Aktualności: Zapraszamy na nowo powstałe Forum dyskusyjne o szyciu http://forum.metkiiwszywki.pl

Autor Wątek: Czepiec z procą bródkową; rehab. zgryzu.czyt.zamykania  (Przeczytany 2527 razy)

Offline Teresa

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Czepiec z procą bródkową; rehab. zgryzu.czyt.zamykania
« dnia: Lipiec 09, 2005, 10:09:28 pm »
Witam
Mam pytanie,czy ktoś z Forowiczów, stosował, stusuje, lub słyszał z podobnym "urządzeniu"
Jest to "berecik " z taśmą do zamykania buzi; korekty wady zgryzu, bardzo pomocne przy wyrabianiu u naszych dzieci nawyku zamykania buzi.
Uzyskałam wiadomość o takowym, przy okazji wizyty u kardiologa, od mamy chłopczyka (z zD rzecz jasna) z pięknie trzymaną zamknięta buzią, nieźle mówiącym
Na pytanie czy tak miał od urodzenia, mama odpowiedziała, że wymagało to ogromu pracy, oprócz masaży i przeróżnych ćwiczeń wspomagających, właśnie " wyczaiła" od zaprzyjaźnionego ortodonty, ów czepiec.
Zakładała go synkowi na noc, bo w dzień oczywiście nie było mowy, aby go zechciał nosić.
Rano zdejmowała, lub on sam, a efekty; aż miło popatrzeć.
Szukam po sprzęcie rehabilitacujnym i ortodontach, jak dotąd bez skutku
Pozdrawiam serdecznie
rzadko pisząca, ale często czytająca
babcia Terersa
Po słowach ich poznacie, co chcieli przemilczeć

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online sonia

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Czepiec z procą bródkową; rehab. zgryzu.czyt.zamykania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2005, 10:40:58 pm »
Teresa coś nie bardzo to osobiście zaakceptowałabym.
Tu trzeba wiedzieć, że otwieranie buzi nie jest wrodzone a spowodowane wiotkościa mięśni buzi i języka.
Temu służą masaże jamy ustnej, buzi, języczka, podnie
bienia, dziąsełek.
Samo podtrzymywanie nocne wg mnie nie zdaje egzaminu.
Dodatkowo zagraża dziecku skoro to jest wiązane.
Ponadto jak dziecko będzie miało katarek i jeszcze mu zwiążesz berecik -czym będzie oddychało w nocy?

Zmykania buzi można uczyć drogą naśladownictwa, (wymawianie "M") na wprost twarzy dziecka.
Zajrzyj do metody Randolfo Castilo-Moralesa z Kordoby

Moja Monika jest mocno wiotka do dziś (zwłaszcza nogi), a buzię miała zamkniętą w wieku 6 miesięcy bez używania wspomnianego beretu i specjalistów.
Można wiele zrobić w domu, ale systematycznie.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 18,1l. , Domowa terapia

(c) 2003-2014 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach