Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: wklęsła klatka piersiowa  (Przeczytany 8694 razy)

Offline joa78

• Podglądacz
  • *
wklęsła klatka piersiowa
« dnia: Luty 02, 2006, 07:32:24 pm »
Chciałabym poznać Wasze opinie. Mojemu 2-tygodniowemu synkowi w trakcie wdechu zapada sie klatka piersiowa, innymi słowy robi sie dołeczek pośrodku, jak nabiera powietrza. Czy jest to objaw jakiejś wady? A może to normalne w przypadku takiego maluszka?

Pozdrawiam
Z nadzieją czekam na Wasze doświadczenia.
joanna

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
wklęsła klatka piersiowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 08:00:32 pm »
To moze być
- wrodzone zniekształcenie, w którym mostek i stykające się z nim końce żeber są wysunięte do przodu. Klatka piersiowa jest uwypuklona...
Dziecko powinno dużo ćwiczyć, by wzmocnić mięśnie grzbietu.

http://www.profesor.pl/mat/pd1/pd1_pantera_030311.pdf
http://ipe.pl/archiwum/+/html/prace/wojtkowiak/zajecia_korekcyjne_w_wodzie.htm

wybierz się do ortopedy, torakochirurga

Zapoznaj się z tematem

Kurza klatka piersiowa
- Paź 18, 2004

Nie daj się zbyć, jeśli Twój synek ma to co podejrzewam.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline joa78

• Podglądacz
  • *
wklęsła klatka piersiowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2006, 10:40:25 pm »
Soniu miałam na myśli wklęsłą klatkę piersiową, a w zasadzie dołek w środku. Kurza klata jest uwypuklona.

Ale dzis byłam u kardiologa, który stwierdził, ze nie ma to związku z sercem. Słyszałam też, że niektóre dzieci tak mają, że być może to taka "uroda".

Ale mam za to nowe pytanie związane z serduszkiem. Ale zadam je w nowym temacie.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
wklęsła klatka piersiowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2006, 01:30:44 am »
Nic podobnego - jest wklęsła - ma rowek pomiędzy piersiami.
Nie ma takiej "urody" - to nie jest sprawa kardiologa, a ortopedy i dobrej lekarki od rehabilitacji.
Tu w grę wchodzi wydolność oddechowa - nie "uroda".

W obrębie tułowia zaburzenia mogą dotyczyć samej klatki piersiowej: klatka piersiowa lejkowata (szewska), klatka piersiowa kurza, klatka piersiowa krzywicza, klatka piersiowa po zabiegach chirurgicznych. Nie stanowią one jedynie defektu kosmetycznego lecz są przyczyną upośledzenia mechaniki oddychania. Inne zmiany w obrębie tułowia mogą dotyczyć ustawienia barków i łopatek. W obrębie kończyn dolnych najważniejsze zmiany to wrodzone braki i ubytki wymagające specjalnego postępowania ortopedycznego oraz zaburzenia osi kończyny i wady stóp...

więcj

Pisałam wyżej, że moja córka to miała.
Nazywają to też "szewski rowek"
Chyba, że piszemy zupełnie o czym innym.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
wklęsła klatka piersiowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2006, 01:58:10 am »
Muszę zgodzić się z Sonią mój syn z tego co opisujesz miał taką samą klatkę piersiową,ale ja chodziłam z tym do ortopedy miał zalecone ćwiczenia korekcyjne,basen i dmuchanie w baloniki,to nie jest taka uroda nie leczona może prowadzić do poważnych wad postawy,proponuję Ci się przejść do otropedy i zobaczysz co Ci powie,ale takimi wadami zajmuje się ortopeda lub w poważniejszych przypadkach chirurg.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

bozenaszpula

• Gość
wklęsła klatka piersiowa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2007, 12:00:13 am »
Zła budowa klatki piersiowej to poważny problem. Mając 40 lat przeszłam operację klatki lejkowatej,ponieważ miałam potworne problemy z oddychaniem.Wiem że to nie odpowiedni wiek na tego typu operacje ale niestety dopiero ciągłe utraty przytomności uświadomiły lekarzom że coś jest nie w porządku. Obecnie jestem na rencie mam astmę oskrzelową w stopniu ciężkim. a wszystko dla tego że w dzieciństwie lekarze twierdzili że sama gimnastyka mi pomoże. Jak widać mi nie pomogła. Walczcie zaciekle o zdrowie swoich dzieci.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach