Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: niedosłuch po leczeniu antybiotykami aminoglikozydowymi  (Przeczytany 2940 razy)

Offline Mal

• Nowy użytkownik
  • *
niedosłuch po leczeniu antybiotykami aminoglikozydowymi
« dnia: Luty 01, 2006, 08:04:53 pm »
Szanowni Państwo,
Prowadzę badania związane z genetycznym podłożem niedosłuchu/głuchoty wywołanych przez terapię antybiotykami aminoglikozydowymi (np. gentamycyna, streptomycyna, biodacyna). Osoby z mutacją (zmianą w zapisie DNA) w jednym z genów są bardzo wrażliwe na dziłanie ototoksyczne antybiotyków(uszkodzenie ucha wewnetrznego), nawet przy zastosowaniu dawki terapeutycznej.

Moja praca ma na celu identyfikację mutacji u osób z wrażliwosią na aminoglikozydy. Jeśli w Twojej rodzinie sa przypadki utraty słuchu po leczeniu aminoglikozydami zgłóś się do mnie, potwierdzenie genetycznej predyspozycji do wystapienie wrażliwości na aminoglikozydy pozwoli uniknąć podonych przypadków w przyszłości.

Chcę podkreślić, że moje działanie ma charakter absolutnie poznawczy  (badawczy), a nie komercyjny. Pracuję w jednym z ośrodków Polskiej Akademii Nauk, identyfikacja mutacji jest częścią mojej pracy doktorskiej.
Mal

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach