Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: PUS - pomyśl ułóż sprawdź  (Przeczytany 5114 razy)

Offline Emilianka

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
PUS - pomyśl ułóż sprawdź
« dnia: Wrzesień 03, 2005, 05:39:37 pm »
Ciekawą zabawka edukacyjną dla dzieci są PUSy.
SKładają się z zestawu kontrolnego, który jest wspólny dla wszystkich części (czyli zakup jednorazowy) i książeczek ćwiczeń, zawierających różne zagadnienia i tematy związane z tym, czego dziecko ma się nauczyć (można je dokupywać dowolnie)

Cytat:
Uniwersalny System Edukacji, który łączy w sobie naukę, zabawę i samokontrolę, wychowuje kształtując osobowość i charakter, uczy wytrwałości i samodzielności. Daje dziecku możliwość zdobycia, poszerzenia i utrwalenia wiedzy, w sposób aktywny i w pełni samodzielnie.
PUS jest zabawką edukacyjną, która wywołuje u dziecka prawdziwą radość i satysfakcję z efektów samodzielnego działania.
PUS przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 12 lat, do pracy i zabawy indywidualnej i grupowej. Ceniony i polecany przez wychowawców, nauczycieli, terapeutów. Jest zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Był wielokrotnie nagradzany w kraju i na forum międzynarodowym.

Co to jest PUS - opis z ilustacjami

PUSy w księgarni wysyłkowej:
zestaw kontrolny plus komentarze rodziców
książeczki ćwiczeń

artykuł Z badań nad rolą zabawki dydaktycznej mini - PUS w kształtowaniu sprawności intelektualnych dzieci 6-letnich

Z tego co słyszę, zarówno rodzice, jak i nauczycie sobie chwalą ... a dzieci też raczej lubią to układać.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2007, 02:24:13 pm »
Zrobiłam elektroniczne PUS-y.

Mamy stosujące multimedia w stymulacji - jeśli jesteście zainteresowane-zachomikowałam je tutaj:

źródło

My oglądamy PUSY na DVD na wielkim ekranie a ile dyskusji można przy tym wykonać?
Do obrazków można dodać klocki LOGO z glottodydaktyki, można dodać wycięte sylaby, żeby dziecko układało pod dany obrazek podpisy.
Pomysłów można mieć wiele oprócz normalnej zabawy jako z PUS-ami.

Rusz głową gry i zabawy logiczne.zip
Od gwiazdki do bajki 4.zip
Idę do szkoły 1-3.zip
ABC2_ rozpoznawanie i rozróżnianie liter Ł-Z.zip
ABC1_ rozpoznawanie i rozróżnianie liter A-L.zip
Bussi1.zip

Dołożę jeszcze 2 książeczki, ale narazie "Chomik" nie przyjmuje na serwer.

Skoncentruj się 1
Skoncentruj się 2
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2007, 02:53:24 pm »
Już są wszystkie dostępne.
Czekam na dalsze książeczki.

Offline agaj

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2007, 06:16:46 pm »
soniu od gwiazdki do bajki1 wywala brak zasobów...
Jakiś czas temu na forum trafiłam na temat o PUSach i logico primo. Tak się akurat złożyło, że  prawie w tym samym czasie miał być u mnie w mieście pokaz PUSów i otworzyli księgarnię MAC. Poszłam z dziećmi na pokaz. Pani prowadząca bardzo się starała, miała do pomocy dwie dziewczynki ale strasznie im nie szło. Coś się tam wysypywało, brakowało rąk i wszystko strasznie się wlekło. W końcu moje baby się znudziły i wyszłyśmy przed końcem prezentacji. Z tego względu nie miałyśmy okazji same się tym pobawić. Byłam trochę zawiedziona, bo myślałam że zabawa jest dużo ciekawsza. Później odwiedziłam MACa i logico bardzo mi się spodobało. Z ramki nic się nie miało prawa wysypać wszystko wygodne i proste w obsłudze. Cena też nie najgorsza. Ramka 17 zł. książeczki po 9. Na wszelki wypadek kupiłam niebieską czyli tą dal dzieci młodszych. Nie chciałam żeby Zosia zniechęciła się zbyt trudnymi zadaniami a gdyby okazały się zbyt łatwe będą dla Basi. No i muszę się wybrać po zieloną bo odchodzą u mnie istne walki o ramkę. Tak każda będzie miała swoją. Jakoś zapomniałam o PUSach ale dzieki Tobie soniu wiedzę, że się myliłam. Książeczki są bardzo ciekawe i widzę, że muszę się im bliżej przyjrzeć więc w anjbliższym czasie wizyta w księgarni :)
Zosia 7,5l. (epi), Basia 5l. (niedobór wzrostu).

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2007, 07:13:35 pm »
Od Gwiazdki do bajki1.zip  - usunęłam, ponieważ jest zawarta w części 4 w całości.
Dołożyłam "Od obrazka do słowa" oraz Pętelki ćw. słuchu fonemowego.
zapraszam

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2007, 10:55:11 pm »
To bardzo ciekawe jak zwykle nigdy o tym jeszcze nie słyszałam muszę się bliżej temu przyjżeć,a czy można te pomoce edukacyjne kupic gdzieś w necie bo u nas w księgarniach to raczej tego nie znajdę.
mama nicolki zd 2,5l

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2007, 11:26:51 pm »
wersji elektronicznej nie kupisz tylko papierowe.
Tu mozesz kupić http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=349

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2007, 11:30:37 pm »
Dziękuje Soniu
mama nicolki zd 2,5l

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach