 60-80zł.Ale może badanie zostało
wykonane poprawnie,i wynik jest dobry,ale to oznaczałoby tylko to
że dolegliwości ze strony kończyn dolnych,niekoniecznie muszą
być spowodowane przyczynami naczyniowymi.Trzeba szukać dalej :)
Maria-mama Madzi/92/-niedosłuch obustronny,Oli/93/,Józia/97/.Pozdrawiamy.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Doppler kończyn dolnych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2006, 10:07:21 pm »
Mwaga ,zgadzam się z tobą Badanie powinien wykonać i opisać lekarz
najczęściej naczyniowiec lub radiolog.I to jeszcze z dużym doświadczeniem.No i co nie bez znaczenia,sprzęt powinien być
dobrej klasy.A to był mgr.Nie wiem,skontaktuję się jeszcze ze specjalistą.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach