Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Zrób to sam?  (Przeczytany 7379 razy)

Offline mamawika

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Zrób to sam?
« dnia: Październik 18, 2005, 04:52:20 pm »
Sprzęt rehabilitacyjny, zabawki, programy itp. dla naszych dzieci są albo bardzo drogie, albo nie ma ich wcale na naszym rynku, albo się do niczego nie nadają. Może by zrobić taki dział, albo podłączyć taki temat do różnych działów, gdzie można by dawać gotowe rozwiązania, zdjęcia , schematy, zaproponować materiały do skopiowania, które zrobiliśmy we własnym zakresie. Np. ktoś kiedyś dawał zdjęcie takiego samodzielnie wykonanego pionizatora, ja osobiście pisałam chyba o gruszce z kulkami styropianowymi. Dopiero wczoraj  w nocy wreszcie rozgryzłam Power Pointa i wiem , że nieliczne z nas maja tak naprawdę możliwość, czas, pomocną dłoń , by pewne rzeczy zrobić same. A będę mogła się fajnymi rzeczami potem podzielić dla dzieci na poziomie mojego Wika - głębokie- znaczne upośledzenie, ograniczona sprawność rąk, dla których tak naprawdę niewiele jest gotowych programów.  Czy istniała by możliwość wstawiania do tekstu zdjęć jak ktoś nie ma swojej strony ? (Za to pytanie oberwie mi się od Soni).  Ja mam mnóstwo pomysłów na "zrób to sam" - większość niezrealizowanych z braku czasu, ale się poprawiam.  :)  Dobrze by było, żeby taki temat nie zginął gdzieś po jakimś czasie w tej nieprzebranej krainie informacji.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Zrób to sam?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2005, 05:00:09 pm »
Agatko - wręcz odwrotnie   :D  - pomysł na 6 !!!!!!

Omówimy z Nortonem.

A gdzie taki dział wg Was mógłby być?
czy pod Rehabilitacja, sprzęt rehab." -  to dobre miejsce?
czy lepiej w dziale "Dla wszystkich dzieci świata"?

"mamawika" jak dział powstanie - proponuje abyś została moderatorem tego kącika  :D
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Admin

• Administrator
  • Raczkujący Gadacz
    • http://adverts.pl
Zrób to sam?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2005, 05:27:26 pm »
Oczywiście pomysł super,
poza tym było już to poruszane na forum kiedyś i nawet oipisywane były jakieś pomoce,

ale właśnie zgineły w gąszczu innych informacji, proponuje zrobić  oddzielny

KĄCIK MAJSTERKOWICZA

w którym to byśmy opisywali wszystko co zrobiliśmy dla swoich pociech,

podpowiadali jak rozwiązać jakieś zadania sprawiające kłopoty,

oraz opisywali substytuty.

Sądze że jak taka kategoria powstanie na pewno pojawią się pomysły na tematy.

Co do zdjęć to trzeba umieszczać je na bezpłatnych katalogach w internecia a następnie dawać na forum linki.
pozdrawiam Admin
----------------------
"Wszystkie Twoje marzenia mogą się stać prawdą, jeśli starczy Ci odwagi do ich zrealizowania."

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Zrób to sam?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2005, 05:43:09 pm »
mamowika
tutaj> jest wspomniany temat
i i tu również siedziska ze styropianu( poduszki rehabilitacyjnej).

Jest kilka takich pomysłów własnoręcznie wykonanych, czy pomysły na wykonanie zabawek , czy różnych ozdób przez dziecko.
Jest temat Anny w Edukacji
Zróbmy z dziećmi ozdoby świąteczne
Czy też mogłyby być ?
Tylko przykład dałam.

W wolnej chwili zbiorę tematy to Soniu , mamaowika zerkniecie ?
Dobrze? :P
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Zrób to sam?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2005, 06:52:07 pm »
Dokładnie tak będzie.  :D

Głównie własne pomysły do usprawniania i edukacji dzieci.
Mamawika ma nie tylko doświadczenie, ale też cenny dyplom z Oligo....
Ten kącik może być pomocny wielu matkom.
Osobiście bardziej cenię własne indywidualne pomysły, niż niejedną drożyznę dla dzieci.

Czekam aby nasi Cztelnicy wypowiedzieli się w kwestii przydatności takiego wydzielonego kącika.

Offline dziadek Janusz

• Weteran
Zrób to sam?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2005, 08:07:36 pm »
Cytat: "sonia"
Czekam aby nasi Cztelnicy wypowiedzieli się w kwestii przydatności takiego wydzielonego kącika.

Oczywiście, że wszystkie pomysły pomagające obniżyć koszty rehabilitacji wprowadzając zamiast kosztownego sprzętu pomoce sprawdzone i własnoręcznie wykonane nie tylko mogą, ale wręcz powinny znależć stałe miejsce na forum.

Nad lokalizacją można pomyśleć, bo to i rehabilitacja - chyba jednak tam, tylko może nie "Kącik majsterkowicza", bo to trochę inaczej brzmi,  niż ma być, tam będą nie tylko przyrządy, ale też rysunki, nawet całe programy komputerowe dostępne w sieci, zdjęcia, sam nie wiem, co jeszcze.

Pomysł dobry, w jednym miejscu zbierzemy to, co "plącze" się nam teraz gdzieś po różnych działach.

Jestem ZA.
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
Zrób to sam?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2005, 08:33:57 pm »
Ja to tak na to wpadłam , bo właśnie dzisiaj w nocy wreszcie pokonałam Power Pointa, Painta i Photo Editora, a robię Wikowi książeczkę o pociągu do wydrukowania, nie chciało mi się rysować, bo wydrukowane i ofoliowane strony będą porządniej wyglądały. No i wpadł mi o 1 w nocy pomysł, zeby przerobić tę książeczkę też na program komputerowy i jak miałam pomysł to się od razu okazało, że sama wykombinowałam jak to zrobić. Potrzeba matką (spróbujcie do kogoś o 1 w nocy zadzwonić z infantylnym pytaniem  :D ). A wcześniej to się pytałam różnych informatyków itp. całymi miesiącami jak takie coś zrobić i odpowiedzi były enigmatyczne. Książeczka będzie super, chciałbym się nią podzielić, bo szkoda mojej pracy tylko na jednego Wika. W związku z tym o 2 w nocy przeszukiwałam komputer, gdzie mam linki do zdjęć i dżwięków z internetu i nie znalazłam. Potrzebny mi dżwięk pociągu i zdjęcia zwierzątek, bo rysunki juz mam. Sonia gdzieś to podawała, ale nie udało mi się tego znależć. A takim wątku to można napisać - baza zdjęć tu, a dźwięków tu; program się robi tak, a książeczki tak. I każdy będzie sobie mógł zrobić własną dopasowaną do swojego dziecka, albo wymienić z innymi.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Zrób to sam?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2005, 09:11:10 pm »
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
Zrób to sam?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2005, 10:15:08 pm »
Dzięki serdecznie. Pociąg już jest.   :multi:
Pozdrowienia,
mamawika

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Zrób to sam?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2005, 10:20:39 pm »
To jest bajecznie proste  :D
vide opis niżej

A tutaj mała próbka poznawania świata przy użyciu multimediów- włączcie głośniczki  :D

zaczęłyśmy wcześnie
(miała wtedy 5-6 miesięcy), gdy na ekranie monitora widziała zwierzęta i słyszała dźwięki wydawane przez nich. Potem były samogłoski, spółgłoski, sylaby ...Reszta później  :D

Można wstawiać do Power Point obrazek +dźwięk -zreszta kto zainteresowany znajdzie opis sprzed lat w powyższym reportażu, na forum w domowej terapii lub na sdsi
http://www.ewa.bicom.pl/darzycia/dzspis.htm z głośnikami.

Nam brakuje tylko minimum 1 GB miejsca w Necie takiego wspólnego, gdzie można wysyłać obrazy, dźwięki, cd edukacyjne......

mamawika masz kolekcję Klików ile tam sylab itp ale podejdź do cd od tyłu-są ukryte w 001,.......

odbiegliśmy od tematu - skończmy głowny temat a dyskusje bieżące damy w nowym kąciku Zrób to sam"...

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Zrób to sam?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2005, 07:15:27 pm »
"mamawika" proszę o kontakt  :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Zrób to sam?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2005, 09:38:49 am »
Od wczoraj mamy nowy Dział forum:
"Zrób to sam" - Jak samodzielnie wykonać sprzęt rehabilitacyjny i pomoce edukacyjne
Moderatorem jest "mamawika"
Zapraszamy do korzystania i współtworzenia tego kącika  :D

Offline Anna

• Weteran
Zrób to sam?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2005, 10:37:04 am »
A może przenieść "zróbmy z dziećmi ozdoby..." i "stroje karnawałowe" (tyle tam wykrojów!) do tego działu?

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Zrób to sam?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2005, 11:13:29 am »
Już Gaga wklei  :D

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach