Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: proszę o pomoc  (Przeczytany 12225 razy)

Offline martaa

• Nowy użytkownik
  • *
proszę o pomoc
« dnia: Grudzień 04, 2005, 06:00:31 pm »
witam,mam prosbe do kogos kto mogłby mi pomoc rozszyfrowac slownictwo lekarskie.
 "badanie MR wykazuje pojedyncze, drobne ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych i sekwencji FLAIR zlokalizowane w istocie bialej okolicy ciemieniowej prawej ponad trojkatem komory bocznej i przemawiajace za przebyta zmiana naczyniopochodna"
z gory dziekuje za pomoc.
pozdrawiam

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2005, 06:45:08 pm »
przemawiające za przebytą zmianą naczyniopochodną

Wyszły zmiany uwidocznione w zapisie badań.
Powinnaś to omówić z lekarzem kierującym Cię na takie badanie (prawdopodobnie neurulog).
Takiej odpowiedzi raczej nie oczekuj od rodziców, my nie jesteśmy lekarzami.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline iwpal

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://iwona-palicka.republika.pl
proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2005, 10:02:35 pm »
Zmiana naczyniopochodna to zmiana, któa wynika z zaburzeń w pracy naczyń krwionośnych odżywiających mózg. Mogło być tak, ze naczynie krwionośne było uszkodzone i nastąpił mikrowylew krwi do okreśłonej okolicy mózgu, bądż też naczynie było gdzieś zwężone i nastąpiło niedotlenienie konkretnego obszaru.
Ognisko hiperintensywne oznacza, ze po podaniu określonego kontrastu fluoryzuje ono bardzo wyraźnie, co oznacza, ze w tym miejscu jest uszkodzenie (bo zdrowe tkanki móżgu po tych kontrastach nie "świecą" - to tak obrazowo).
Tak czy tak musi ocenić to neurolog.
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"

Pozdrawiam
IwonaP.

Offline martaa

• Nowy użytkownik
  • *
proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2005, 01:08:57 pm »
dziekuje za szybką odpowiedz.
goraco pozdrawiam!

Moniśka15

• Gość
proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2006, 02:59:01 pm »
witam, mam na imię
Monika i mam gorącą prośbę , mianowicie mam upośledzoną umysłaowo siostrę , chciałbym zapytać czy mógłyby mi ktoś poradzić albo powiedzieć coś o dojrzewaniu takich osób. ania ma 11 lat mało mówi i nie umie sama prawie nic, cały czas mósi być przy niej ktoś . :( zaczyna dojrzewać, zaczynają powiększać brodawki piersi jest to dla niej naprawde trudny okres, zresztą dla bliskich też bardzo prosze o szybką pomoc :) nie wiem jak mam jej pomóc ani jak sama sobie az tym radzić :( bardzo dziękuje z góry

Offline dziadek Janusz

• Weteran
proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2006, 03:37:48 pm »
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline margo

• Podglądacz
  • *
proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2006, 08:39:17 am »
Proszę o pomoc w interpretacji wyniku RM u mojego 5-letniego dziecka z MPDz: "szerokozakrętowość płata czołowego, ciemieniowego i skroniowego" Wiem tylko tyle, że jest to wrodzona wada mózgu. Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej? Czy są jakieś szanse, że przy rozwijającym się mózgu wada się zmniejszy, jaki to może mieć wpływ na mowę i co to w ogóle jest ta "szerokozakrętowość"?

Offline iwpal

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://iwona-palicka.republika.pl
proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2006, 08:58:30 am »
Szerokozakrętowość to nieprawidłowo zbudowane zakręty mózgowe(zakrety znajdują sie na każdym płacie); są szersze niż w prawidłowo zbudowanym mózgu, ponadto struktura (budowa) kory jest zazwyczaj nieprawidłow. Szerokozakrętowość to inaczej pachygyria; może obejmować całą korę mózgu jak również określony fragment mózgu. Może współistnieć z innymi nieprawidłościami w mózgu.
zobacz na tej stronie http://www.pachygyria.republika.pl/
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"

Pozdrawiam
IwonaP.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach