Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Ozdabiamy dziecinne pokoje  (Przeczytany 173024 razy)

Offline Anna

• User z prawami do pisania
  • Weteran
Ozdabiamy dziecinne pokoje
« dnia: Listopad 07, 2005, 01:21:24 pm »
Proponuję temat, który jest nam wszystkim doskonale znany.
Piękne, kolorowe pokoje, w których  nasze dzieci dobrze się czują,
 których wesołe elementy nie tylko zdobią, ale też stymulują,
 rozbudzają wyobraźnię i poczucie smaku.
Każda z nas ma na koncie jakieś większe lub mniejsze dzieło.
Proszę, pochwalcie się i jednocześnie podpowiedzcie innym, co zrobić ,
 by pokoje naszych dzieci były naprawdę ładne i niepowtarzalne.

Na dobry początek rolety, za które się właśnie zabieram.
Moja będzie w innych kolorach i wzorach,  ale to zależy od wnetrza.

"Proponujemy uszycie rolety o nieskomplikowanym kroju,
 bez wyszukanych ozdób. Potrzebne są dwie tkaniny:
jedna wzorzysta, druga gładka. Nada się niemal każda -
 zarówno cienka, lekko przejrzysta, jak i gruba, mięsista.
Ile jej potrzeba? To zależy od wielkości okna.
 Środkowa część rolety musi mieć wymiary wnęki okiennej
 (plus kilka centymetrów na szwy).
 Do niej doszywamy lamówkę o szerokości 15 cm
 z podwójnie złożonej tkaniny, obramowującą roletę
z trzech stron.
 Oprócz nici potrzeba jeszcze tylko atłasowej wstążki
(wysokość okna razy cztery oraz zapas na wiązanie kokard)
 i ... nieco dobrych chęci.
W skromnie urządzonej sypialni mocnym akcentem kolorystycznym
jest roleta. To ona nadaje wnętrzu wyrazisty charakter,
a jednocześnie łagodzi surowość wystroju i dodaje przytulności."

Całość:

http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2591083.html

http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2591083.html?x=1
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2591083.html?x=2
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2591083.html?x=3
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2591083.html?x=4
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57582,2591083.html?x=5

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2005, 03:19:30 pm »
Uwielbiam malować, również ściany :lol: . Zawsze uważałam, ze kolor nadaje wnętrzom niepowtarzalny klimat.
Znalazłam  przykłady dużych kolorowych powierzchni, wkomponowanych w jednolitą kolorystykę ścian pokoju dziecięcego. Może skuszę się na taką tęczę:

"Urządzając pokój dla kilkuletniej dziewczynki, obudowaliśmy front piętrowego łóżka płytą wiórową i namalowaliśmy na niej farbami akrylowymi wesołą, kolorową tęczę, ubarwiającą królestwo małej marzycielki. "

http://www.muratordom.pl/6953_6128.htm

Taka płyta, poza dekoracyjną i stymulująca narząd wzroku - ważne w przypadku niedowidzenia mojego dziecka - może mieć wiele dodatkowych funkcji. Od nauki kolorów i liczenia poczynając.

I pomysł na kolorowe, stymulujące dekoracje dla maluszków:

"Ważną rolę w wystroju tego miejsca odgrywa kolorystyka. Mocne żywe barwy, które wprowadziliśmy, będą przykuwać uwagę kilkumiesięcznego dziecka.
Mały obserwator najszybciej zaczyna reagować na kolor czarny, biały i czerwony. Pamiętaliśmy o tym, dekorując przeznaczoną dla niego część pokoju. W pierwszych tygodniach życia maluch nie zauważa kolorowych przedmiotów wiszących nad łóżeczkiem. Zamiast nich umieściliśmy wyraźny kolorowy wzór na ścianie z boku. Namalowane w dwóch rzędach czerwone, niebieskie, zielone i różowe koła zaciekawią maluszka, który początkowo częściej patrzy na boki niż na wprost. Motyw okręgów wykorzystaliśmy, tworząc mobilną dekorację z zawieszonych na suficie kolorowych kół wyciętych z płyty MDF i pomalowanych farbami. Obracające się wokół własnej osi barwne elementy przyciągną uwagę dziecka w późniejszym okresie życia."

http://www.muratordom.pl/6953_9806.htm

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2005, 06:06:11 pm »
A jeśli już o malowaniu...zdarzyło mi się malować meble.
Kiedyś w dziecinnym pokoju miałam mebelki z "różnych parafii". Wykonane były z płyt oklejanych różnymi okleinami.
Mebelki pomalowałam białą farbą akrylową przy użyciu małego wałeczka. Efekt był zaskująco dobry. Jedna ważna rada - farbę trzeba nakładać warstwami - każdą kolejną po wyschnięciu poprzedniej. Inaczej porobią się "kożuchy".

A efekt był podobny jak na tym zdjęciu :D :

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2005, 07:40:23 pm »
Anno to moja Monika przejawia podobne zamiłowania w kierunku malarstwa. Kartki nawet największwe nie wystarczają.
Miałam "Picasso" na nowych firankach (ona tylko niewinnie wycierała pędzelek w nią)  :wink:
Ale co zrobić ze ścianą w tak widocznym miejscu?
chyba jutro zrobię zdjęcie - podpowiesz mi jak uniknąć wydatku na malarza.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2005, 08:07:33 pm »
Ja też tak odnawiałam szafy z komisu. Najpierw matowiliśmy okleinę drobnym papierem ściernym, a potem malowaliśmy farbą olejną, ale matową, lub półmatem. Malowałam tylko boki i tak z 10 cm od brzegu drzwiczek, bo na środki  naklejałam kawałki tapety. Wyglądało super.  :D
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2005, 10:03:14 pm »
Soniu daj zdjęcie, coś z mamąwika poradzimy :D .
mamowika tapetowanie to trudna sztuka!
Jakoś nie posiadłam jej :? .
Może mogłabyś tu napisać kilka uwag i rad, jak i czym to robisz.
Byłaby Ci bardzo wdzięczna.

I jeszcze o funkcji kolorów w rozwoju niemowląt:

Fragment książki "Mam mądre i dobre dziecko".
2 rozdział "Rozwój intelektualny niemowlaka":

(...).Kolejnym elementem rozwijającym mózg noworodka i niemowlaka jest zapewnienie mu otoczenia o ostrych, kontrastujących kolorach i wyrazistych kształtach. T. Wiesel i D. Hubel zdobyli nagrodę Nobla za wykazanie, że takie wczesne doznania zmysłowe są niezbędne dla rozwoju mózgu. W pierwszych miesiącach życia wytwarzają się w mózgu główne “drogi wzrokowe”. W uproszczeniu mówiąc – dla ich dobrego wykształcenia potrzebne jest widzenie zdecydowanych, kontrastowych linii pionowych, poziomych, skośnych oraz kół, trójkątów i kwadratów. Pierwszymi kolorami najłatwiejszymi do rozróżnienia jest czarny i biały, potem dołącza się wyrazista czerwień, zieleń, niebieski i żółty. Dostępne w sklepach drogie zabawki o kontrastowych kolorach rzeczywiści spełniają to, co obiecują – rozwijają małego człowieczka. Jednak znając te podstawowe zasady możemy też sami, domowym sposobem przygotować kolorowe zabawki do powieszenia w zasięgu wzroku maluszka. Błędem natomiast jest zwyczaj otaczania niemowlaków mdłymi pastelami. Pewnie, że niemowlaczek cały w różu, czy błękicie wygląda słodko, jednak jeśli bardziej dbamy o jego rozwój niż swoje doznania estetyczne otoczymy go silnymi, kontraktowymi kolorami o zdecydowanych kształtach – nie subtelne różyczki a zdecydowane koła i trójkąty. Umieszczanie wśród mdławych pasteli to zesłanie niemowlaka do świata, w którym nic nie widzi."

http://www.klubksiazki.pl/index.php?id=840&site=19

Czyli otoczenie i zabawki jak na tym zdjęciu:

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2005, 03:12:34 pm »
Przy urządzaniu pokoju dla dziecka warto też pamiętać o jego potrzebach, które wynikają z niepełnosprawności.
Doskonały artykuł:

Organizacja indywidualnej przestrzeni do rozwoju dla dziecka ze złożoną niepełnosprawnością.

Otoczenie, w którym na co dzień przebywa dziecko jest miejscem życia, nauki i rozwoju. Powinno ono zawierać materiały dydaktyczne i przedmioty dostępne i dostosowane do poziomu rozwoju dziecka. Ma ono służyć przede wszystkim dziecku, które powinno czuć się w swoim miejscu dobrze i bezpiecznie.

Świat odbierany przez zmysły dziecka ze znacznym upośledzeniem umysłowym i dodatkowymi ograniczeniami ruchowymi różni się znacznie od tego, jaki widzimy z naszej perspektywy. Inaczej odbiera ono i przetwarza informacje płynące do jego zmysłów. Niektórych wrażeń wzrokowych, słuchowych czy czuciowych może nie odbierać w ogóle ze względu na uszkodzony kanał sensoryczny, bądź też z powodu zaburzeń integracji zmysłowej. Inaczej powinno być zatem zorganizowane jego najbliższe otoczenie, aby było przyjazne, a zarazem stymulowało rozwój.

(....)

Wspomniałam na wstępie o twórczym uczestniczeniu dziecka w urządzaniu swojego miejsca. Każdy z nas wie, że miejsce, w którym żyje jest mu tym bardziej bliskie, im bardziej ma wpływ na to co się w nim znajduje i im bardziej jest związany emocjonalnie z przedmiotami, które się w nim znajdują. W jaki sposób może realizować siebie i uczestniczyć w organizacji swojego otoczenia dziecko ze złożoną niepełnosprawnością. Jego uczestnictwo polega głównie na współdziałaniu z dorosłym w takim stopniu, jaki jest dziecku dostępny. Może to być zawieszenie samodzielnie wykonanej pracy dziecka, wybór mobili do zawieszenia (samodzielne podjęcie decyzji), czy w przypadku innego dziecka zawieszenie prac dziecka wykonanych wspólnie z dorosłym metodą prowadzenia rąk, czy tez zawieszenie odcisku jego rąk w masie solnej. Jest to w każdej z tych sytuacji przedmiot dziecku bliższy, który wiąże się z pozytywnymi emocjami, a także uznanie jego wysiłku. Ekspozycja prac wykonanych wspólnie z dzieckiem wpływa także na jego odbiór społeczny, zwłaszcza odbiór ludzi odwiedzających rodzinę. A uznanie i zainteresowanie, jakie zyskuje dziecko wzmocni jego poczucie własnej wartości i może być pozytywną zachętą dla rodziców do dalszych działań i poszukiwań.

Całość:

http://www.tsbvi.edu/Education/vmi/space-polish.htm

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2005, 07:43:23 pm »
to Moniki "Picasso"  :evil:

ściana pomiędzy 2 oknami

ogłaszam konkurs  :wink:

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2005, 02:50:16 pm »
A nagrody będą? :D

Myślę, że "dzieło" jest wyjątowo szczęśliwie umieszczone -pomiędzy oknami.
To takie miejsce, które można zasłonić ozdobnymi zasłonami i już.
Nawet przy zasłoniętych oknach nie będzie widoczne, jesli zasłony są odpowiednio szerokie.

To też takie miejsce, że jeśli chcemy je pomalować, przy odrobinie wysiłku nie musimy wzywać malarza. Cała sciana między oknami  to tylko kilka metrów kwadratowych (2m?)-  może nawet mieć ciut inny odcień.

No i  ostatecznie można powiesić coś w tym miejscu - lustro, obraz - byle w ramie, która będzie pasowała do całości wnętrza.

No chyba, że to pokój dziecięcy. Wtedy proponowałabym piękne malowidło na ścianie, jakiś bajkowy motyw. Można projektorem rzucić na scianę obrazek, przerysować kontury i pomalować.
Efekty są wspaniałe. :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2005, 03:01:44 pm »
Anno ona to zrobiła w ojca pokoju  :evil:
Gdyby u nas nie byłoby większego problemu.
A ścianka pomiędzy oknami to zaledwie 42 cm
A malowidło zrobiła na wysokości 1,50 cm
Więc ani lustro, ani stora, bo ogranicza światło dzienne.
Malowałam to już kilka razy, ale na nią nie ma mocnych w malowaniu.
Ostrość nożyczek też wypróbowała na nowej storze  :shock:

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2005, 03:14:56 pm »
Hmmm.. w takim razie... niech Monia  pomaluje jeszcze raz...tym razem wałkiem i farbą w kolorze ściany. (No...mama może troszkę pomóc.)
Myślę, że będzie bardzo dumna, że tak pięknie "naprawiła" pokój tatusia. Przed malowaniem koniecznie zabawa w mycie ściany - dla lepszego efektu dydaktycznego i estetycznego :D .

Jutro jest dobry dzień na taką zabawę. Powodzenia!
 :D

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2005, 04:11:20 pm »
A może nakleić w tym miejscu duży arkusz papieru i niech sobie maluje. Potem dzieło odklejamy, wkładamy gdzieś "na wieczną rzeczy pamiątkę" i naklejamy następny papier, aż do ...... znudzenia.  :D
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2005, 07:21:01 pm »
Wiesz mamawiko, to niezły pomysł :D
Tyle, że powiesiłabym w tym miejscu duży kalendarz z kartkami przewracanymi. Oczywiście ilustracjami do ściany.
I niech na pustych stronach maluje.  :D

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2005, 06:05:34 pm »

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2006, 06:40:29 pm »
Porady jak urządzić pokoik dziecięcy z gotowymi do wydruku szablonami do malowania ścian.

http://dziecko.nestle.pl/in_menu_002_dziecko2.asp

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2006, 07:23:03 pm »
Przy okazji można dowiedzieć się o walorach kolorystycznych  :D

Zieleń to kolor nadziei, który symbolizuje także gościnność i harmonię. Spacer po lesie lub parku pozwala zrelaksować się i nabrać sił. O ile nie trzeba udowadniać wpływu świeżego powierza na nasz organizm, o tyle nie każdy wie, że także kolor ma pozytywny wpływ na nasze serce i płuca. Zielone warzywa poleca się osobom pragnącym oczyścić organizm. Zielony kącik w każdym domu wycisza wnętrze i pozwala uspokoić wzrok zmęczony sztucznym światłem. Zieleń, zastosowana w miejscu, gdzie dziecko się uczy, będzie stymulować jego pamięć. W nadmiarze może jednak studzić zapał do nauki. Dobrze jest więc zrównoważyć jej wpływ wprowadzając elementy żółte lub pomarańczowe

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2006, 10:58:20 am »
Do ozdobienia dziecinnego pokoju ( i nie tylko)można wykorzystać gotowe szablony,jak Anna wyżej pisała  :D
Kolejne propozycje.

Szablony dekoratorskie

np:wiosenny szablonik

a tu jesienny  :)

Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2006, 11:33:50 am »
Przeniesione  ;)

Sonia umila nam jesienny kącik,razem z ciekawymi pomysłami do ozdobienia
dziecięcego pokoiku  :D

Na materiał zostało naszyte słoneczko z chmurkami :ok:
Zasłonka

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2006, 08:41:18 am »
Dla złotej rączki  ;)

Zamiast tradycyjnego księżyca i pana Twardowskiego  ;)
taką oto ozdobę do pokoiku dla dziecka zrobić ?

Księżyc i myszka  :ok:

A tu instrukcja

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2006, 10:16:59 am »
Przeniesione z jesiennego wątku

Agata
Wpadłam tu bo chciałam zapytać Was kochane i kochani Darowicze, co mam wybrać, jeżeli chodzi o mebelki dla Kamilka. Chodzi o to, że mam do wyboru:
1) zestaw: stół w rozmiarze dziecięcym oraz dwa krzesełka (lub jedno)
2) półka w której znajdują się małe półeczki, blat w rozmiarze dziecięcym i to stanowi coś jakby segment, całość.

Bardzo mi zależy na Waszych opiniach na w/w temat, bo Mikołaj czeka i oczekuje odpowiedzi, mam w pokoju niewiele miejsca, co będzie praktyczniejsze?
Chodzi też o to, że przy stoliku zasiąść może dwie lub więcej osób i możemy np. razem coś kolorować lub lepić, a znowu blacik w segmenciku też ładnie się komponuje, ale nie ma możliwości dojścia do dziecka.. itp Stół można wnieść i do kuchni i przestawić gdzieś, a segmencik nie bardzo, za to ma różne półeczki na książeczki, kolorowanki, kredki itd.
NIE WIEM CO WYBRAĆ błagam pomóżcie!
Powiedzcie, proszę, co wydaje sie Wam praktyczniejsze dla czteroletniego Kamilka.
Czekam na każdy głos, nawet najmniejszy.

Anna
Zdecydowanie wybrałabym stolik i krzesełka.
Właściwie napisałaś już, Agato, jakie są jego zalety.
Dodam jeszcze, ze mamy blat w segmenciku dziecięcym i stolik.
Przy blacie nikt nie chce siedzieć.
Przy stoliku zawsze jest tłok :D .
Moim zdaniem jest on o niebo wygodniejszy.

BasiaB
Ja również stolik i krzesełka, ostatnio kupiłam taki komplecik Michałkowi, jest rewelacyjny i właśnie można go przenosić i razem przy nim siedzieć, to są duże zalety. Michałek przy nim je, układa klocki, rysuje, fajna sprawa  Dodam, że Michał nie lubi siedzieć sam w pokoju, więc stolik ustawiam tam gdzie ja coś zamierzam robić, poza tym do pracy z dzieckiem jest super, siadasz przy dziecku, ono widzi Twoją twarz, macie kontakt wzrokowy, to są ważne sprawy przynajmniej u nas.

Gaga
Agatko,zdecydowanie stolik i krzesełka,jak radzą dziewczyny.
Taki stolik świetna rzecz, "chodzić" z Kamilkiem będzie, do kuchni, na balkon,czy do ogródka można wynieś.
Nie wiem ile Mikołaj przeznaczyl pieniążków,może starczyłoby na lekką komódkę niedużą na kółkach,właśnie na te najpotrzebniejsze przedmioty,kredki,ołówki,blok.
My mamy do tej pory stoliczek,małe krzesełko i już nie raz się przydały dla małych gości, :D czasem i dla nas  ;)
Do wyboru  ;)
kilka stolików
dużo wiecej....

Sonia
Jestem za stolikiem, ale stabilnym, drewnianym z odpowiednio dopasowaną wysokością do wzrostu dziecka.
Krzesełka także takie aby stopy opierały się na podłodze, nie zwisały w powietrzu.
Inaczej pogarsza się krążenie, dotlenienie, a zatem i rozwój.

Agata
Kochane jesteście!
Osobiście jestem za tym kompletem

Jest on z IKEA ode mnie najbliżej do Krakowa (200 km), można kupić na allegro, ale doliczają 20zł + przesyłka 17zł, no ale i tak chyba to najlepsze rozwiązanie.
Taki segmencik może nam zrobić stolarz za 160, no ale faktycznie kto przy nim będzie siedział? Kamil też nie lubi samotności, kocha wspólne zabawy, więc...

(A Mikołaj miał zasponsorować segmencik, więc stolik i krzesła kupię sama  ;) )
Sonia
Sprawdź czy ma skręcane nogi, inaczej rozkiwa Wam się szybko.

Gaga
To sprawa rozwiązana Agatko  :ok:
I stoliczek i miejsce na książeczki będzie miał Kamilek  :D

Agata
Hej
Ja nadal na etapie mebelków i akcesoriów do pokoju dziecięcego. Znalazłam taką lampkę. Może by była fajna na długie zimowe wieczory?

Sonia
Agatko trudno radzić na odległość, nie znając ogólnego wystroju pokoju.
Tu mamy taki dział Ozdabiamy dziecinne pokoje
Wydaje mi się, że ważne jest aby wszystko było praktyczne i zdrowe dla dziecka.

Macie jakieś pomysły?   :D

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2006, 10:01:27 pm »
Agatko,czy ta lampka daje takie efekty świetle na ścianie ?
Chyba nie,bo nie widzę gwiazdek na lampce  :oops:
Masz jej opis?
Bardzo ciekawa,ale tak wieczorkiem do poduszki ,bo chyba nie daje zbyt dużo światła?

Offline asiaks

• Gadacz
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2006, 08:13:44 am »
ze stronki IKEI:
Główne cech produktu:Tworzy różnokolorowe wzory księżyca, gwiazd i planet na ścianach
Ta lampa to chyba raczej dla nastroju...  :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2006, 08:19:07 am »
ładna, ale ja bałabym się migajacych świateł (obawa przed epi).

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2006, 09:14:51 am »
Wydaje mi sie,że nie jest migająca.
Zródło
Cena 99,95 PLN   ;)

Ozdobą pokoiku mogą być też też
 Gwiazdki święcące w ciemności

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:29:03 am »
Odnośnie oświetlenia pokoiku,niżej jako dobra rada lampka -projektor, która gra i wyświetla na suficie postacie z ulubionych bajek.

Pokoik jak z bajki
Pierwsze królestwo maluszka powinno być wygodne, bezpieczne i oczywiście śliczne. Krok po kroku wytłumaczymy ci, jak urządzić kącik dla dziecka, by smyk go od razu pokochał
Pomyśl o dobrym oświetleniu
Oprócz lampy na suficie zainstaluj na ścianach kinkiety, np. przy komodzie do przewijania (bardzo ci się przyda, gdy będziesz musiała wpuścić szkrabowi kropelki do oczu lub wyczyścić mu uszka). Dodatkowe światło sprawi też, że pokój będzie przytulniejszy. A lampa w kształcie księżyca, gwiazdy lub serduszka stanie się ozdobą pokoju. Jeśli maluch boi się zasypiać w ciemnościach, kup małą nocną lampkę i zostawiaj ją włączoną na noc.

Nasza rada: Poszukaj w sklepach lampki-projektora, która gra i wyświetla na suficie postacie z ulubionych bajek. To świetne rozwiązanie dla marudzących niemowląt.

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2007, 02:21:32 pm »
Szukając inspiracji do dekoracji pokoju dziecięcego znalazłam bardzo ciekawą propozyje - naklejki ścienne z różnych bajek Disneya i innych. :D

http://www.czerwonykapturek.com.pl/sklep/index.php?cPath=57&osCsid=1573895048e46855ae2a1c920db03fd1

Tu na przykład zestaw do dekoracji pokoju dziecięcego - Kubuś Puchatek.

Można je stosować na każdej gładkiej powierzchni (poza boazerią, niektórymi tapetami winylowymi i świeżo malowaną ścianą). Wystarczy nakleić - i gotowe! Naklejki można przeklejać w inne miejsce, oraz czyścić wilgotną gąbką.

Nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Dekoracja jednego pokoju zajmuje mniej więcej godzinę. W zwykłych warunkach trwałość to ok. 3 lata.

Przy prawidłowym nałożeniu naklejek (suche podłoże) można je usunąć nie niszcząc podłoża i nie zrywając farby!

Tu podwodny świat.

Ineteresujące są również taśmy samoprzylepne.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2007, 11:24:05 pm »
cuda!! tylko skąd oni te ceny wzięli????

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2007, 09:15:45 am »
Co do cen, to rzeczywiście kosmiczne.

Ale przecież tu jest kącik "zrób to sam"! :D
Możemy spróbować wyciąć z folii samoprzylepnej, którą można kupić w każdym sklepie papierniczym i chemicznym piękne wzory.

A tu szablony do wykorzystania (można powiększyć):

http://painting.about.com/cs/stencils/a/freestencils.htm

Na przykład można z różowej folii wyciąć takiego kwiatka:

http://z.about.com/d/painting/1/0/T/7/stencil-daffodil.jpg

A tu cały podwodny świat.

http://painting.about.com/library/blpaint/blfreestencils-sea.htm

Po remoncie spróbuję dziecinne pokoje ozdobić jakimiś pięknymi, kolorowymi elementami :D

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2007, 09:29:51 am »
Aniu o tym samym myślałam  :D
Przecież folia samoprzylepna nie jest tak droga w porównaniu z cenami proponowanymi
w linkach wyżej.
A na forum są jeszcze podawane strony do .... kolorowanek  :D
I szablonik z tego można zrobić ( chyba  ;) )

Pierwszy link coś mi się nie otwiera  :(

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2007, 12:07:01 pm »
Gaguniu, pierwszy link już działa.
Co do kolorowanek, oczywiście , można je przerobić na szablony. :D

Szablony malarskie mają jednak to do siebie, że są trochę jak witraże.
Wycinamy narysowane elementy. Przy malowaniu używamy całej kartki, w której wycięliśmy wzory.
A przy robieniu takich naklejek użyjemy właśnie te wycięte elementy.

Dardzo podoba mi się taka rybka:

Jeśli wytniemy takie dwie, w kolorach pomarańczowym i garatowym, to naklejając kolory na zmianę - co drugi element w innym kolorze, otrzymamy dwie rybki Nemo. :D

I podobnie wycinając elementy tego kwiatuszka w dwóch kolorach np. fioletowym i różowym, będziemy miały dwa cieniowane kwiatuszki:

No i zauważ, jak mało materiału potrzeba na wykonanie takich obrazków! :D

Teraz szukam odpowiednich kolorów folii. :D

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 09, 2007, 12:27:35 pm »
fakt, to jest pomysł!
tylko dla mnie narysowanie czegoś (z wyjątkiem kwiatka stokrotki i domku) to już wyczyn!  :turn-l:
ale spoko! damy radę  :flasingsmile:  w wakacje odświeżamy ściany to wtedy poproszę o wytłumaczenie mi co jest co - np "folia samoprzylepna" i gdzie to się kupuje  :D

:ok:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 09, 2007, 01:38:42 pm »
Kasiu
Folia samoprzylepna albo okleina samoprzylepna,wykorzystywana np: do oklejania,oświeżenia  mebli,własnym domowym sposobem. ;)
Można kupić ją tam,gdzie tapety,wiesz już o co chodzi?  :D
Szerokosci są różne 30,45,60,90 cm w pięknych kolorach.
Kasiu,ja bez szablonika ani rusz  :turn-l:

Taką folią,(okleiną), no tym samoprzylepnym  :turn-l: okleiliśmy kiedyś np: bardzo brzydki aluminiowy karnisz,zniszczony przez inne "dekoracje"  :)
Znajoma wycieła kwiatki (płatki) i białe mebelki podniszczone u dziecka w taki sposób odświeżyła.

Aniu,masz rację - pomyślałam "inaczej"   ;)

Wyżej dałam link do szablonów malarskich,może one by mogły być do wykorzystania?
http://www.fox-dekorator.pl/szablony.html

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 09, 2007, 04:03:33 pm »
Gaguniu, Twój pomysł, by wykorzystać kolorowanki, też jest super.
Wymaga tylko dużo więcej pracy i materiału, no i zdolności. :D
A efekty mogą być takie:

http://www.muralsforkids.com/images/seasideset2.jpg
http://www.muralsforkids.com/images/hwt-beach-b-01.jpg
http://www.muralsforkids.com/images/FarmRoomNew.jpg
http://www.muralsforkids.com/images/NewJungleRoom.jpg

A tu kopalnia pomysłów:

http://www.muralsforkids.com/product_info.php?cPath=23_40_125&products_id=98
Kasia, najważniejsze chęci. Dasz radę. :ok: :D

A teraz szukam szblonów kotka. Na pewno zrobię go dla Ali.
Gaguniu, szblony są świetne!

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 09, 2007, 06:02:53 pm »
:turn-l: Gaga szablony po prostu bajer!! i u nas też można kupić!! ;)

Anno popatrz jak się rysuje kotka i zrób szablon sama :D  - dasz radę!!  :ok:

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 09, 2007, 09:01:21 pm »
Kasia, o taki mi się podoba.

Już gotowy. A jaki tajemniczy - futerko w serduszka.
Bo to musi być tajemniczy kot, taki jak ten z "Alicji w krainie czarów". :D

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 09, 2007, 10:39:56 pm »
cudo!! :D  takiego już zrobiłaś? a kolory jakie dacie??
imponujące   :ok:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 09, 2007, 10:46:40 pm »
:D Nie mogłyście tego tematu poruszać jak byłam przed remontem lub jak Monia była mała?
A ten kotek mógłby mieć nieco wyżej miseczkę z mleczkiem i daaalekooo sięgać języczkiem do niego.
Wtedy nie tylko pokój, ale i kącik stymulacyjny.  :D
Czyli przyjemne z pożytecznym  ;)

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 09, 2007, 10:56:19 pm »
Soniu, ależ te cuda własnie po remoncie chcemy naklejać na ściany. :D
Można na przykład piękny alfabet:

Kasia, kotek "gotowy " w tym sensie, że rysować nie muszę. :ok:
A kolory? Hmm, serduszka na pewno będą rózowe...
 :D  :D

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 09, 2007, 11:01:37 pm »
Cytat: "Anna"
serduszka na pewno będą rózowe...

tak myślałam  :D mam nadzieję że pokażesz nam gotowego kotka :kw:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 09, 2007, 11:19:03 pm »
Nie mogłyście tego tematu poruszać jak byłam przed remontem lub jak Monia była mała?

Otóż to Soniu,można było kilka lat wcześniej poruszyć  taki temat :turn-l:

Trzeba jednak przyznać,że pomysły są świetne i przepiękne :ok:
Chętnie patrzę i szukam czegoś na kącik malutki dla dziecka,wydzielony
w dużym pokoju - obiecałam pomoc...... w pomyśle  :D
A jest już tyle inspiracji,że ciężko wybrać  :ok:

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 10, 2007, 08:49:30 am »
Gaga:
szukam czegoś na kącik malutki dla dziecka,wydzielony
w dużym pokoju - obiecałam pomoc...... w pomyśle

Gaguniu, zajrzyj tu:

Wydzielony kącik dla dziecka

http://dom.gazeta.pl/czterykaty/1,57588,2443324.html

Kasiape:
mam nadzieję że pokażesz nam gotowego kotka

Kasia, jak tylko dojdę do siebie i dokończę remont, zabiorę się za kotka.
Wtedy oczywiście będę się chwaliła. :D  :turn-l:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 10, 2007, 08:59:38 am »
Aniu dziekuję bardzo  :D
Zerknę i poszperam w swoich starych gazetkach  :)
I kosz fluidów Ci podsyłam,bo "już"  chciałybyśmy zobaczyć kotka  :D

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 10, 2007, 09:32:40 pm »
Dzięki, Gaguniu za fluidy. :D

To może dam link do bardzo przydatnego i ciekawego artykułu.
Tu obok wielu ważnych spraw jak meble, światło, podłoga, jest też mowa o ścianach.

Dom przyjazny dla dziecka

Ściany w pokoju dziecka.

Kolor zdecydowanie stymuluje inteligencję dziecka i jego aktywność, wpływa na psychikę, aktywizuje umysł. Według współczesnych badań dzieci rozwijające się w pokojach pomalowanych w odcieniach brązów, szarości, bieli i czerni, wykazują niższy iloraz inteligencji. Najbardziej dobroczynny okazał się kolor pomarańczowy i poza wpływem na inteligencję, wyzwala również uczucia społeczne i towarzyskie. Psychologowie dziecięcy za najbardziej odpowiedni uznają jednak kolor zielony, który uspokaja i pomaga w skupieniu. Wybór powinien być uzależniony jednak od charakteru dziecka. Używajmy kolorów jasnych o małym nasyceniu, wesołych i ciepłych, stonowanych. Unikajmy zbyt agresywnej kolorystyki. Aby wnętrze było dla dziecka atrakcyjne, monotonię powinniśmy urozmaicić elementami kontrastowymi, np. kolorowymi poduszkami czy pudełkami na zabawki. Ściany najlepiej jest pomalować ekologiczną farbą emulsyjną, odporną na zmywanie i szorowanie. Pamiętajmy o wszystkich niezbędnych atestach. Dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie pokoju jest kolorowa tapeta położona na jednej ze ścian.

Czytaj całość>>>> http://www.gazetadomprojekt.pl/artykuly/przyjazny_dom.php

Cóż, dobrze, ze ten artykuł wyszperałam przed pomalowaniem pokoi.  :D
Teraz szukam inspiracji na pomarańczowy pokój.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 10, 2007, 09:45:31 pm »
:D ja przymierzam się w wakacje do malowania - myślałam o żółtym i tych szablonach, ale teraz to zgłupiałam!! pomarańcz?? nawet o takim nie pomyślałam nigdy ... dobrze, że do wakacji jeszcze czas...
wspólnymi siłami nasze dzieci będa miały pokoje, że hej  :multi:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 11, 2007, 06:43:22 am »
Czyli celnie dokonałam wyboru na kolorystykę Moni pokoju żółto-pomarańczowy  :D
a swoją droga te kolory wyciszają.
Uzupełnieniem tej kolorystyki jest delikatna zieleń -np zwisające kwiaty na tle żółtych ścian.

Offline marlenna

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 11, 2007, 08:28:30 am »
Ja pomalowałam u starszej córki pokój w zeszłym roku na kolor pomaranczowy...ale ponieważ to niewielkie pomieszczenie, więc męczył oczy ten kolor.
Rozjaśniłam go żółtymi łatkami i teraz jest już lepiej.
U siebie w pokoju mam żółty kolor....ale dużo pomarabczowych dodatków.
POkój sprawia wrażenie ciepłego przy tej kolorystyce. :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 11, 2007, 08:42:16 am »
U mnie przewagę stanowi kolor żółty, a dodatki mamy pomarańczowe typu : świecznik ze swiecami naprzemian żółte i pomarańczowe, kwiaty w tych samych delikatnych odcieniach, podusie także no i dywan. Nasza pomarańcz nie jest rażąca.
Nigdy nie lubiłam koloru pomarańczy a w ubiegłym roku podczas remontu był to nieodparty pomysł do zrealizowania.
Czujemy się tam świetnie i wymyślamy co by jeszcze dołożyć  :D
Miły pokój-miłe samopoczucie-a o to nam wszystkim chodzi.

Dzielcie się nadal pomysłami.  :turn-l:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 11, 2007, 08:48:13 am »
To podrzucę jeszcze

http://dom.gazeta.pl/czterykaty/0,57598.html
Pokoje dziecięce
Dziecinny pokój na zielono
Małym dzieciom rośliny rozweselają otoczenie, starsze potrafią się już nimi poważniej zainteresować. Jakie gatunki najlepiej wybrać do dziecinnego pokoju?

» Kofifi - kawiarnia dla dzieci.
Chociaż może się to wydać dziwne, Kofifi jest właśnie tym. Miejscem, do którego dzieci mogą zaprosić rodziców.

» Zabawa w chowanego

» W świecie fantazji
Schowki na pirackie łupy, półki na książki i zabawki - niezbędne wyposażenie dziecięcego pokoju. Wybierzmy sprzęty barwne i pobudzające wyobraźnię.

» Wyspa skarbów
Które z dzieci nie chciałoby się poczuć w swoim pokoju jak na pirackim galeonie sunącym po południowych wodach w poszukiwaniu przygód? Dwójce maluchów pomogliśmy spełnić marzenia.

» Od kołyski do matury

Dziecko rośnie, a wraz z wiekiem zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania. Wyraźnie widać to po wyglądzie dziecięcych pokojów.

» Zielone upominki
Bądźmy oryginalni i ekologiczni. Zamiast kolejnej zabawki podarujmy naszemu dziecku roślinkę, którą będzie mogło samo się zaopiekować.

» Na biurku
Wyposażenie miniaturowego kącika do pracy i zabawy.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 11, 2007, 12:12:43 pm »
:D no ja pomyślałam nad tym pomarańczem i wymyśliłam, że ściana na przeciw okna (z drzwiami) może być pomarańczowa, bo światło ładnie kolor wyciągnie!
a druga ściana w żółtym! (trzecia to szafa, a czwarta okno)
czytając powyższe - dobrze wymyśliłam :turn-l:
czyli plan już mam  :multi: pokój na żółto - pomarańczowo!
zmiana szalona, bo teraz raczej granat tam przeważa, bo tylko tam śpią :)
poczekam jeszcze na Annę i jej pokój ozdobiony szablonami  :kw:
 :ok:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach