Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: *Zespół Barttera  (Przeczytany 7180 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
*Zespół Barttera
« dnia: Sierpień 29, 2005, 10:07:59 pm »
Zespół Barttera jest rzadką chorobą, której podłoże stanowi autosomalnie recesywnie uwarunkowana tubulopatia. Charakteryzuje się on nadmierną utratą potasu przez nerki, wzmożoną sekrecją reniny i aldosteronu oraz prawidłowym ciśnieniem tętniczym. Leczenie polega na podawaniu antagonistów aldosteronu i uzupełnianiu niedoborów potasu.
Zespół zwany "pseudo-Bartter" jest wynikiem nadużywania środków przeczyszczających lub leków moczopędnych. Schorzenie dotyczy najczęściej młodych kobiet i ma prawdopodobnie pewne uwarunkowania psychiczne.
źródło
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Barttera
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2005, 12:51:26 pm »
Schwartza-Barttera zespół
Zespół nieadekwatnego wydzielania hormonu antydiuretycznego, przebiegający z objawami zatrucia wodnego: głównie objawy psychiczno-neurologiczne, osłabienie mięśni.
POWIĄZANE OSOBY
Bartter, Frederic Crosby | Schwartz, William Benjamin

zródło>>>
Leczenie jest objawowe.

Zespół Barttera jest rzadką chorobą, której podłoże stanowi autosomalnie recesywnie uwarunkowana tubulopatia. Charakteryzuje się on nadmierną utratą potasu przez nerki, wzmożoną sekrecją reniny i aldosteronu oraz prawidłowym ciśnieniem tętniczym. Leczenie polega na podawaniu antagonistów aldosteronu i uzupełnianiu niedoborów potasu.

Zespół zwany "pseudo-Bartter" jest wynikiem nadużywania środków przeczyszczających lub leków moczopędnych. Schorzenie dotyczy najczęściej młodych kobiet i ma prawdopodobnie pewne uwarunkowania psychiczne.

zródło>>>

oraz tu:
Do najczęściej występujących należą: zespół zatrucia wodnego znanego pod nazwą zespołu Schwartza-Barttera wskutek ektopowego wytwarzania ADH oraz hyperkalcemia wywołana przez białko przypominające swą budową parathormon. Objawy zespołów paranowotworowych zwykle towarzyszą zaawansowanym postaciom raka płuc choć niektóre mogą wyprzedzać pojawienie się symptomów choroby - wymienionych już objawów guza pierwotnego
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

ewasilek

• Gość
*Zespół Barttera
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2007, 10:43:31 pm »
witam!dwa tygodnie temu dowiedziałam sie,ze moja córeczka ma Zespół Barttera.
Zuzanka ma 2,5miesiąca i wciąż przebywa w szpitalu(ale długa inna historia). Chciałabym znaleźć ludzi,rodziców chorych na tą chorobe dzieci i dowiedzieć się jak z tym się żyje,ktorzy lekarze prowadza dzieci z ta choroba.ciezko jest cokolwik konkretnego znalezc na temat tej choroby.
gg:3823625
email:ewasilek@02.pl

miolcia

• Gość
*Zespół Barttera
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2007, 04:15:42 pm »
Witam! mam 19 lat i dowieszialam sie o chorobie 3 lata temu przyjmuje caly czas potas.I dodatkowo lek spironol który zchamowuje wydzielanie potasu ja rowniez prosze o kontakt na maila osoby chore!pozdrawiam

miolcia

• Gość
*Zespół Barttera
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2007, 04:31:13 pm »
To moj mail miolcia@wp.pl

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Zespół Barttera
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2007, 12:18:46 am »
Witaj miolcia na forum  :D

Jeżeli możesz,to bardzo Cię proszę napisz na temat swojej choroby.
Jak napisała ewasilek,którą również witam serdecznie  :kw:
i dowiedzieć się jak z tym się żyje,ktorzy lekarze prowadza dzieci z ta choroba.ciezko jest cokolwik konkretnego znalezc na temat tej choroby.

Takie swoje własne doświadczenia,uwagi pisane własnymi słowami,nie "naukowo"  ;)
Dzięki temu osoby szukające nie tylko kontaktu ale przedewszystkim informacji
skorzystają dzięki Tobie  ::zserce::
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

ewasilek

• Gość
*Zespół Barttera
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2007, 10:03:01 am »
Witam!Bardzo się ucieszyłam,dgy przeczytałam odpowiedź:)Mojej Zuzi podają potas i sód do jedzonka.A jak wpływa choroba na Twoje życie??czy musisz przestrzegać jakiejś diety?jak często musisz miec badania kontrolne??jak z godpodarką hormonalną??i nie wiem,o co jeszcze zapytać:)

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach