Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Zabajka  (Przeczytany 10097 razy)

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.helenka.kom.pl
Zabajka
« dnia: Listopad 24, 2005, 01:22:47 pm »
Witam! jestem bradzo szczęśliwa gdyż mam termin turnusu w Zabajce na  22maj, czy ktoś tam juz był? ciekawa jestem Waszych opinii! ja zaczynam zbierać pieniązki!!!pozdrawiam śnieżnie i zimowo!
nie poddamy się

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Zabajka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2005, 04:53:54 pm »
Podaję adres strony internetowej.
Zabajka
Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji "Zabajka"
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2005, 06:12:05 pm »
Są dwie Zabajki,jedna w Złotowie a druga w Stawnicy.Ja byłam dwa razy-w sierpniu i pażdzierniku w Stawnicy i juz czekam na następny.Mój synek zrobił duże postępy w rozwoju ruchowym po turnusach,ćwiczymy tez w domu ćwiczeniami których się nauczyliśmy w Zabajce.Pracują tam fajni rehabilitanci,którzy cały czas doskonalą swoje umiejętności.Powiem jedno-mój synek jadąc tam powtórnie,kiedy zobaczył zabudowania Zabajki zawołał-mamo dziekuję ci że mnie tutaj przywiozłas :) .Teraz tęskni i pyta się kiedy znów tam pojedziemy.Dziecko też też czuje,że ktoś go lubi i akceptuje.Wspomina jak wujek woził  go samochodem  wokól jeziora,jak karmił z nim rybki i koty.Jesli masz jeszcze jakieś pytania to pisz na priv.My mamy następny termni 10 marzec potem w maju.

Offline dorotkowo

• Podglądacz
  • *
    • http://www.dorotkowo.pl
Zabajka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2006, 11:44:39 am »
ojoj... to chyba jest jeden i ten sam ośrodek: Stawnica=Złotów
Kasia (mama Dorotki - 2 l.)

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2006, 01:33:00 pm »
nie..to nie ten sam ośrodek...sa dwie zabajki, zabajka  i zabajka 2
nie poddamy się

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
Zabajka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2006, 07:25:28 pm »
Ja byłam w Zabajce w Stawnicy koło Złotowa.Wiem ,że jest drugi ośrodek z którym kiedyś współpracowali ale to w Stobnie.Nie słyszałam nigdy o zabajce 2.
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Offline lucyna

• Nowy użytkownik
  • *
Zabajka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2006, 11:16:54 pm »
Zgadza sie mieszkam w Złotowie i Zabajka ma 2 ośrodki jeden w miescie Złotów a 2 niedaleko ZŁotowa w Stawnicy

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Zabajka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2006, 01:43:23 pm »
Są dwa ośrodki rehabilitacyjne:
Jest współwłaścicielką dwóch ośrodków rehabilitacyjnych. Ten otworzyła rok temu i jest jej oczkiem w głowie. Tamtym, w Stawnicy, kieruje wspólnik, też znakomity terapeuta

Jak jest w Zabajce,może artykuł poniższy coś przybliży ?

Tu łatwo odzyskać nadzieję...

Ania rączkami umazanymi zieloną farbą zapamiętale wodzi po tafli szkła w ścianie. „Nasza” Roksanka w kombinezonie kosmonauty dzielnie walczy z przyciąganiem ziemskim. Krzyś w butach narciarza usiłuje utrzymać pion... I wyglądałoby to na pyszną zabawę, gdyby za każdym dzieckiem nie stał terapeuta.

W tym ośrodku trzeba ciężko trenować, aby mózg zakodował prawidłowe wzorce i nóżki poniosły same, a rączka utrzymała kredkę czy długopis. Do Złotowa, nad czyste jezioro na Pomorzu, przyjeżdżają matki z dziećmi z całego kraju, bo już się rozniosło, że w „Zabajce” znają najlepsze sposoby na niedowłady, porażenia, przykurcze. Dzieci urodzone z niską skalą Apgar, po wypadkach, z porażeniem mózgowym i inne, które nie potrafią siedzieć, stać, chodzić, mówić, tutaj dostają nową szansę.

Na rehabilitację przyjechała też 5-letnia Roksanka Cisek spod Rzeszowa, z mamą, tatą i siostrą. Pisaliśmy o niej w lutym, w 8. numerze „Przyjaciółki”. Roksanka nie chodzi, nie mówi, nie widziała. Jesienią przeszła operację wszczepienia soczewki oka, za którą zapłaciła Fundacja Przyjaciółka, ponieważ rodziców nie było na nią stać. Opłaci też pobyt Roksanki na trzech turnusach w „Zabajce”.
– Rzadko się zdarza, by z dzieckiem przyjechał też ojciec – zauważa Katarzyna Klaczyńska, szefowa „Zabajki”, licencjonowany fizjoterapeuta i magister pedagogiki, prywatnie samotna mama dorastającej dwójki. Dla rodziców – pani Kasia. Dla dzieci – ciocia Kasia. Jest współwłaścicielką dwóch ośrodków rehabilitacyjnych. Ten otworzyła rok temu i jest jej oczkiem w głowie. Tamtym, w Stawnicy, kieruje wspólnik, też znakomity terapeuta. A wszystko, jak mówi, zaczęło się, kiedy zabrakło pracy...

Terapeutka z powołania
Po szkole pielęgniarskiej uciekła na Śląsk i zatrudniła się w klinice kardiologicznej profesora Religi. Chciała dużo się nauczyć i iść na studia medyczne. Wyszła jednak za mąż, urodziły się dzieci, mąż zapragnął wrócić w rodzinne strony, a potem wyjechał na stałe za granicę i została bez środków do życia. Trudniła się wszystkim – była siostrą PCK, ekspedientką, kelnerką..., a gdy w okolicy powstał prywatny ośrodek rehabilitacyjny, pierwsza złożyła podanie o pracę. Dostała etat pomocy terapeuty. – Odkryłam w sobie pasję, zafascynowała mnie rehabilitacja... – wspomina. – Kształciłam się, rozwijałam i nagle nasz prywatny pracodawca zamknął ośrodek. To typowy biznesmen, on nie czuł problemów dzieci. Z dnia na dzień zostaliśmy bez pracy, ponad 20 osób. Zaczęliśmy jeździć po domach pacjentów, bo byliśmy dzieciom potrzebni i musieliśmy z czegoś żyć...

Tak powstał ośrodek marzeń
Po pierwszym pojawił się drugi biznesmen, ale i ten wkrótce zwinął „rehabilitacyjny interes”. Terapeuci, dopingowani przez rodziców małych pacjentów, zastanawiali się, czy nie stworzyć czegoś własnego, lecz nie mieli kapitału, a bali się bankowego kredytu.
I wtedy zgłosiła się do nich bardzo zamożna mama niepełnosprawnego chłopca. Dam pieniądze, powiedziała. Potrzebuję dla dziecka dobrego ośrodka. – Zdobyłam się na ryzyko i weszłam w tę spółkę – mówi pani Kasia. Założyli ją we troje – ona, kolega i matka ich pacjenta. W 1997 roku powołali Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „Zabajka”. Matka pilnowała finansów, oni zaczęli wdrażać nowe formy terapeutyczne. Nadsłuchiwali światowych nowinek, ściągali sprzęt z zagranicy, początkowo sami szyli „kombinezony kosmonautów” – kamizelka i spodenki z naciągami gumowymi, upinanymi stosownie do schorzenia dziecka. Ten pomysł, zaczerpnięty z instytutu kosmonautyki, wykorzystano do nauki chodzenia. Podobnie jak inny, bardzo prosty – but narciarski, który wymusza prawidłowe ustawienie stopy. – 80 proc. dzieci z porażeniem mózgowym chodzi na palcach – wyjaśnia terapeutka. – A łatwiej utrzymać pionową postawę na całej stopie...
O „Zabajce” szybko zrobiło się głośno.
Wolontariusze – studenci AWF i akademii medycznych – zaczęli dobijać się tu na praktyki.

Turnusy rehabilitacyjne trzeba było rezerwować na rok z góry. Pani Kasia z kolegą, już bez mamy pacjenta, wzięli więc kredyt i kupili zdewastowany, dawny dom dziecka nad złotowskim jeziorem. Tu, w tej drugiej „Zabajce”, jest jeszcze więcej form terapii.

Jesteśmy świadkami cudu
– Mam jednak szczęście w życiu – oznajmia pani Kasia. – Zdobyłam pracę, którą kocham i która pozwala dobrze żyć... Doznaję wdzięczności i przyjaźni pacjentów... I, jak mówią rodzice, przywracam im nadzieję. Staram się robić wszystko, aby ich nie zawieść.
Niedawno ściągnęła ze Szwajcarii urządzenie, które opatentował elektronik i fizjolog, ojciec niepełnosprawnego chłopca. Dużo kosztowało, ale daje rewelacyjne efekty. – Niech na to nałoży się hipoterapia, dogoterapia, ćwiczenia w basenie, terapia zajęciowa, masaże... i jesteśmy świadkami cudu – opowiada pani Kasia.

– Dzieci z upośledzeniem umysłowym mają doskonały kontakt ze zwierzętami. Otwierają się przy nich, są ufne, lubią ich ciepło i miły dotyk. Wykorzystujemy więc w terapii tę bliską, autentyczną więź. Nasze konie, specjalnie wychowane, są nie za wysokie, spokojne, przyjazne, wygodne jak kanapy. A psy, labradory, to najlepsi przyjaciele dzieci. Hipoterapia czy dogoterapia rozluźnia napięte mięśnie, stymuluje chodzenie, ćwiczy równowagę, rozwija emocjonalnie..

Roksanka zaczyna chodzić i mówić
Beata Cisek, mama Roksanki, jest wniebowzięta. Jej córka, która kaprysi w domu przy ćwiczeniach, tu bez sprzeciwu wykonuje polecenia terapeutów. – Trenuje z taką jakąś zawziętością, jakby chciała udowodnić, że wszystko potrafi – opowiada. – Oni tu śpiewają dzieciom, mówią do nich wierszami i zachowują się tak, jakby nie pracowali, tylko się z nimi bawili. Wczoraj, patrzę, a nasza Roksanka sama idzie... Boże! Ona przeszła ze dwa metry, aż mi się łzy zakręciły... Wierzę, że córka, będzie chodziła! I nauczy się mówić. Roksanka, powiedz – ma. Powiedz – ka, powiedz – la. Dziewczynka powtarza za mamą i śmieje się od ucha do ucha. Zaczyna już składać sylaby. Odkąd zaczęła widzieć, rozwija się błyskawicznie. – Dzięki ci, Panie Boże, że jest taka „Zabajka”, że jest taka fundacja jak wasza... – mówi wzruszona matka.

Zdzisława Jucewicz
Przyjaciółka

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2006, 03:07:38 pm »
kiedy byłyśy kilka tygodni temu w zabajce2, to właśnie Pani Kasia byłą rehabilitantką mojej córeczki..mogę tylko potwierdzić że t niesamowity fachowiec i bardzo dobry człowiek, dała nam wiele wiary i nadziei:)
nie poddamy się

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
Zabajka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2006, 08:43:28 am »
helutek1 a gdzie jest zabajka 2 i namiary jak mogę na tę Panią
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Zabajka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2006, 10:03:39 am »
marmati wyżej podałam
Podaję adres strony internetowej.
Zabajka

Zerknij na kontakt
HIPOMEDICAL
Stawnica 33
77-400 Złotów

Tam są mapki szcczegółowe ,galeria
A może jest jedna strona www ,na obydwa ośrodki ?

Offline zija

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
gdzie jest lepiej w zabajce czy w zabajce 2?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2007, 03:11:36 pm »
chce pojechać  do zabajki  
jestem wpisana na listy rezerwowe  na marzec w zabajce i w zabajce 2
gdzie jest lepiej?
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2007, 10:06:10 pm »
ja niestety nie mogę pomóc..bo nie mam porównania..byłam cztery razy w zabajce 2 i teraz w marcu jedziemy po raz kolejny....jestem baardzo zadowolona z tego ośrodka.ale wiadomo..każdy ma inne wymagania..
nie poddamy się

dagi

• Gość
Zabajka
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2008, 09:34:11 am »
My jestesmy wpisani na liste rezerwowa na kwiecien do Zabajki2. Mam nadzieje, ze sie uda :)

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
Zabajka
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2008, 09:35:27 pm »
My też, my też! Na czerwiec i wrzesień  :D  obie listy rezerwowe   :puppydogeyes:
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

dagi

• Gość
Zabajka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2008, 10:34:25 pm »
o to musze wpisac jeszcze Mie na jakis turnus jesienny. Nie wiedzialam, ze mozna na dwa :))). Juz chetnie bym pojechala teraz, mi tez przyda sie troche odpoczynku. Sluchajcie a jaka jest szansa na dostanie  sie na turnus z listy rezerwowej???

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
Zabajka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2008, 10:49:03 pm »
Jeśli chodzi o listy rezerwowe to można się wpisać na dwa terminy, z tego co mi powiedzieli to lato i jesień są oblężone, ale wiosna i zima wyglądają ciut lepiej. Podobno sporo ludzi się dostaje z listy rezerwowej jako, że część osób rezygnuje z różnych powodów z wcześniej planowanego przyjazdu, zmienia termin lub wybiera inny ośrodek. Pani nie ukrywała jednak, że jeśli zależy nam na wyjeździe w tym roku to warto "zabukować" sobie cos jeszcze. Mam nadzieję, że obie się załapiemy  :multi:

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
Zabajka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2008, 10:58:14 pm »
Czy próbował ktos zapisac sie na turnus do Zabajki? Mam dziwne spostrzeżenie, ale na razie nie będę o nim pisac, bo  może to tylko moje prywatne urojenie  :silly:  Nadmienie tylko ze chodzi o zapisy na 2009 rok

Anex

• Gość
Zabajka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2008, 06:04:41 pm »
Dzień dobry wszystkim!:)
Chciałabym się dowiedzieć czy jest ktoś kto wybiera się na turnus rehabilitacyjny do Zabajki z Podkarpacia lub Lubelszczyzny na początku lipca 2008?
Pozdrawiam gorąco!

Wolontariusz

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
Zabajka
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:03:00 am »
Hm... z wielką chęcia tylko jak się tam dostać? zapisy na 2009 zakończyły się w ciągu kilku godzin 1 kwietnia- żarty jakieś!

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:48:45 pm »
Gosiu ale jak bardzo komuś zależy i przypomina o tym to zawsze jest tak,że się dostanie.Ja byłam w Stawnicy 1 kwietnia i też przegapiłam zapisy,ale jest lista rezerwowa i jak "postukasz" to pojedziesz ;) Przecież nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za rok i wiele miejsc się zwalnia-powodzenia

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
Zabajka
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:00:17 pm »
Jestem na kilku listach rezerwowych na ten rok oraz na kilku na przyszły, dzwonie tam srednio co 2 tyg i nic nowego, pani jest zawsze bardzo przykro, a ja mam juz inny pomysł na turnus na przyszły rok...

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2008, 12:29:18 am »
Niestety, nawet mieszkając od Zabajki 70 kilometrów nie mam szans na letnie zajęcia na dojezdne.To nie kpina, to smutna rzeczywistość - Zabajka jest jedynym obok Neuronu osrodkiem, który mogę z całego serca polecić.Prowadzą obydwa ośrodki mamy niepełnosprawnych dzieci, a nie  jakieś takie typy ala Panorama w Jarosławiu.I w Neuronie i Zabajce jest poprostu prawdziwa rehabilitacja, a nie odwalenie 2 maksymalnie 3 zabiegów dziennie i to tak bylejakich, ze się płakać chce.Jeszcze dzieciaki niepełnosprawne ruchowo coś tam mają, ale te z deficytami tylko intelektualnymi mają 2 miesiące wakacyjnego uwsteczniania.Bo nikt mi nie powie, że nawet normalne zdrowe dziecko nie mogłoby mieć tylko miesiąca wakacji bo się nudzi i cofa w rozwoju.A co dopiero .niepełnosprawne

cieply

• Gość
Zabajka
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 05, 2008, 10:33:16 pm »
a może ktoś byłby zainteresowany zamieszkaniem w okolicach Zabajki i dochodzić na rehabilitację, ponoć w ten sposób łatwo się dostać, zainteresowanym polecam się.

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
Zabajka
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2008, 09:14:48 am »
Osobiście sama byłabym zainteresowana.Dziwiłam się bardzo, że nikt z mieszkańców Złotowa nie pomyslał o wynajęciu  częśći domu.Wokoło zabajki masa dopmów jednorodzinnych, a kwatery wynajmują jedynie rehabilitanci...

kasiape

• Gość
Zabajka
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2008, 09:40:10 am »
niektórzy rodzice koszty turnusów pokrywają z kont fundacji - a żeby to zrobić trzeba mieć fakturę VAT

cieply

• Gość
Zabajka
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2008, 11:06:26 am »
mam takie mieszkanie do wynajęcia na czas turnusu w Stawnicy, zainteresowanych proszę o kontakt.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach