Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Nauka zgłaszania czynności fizjolgicznych  (Przeczytany 5000 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Nauka zgłaszania czynności fizjolgicznych
« dnia: Październik 22, 2005, 11:03:58 am »

Korzystanie z toalety to nie lada umiejętność i ogromny krok w rozwoju malca. Postarajmy się więc, by rozstanie z pieluchą przebiegło bezstresowo i dla dziecka, i dla nas.

Prosty sposób nauki czynności fizjolgicznych:
/drogą naśladownictwa/

Z obciętej końcówki keczupu zrobiłam sedesik dla lalek jak Monisia była malutka.
Pokazywałam jej jak lalki chcą siusiać i sadzałam je na ten sedesik. Demonstrowałam wysadzając je co jakiś czas na sedesik. Monika obserwując kodowała te czynności.
Gdy usiadła sama- momentalnie wysadzałam ją na nocnik.

Mając 1 rok i tydzień sama zgłosiła potrzebę fizjologiczną wołając "eee" i zaciskała piąstki, mimiką twarzy.
Żeby utrwalić konieczność zgłaszania takiej potrzeby wszędzie zabierałam ze sobą nocnik.
Był w nieprzeźroczystej siatce, schowany pod wózek.

Vide wątek dyskusyjny
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline emilia p

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2005, 11:53:27 am »
Dzien Dobry Soniu!

Czy mozesz powiedziec mi czy od razu zdjelas Monice pieluche,zeby czula,ze zrobila siusiu,czy po prostu wysadzalas ja czesto i zaraz potem zakladalas pieluchy ,zeby uniknac zalania calego domu  :wink:

Jestem wlasnie w trakcie nauczania Zosi robienia siusiu do nocniczka,wiec ten temat bardzo mnie interesuje.

Duzo uczylam ja tez przez zabawe i obserwacje( lala robi siusiu,ksiazeczki o tym wlasnie temacie itp)

Co jeszcze moglabys mi doradzic?

Dodam jeszcze,ze Zosia prawie sama wchodzi i schodzi po schodach,wiec miesniowo jest do tego gotowa.

Z gory dziekuje.
Emilia,mama Zosi (2 latka ,Zespol Pradera-Willego)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2005, 12:13:22 pm »
Demonstrowałam konieczność sadzania na nocniczkach lalki i Monikę jednocześnie.
W okresie ciepłym w ogóle nie zakładałam pieluszki  :D
Kilka razy zdarzyło się popuszczenie w majci, wówczas zasłaniałam oczy (że taaaaki wstyd i mokro).  :oops:  Nie przebierałam odrazu, żeby czuła mokro, wstyd i dużo tłumaczyłam.
Dłużej trwało z siusianiem w nocy. Wysadzałam ją na nocnik na śpiąco (wbrew panującym regułom)-ale to ten sposób u nas zdał egzamin.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2005, 08:35:41 am »
tak dziewczyny nasladownictwo jest super Louise podejrzala krzysia jak sika stanela kolo kibelka i siusiala na podloge majtki  byla bardzo zdziwiona ze jej nie wychodzi na stojaco

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2005, 08:42:54 am »
Dziewczyny! Dyskusję na ten temat może lepiej prowadzić w wątku, do którego podała link Sonia, bo potem ktoś zainteresowany Waszych opinii nie znajdzie. Tutaj tylko sprawy rzemieślnicze. :D
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline emilia p

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2005, 09:01:22 am »
Dziwne ,bo wczoraj napisalam post i dzis go nie ma................... :(  Albo zle  kliknelam,albo ktos go zmazal :cry:

Mamavika,ok,poszlam do tamtego watku.

Pa,pa
Emilia,mama Zosi (2 latka ,Zespol Pradera-Willego)

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach