Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: niedosłuch po leczeniu antybiotykami aminoglikozydowymi  (Przeczytany 3361 razy)

Offline Mal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
niedosłuch po leczeniu antybiotykami aminoglikozydowymi
« dnia: Luty 01, 2006, 08:04:53 pm »
Szanowni Państwo,
Prowadzę badania związane z genetycznym podłożem niedosłuchu/głuchoty wywołanych przez terapię antybiotykami aminoglikozydowymi (np. gentamycyna, streptomycyna, biodacyna). Osoby z mutacją (zmianą w zapisie DNA) w jednym z genów są bardzo wrażliwe na dziłanie ototoksyczne antybiotyków(uszkodzenie ucha wewnetrznego), nawet przy zastosowaniu dawki terapeutycznej.

Moja praca ma na celu identyfikację mutacji u osób z wrażliwosią na aminoglikozydy. Jeśli w Twojej rodzinie sa przypadki utraty słuchu po leczeniu aminoglikozydami zgłóś się do mnie, potwierdzenie genetycznej predyspozycji do wystapienie wrażliwości na aminoglikozydy pozwoli uniknąć podonych przypadków w przyszłości.

Chcę podkreślić, że moje działanie ma charakter absolutnie poznawczy  (badawczy), a nie komercyjny. Pracuję w jednym z ośrodków Polskiej Akademii Nauk, identyfikacja mutacji jest częścią mojej pracy doktorskiej.
Mal

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach