Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Światowy Dzień Serca  (Przeczytany 4263 razy)

Offline anfido

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 5
Światowy Dzień Serca
« dnia: Wrzesień 15, 2005, 11:59:19 am »
W wielu większych miastach Polski ( np. Warszawa, Kraków, Gdynia) odbędą się Światowe Dni Serca. Bliższych informacji można dowiedzieć się na stronie www.sercedziecka.org.pl .
Oprócz oczywiście wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych, bedzie można porozmawiac z lekarzami kardiologami, zrobic sobie bezpłatnie badania, będą pokazy ratownictwa medycznego itp. W imieniu Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca gorąco zapraszam do wzięcia udziału w tych festynach.

Pozdrawiam, Ania Tarkowska
członek Rady Funduszu
przedstawiciel na Pomorze
Pozdrawiam, Anfido ( organizuję Pomorską Grupę Wsparcia Dla Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca)

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Światowy Dzień Serca
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2005, 01:07:02 am »
Lekarze alarmują: Pomóżmy naszym sercom
Wtorek, 20 września

W Polsce co drugi zgon to wynik niewydolności układu krążenia. O sercu zapominamy, rzadko też o nie dbamy. W Krakowie aby o nim przypomnieć, na wieży Ratuszowej obok zegara zawieszono właśnie serce.

To wszystko w ramach Światowego Dnia Serca, który tym razem skupi się na walce z otyłością i nadwagą. Centralne uroczystości odbędą się na krakowskim Rynku w niedzielę. O kondycję naszych serc zadbają najlepsi kardiolodzy i kardiochirurdzy z całej Polski, wspomagani przez ponad trzystu medyków - wolontariuszy.

Prosto do serc trafiać będą artyści. Usłyszymy m.in. Annę Dymną, Krzysztofa Globisza, Andrzeja Grabowskiego, Zbigniewa Preisnera, Janusza Radka, Beatę Rybotycką, Zespół Pod Budą, Jerzego Stuhra i artystów Piwnicy Pod Baranami.
Posłuchaj relacji reportera RMF Macieje Grzyba
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Światowy Dzień Serca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2005, 01:55:14 pm »
500 pogrzebów każdego dnia

Darmowe badania lekarskie, spotkania z kardiologami i koncerty - to niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Serca w Warszawie. Zmiana trybu życia może uchronić Polaków przed groźnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego - alarmują kardiolodzy.

Obchody Światowego Dnia Serca, organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, odbędą się 25 września na warszawskiej Agrykoli, w ramach specjalnego festynu rodzinnego. Hasłem imprezy będzie walka z nadwagą oraz utrzymanie właściwej formy i sprawności fizycznej.

Zbyt niska aktywność fizyczna to jeden z głównych czynników ryzyka dla chorób serca, obok nadciśnienia tętniczego, palenia papierosów, zbyt wysokiego poziomu "złego" cholesterolu (LDL), otyłości oraz nieodpowiedniej diety - ubogiej w warzywa, owoce i ryby.

Tymczasem - jak alarmuje kierownik Zakładu Epidemiologii Prewencji Chorób Układu Krążenia i Promocji Zdrowia Instytutu Kardiologii w Warszawie - prof. Wojciech Drygas - tylko co dziesiąty spośród dorosłych Polaków to osoba o wysokiej aktywności fizycznej.

Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Adam Torbicki zwraca uwagę, że w Polsce umieralność z powodu chorób serca jest dwa razy wyższa niż średnia umieralność na te choroby w krajach Unii Europejskiej. Na choroby układu sercowo-naczyniowego umiera codziennie w Polsce prawie 500 osób.

Kardiolodzy szacują, że co czwarty Polak to osoba otyła. Ostrzegają, że obwód pasa powyżej 94 cm u mężczyzn i powyżej 80 cm u kobiet to już sygnał ryzyka poważnych problemów układu krążenia, prowadzących nawet do zawału serca. Według kardiologów człowiek, któremu zależy na zdrowym sercu, powinien wykonywać 8 tys. kroków dziennie.

Nadciśnienie tętnicze, według szacunków prezesa Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, prof. Andrzeja Januszewicza, występuje obecnie u około 30 proc. dorosłych Polaków, czyli u 8,5 miliona osób.

Podczas obchodów Światowego Dnia Serca na warszawskiej Agrykoli będzie można wykonać sobie bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego i cholesterolu; uzyskać instrukcje, jak wyzwolić się z nałogu palenia tytoniu oraz konsultacje dietetyczne. W programie imprezy będzie także mierzenie gościom obwodu w pasie, pod kątem otyłości.

Kardiolodzy będą opowiadać gościom festynu o takich problemach, jak m.in.: cukrzyca a choroby układu krążenia, nowoczesne leczenie zawału serca i choroby wieńcowej, dieta bezpieczna dla serca, aktywność fizyczna jako lek XXI wieku oraz ryzyko chorób układu krążenia u dzieci i młodzieży. Zaplanowano także prezentacje technik reanimacji i defibrylacja.

W festynie weźmie udział wiele znanych osób, m.in. aktorzy, muzycy i dziennikarze - jak np. Natalia Kukulska, Majka Jeżowska, Teresa Lipowska, Stefan Friedmann, Andrzej Nejman, Maciej Kozłowski, Robert Moskwa, Marek Kościkiewicz i Zofia Czernicka.

Światowy dzień Serca obchodzony jest na świecie po raz szósty, a w Polsce po raz czwarty. Na ubiegłorocznych obchodach Światowego Dnia Serca na warszawskiej Agrykoli zebrało się 15 tys. osób.

Przed jego obchodami w Katowicach od 22-24 września - w ramach Narodowego Kongresu Kardiologicznego - odbędzie się otwarta dla publiczności naukowa sesja na temat serca, pt. "Alkohol, kawa, seks i papierosy, a układ krążenia". (PAP)

2005-09-19
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Światowy Dzień Serca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2005, 01:52:20 am »
Dbasz o zęby - chronisz serce

Zaawansowana próchnica zębów oraz zły stan dziąseł mogą prowadzić do miażdżycy naczyń i chorób serca - podkreślali lekarze na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie, inaugurującej warszawską akcję "Dbasz o zęby - chronisz serce".

Akcja będzie elementem obchodów "Światowego Dnia Serca", organizowanych przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne 25 września 2005 roku na warszawskiej Agrykoli. Tego dnia chętni będą mogły skorzystać m.in. z przeglądu stanu zębów i dziąseł, skonsultować się z lekarzem, wziąć udział w instruktażu na temat higieny jamy ustnej oraz metod dbania o zęby i dziąsła.

Więcej w wątku>>>
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Światowy Dzień Serca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2007, 09:18:55 pm »
Obchody Światowego Dnia Serca w Polsce
Cytuj
Dzieci uczą się przez naśladownictwo, do 10 roku powielają przyzwyczajenia, styl życia swoich rodziców. Badania pokazują, że nawyki dotyczące żywienia i aktywności fizycznej nabyte przez dzieci w tym okresie są kontynuowane potem już przez całe życie. Dlatego rodzice odgrywają ogromną rolę w profilaktyce chorób serca swoich dzieci – uważa Profesor Shahryar Sheikh, Prezes World Heart Federation. Obchody Światowego Dnia Serca będą w szczególności poświęcone właśnie tej tematyce.

Więcej:

http://www.dzienserca.com.pl./


Światowy Dzień Serca w Warszawie

16 września przypadają obchody Światowego Dnia Serca. Podczas festynu na Polu Mokotowskim w Warszawie będzie można wykonać badania profilaktyczne w punktach konsultacyjnych - zmierzyć ciśnienie, poziom cholesterolu, zrobić EKG i echo serca.


Eksperci poinformują jak unikać czynników wpływających negatywnie na serce (nadwaga, nadciśnienie, palenie papierosów, zła dieta) i co robić, aby serce było zdrowe (aktywność fizyczna, regularne badania)

Zdrowy tryb życia promować w czasie imprezy będą znani goście - autorytety medyczne, dziennikarze, sportowcy, artyści – Katarzyna Herman, Stefan Friedmann, Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk. Gospodarzem imprezy będzie Iwona Schymalla i Jarosław Kret.

Podczas festynu chętni będą mogli przejść szkolenie w szkole reanimacji. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci – będą dmuchańce, zabawy i konkursy. W czasie imprezy wystąpią Kasia Cerekwicka i Majka Jeżowska.

W ramach Światowego Dnia Serca na całym świecie odbywają się konsultacje medyczne, marsze, biegi, ćwiczenia sprawnościowe, publiczne debaty, fora naukowe, koncerty i turnieje sportowe. Wszystko po to, aby zapobiegać chorobom serca, które są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie.

Prowadząc zdrowy tryb życia, można zapobiec zawałom i innym schorzeniom układu krążenia. Organizatorem obchodów Światowego Dnia Serca w stolicy jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

W zeszłorocznych obchodach w Polsce wzięło udział około 15 tysięcy osób, w punktach konsultacyjnych przebadano 2500 osób.

Patronem medialnym jest Wirtualna Polska. Sponsorzy: Servier, Polocard, Sieć Telefonii Komórkowej Plus, Flora.

Światowy Dzień Serca, 16 września 2007, godz. 12.00-18.00, Pole Mokotowskie, Warszawa. (ak)

Więcej informacji na stronie: www.dzienserca.com.pl.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach