Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Ogłoszenie moderatora  (Przeczytany 6262 razy)

Offline mamawika

  • User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
  • Wiadomości: 262
Ogłoszenie moderatora
« dnia: Październik 22, 2005, 01:11:27 am »
Witam wszystkich serdecznie!  :D

Kącik ten powstał po to, byśmy mogli dzielić sie naszymi zrealizowanymi i niezrealizowanymi pomysłami na różnorakie pomoce dla naszych dzieci, czy to będzie sprzęt rehabilitacyjny, czy pomoce edukacyjne: programy komputerowe, książeczki, zabawki itp. Na pewno wielu z nas z braku pieniędzy, czy też z braku dostepu do odpowiednich pomocy zrobiło je we własnym zakresie. Nie trzymajmy ich tylko dla siebie. Podzielmy się nimi, a może komuś się one przydadzą. Nie ma to, jak burza mózgów.  :lol:

Ale aby wątek ten uczynić przejrzystym i przyjaznym trzymajmy się pewnych zasad:

1. Podajemy tylko propozycje pomocy, które można wykonać samodzielnie, lub przy pomocy zdolnego taty, dziadka, babci. Na rzeczy gotowe, do kupienia jest miejsce w osobnych działach - sprzęt rehabilitacyjny i edukacja-integracja.

2.  Swoje posty staramy się dopasować do istniejących wątków, aby niepotrzebnie ich nie dublować , ale jednocześnie trzymajmy się tematu, by ktoś szukając pomysłu na pionizator nie musiał czytać o CD edukacyjnych. :roll:

3. Pomysły przekazujemy nieodpłatnie, ale jednocześnie nie narażamy na koszty osoby, która chcę się nimi z nami podzielić. Myślę, że uczciwie byłoby zwrócić koszty dyskietki, ksero, koperty, czy przesyłki pocztowej: przy drobnych kwotach może wysyłając znaczki w kopercie za sumę pokrywającą owe koszty, a przy większych można ustalić między sobą indywidualnie sposób rozliczenia. Każdy z nas ma dziecko, na które można wydać każdą sumę pieniędzy, więc nikt na nikogo nie powinien się obrażać z tego powodu. Nie jest problemem wysłać coś jednej osobie, ale przy większym zainteresowaniu suma może znacznie urosnąć.  Może rozwiązaniem byłoby wspólne wykupienie jakiegoś miejsca w necie, na którym moglibyśmy umieszczać zdjęcia pomocy, schematy do wykonania, gotowe pliki i programy do ściągnięcia. Ponieważ takie rzeczy zajmuja potwornie dużo miejsca, nie możemy tym obciążać Daru. Co o tym myślicie :?:

4. Pomysłów ani wykonania nie oceniamy negatywnie.  :non:    Jeżeli coś się nam nie podoba, zróbmy sobie ładniejszy egzemplarz. Zresztą każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby i pomoce niezbędne dla jednego, mogą okazać się zupełnym niewypałem dla innego. Każdy może się z nami podzielić swoim dziełem  :wink: nie obawiając się druzgocącej krytyki.   To nie konkurs, ani galeria sztuki.

Kilka starych wątków, które się już gdzieś zagubiły w zasobach Daru zostanie przeniesionych z innych  działów, więc się nie zdziwcie.

Życzę wszystkim natchnienia   :angel:   i umiejetności precyzyjnego opisu.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach