Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !  (Przeczytany 12559 razy)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« dnia: Grudzień 11, 2005, 01:24:47 am »
Informacje umieściłam w wątku
Niebezpieczne leki >>>
Może tu w szczepieniach temat nielegalnych szepionek będzie bardziej widoczny?

Uwaga na nielegalne szczepionki
6 listopada 2005

Za rękę nikogo nie złapano, ale policja nie wyklucza, że na małopolskich targowiskach sprzedaje się szczepionki przeciwko grypie. Taka szczepionka może przynieść więcej szkody niż korzyści, bo nie jest przechowywana we właściwy sposób. Tymczasem w aptekach szczepionek przeciwko grypie jak nie było, tak nie ma. Będą prawdopodobnie w grudniu.

W aptekach kolejek nie ma. Farmaceuci mówią, że ta jesień jest spokojna, bo nie zauważyli zwiększonej liczby zachorowań na grypę. W aptekach jednak nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie, a zainteresowanie nimi się nie zmniejsza.

Do policji dotarły informacje o sprzedawaniu szczepionek na bazarach. Taki handel lekarstwami jest nie tylko zakazany, ale i niebezpieczny. Szczepionki mogą być źle przechowywane, a to sprawia, że są nieskuteczne.

Zarówno epidemiolodzy jak lekarze uspokajają, że nie grozi nam pandemia grypy - ani ludzkiej, ani ptasiej. Uspokajają też statystyki. Przypadków zachorowań na grypę jest, podobnie jak w ubiegłym roku, znacznie mniej niż kilka lat temu, kiedy w Polsce zachorowało na grypę dwa i pół miliona osób. Oczywiście nie znaczy to, że nie należy się szczepić, ale nie trzeba wpadać w panikę, że szczepionek na razie nie ma w aptekach.

(Kronika)


Nielegalne szczepionki
10 grudnia 2005r.

Zakopiańska policja ostrzega przed kupowaniem na bazarach, targowiskach, od przypadkowych osób szczepionek przeciwko
zapaleniu opon mózgowych "Hiberix", błonnicy, krztuścowi i choroby Hainego-Medina. - Otrzymaliśmy telegram z policji w Kielcach z informacją, że z jednego z tamtejszych punktów szczepień sprawcy skradli tego typu szczepionki i że mogą je próbować sprzedać - mówi Monika Kraśnicka-Broś, rzecznik prasowy KPP w Zakopanem.
-Szczepionki przechowywane są w nieodpowiednich warunkach i mogą wywoływać powikłania, włącznie ze zgonem- ostrzega.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2006, 12:02:00 pm »
W wątku "Uwaga na oszustów"
Oszustki w punkcie szczepień
Cytuj
Dwie pielęgniarki z Sulechowa (Lubuskie) oszukiwały pacjentów. Zamiast płatnych szczepionek skojarzonych przeciwko tężcowi czy żółtaczce podawały im refundowaną przez NFZ szczepionkę przeciwko chorobie Heinego-Medina.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Uwaga na szczepionkę Euvax B
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2007, 07:24:04 pm »
Uwaga na szczepionkę Euvax B

- PAP, jkl

Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzega, by nie kupować i nie aplikować szczepionki Euvax B, stosowanej w przypadku żółtaczki wszczepiennej typu B. Choć w Polsce lek nie został wprowadzony do obrotu, można go było nabyć np. na Słowacji czy w Niemczech.

Chodzi o Euvax serii:
UVX 05027, UVX 05028, UVX 05029, UVX 06005, UyX 06006, UVX 06007, UyX 05030, UyX 05031, UVX 05032,
którego producentem jest LG Life Sciences z Republiki Korei.


- Mając na uwadze możliwość indywidualnego nabycia wyżej wymienionego produktu leczniczego poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Główny Inspektor Farmaceutyczny apeluje o niestosowanie szczepionki Euvax B o podanych w komunikacie seriach - czytamy w komunikacie GIF.

Jak wyjaśnił rzecznik ministra zdrowia Paweł Trzciński, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że w Wietnamie u osób, którym zaaplikowano szczepionkę wystąpiły skutki niepożądane, ze śmiertelnymi włącznie.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2007, 10:43:41 pm »
Szczepionka dla dzieci wycofana z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju szczepionkę Euvax przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B – dowiedziało się radio RMF FM.
Koreański lek był zakupiony przez Ministerstwo Zdrowia dla większości polskich szpitali i przychodni. Szczepionka została wycofana na zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia po doniesieniach o nieprawidłowym działaniu w Wietnamie.

W Polsce służby sanitarne nie zanotowały przypadków negatywnych odczynów, ale cała partia zakupiona przez resort zdrowia została wycofana z użycia i z obrotu. To duży problem, ponieważ szczepionka przeciwko WZW typu B jest obowiązkowa i dzieci powinny ją otrzymać w pierwszej dobie po urodzeniu. Jak powiedziała rzeczniczka Głównego Inspektora Sanitarnego Anna Malinowska, w tej chwili prowadzony jest interwencyjny zakup szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B wyprodukowanych przez inne firmy.- Problem jest w przypadku tych dzieci, których matki były chore - im trzeba lek podać w ciągu 24 godzin. Pozostałe dzieci mogą być zaszczepione później - tłumaczyła. Dodała, że prawdopodobnie do godz. 15.00 nowe szczepionki będą już kupione i rozdysponowane do wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych, które rozwiozą leki do szpitali z oddziałami noworodkowo-położniczymi.

Jak powiedział rzecznik ministra zdrowia Paweł Trzciński, badane są przypadki trzech zgonów noworodków, ale jak zastrzegł, nie ma potwierdzenie, iż śmierć dzieci może mieć związek z podaną im wcześniej szczepionką Euvax B.- Prawdopodobnie dzieci zmarły w wyniku tzw. śmierci łóżeczkowej - podkreślił.

Do zgonów doszło w woj. śląskim, wielkopolskim i podlaskim. - Sprawa jest wyjaśniana, każdy z tych przypadków jest inny. Przyczyny ich śmierci będą znane w ciągu kilku najbliższych dni - powiedział Trzciński.

http://wiadomosci.onet.pl/1541402,11,item.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Uwaga na szczepionkę Infanrix IPV i Hib - szczepionka 5 w 1
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2007, 06:10:44 pm »
Wstrzymano trzy partie popularnej szczepionki dla dzieci

Uwaga na szczepionkę Infanrix IPV i Hib - to tak zwana szczepionka "5 w 1". Jak dowiedziało się Radio TOK FM, główny inspektor farmaceutyczny wstrzymał w obrocie aż trzy partie tego specyfiku. To bardzo popularna szczepionka - mówi Barbara Palińska, pediatra z jednej z warszawskich przychodni. Tylko dzisiaj dostało ją kilkanaścioro dzieci.

Z ostatniej wstrzymanej partii zostało nam jeszcze trochę ampułek, pozostałe dwie partie podaliśmy dzieciom w całości - dodaje Palińska.

Szczepionka jest popularna ponieważ ma szerokie spektrum zastosowań. Uodparnia dzieci przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis i zakażeniom Haemophilus influenzae typu b.

Na razie nie wiadomo co jest przyczyną dziwnego wyglądu szczepionki, nie ma jednak zgłoszeń o jakichś niepożądanych działaniach - mówi Główny Inspektor Farmaceutyczny Zofia Ulz.

Producent zapewnił, że dziwny wygląd szczepionki nie ma żadnego wpływu na jej działanie - musimy to jednak sprawdzić. Szczepionka została oddana do badań. Ich wyniki mają być znane już wkrótce.

Prawdopodobną przyczyną wad szczepionki mogą być nieprawidłowości przy transporcie.

Do tej pory nie udało nam się skontaktować z żadnym z przedstawicieli producenta - belgijskiej firmy Glaxo Smith Kline.Decyzje o wstrzymaniu: - Główny Urząd Farmaceutyczny
 http://www.gif.gov.pl/?aid=126

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2007, 08:48:02 pm »
Już nic nie wiem  - dotarłam do takiej informacji :roll:

Nie wycofano podejrzanych szczepionek

W związku z pojawieniem się w niektórych mediach błędnych informacji dotyczących szczepionki Infanrix- IPV+Hib, firma GlaxoSmithKline poinformowała w nocy z wtorku na środę w komunikacie, że szczepionka ta nie została wycofana z rynku.

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego został wstrzymany obrót w aptekach i hurtowniach na terenie całego kraju trzech serii szczepionki Infanrix-IPV+Hib (A20CA334B, A20CA315E, A20CA365A). Podstawą tego były reklamacje dotyczące wyglądu szczepionki po rozpuszczeniu (niejednorodna konsystencja).

Wielkopolski Główny Inspektor Farmaceutyczny - czytamy w komunikacie - potwierdził, iż zostały dopełnione warunki transportu i przechowywania szczepionek podczas całego łańcucha dostaw, czyli od wyjścia szczepionek z miejsca wytwarzania (GSK Biologicals, Belgia) do miejsca dostarczenia ich do klientów.

Dział Zapewnienia i Kontroli Jakości GSK Biologicals po przeprowadzeniu badań serii A20CA334B potwierdził, iż konsystencja preparatu powraca do jednorodnej po energicznym wstrząsaniu strzykawką z rozpuszczoną szczepionką. W badaniach nie stwierdzono żadnych odchyleń, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość produktu.

GlaxoSmithKline Biologicals przeprowadziła ocenę bezpieczeństwa stosowania tej szczepionki. Firma podkreśla, iż szczepionka powinna być wstrzyknięta niezwłocznie po rozpuszczeniu. Zmiany konsystencji następują, gdy przedłuża się czas od przygotowania preparatu do podania go dziecku. Firma wystąpiła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych w Warszawie o dokonanie zmiany w treści ulotki charakteryzującej produkt, polegającej na dodaniu zapisu o konieczności ponownego energicznego wstrząśnięcia szczepionki przed podaniem w przypadku, gdy nie została ona wstrzyknięta bezpośrednio po rozpuszczeniu.

Offline ilonadora

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 8423
  • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2007, 11:54:09 am »
Wyrwać ciszy


Czy podalibyście świadomie swojemu dziecku truciznę, czyniąc go kaleką do końca życia?
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie robi jedna na tysiąc par. Nieświadomie czyni dziecko osobą, która nigdy nie będzie mogła normalnie kontaktować się ze światem, aplikując mu niebezpieczną, choć obowiązkową, szczepionkę.


Coraz więcej naukowców dostrzega niepokojący związek pomiędzy zachorowalnością na autyzm a podawaną trzynastomiesięcznym niemowlakom szczepionką MMR.

Mirek i Kasia mieszkają w Londynie już ładnych kilka lat. Mirek prowadzi dobrze prosperującą firmę budowlaną. Wiadomość o powiększeniu się rodziny przyjęli z wielką radością.

Julia urodziła się w czerwcu. Mirek chodził dumny jak paw, córka przysłoniła mu cały świat, od razu stała się jego oczkiem w głowie. "Przez pewien czas wszystko zdawało się być w porządku. Julia poszła do żłobka jak miała 16 miesięcy, ja wróciłam do pracy" - zaczyna swoją opowieść Kasia. "Rzadziej ją widywaliśmy i nic nie wzbudzało naszych podejrzeń. Panie ze żłobka też nic nie zauważyły. Przynajmniej tak twierdziły" - dodaje.

Z czasem rodziców zaczął niepokoić stan dziecka i jego problemy z mową. Zarówno przedszkolanki jak i lekarze przekonywali Mirka i Kasię, że to może się zdarzyć i nie ma powodu do niepokoju. Tłumaczono, iż dziecko uczy się dwóch języków, co może opóźnić proces nauki mówienia. Wyjaśniano, że przecież dzieci są różne, rozwijają się indywidualnie. "Wszystko to sprawiło, że nie interweniowaliśmy. Nie było żadnych sygnałów o nieprawidłowościach" - dodaje Mirek.

Kilka miesięcy później postanowili zmienić mieszkanie. Wiązała się z tym również zmiana żłobka dla Julii. Aby złagodzić trudności związane z nowym miejscem, przez pierwsze dwa dni rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych. "To był dla mnie szok, gdy zobaczyłam Julię w grupie rówieśników. Dopiero porównanie z innymi dziećmi pokazało jak wielka jest różnica w zachowaniu. Do dziś mam żal do pracowników poprzedniego żłobka, że nie zwrócili na to uwagi. Różnica była aż nadto widoczna" - opowiada Kasia. Ponieważ sytuacja ciągle się pogarszała, rodzice postanowili interweniować. Szereg wizyt u różnych lekarzy i pedagogów przyniósł w końcu koszmarną diagnozę - Julia cierpi na autyzm. Dziewczynka miała wtedy 2.5 roku.

"Lekarze powiedzieli mi, że choroba jest nieuleczalna, i że możliwa jest jedynie terapia, która ma na celu przystosowanie chorego dziecka do życia w społeczeństwie" - mówi Kasia. Nie mogłam się jednak z tym pogodzić. Rozpoczęłam poszukiwania".

Godziny spędzone na poszukiwaniu w Internecie informacji dotyczących autyzmu przyniosły w końcu efekty. "Znaleźliśmy stronę organizacji DAN (Defeat Autism Now ), która prowadzi badania nad przyczynami choroby i wprowadza leczenie farmakologiczne" - mówi tata Julii. DAN to amerykański instytut, od trzynastu lat badający przyczyny autyzmu. Naukowcy DAN-u doszli do bardzo niepokojących wniosków.

Ich zdaniem, można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że przyczynami choroby jest podawanie niemowlakom silnej szczepionki. Zabieg jest obowiązkowy zarówno Wielkiej Brytanii jak i w Polsce. Ów niebezpieczny medykament (MMR), to kombinacja wirusów odry, świnki i różyczki. Najgroźniejszy jest wirus odry, który w osłabionym organizmie dziecka może doprowadzić do infekcji jelit. Zakłócenie ich pracy uniemożliwia organizmowi oczyszczenie się z docierających do niego metali ciężkich. To z kolei powoduje zatrucie a w efekcie autyzm. "Ostre zatrucie rtęcią nawet u dorosłego człowieka wywołuje identyczne objawy, jakie można zaobserwować u dzieci z autyzmem" - opowiada Kasia. "Niebezpieczeństwo dotyczy przede wszystkim dzieci najmniej odpornych, dla których ta szczepionka jest po prostu zbyt silna" - dodaje. Terapia jest długotrwała i bardzo kosztowna, daje jednak nadzieję. "To już nie jest tylko przystosowanie dziecka do życia z chorobą. To realna z nią walka" - mówi tata Julii.

Dziecku podawane są specjalnie dla niego przygotowane preparaty, do tego dochodzi klasyczna terapia. "To bardzo trudne i długotrwałe leczenie, zdarzają się okresy regresu. U każdego dziecka proces leczenia przebiega inaczej". Są jednak widoczne efekty. "Oczywiście jako rodzice nie zauważamy ich tak bardzo, jak osoby, które widzą dziecko raz na jakiś czas. Jednak zbawiennego efektu terapii nie da się przecenić" - mówi mama Julii. "Pamiętajmy, istnieją kliniki, w których szczepionkę MMR można podać bezpiecznie. Nie aplikuje się wszystkich trzech wirusów jednocześnie, tylko osobno w dość długim okresie czasu. To zmniejsza szansę zachorowania praktycznie do zera" - przestrzega Kasia. Szanse, że naszą pociechę dotknie tragedia autyzmu są na szczęście bardzo małe. Warto jednak zawczasu o tym pomyśleć, zanim staniemy przed tymi najtrudniejszymi wyzwaniami.

Terapia Julii przynosi widoczne efekty, przed dziewczynką i jej rodzicami coraz to nowe nadzieje. Właśnie rozpoczął się kolejny, trudny lecz jakże fascynujący etap, możliwy wyłącznie dzięki alternatywnym metodom leczenia dziewczynki. Julia poszła do szkoły.

Dr Michał Wroniszewski z Fundacji SYNAPSIS:

Istnieją teorie, które mówią o wpływie wzrastającej ilości podawanych małym dzieciom szczepionek, zawierających preparaty rtęci, w szczególności  szczepienia MMR, na notowane obecnie zwiększenie zapadalności dzieci na autyzm. Hipotezy te nie są jednak uznane przez autorytety medyczne. Brak potwierdzających je dostatecznie pewnych badań klinicznych. Oficjalnie w świecie medycznym  tym hipotezom bardzo ostro zaprzecza się. Trzeba jednak brać pod uwagę, że duży wpływ na to może mieć polityka koncernów farmaceutycznych, które dbają aby w tej sprawie zachować status quo. Z mojej praktyki wynika, że nie można tu generalizować. W naszej poradni mamy kilkoro dzieci, u których, zgodnie z relacją rodziców, w okresie bezpośrednio po podaniu szczepionki MMR nastąpił wyraźny regres rozwoju i ujawnienie się objawów autyzmu dziecięcego, ale jest to promil przypadków. Osobiście wydaję mi się, że jak na obecny stan wiedzy medycznej sprawa jest zbyt skomplikowana i nieudokumentowana, zarówno by kategorycznie można było wykluczyć, jak i potwierdzić że MMR lub inne szczepienia mogą przyczyniać się do wystąpienia zaburzeń autystycznych u dzieci.


onet
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline ilonadora

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 8423
  • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2007, 03:35:47 pm »
Polscy lekarze nie zgłaszają przypadków działań niepożądanych leków
"Służby medyczne zgłaszają zbyt mało przypadków o szkodliwym działaniu leków. Przepisy powinny taki obowiązek wprowadzić pod groźbą kary w stosunku do lekarzy i farmaceutów" - uważa prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych I Produktów Biobójczych Leszek Borkowski.

"Gazeta Prawna": Główny inspektor farmaceutyczny wstrzymał obrót dziecięcymi szczepionkami. Powodem było zanieczyszczenie produktu. Zdarzają się sytuacje, że jednak samo działanie leku może być szkodliwe. Jaka jest wówczas procedura?

Leszek Borkowski: Jeżeli przeważa ryzyko stosowania leku w stosunku do korzyści, jakie on daje, to wtedy lek jest wycofywany z rynku. Niepożądane działania leków są szczegółowo badane według takich samych standardów jak w innych państwach Unii Europejskiej. Mamy rzecz jasna procedury szybkiego wstrzymania obrotu lekiem, gdy stanowi on zagrożenie. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych zwraca się wówczas do głównego inspektora farmaceutycznego z odpowiednim wnioskiem. W takiej sytuacji eksperci muszą jednak szybko stwierdzić, czy reakcja na dany lek nie jest odosobniona. W Polsce jest 1-1,5 proc. populacji z defektami genetycznymi, czego następstwem tych deformacji jest odmienna od normy reakcja na lek.

- Kilka miesięcy temu mieliśmy aferę związaną z niebezpieczeństwem przy stosowaniu corhydronu. Czy corhydronowa lekcja przełożyła się na zmiany w prawie?

- Sejm niestety nie zdążył uchwalić tzw. ustawy corhydronowej, która miała przyspieszyć procedury wycofania szkodliwego leku z rynku.
Jestem przekonany, że ustawa ta nie pójdzie do kosza, bez względu na to, kto będzie ministrem zdrowia. Warto jednak podkreślić, że również dzisiaj bez tych przepisów, w każdej chwili mogę zawiadomić głównego inspektora farmaceutycznego i poprosić o wstrzymanie leku. Natomiast w propozycjach tzw. ustawy corhydronowej był inny ważny element. Ta nowelizacja miała być batem dla wszystkich ludzi związanych z wykonywaniem zawodu medycznego, jeżeli nie zgłoszą działań niepożądanych. Problemem jest lekceważenie takich sytuacji i brak zgłoszeń o lekach o podejrzanym działaniu. Jeżeli nie ma zgłoszeń, to nie mamy możliwości reakcji. W Kanadzie przepisy są takie, że jak np. lekarz nie zgłosi takiego przypadku, to nie będzie mógł wykonywać swojego zawodu.

- Urząd dostaje jednak zgłoszenia o takim działaniu leków...

- Średnio dostajemy około 49 tys. zgłoszeń rocznie dotyczących niepożądanego działania leków, które są na polskim rynku. Te zgłoszenia otrzymujemy jednak z innych państw. Z Polski zgłoszeń jest około 1,2 tys. rocznie, a powinniśmy dostawać ich około 15 tys. w ciągu roku.

- Czy przepisy tzw. ustawy corhydronowej zwiększyłyby liczbę zgłoszeń?

- Oczywiście, że tak. Ponadto prezes URPL mógłby bardziej restrykcyjnie egzekwować zgłoszenia o szkodliwości leków.

- Firmy farmaceutyczne próbują na ulotkach zamieszczać treści marketingowe. Czy zjawisko to jest na dużą skalę?

- Stosujemy bardzo prostą zasadę - na ulotkach musi być to, co jest udowodnione w badaniach klinicznych, medycznych i farmakologicznych. Jeżeli nie ma dowodu na jakieś działanie, to nie wolno tego pisać w ulotce.

- Treści ulotek są kontrolowane pod kątem zawartości reklamowej przed czy po ich przygotowaniu?

- Zanim ulotka trafi na rynek, kontrolowana jest przez Urząd. Dopiero później przedsiębiorca otrzymuje pozwolenie dopuszczenia do obrotu oraz zatwierdzenie treści tekstów o zawartości informacyjnej.

- Gdyby ktoś opublikował jednak taką ulotkę pomijając kontrolę, jakie mógłby ponieść konsekwencje?

- Jest to działanie nieetyczne. W dodatku może to zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów, a więc jest to działanie sprzeczne z prawem. Za takie niedozwolone praktyki grożą kary finansowe, a nawet pozbawienie wolności.źródło
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline ilonadora

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 8423
  • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2008, 01:31:42 pm »
Interes na szczepionkach

Krajowy Ośrodek ds. Grypy przestrzega, że jeżeli polityka szczepień nie ulegnie zmianie, to w pewnym momencie firmy ograniczą import szczepionek do Polski. Groźba stymuluje rozwój tego rynku.

Gdyby któryś z polityków chciał włączyć do swojego programu podczas kampanii wyborczej problem profilaktyki szczepień przeciwko grypie, chętnie pomogę... – powiedziała nam jeszcze przed wyborami prof. Lidia Brydak, dyrektor Krajowego Ośrodka ds. Grypy. Taka symboliczna deklaracja ma zwrócić uwagę władz na problem słabego zainteresowania szczepieniami wśród Polaków. A szczepi się co roku niespełna 8 proc. społeczeństwa. Nie czynią tego... nawet pracownicy opieki zdrowotnej.

Polski rynek szczepionek przeciwko grypie jest podzielony między trzech producentów: Sanofi Pasteur, Solvay i GSK. Roczna sprzedaż utrzymuje się na poziomie ok. 2,5-3 mln dawek. To zdecydowanie za mało. Zdaniem naszych rozmówców, polski rynek ma ogromny potencjał, ale efekty sprzedaży nadal są mizerne.

Brak świadomości


– W Europie Zachodniej poziom tzw. wyszczepialności kształtuje się średnio na poziomie 25 proc. w stosunku do całej populacji i znacznie więcej w odniesieniu do grup ryzyka, np. pacjentów powyżej 60. roku życia – mówi Piotr Sadowski, prezes Sanofi Pasteur, lidera rynku szczepionek p/grypie w Polsce i na świecie, zadając jednocześnie pytanie, kiedy i według jakiego modelu będą refundowane szczepienia w Polsce.

W Polsce szczepionka przeciw grypie jest w 100 proc. płatna dla pacjenta (z wyjątkiem inicjatyw lokalnych proponujących bezpłatne szczepienia osobom powyżej 65. roku życia).

– Uważam, że cena nie jest główną barierą, choć odgrywa pewną rolę, szczególnie w przypadku osób starszych – mówi dyrektor Dębski.

Koszt szczepienia to ok. 30-40 zł, co nie jest wysoką kwotą, jeśli porównać to z późniejszymi kosztami leczenia powikłań pogrypowych. Tak niski odsetek szczepiących się Polaków świadczy również o niewystarczającym poziomie świadomości społecznej dotyczącej korzyści wynikających ze szczepień.

Wahania rynku

Jedyny zauważalny wzrost sprzedaży szczepionek (3,1 mln dawek) odnotowano w Polsce jesienią 2005 r. w związku z medialnymi doniesieniami o możliwości wybuchu pandemii ptasiej grypy. Ale już w kolejnym sezonie zainteresowanie spadło.

To pokazuje, jak bardzo rynek szczepionek podlega wahaniom: raz jest większy popyt, raz zainteresowanie spada, chociażby ze względu na warunki atmosferyczne i subiektywną ocenę ryzyka zarażenia się grypą. Ludzie są w stanie wydać ostatnie pieniądze, kiedy są chorzy, ale trudno ich nakłonić do prewencji.

W dodatku co roku wiele szczepionek jest niszczonych. W USA, ze 118 mln dawek w ubiegłym sezonie, zniszczonych zostało 20 mln, czyli ponad 16 proc.

W Polsce także to występuje – zwykle pozostaje niewykorzystanych ok. 20 proc. szczepionek i wygląda na to, że kolejni producenci będą opuszczać nasz kraj mając fantastyczne rynki zbytu w USA i w Europie, gdzie ciągle brakuje dawek.

– Niepokojące jest, że od wielu sezonów epidemicznych kilkaset tysięcy szczepionek musi być zniszczonych. Krajowy Ośrodek ds. Grypy wielokrotnie przestrzegał i przestrzega, że jeżeli polityka szczepień przeciwko grypie będzie tak dalej prowadzona, to w pewnym momencie firmy ograniczą import szczepionek do Polski – alarmuje prof. Brydak.

Takie zagrożenie komentuje dyrektor Piotr Dębski, dyrektor działu szczepionek w firmie GSK: – To problem globalny. Fabryki mogą w przyszłości nie być w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Jeśli w Polsce liczba dawek sprowadzanych w sezonie nadal będzie na tak niskim poziomie, a zapotrzebowanie nagle wzrośnie, pojawi się problem, aby zaspokoić zwiększony popyt. Taką sytuację mieliśmy już w roku 2005.

Kto szybszy

Wspomniana nieprzewidywalność rynku może przynieść koncernowi finansową porażkę, o czym przekonała się firma Wyeth w sezonie 2002/2003, kiedy zima była łagodna, stosunkowo mało ludzi interesowało się szczepieniami, a konkurenci byli nieco wcześniej na rynku ze swoimi produktami. Z przygotowanych na amerykański rynek szczepionek do utylizacji poszła jedna trzecia. Wyeth stracił 30 mln dolarów, co było jednym z powodów wycofania się z rynku szczepionek p/grypie.

W tej branży firmy nie mają wielu możliwości zróżnicowania technik marketingu czy procesu wytwarzania, ale mogą konkurować zdobywając znaczące udziały na poszczególnych rynkach, co wymaga np. wyprzedzenia konkurencji w dostarczeniu odpowiedniej liczby dawek, czyli przyspieszenia produkcji.

A to nie jest łatwe, bo pamiętajmy, że w każdym sezonie czas na dostawę liczy się od momentu uzyskania szczepów siewnych. Obecnie najpowszechniejsza metoda namnażania zarodków kurzych jest długotrwała i obciążona innymi słabościami.

Dokonanie przełomu wymagało wynalezienia szybszej techniki produkcji, pozwalającej na wcześniejszą dystrybucję. Dla firm produkujących szczepionki przeciw grypie impulsem do wzmożenia działalności w ostatnich latach stały się doniesienia o wzroście zagrożenia pandemią grypy. Z tego też powodu jest spora presja społeczna, która stymuluje firmy do przyspieszenia badań nad opracowaniem nowych szczepionek i zwiększenia efektywności produkcji.

Dwa kierunki badań


Jak wyjaśnia nam Piotr Sadowski, prace badawcze idą w dwóch kierunkach: – Po pierwsze, opracowanie nowej szczepionki z myślą o przeciwdziałaniu przyszłej pandemii grypy, tzw. szczepionki pandemicznej, która będzie skutecznie uodparniać przeciw nowemu szczepowi wirusa zagrażającemu człowiekowi. Wyzwaniem jest wielkość produkcji i czas wytwarzania. Drugim wyzwaniem jest zmniejszenie ilości składnika aktywnego w sezonowych szczepionkach przeciw grypie, tak aby bez zmniejszenia immunogenności można było osiągnąć zwiększenie mocy produkcyjnych – np. poprzez zastosowanie nowych adiuwantów.

– GSK pracuje też nad nową postacią szczepionki przeciwko grypie, wzbogaconą o innowacyjny adiuwant, która zapewni większą ochronę przed grypą osobom starszym, których własna odpowiedź immunologiczna jest słabsza – dodaje Dębski.

Aby uniknąć problemów z pozyskiwaniem jaj do produkcji wirusów z zarodków kurzych, a także trudnych do uniknięcia skażeń bakteryjnych w tym procesie, poszukuje się nowego podłoża do namnażania wirusa.

– Już są zarejestrowane tzw. linie komórkowe, czyli hodowane komórki, które można bez końca namnażać jako podłoże do namnożenia wirusa – tłumaczy Ewa Urbańczyk, senior brand manager z Solvay Pharma, informując, że firma ma już fabrykę gotową do produkcji w tej technologii. – Nadal trwa proces jej walidacji i rejestracji procesu technologicznego.

Wszystkie firmy pracują nad tą metodą i prędzej czy później produkcja zostanie przestawiona na tę technologię. Potwierdzają to nasi rozmówcy z Sanofi Pasteur i GSK.

– Stopniowo na rynek będą wchodzić szczepionki powstające na drodze inżynierii genetycznej i zastępować obecnie istniejące – uważa dyrektor Dębski, zwracając jednak uwagę, że co prawda technologia z zarodkami kurzymi wydaje się przestarzała i mniej efektywna, ale musi minąć jeszcze wiele lat, by wszystkie firmy doszły do pełnej wydajności.

– Na razie jest zaledwie kilka fabryk, w których można produkować szczepionki metodą inżynierii genetycznej. Ich budowa wiąże się z ogromnymi kosztami, więc produkcja na większą skalę to kwestia około 5-10 lat – dodaje Piotr Dębski.

Zalety tych szczepionek to większa wydajność i szybkość produkcji, mniejsze ryzyko kontaminacji; szczepionki mogą być używane także przez pacjentów uczulonych na kurze białka.

Bez iniekcji

Rynek będzie łaskawy również dla tych produktów, które potrafią pozytywnie wyróżniać się na tle innych. Obecnie badania koncentrują się na udoskonalaniu drogi podawania szczepionek poprzez użycie urządzeń pozbawionych igieł (co jest ważne w przypadku pacjentów cierpiących na igło-fobię), stosowanie plastrów lub też na innowacyjnych sposobach podawania (np. śródskórnie).

– Oceniane są nowe technologie z dziedziny genomiki i proteomiki oraz nowe techniki doskonalące proces badań i rozwoju – mówi prezes Sadowski. – Obecnie dostępne szczepionki przeciw grypie podaje się głównie drogą domięśniową (IM). Stale poszukiwane są alternatywne, potencjalnie skuteczniejsze, drogi podawania. Jedną z bardzo obiecujących metod jest wstrzykiwanie drogą śródskórną (ID), tzn. do skóry właściwej, górnej warstwy powłoki skórnej.

Innym pomysłem – już zarejestrowanym – są szczepionki podawane donosowo – tzw. LAIV, które namnażają się w nabłonku górnych dróg oddechowych w temperaturze ciała, ale ich stosowanie jest ograniczone ze względu na ograniczoną ilość badań klinicznych. Podobnie jest ze szczepionkami tzw. wirosomalnymi, które w założeniu miały zawierać mniej antygenów wywołując podobny efekt w postaci ochronnego miana przeciwciał. – Prace nad tymi szczepionkach trwają, ale nadal „wąskim gardłem” pozostaje produkcja jaj – wyjaśnia Ewa Urbańczyk.

Poza doświadczalną fazę badań nie wychodzą na razie szczepionki uniwersalne przeciw najmniej zmiennej strukturze wirusa, czyli białku M1 (kapsyd) – wtedy być może będziemy się szczepić raz w życiu – oraz metody oparte na technologiach rekombinacji DNA.

Ryzyko, ale i zysk

Biznes produkcji szczepionek – produktów biologicznych – wymaga dużych nakładów i lat pracy. Obecnie droga od pomysłu do wejścia na rynek szczepionek to 10-12 lat i koszt ok. 350 mln dolarów.

– To nie jest atrakcyjny biznes – zbyt podlega prawom popytu i podaży oraz zmienności sezonów grypowych – uważa Ewa Urbańczyk. – W dodatku produkcja jest trudna i łatwo może ulec zniszczeniu. Niektóre szczepy wirusa dostarczane do hodowli przez WHO też nie chcą się odpowiednio namnażać albo wykazują zbyt dużą chwiejność.

Dlaczego więc firmy stawiają na szczepionki? Ich producenci nie są zagrożeni ze strony przemysłu generycznego. Rekomendacje do szczepień sezonowych są coraz szersze, szczególnie wobec osób starszych, a tych przybywa. Do tego obawa przed epidemią stymuluje finansowanie zakupu szczepionek przez niektóre rządy.

Jest to również efekt postępu naukowego: technologiom rekombinacji, biologii molekularnej i lepszego zrozumienia genomu ludzkiego. Największych graczy w farmacji oraz biotechnologii zachęca potencjał innowacyjności tej branży, a przede wszystkim niezłe perspektywy jej rozwoju. Chociaż globalnie rynek ten jest wart niewiele w porównaniu do innych segmentów, w 2006 r. – 2,2 mld dolarów (dla porównania tyle może przynieść dochodu tylko jeden „hit”), to branża notuje stabilny wzrost. Szacunkowo, w 2015 roku rynek szczepionek p/grypie będzie wart już 5 mld dolarów.

– Globalne zapotrzebowanie na szczepionki przeciwko grypie stale się zwiększa – mówi prezes Sadowski, podając za przykład swoją firmę, która w 2006 r. dostarczyła na rynek ponad 170 mln dawek, co stanowiło 40% wzrostu w stosunku do 2003 r.

W dodatku, firmy wcale nie są skazane na mizerne rynki i z nadzieją patrzą np. na Chiny. Obecnie szczepi się tam 2 proc. ludności, ale przemysł ocenia, że w ciągu jednej dekady ten odsetek może wzrosnąć do 15-20%, co stanowi 200 mln osób. Dlatego już dzisiaj Wayne Pisano, CEO Sanofi Pasteur zapowiada plany budowy fabryki w Shenzhen, gdzie będzie powstawać przynajmniej 25 proc. szczepionek przewidzianych na chiński rynek.

Trendy w branży


Naturalną konsekwencją wzrostu rynku i rosnącego potencjału innowacyjności  jest pojawianie się nowych szczepionek w firmowych portfelach, kilku obiecujących produktów w III fazie rozwoju i typowanie kandydatów na „hity”. Do tego miana typowany jest vaxigrip firmy Sanofi Pasteur.

Pierwsza bariera wśród szczepionek (choć jeszcze nie p/grypie) została przełamana w ubiegłym roku – sprzedaż szczepionki prevnar firmy Wyeth (przeciwko pneumokokom) wyniosła 1,9 mld dolarów, a w 2009 r. ma wzrosnąć do 3 mld dolarów. Przemysł zdał sobie sprawę, że szczepionki są warte zainwestowania pieniędzy.

Branży nie ominął trend fuzji i przejęć, chociaż – jak zauważa Ewa Urbańczyk – przejęcia są raczej strategiczne i mają na celu uzupełnienie firmowego portfolio. W 2005 r. bankrutującą firmę Chiron kupił Novartis. W październiku 2006 r. Pfizer przejął PowderMed, lidera rozwoju szczepionek opartych na DNA. W kwietniu 2007 r. AstraZeneca zapowiedziała przejęcie MedImmune. GSK kupił Corixa (2005 r.) – co pchnęło do przodu prace koncernu nad adiuwantem – oraz firmę ID Biomedical z Kanady, dla wzmocnienia pozycji w USA.

Prezes Sadowski zauważa jeszcze jedno zjawisko: – Zaznacza się tendencja do decentralizacji produkcji: opracowywane są dodatkowe możliwości wytwarzania oparte o współpracę z lokalnymi producentami szczepionek w krajach odbiorców, gdzie można uruchomić np. ostatni etap produkcji szczepionki, tj. napełnianie i pakowanie.onet
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2008, 07:48:44 pm »
Niemowlę zmarło po podaniu wycofanej szczepionki
Cytuj
Szczepionka ACT-HIB nr serii A9739-2, z datą ważności 11.2009, podmiot odpowiedzialny: Aventis Pasteur S.A. została wstrzymana w obrocie decyzją z dnia 25 września "w związku z podejrzeniem braku spełnienia wymagań jakościowych" - czytamy na stronie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu napisano, że do Głównego Inspektora Farmaceutycznego właśnie 25 września wpłynęła informacja "o poważnym niepożądanym odczynie poszczepiennym" po podaniu tej szczepionki. W związku z tym nie może ona być przedmiotem obrotu oraz "nie może być stosowana w lecznictwie do czasu wyjaśnienia wątpliwości".


Więcej
http://forum.darzycia.pl/vp144894.htm#144894
» Błędy lekarzy-zbiór informacji
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Odp: Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2009, 09:07:27 am »
Jedna seria szczepionki Euvax B wycofana z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) nakazał wycofanie z obrotu na terenie całego kraju szczepionki dla dzieci przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - Euvax B o numerze serii UVA 06014, której data ważności kończy się w kwietniu.


Obrót tą serią szczepionki lubelski inspektor farmaceutyczny wstrzymał na terenie województwa lubelskiego w marcu. Późniejsze badanie próbki w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie (PZH) wykazało, iż nie spełnia ona wymagań specyfikacji wytwórcy ze względu na jej niejednorodność. To 14 kwietnia stało się podstawą do wycofania przez GIF serii szczepionki z obrotu na terenie całego kraju.

Jak powiedział rzecznik PZH Paweł Trzciński, badana w zakładzie próbka szczepionki nie była zanieczyszczona, a jedynie stwierdzono brak jej jednorodności. - Nie jest to sytuacja, która stwarzałaby poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia - dodał.

Wstrzymanie obrotu wszystkimi seriami Euvaksu B Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał także w maju 2007 r. Światowa Organizacja Zdrowia alarmowała wówczas, że w Wietnamie u osób, którym zaaplikowano szczepionkę, wystąpiły skutki niepożądane; były także przypadki śmiertelne.

Decyzję tę GIF uchylił dwa miesiące później na wniosek prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, gdyż nie wykazano związku przyczynowo- skutkowego zgonów trzech noworodków z podaniem szczepionki Euvax B.

Euvax B to rekombinowana szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, obowiązkowo podawana noworodkom.

Żródło Onet.pl (nauka)
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"


Offline Dorunia

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 1811
Odp: Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2009, 09:46:52 am »
Przerażające......
Dorunia mama Daniela 20 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 15 lat, oraz Lenki 13 lat.

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Odp: Uwaga na niebezpieczne,nielegalne szczepionki !
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2009, 10:59:32 am »
3 dzieci zmarło po podaniu popularnej szczepionki

Holenderskie władze zawiesiły stosowanie u dzieci jednej z partii szczepionki Prevenar przeciwko pneumokokom. Ostatnio w krótkim czasie po zaszczepieniu preparatem zmarła trójka niemowląt - podaje Reuters.

Preparat Prevenar (w Stanach występujący pod nazwą Prevnar), produkowany przez największą firmę farmaceutyczną świata Pfizer, jest jedną z najczęściej podawanych szczepionek na świecie. W zeszłym roku producent sprzedał preparat za prawie trzy miliardy dolarów.

Szczepionka stosowana jest również w Polsce.

Rzecznik holenderskiego Instytutu Zdrowia RIVM powiedział, że rocznie zdarzało się około 5-10 zgonów po otrzymaniu szczepionki. Jednak teraz w krótkim czasie nastąpiły trzy zgony noworodków. - Jest to bardzo niepokojące, więc postanowiliśmy zawiesić całą partię preparatu - powiedział rzecznik.


Rzeczniczka firmy Pfizer zapewnia, że w sprawie śmierci noworodków wszczęto dochodzenie, ale jak na razie nie wykryto żadnego związku pomiędzy podaniem szczepionki Prevenar a późniejszymi zgonami. Na razie zawieszono całą partię preparatu - 110 tys. dawek - z której pochodziły szczepionki podane zmarłym dzieciom.

Co do pozostałych partii preparatu nie ma żadnych zastrzeżeń. Dlatego też będzie on nadal podawany dzieciom.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach