Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.  (Przeczytany 77393 razy)

Mulesia

 • Gość
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2008, 01:58:41 pm »
Angel. Jak to mówią "starość nie radość", ale myślę , że ta kobieta i tak świetnie sobie radzi.
Ma coś, czym może się zająć .
Oczywiście , że wirtualny świat jest tylko wypełniaczem w jej codziennym, realnym życiu. Jest "zamiast", a powinien być " obok"
Jednak wielu starych ludzi nie ma nawet takiego wypełniacza.

Nie wiem, czy będziemy smutni. Wydaje mi się , ze to w dużym stopniu zależy od umiejętności zaakceptowania życiowych zmian i umiejętności znalezienia sobie " swoich małych przyjemności".

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 26, 2008, 07:39:27 am »
Aż 1 tys. sklepów powstało w sieci w ciągu pół roku

Branża szacuje, że wartość rynku internetowego handlu na koniec roku przekroczy 12 mld zł. E-sklepy i porównywarki cen tworzą serwisy, w których klienci mogą oceniać produkty. W sieci działa ponad 4 tys. polskojęzycznych sklepów, a 52 proc. ich klientów liczy się z opiniami innych konsumentów.


Witam, mam tego palmtopa już od ponad roku. Niestety rozczarowałem się bardzo; Nie kupuj tego badziewia, choćby nawet kosztowało 150 zł - takie opinie na temat różnych produktów znaleźć można w sieci od dawna, ale polski e-commerce wkracza właśnie w fazę, w której e-sklepy, internetowe porównywarki cen i platformy aukcyjne otwarcie rozpoczynają walkę nie tylko o pieniądze klientów, ale o ich opinie. Jeden po drugim tworzą więc specjalne serwisy umożliwiające klientom ocenianie produktów, umieszczanie porad i dzielenie się opiniami z innymi kupującymi. Ten trend fachowo nazywa się social shopping.

Agito.pl, największy sklep internetowy z elektroniką użytkową i sprzętem AGD, uruchomi do końca wakacji specjalny serwis, pod własną marką, w którym klienci będą mogli oceniać i polecać konkretne produkty.

- Do tej pory umożliwialiśmy klientom komentowanie, ale nie eksponowaliśmy tej usługi. Teraz chcemy to zmienić, bo widać, że klienci tego oczekują - mówi GP Tomasz Sypuła, prezes Agito.pl.

Zrobił to już serwis aukcyjny Allegro.pl i należąca do niego internetowa porównywarka cen Ceneo.pl, tworząc serwis Cokupic.pl. W ostatnich dniach podobne możliwości stworzył klientom inny sklep z elektroniką Hoopla.pl. A według naszych informacji, podobny serwis uruchomi na początku lipca - porównywarka cen Nokaut.pl.

- Dzięki technologii Google na Nokaut.pl zgromadzone będą w jednym miejscu recenzje produktów z wielu źródeł - mówi Marta Niezgoda z Nokaut.pl.

To klienci rządzą
Klienci najbardziej potrzebują opinii innych klientów, bo im najbardziej ufają. Według badań firmy Jupiter Research, w USA, gdzie serwisy umożliwiające dzielenie się opiniami są dużo bardziej rozwinięte niż w Polsce, 30 proc. badanych ufa przed zakupem innym internautom, podczas gdy zaledwie 10 proc. - reklamie. Z kolei według badania Edelman Trust Barometer opinie innych kupujących to najbardziej wiarygodne źródło informacji aż dla 60 proc. zapytanych. Podobny trend widać w Polsce. Z danych Gemiusa wynika, że dla 52 proc. internautów opinie innych konsumentów są ważne przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

Tych, którzy sami piszą i którzy szukają opinii innych, eksperci nazywają prosumentami. Według Gemiusa stanowią oni 36 proc. wszystkich kupujących w sieci. To częściej mężczyźni niż kobiety, w wieku 19-34 lat, z wykształceniem wyższym. Przedsiębiorcy z branży e-commerce, uruchamiając specjalne serwisy, zaczynają o nich walkę, bo skoro większość kupujących szuka ich opinii, brak takiej oferty może oznaczać odpływ klientów.

- Rola internetu, jako źródła bezpośredniej informacji od klientów na temat produktów, będzie miała gigantyczne znaczenie dla producentów i właścicieli marek. Poznają prawdziwe opinie konsumentów. To ułatwi im poprawianie jakości produktów i pozwoli skuteczniej zarządzać marką - mówi Jarosław Roszkowski, pełnomocnik zarządu Internet Group ds. nowych mediów.

Konkurencja rośnie, rynek też
A konkurencja na polskim rynku e-commerce jest coraz większa. W ciągu zaledwie pół roku w polskim internecie, jak wynika z danych serwisu Sklepy24.pl, przybył około 1 tys. nowych e-sklepów. Obecnie jest ich już ponad 4,1 tys. Do końca roku konkurencja jeszcze się zaostrzy, bo poza mniejszymi sklepami do sieci wejdzie na przykład Electro World.

W ubiegłym roku, według raportu IAB Polska: Internet 2007, wartość obrotu w handlu internetowym wzrosła w stosunku do roku 2006 o 61 proc. do 8 mld zł. Jeśli ta sytuacja się powtórzy, a część branży uważa, że tak, na koniec roku wartość rynku e-commerce przekroczyć może 12 mld zł.

- Jestem optymistą i uważam, że ten rok może być podobny pod względem dynamiki wzrostu rynku e-commerce - mówi Tomasz Sypuła, prezes Agito.pl.

- Według mnie rynek e-commerce wzrośnie w tym roku o 20-30 proc. Wszystko z powodu coraz większych kosztów kredytów konsumenckich i mieszkaniowych oraz niepewności, co do utrzymania się koniunktury - uważa Krzysztof Boufał, wiceprezes Hoopla.pl, jednego z największych e-sklepów w sieci.

Umożliwienie komentowania niesie za sobą ryzyko, że za niepochlebną wypowiedzią anonimowego konsumenta kryje się nieuczciwy konkurent.

- Nasi moderatorzy mają jednak możliwość weryfikacji komentarzy, analizując np. adresy IP ich autorów. Sposobem na weryfikację będą też profile autorów i ich recenzje. Społeczność weryfikuje opinie - dodaje Marta Niezgoda.

Hoopla, aby zmniejszyć ryzyko, wprowadziła przy komentujących osobach informacje, że kupiła ona dany produkt w tym sklepie.

Autor: Michał Fura

Źródło: GP

Artykuł z dnia: 2008-06-26
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/23588,az_1_tys_sklepow_powstalo_w_sieci_w_ciagu_pol_roku.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline ilonadora

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 8423
  • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 15, 2008, 10:51:19 am »
Na cyberłowach

Globalnie działające gangi fałszują karty płatnicze i kredytowe. Wszystko, czego do tego potrzeba, kupują w internecie. Włącznie z tajnymi danymi.

Młoda Azjatka na wysokich obcasach wkracza przez otwarte szklane drzwi do jednego z luksusowych butików na terenie Niemiec. Jej złota karta kredytowa sunie przez czytnik. Torebka od Prady za 1487 euro. Niewiele później otwierają się przed nią następne drzwi, tym razem kolej na złoty zegarek Tag Heuer dla męża, za 2350 euro. Karta kredytowa cały czas w użyciu: błyszczące brylantowe bransoletki za cztery tysiące euro, aparat cyfrowy Lumix, pięć telefonów komórkowych. Ta zgrabna kobieta z fryzurą na pazia i w kremowej spódnicy sprawia wrażenie osoby „z gatunku bogatych turystek”, jak później opisał ją śledczy. Za pomocą sfałszowanego paszportu i 37 sfałszowanych złotych kart kredytowych w portfelu wyda tego dnia około 30 tys. euro, wieczorem wsiądzie do pociągu, by w największych niemieckich miastach, od Hamburga po Monachium, dalej robić zakupy.

Pracownia za granicą

Osoba ta uczestniczy w procederze fałszowania kart kredytowych, który zatacza coraz szersze kręgi. Nie podróżuje sama, do Hamburga na łowy przyleciała pod koniec maja wraz z kilkoma innymi kobietami. W tle towarzyszy im zawsze jakiś gangster na straży. Nadzoruje kupujące i zbiera od nich towary. W Malezji na czarnym rynku przyniosą spore zyski.

Śledczym z bawarskiej policji kryminalnej prawie co tydzień wpadają w ręce Azjatki ze sfałszowanymi kartami kredytowymi. Niemiecka federalna policja kryminalna informuje o blisko dziewięciu tysiącach takich przypadków w ubiegłym roku. Jest ich coraz więcej. Ludzie kierujący procederem są nieuchwytni, pozostają w bezpiecznych miejscach za granicą. Tam też mają pracownie, w których z dbałością o szczegóły podrabia się paszporty i karty kredytowe. Umożliwia to pasek magnetyczny, karty są co prawda fałszywe, ale konta, z których pobiera się pieniądze – prawdziwe.

Tak prawdziwe jak konto Waltera Spätha, adwokata z Berlina. Kilka tygodni temu zadzwonił do niego bank z pytaniem, czy kartą kredytową opłacił lot liniami Caribbean Airlines. I kolejną podróż do jednego z krajów południowoamerykańskich. Späth był zdumiony. Swoją kartą kredytową zapłacił tylko za jedną fachową pozycję w internetowej księgarni Amazon i lot liniami Air Berlin, ale na pewno nie do Ameryki Południowej.

Dane karty kredytowej Spätha zostały wytropione, najprawdopodobniej odsprzedane i w końcu wykorzystane do przestępstwa. Sposób jest prosty: tajnymi danymi handluje się w internecie. I to nie na jakichś „under¬groundowych” stronach czy serwerach hakerów, ale zupełnie otwarcie i z bezproblemowym dostępem. Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką Google, a sporo takich stron się pojawi, by w kilka godzin później znowu zniknąć: dumps.co.nr, cc-info.biz czy cvv-sell.com. Numer z datą ważności i kodem zabezpieczającym kosztuje pięć dolarów, amerykański – cztery dolary. Minimalna wartość zamówień: 300 dolarów.

Niezliczone efektowne i profesjonalnie zaprojektowane jarmarki danych reklamują się w sieci sloganami jak: „Eastern europe crew, on your service” albo „Our current special offers”. Ta „special offer”, oferta specjalna, to w tym przypadku „Beginner Carder Pack”. Zawiera czytnik i urządzenie zapisujące do kart z paskiem magnetycznym, dziesięć kart „surowych”, jedną kopię sfałszowanej karty Visa i pięć zestawów danych za okazyjną cenę 300 dolarów. Poza tym „pakietem dla początkujących” można otrzymać także zestaw dla zaawansowanych oraz „Pro Carder Pack” za 2000 dolarów.
Równocześnie sprzedaje się również kody internetowego dostępu do kont bankowych. W zależności od banku i stanu konta zmieniają się ceny. Przykładowo dostęp do konta w Citibanku ze stanem rzędu 12 tys. euro kosztuje 850 euro. Dostawa obejmuje odpowiedni PIN i TAN. Szczególnie profesjonalni dostawcy oferują 24-godzinną gwarancję.

Jeśli zestaw nie działa, jest wymieniany. Sfałszowane kopie ze skradzionymi informacjami na paskach magnetycznych trafiają do kupujących także pocztą. Szczególnie popularne, wedle danych policji, są serwisy niemieckiej poczty. Na fałszywe nazwiska zakładane są skrytki, z których o dowolnej porze można odebrać gorący towar.

Pełną skalę tego globalnego oszustwa wyraźnie widać po ilości danych, którymi mogą dysponować przestępcy. Dopiero kilka tygodni temu jedna z amerykańskich firm zajmujących się zabezpieczeniami komputerów odkryła crimeserver – komputer w Malezji zarejestrowany na Rosjanina, zawierający 1,4 gigabajta skradzionych danych z całego internetowego świata, wśród których znajdowały się numery ubezpieczeń, firmowe e-maile i dane dotyczące kart kredytowych.

Bawarska policja kryminalna poinformowała o „zhakowaniu” serwera jednej z linii lotniczych, w Hamburgu policja pracuje nad sprawą włamania do internetowego sklepu firmy Kartenhaus Ticketservice GmbH i kradzieży 65 992 kompletów danych. Kto za bilet tej linii zapłacił swoją kartą kredytową lub zamówił w Kartenhausie wejściówkę na koncert, musi się liczyć z tym, że jego dane wystawione są w sieci na sprzedaż. Firmy zajmujące się zabezpieczeniami komputerów obserwują te działania w internecie. 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, na trzech kontynentach szukają w sieci nowych spamów, wirusów czy trojanów i piszą nowe programy ochronne.

Goniec z USA


W jednej z takich firm, Sophos, rozpoczyna właśnie pracę nowa zmiana. Ze Stanów Zjednoczonych pałeczka zostaje przekazana do Wielkiej Brytanii. W Oksfordzie zasiada przed komputerami 30 ekspertów, połowa w białych fartuchach, połowa w heavymetalowych t-shirtach. To strażnicy internetu: „skrolują”, wpisują, klikają, szukają szkodników. Co pięć sekund znajdują zainfekowaną stronę, z której próbuje się wyciągnąć dane: numery kart kredytowych, odpowiednie terminy ważności, kody kontrolne. – Kiedyś pisano wirusy, żeby paraliżować komputery, dziś pisze się je praktycznie wyłącznie po to, by zarabiać pieniądze – mówi Vanja Svajcer, ekspert ds. wirusów firmy Sophos. Łatwym celem są zwłaszcza osoby prywatne, a interes z nielegalnie zdobywanymi danymi rośnie w postępie wykładniczym. Niedawno w USA skazano 38 osób powiązanych z grupą działającą na całym świecie. Prowadziły one swój proceder na różnych kontynentach. Członkowie grupy z Rumunii organizowali zbieranie zestawów danych dotyczących kart kredytowych, często nawet z odpowiednimi numerami PIN. Zestaw taki był później poprzez wiadomość na jednym z czatów przesyłany do USA, do tzw. kasjera. Za pomocą odpowiedniego sprzętu łatwe było już naniesienie przekazanych danych na kopię paska magnetycznego. „Goniec” testował podrobioną kartę. Gdy test wypadał pomyślnie, z wybranych bankomatów o najwyższych limitach wypłat wyciągano pieniądze.

Interes ten polega nie tylko na fałszowaniu kart kredytowych. W Europie szczególnie cennym łupem są karty EC (EuroCheque). Policja niemiecka zajmuje się przede wszystkim kradzieżami danych z bankomatów i terminali w supermarketach i na stacjach benzynowych. Z użyciem łudząco autentycznie wyglądających nakładek i listew z kamerami oraz wbudowanych chipów dane kradzione są razem z numerami PIN. Techniki te są znane również pod nazwą „skimming”. – W ten sposób przestępcy szybko docierają do gotówki. Zanim można zareagować, konto jest już wyczyszczone – wyjaśnia Eduard Liedgens, kierownik działu ds. fałszerstw środków płatniczych bawarskiej policji.

Złodzieje mogą kupić profesjonalny sprzęt na specjalnych stronach internetowych. Odpowiednie urządzenia do odczytu i zapisu lub wytłaczarki są dostępne w legalnym handlu. – Efektywniej w tym zakresie nie można już pracować – dodaje Liedgens. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku odnotowano tyle przypadków skimmingu, co w całym 2007 roku. Każdy ze śledczych wydziału bawarskiej policji ds. fałszerstw środków płatniczych pracuje obecnie nad około 200 aktualnymi sprawami.

Banki i operatorzy kart kredytowych patrzą na te narastające nadużycia zawsze w relacji do obrotów. – Biorąc pod uwagę kwoty, jakimi się obraca za pomocą kart Visa, oszustwa wynoszą około 0,05 proc. – twierdzi Ottmar Bloching, szef Visa Deutschland. Dlatego w przypadku oszustw związanych z kartami kredytowymi środki z reguły są zwracane szybko i bez zbędnych dyskusji. Konto najczęściej w ogóle nie jest obciążane. W przypadku kart EC jednak sprawdza się każdy przypadek. Ze wspólnego funduszu banków obsługującego szkody powstałe w wyniku skimmingu zwrot następuje najczęściej w ciągu czterech tygodni.

O łącznej wysokości szkód i liczbie prób dokonania oszustw firmy te jednak milczą, „ze względu na konkurencję i ochronę danych”. Mogłoby to zaszkodzić wizerunkowi firmy jako czystej i bezpiecznej. Tymczasem całe działy banków i operatorów kart kredytowych zajmują się monitoringiem realtime (w czasie rzeczywistym), czyli obserwują ruchy na kontach. Gdy następuje jakaś podejrzana transakcja, do klienta się dzwoni, a karta jest natychmiast blokowana.


wp.pl
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 18, 2008, 10:36:48 pm »
Samotność w sieci? NIEMOŻLIWE!

Szukając kontaktu z drugą osobą, internauci często popadają w pułapkę „fotela i myszki" Gdy znajdują bratnią duszę w sieci, nie przychodzi im do głowy, aby spotkać się w świecie realnym.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/26023
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Mulesia

 • Gość
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 01, 2008, 09:51:42 pm »
POLICJA.PL / Aktualności /  Kielce, 25 września 2008

Jak bezpiecznie kupować w Internecie?

Za pomocą jednego z portali internetowych chciał kupić ciągnik rolniczy. Po telefonicznym ustaleniu warunków zakupu i wpłaceniu na konto 3,5 tys. zł. kontakt ze sprzedającym "urwał się". I tak mężczyzna padł ofiarą internetowego oszusta. Coraz chętniej kupujemy różne rzeczy przez Internet. Takie zakupy mimo, że są wygodne, to mogą nam przysporzyć problemów. Warto zastosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby nie stać się kolejną ofiarą oszustwa.
Nie ma tygodnia, aby na posterunek policji nie zgłosił się ktoś, kto niestety padł ofiarą internetowego oszusta i nie poinformował policjantów o nieuczciwym sprzedawcy. Wczoraj po południu na włoszczowski komisariat zgłosił się mieszkaniec powiatu. Mężczyzna za pomocą jednego ze znanych portali internetowych chciał kupić na licytacji ciągnik rolniczy. Po telefonicznym ustaleniu ze sprzedawcą warunków zakupu i wpłaceniu na konto sprzedawcy 3 500 tysiąca złotych na poczet sprowadzenia pojazdu do naszego kraju kontakt ze sprzedającym "urwał się". Mężczyzna do tej pory nie doczekał się ani towaru ani zwrotu pieniędzy. Niestety nie jest to odosobniony przypadek.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak ustrzec się internetowych oszustów:
1. Pamiętajmy, aby zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedając
ego.
2. Nigdy nie kupujmy w sieci korzystając z komputera stojącego w kafejce internetowej (to właśnie tam najłatwiej o utratę poufnych danych). Kupując w Internecie używajmy tylko komputera domowego i zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą. Jeśli nas oszuka, pozwoli to policji ustalić takiego nieuczciwego sprawcę.
3. Pamiętajmy, aby kupując cokolwiek w Internecie korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych.
4. Pamiętajmy, aby przed każdym zakupem w wirtualnym sklepie zasięgnąć opinii o nim i sprawdźmy jego rzetelność (możemy np.: przejrzeć opinię na temat danego sprzedawcy jakie w Internecie "wystawili" mu inni kupujący u niego).
5. Zwracajmy uwagę, czy sklep na swoich stronach internetowych podaje swój adres i numer telefonu – zawsze w razie kłopotów będziemy mogli rozwiać swoje wątpliwości.
6. Pamiętajmy, aby płacąc kartą kredytową zwracać uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione (na dole "bezpiecznej" strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki – po "kliknięciu" na kłódkę powinna wyświetlić się informacja potwierdzająca tożsamość strony, a na końcu adresu – literki "https").
7. Kupując na aukcji internetowej pamiętajmy o sprawdzeniu komentarzy o sprzedającym (brak komentarzy pozytywnych lub ich niewielka liczba powinny wzbudzić naszą szczególną czujność – może wówczas mimo atrakcyjnej ceny lepiej zrezygnować z zakupów u takiej osoby?), pamiętajmy także aby sprawdzić "za co" są to komentarze
8. Pamiętajmy, aby zawsze kiedy otrzymamy ofertę e-mailem nie korzystać z linków, które nam przysłano - na stronę sklepu wejdźmy wpisując adres w oknie przeglądarki – w ten sposób unikniemy stron podszywających się pod legalnie działające sklepy.
9. Pamiętajmy, aby zamawiając sprzęt zapytać "internetowego sprzedawcę", czy w paczce znajdziemy razem ze sprzętem również oryginalne oprogramowanie na płytach oraz instrukcję obsługi.
10. Pamiętajmy, aby kupując telefon komórkowy zapytać o ładowarkę oraz dowód zakupu – ich brak może świadczyć o tym, że telefon może pochodzić z przestępstwa.

Jeśli, mimo zachowania zasad ostrożności, dostaniemy zamiast zamówionego produktu puste pudełko, natychmiast zadzwońcie Państwo na policję korzystając z numeru alarmowego 997 lub z telefonu zaufania 0-800-559-975. Wtedy taka zapisana korespondencja i przesłana przez oszusta pusta paczka będą stanowiły dowód przestępstwa.
 
http://www.policja.pl/portal/pol/1/29087/Jak_bezpiecznie_kupowac_w_Internecie.html

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 05, 2008, 09:52:56 am »
Jak wciągnąć Polaków do sieci
Dominik Uhlig2008-10-04, ostatnia aktualizacja 2008-10-04 16:06
 
W dostępie do internetu wyprzedzamy tylko Bułgarię i Rumunię. Co będzie za pięć lat? - MSWiA ujawniło wczoraj strategię "rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

http://wyborcza.pl/1,75248,5767240,Jak_wciagnac_Polakow_do_sieci.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 13, 2008, 07:58:56 am »
Komputer nie tylko dla młodych  :ok:

art.
http://forum.darzycia.pl/vp144872.htm#144872
To nie jest kraj dla starszych ludzi
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 27, 2008, 10:51:47 pm »
Naukowcy alarmują w sprawie internetu
 
 Korzystanie z internetu nie tylko zmienia sposób w jaki ludzie żyją, ale też wywołuje zmiany w funkcjonowaniu mózgu - uważają amerykańscy neurolodzy. Ich zdaniem, poprzez kontakt z technikami cyfrowymi gatunek ludzki ewoluuje, co pociągnie za sobą zmiany w społeczeństwie.


Zdaniem neurologa z uniwersytetu UCLA w amerykańskim stanie California, Gary'ego Smalla, czynności takie jak przeszukiwanie stron internetowych i wymiana sms-ów sprawiają, że mózg zyskuje nowe zdolności do szybszego przyswajania informacji i podejmowania decyzji.

Badania, przeprowadzone przez naukowców z UCLA na 24 dorosłych osobach, wykazały, że u doświadczonych użytkowników internetu aktywność obszarów mózgu odpowiedzialnych za złożone rozumowanie i podejmowanie decyzji jest dwukrotnie większa, niż u osób, które dopiero zaczynają korzystać z sieci. Naukowcy zdają sobie sprawę z tego, że nadmierne korzystanie internetu niesie ze sobą ryzyko uzależnienia oraz spadku umiejętności społecznych. Small jednak uważa, że pokolenie osób, które są od dziecka oswojone z techniką, wykształci sobie zarówno nowe cechy mózgu wywołane przez kontakt z internetem oraz nauczy się zachowań społecznych na odpowiednim poziomie.
 Jesteśmy świadkami zmian ewolucyjnych. Nowe pokolenie będzie zarówno mistrzami w użytkowaniu technologii, ale też w kontaktach osobistych. Np. będą doskonale wiedzieli kiedy odpowiedzieć na e- mail a kiedy lepsze będzie osobiste spotkanie z osobą, która go napisała - powiedział Small.
http://wiadomosci.onet.pl/1851736,16,item.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Komórka i internet? Dla polskich dzieci to norma
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 19, 2008, 08:54:54 am »
Komórka i internet? Dla polskich dzieci to norma

Dzieci w Polsce są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie i biją na głowę swoich rówieśników z Niemiec, Francji czy Włoch. Już 72% dziesięciolatków codziennie korzysta z internetu, a prawie połowa ma komórki. Specjaliści ostrzegają - nie ma się z czego cieszyć - pisze "Metro".

Według najnowszych danych Eurobarometru, Polska w ostatnich latach awansowała do dziesięciu europejskich krajów z największym odsetkiem dzieci mających komórkę, jak i tych korzystających codziennie z internetu. O ile jeszcze trzy lata temu młodzi Polacy w wieku 6-17 lat byli pod tym względem na szarym końcu (własny aparat posiadało 32% z nich, a średnia europejska wynosiła 36%), to dziś własną komórkę ma już 75% młodych ludzi.

Tym wynikiem młodzi Polacy zdystansowali rówieśników z takich krajów jak Niemcy (63%), Wielka Brytania (58%) czy Francja (50%). Doszło też do tego, że własny aparat fotograficzny ma 42% 6-10-latków (średnia europejska - 26,5%). W Niemczech jest to odpowiednio 32%, w Wielkiej Brytanii - 24%, we Francji - 7%. Podobnie jest w przypadku codziennego korzystania z internetu. W grupie 6-10-latków z sieci korzysta aż 72% badanych. Dla porównania we Włoszech zaledwie 34%. (tbe)
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline ilonadora

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 8423
  • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 19, 2008, 03:02:33 pm »
Za spamy do 100 tys. zł kary

http://polskalokalna.pl/news/za-takie-e-maile-bardzo-slono-zaplacisz,1231052

Pomysł karania za rozsyłanie spamu nie tylko handlowego, ale także politycznego i charytatywnego - jak donosi "Rzeczypospolita" - znowu powraca.
Projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego - zgłoszony przez PiS - trafia do prac legislacyjnych. Posłowie PiS chcą żeby organizatorzy kampanii politycznych i społecznych, komitety wyborcze i organizacje pomocowe musieli pytać odbiorców maili, czy chcą otrzymywać informacje zachęcające do wspierania ich inicjatyw.


Spamu dotyczy też projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, nad którym pracuje Ministerstwo Infrastruktury. Nie jest on jednak tak daleko idący jak projekt PiS. Znajdzie się tam jednak zakaz przesyłania niezamówionych komunikatów, których treść i kontekst są niezależne od tożsamości odbiorcy.
Maksymalna kara za niezastosowanie się do tego przepisu może sięgać stu tysięcy złotych. Na uchwalenie któregoś z projektów liczy Urząd Komunikacji Elektronicznej, w którym ma powstać specjalna komórka do zwalczania niezamówionych e-maili i pomagania ich odbiorcom, tak zwany spambox.

interia
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:03:19 pm »
Prosimy o nieregulowanie odbiorników. To... internet

"M jak miłość" śnieży, prezenterzy "Wiadomości" coś mówią, ale nie słychać, co - w całej Polsce są problemy z telewizją. Winowajca? Bezprzewodowy internet.

http://wyborcza.pl/1,82244,6148474,Prosimy_o_nieregulowanie_odbiornikow__To____internet.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 26, 2009, 08:15:47 am »


Zawód pokerzysta
Magda Piekarska 2009-03-24, ostatnia aktualizacja 2009-03-24 20:25
 
W internetowym pokerroomie można zarobić 3 tys. dolarów miesięcznie. Albo dziesięć razy więcej. Wymagania? Analityczny umysł, doświadczenie w karcianych rozgrywkach i mocna psychika. Bo żeby wygrać, trzeba też przegrywać. Ale uwaga! To nielegalne zajęcie, a dochodów nie da się w Polsce opodatkować

http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,6421567,Zawod_pokerzysta.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 02, 2009, 08:23:11 am »
Szantażysta wpadł podejmując okup
mc2009-04-01, ostatnia aktualizacja 2009-04-01 18:13
 
Studentka z Bydgoszczy pomogła policji zatrzymać groźnego internetowego przestępcę.

Młoda kobieta często korzystała z komunikatora "gadu-gadu". Za jego pośrednictwem nawiązała kontakt z 20-letnim bydgoszczaninem. - Para często się kontaktowała, początkowo wszystko wyglądało niewinnie, jak to flirt - mówią policjanci. - Jednak po pewnym czasie mężczyzna przestał uwodzić kobietę, a zaczął ją straszyć.

Jak ustaliła policja mężczyzna zaczął grozić dziewczynie. Pisał, że "życie jest kruche i niewiele warte"; dawał też wyraźnie do zrozumienia, że wie, gdzie mieszka kobieta, więc może ją okaleczyć. Ostatecznie oświadczył, że da spokój studentce, jeżeli bydgoszczanka przyniesie 150 złotych okupu

Kobieta zawiadomiła policję, funkcjonariusze urządzili zasadzkę w miejscu, gdzie miały być przekazane pieniądze. Studentka miała wrzucić gotówkę do kosza na śmieci stojącego na pętli autobusowej przy ul. Rekinowej. Tak też zrobiła pod czujnym, a dyskretnym okiem policjantów z komisariatu Błonie. Kiedy szantażysta przyszedł po okup, został zatrzymany.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego. Grozi mu do 10 lat więzienia.- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł się dopuścić przynajmniej kilkunastu takich przestępstw. Teraz funkcjonariusze sprawdzają kto jeszcze padł ofiarą 20-latka - mówi kom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6454372,Szantazysta_wpadl_podejmujac_okup.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 13, 2009, 01:54:07 pm »
Z wątku  Uwaga na oszustów !
 http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=3627.msg151316#new


Cytuj
Sprawa się już ciągnie jakiś czas.
W artykule llinki do dyskusji.
PrzeczytajcieStrzeż się pobieraczka!

http://www.superkid.pl/blog/

Dziś będzie temat bardzo aktualny i poważny, bo chciałabym cię ostrzec. Temat dotyczy przede wszystkim dzieci, które mogą korzystać w domu z internetu, ale także i dorosłych, którzy surfują po sieci i rejestrują się tu i ówdzie, nie zachowując odpowiednich środków ostrożności
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 10, 2009, 04:21:06 pm »
Chamstwo hula w internecie

http://wyborcza.pl/1,75515,6910142,Chamstwo_hula_w_internecie.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=4254142

Cenzura nie łagodzi obyczajów w internecie
Michał Olszewski, Paweł Wujec2009-08-10, ostatnia aktualizacja 2009-08-10 13:28

Chamstwo w internecie istnieje, ale wbrew temu, co pisze Jacek Żakowski, nie osiąga "skali, której z niczym nie da się porównać". I można radzić sobie z nim metodami lepszymi niż cenzura i ograniczanie dostępu


http://wyborcza.pl/1,75515,6910135,Cenzura_nie_lagodzi_obyczajow_w_internecie.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=4254142
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 26, 2009, 04:05:56 pm »
Cnoty podstawowe
Autor: Artur Kowalczyk. Fot.: Marcus Rhoads, Peter Sorensen, Armin Hanish, Źródło: Integracja 4/2009

Oto nadchodzi koniec internetu takiego, jaki znamy. Pojawiły się niebezpieczne plany, które bezpośrednio zagrażają indywidualnym internautom, jak i całym społeczeństwom.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/51035

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 06, 2010, 09:46:09 am »
Strzeż się - w internecie

Kto jest największym zagrożeniem dla internauty? Jego własna nieostrożność. Większość współczesnych cyberprzestępców nie ma specjalistycznej wiedzy na temat zabezpieczeń, a już na pewno mało który z nich wie jak włamać się do banku. Internetowi złodzieje są w większości wypadków bezsilni, chyba, że sam im pomożesz.


Choć o bezpieczeństwie w sieci powstaje wiele publikacji, organizowane są akcje (tylko w czasie trwania Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanych jest ok. 740 inicjatyw) to i tak wirusów na komputerach z roku na rok przybywa. Jak szacuje firma Panda Security 55,4 proc. komputerów w Polsce zarażonych jest złośliwym oprogramowaniem. Większość z nich dostała się na twardy dysk nie dzięki tajemnej wiedzy hakera, ale dzięki nieostrożności internauty.

Żeby nie dać się złapać w sidła, każdy użytkownik internetu (także dorosły) powinien mieć w głowie bezpiecznik, który się włącza w pewnych momentach.

Anonimowość

Umieścić informację w sieci jest bardzo łatwo. Trudniej ją usunąć. Dlatego danymi personalnymi w internecie nie można szafować. Takie dane jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon, imiona członków rodziny, numer PESEL są dla złodziei bezcenne. Szczególnie, jeśli są podane wszystkie razem, jak na talerzu. Informacje takie należy podawać absolutnie pewnym odbiorcom. Jeśli ktoś prosi o tego typu dane (nawet znajomy) mailem - warto zadzwonić i upewnić się, że to właśnie on taką prośbę wysłał.

Trzeba też uważać przy udostępnianiu zdjęć, bo za jakiś czas może się okazać, że krążą one po sieci w zmienionej formie, ośmieszającej tych, którzy do zdjęcia pozują.

Do znajomości zawartych w sieci także trzeba mieć ogromny dystans, bo ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają. Spotkanie z internetowym przyjacielem w realnym świecie nie zawsze musi skończyć się tragedią, ale na wszelki wypadek dobrze jest spotkać się w miejscu publicznym. Im więcej ludzi tym bezpieczniej.

Bezpieczeństwo w serwisach społecznościowych

Portale społecznościowe to dla cyberprzestępców kopalnia wiedzy. Dlatego trzeba uważać nie tylko na to, co udostępniamy na swoim koncie, ale też komu. W ustawieniach najlepiej ustawić opcję bezpieczeństwa tak, aby dane personalne były widoczne tylko dla znajomych. Do grona przyjaciół zaś należy przyjmować jedynie tych, których jesteśmy absolutnie pewni.

Konto na portalu społecznościowym może być jednak śledzone nie tylko przez przestępców, ale też, np. przez przyszłego pracodawcę. HR-owcy coraz częściej sprawdzają aktywność kandydatów w internecie Także ich konta na serwisach społecznośicowych. Warto o tym pamiętać, przy umieszczaniu tu zdjęć z imprez mocno zakrapianych alkoholem.

Bezpieczeństwo poczty elektronicznej

Skomplikowane i niekojarzące się z żadnym słowem hasła to absolutna podstawa, nie tylko w przypadku poczty elektronicznej. Najlepiej używać kombinacji cyfr, liter (dużych i małych w jednym haśle) i znaków typu pytajnik lub wykrzyknik. Istnieją w sieci programy do tworzenia tego typu haseł. Można je ściągnąć albo skorzystać z nich online. Najlepszym jednak sprzętem do tworzenia hasła jest własny rozum. Mamy przynajmniej pewność, że nie wyśle on nowo utworzonego hasła w niepowołane ręce. Dobrym sposobem jest używanie dla każdego serwisu innego hasła i zmieniać je co jakiś czas.

Największym jednak niebezpieczeństwem czyhającym w skrzynce jest tzw. phishing. Jest to praktyka najczęściej stosowana przez sieciowych złodziei. Zasada jest prosta: przestępcy podszywają się np. pod bank, wysyłają np. prośbę o aktualizację danych a wraz z nią link do strony bliźniaczo podobnej do prawdziwej witryny banku. Nieświadomy użytkownik ?aktualizuje? dane (wpisuje login i hasło) które są natychmiast przechwycone. Co prawda nie daje to jeszcze złodziejowi możliwości zrobienia przelewu, bo do tego potrzebowałby albo karty kodów, albo telefonu, na który bank przesyła kod umożliwiający dokonanie operacji, ale dostęp do konta oznacza daje możliwość odczytania wielu osobistych informacji.

Znów najlepszą bronią przeciwko takim atakom jest ostrożność. Po pierwsze, prośby o aktualizację danych są zwykle pisane łamaną polszczyzną. Spamerzy pochodzą przeważnie z innych krajów niż Polska, toteż ich tłumaczenie jest zwykle marne. Z tego samego powodu błędy mogą się pojawić na podrobionej stronie.

Po drugie, poważne instytucje są świadome tych zagrożeń, toteż rzadko wysyłają prośby o aktualizację danych.

Po trzecie, strony prawdziwych banków zawsze zaczynają się od ciągu liter https, a nie od http. Przy takim połączeniu zmienia się także kolor pasku adresu. Trzeba także uważać na witryny, które mają podejrzanie długi adres. Aby mieć pewność, najlepiej samodzielnie wpisywać adres witryny.

Po czwarte podczas połączenia ze stroną logowania (i na stronach, które wyświetlają się później) w prawym dolnym rogu strony wyświetla się żółta kłódka.

Drogą mailową spamerzy lubią też rozsyłać wirusy. Zwykle wygląda to tak, że w wiadomości znajduje się link, który rzekomo ma prowadzić do zabawnego (lub - mówiąc eufemistycznie - wywołującego emocje) filmu, darmowego programu antywirusowego itp. W rzeczywistości najczęściej w linku kryje się wirus. Najlepiej w takim wypadku po prostu kasować maile od nieznanych nadawców. Trzeba pamiętać, że podobne wiadomości mogą być wysyłane za pośrednictwem portali społecznościowych i mikroblogów, takich jak Blip.

Zabezpieczenia przed wirusami

- Złośliwe aplikacje, pod zmienioną nazwą lub zaszyte w innych plikach, bardzo często rozpowszechniane są także poprzez sieci p2p oraz systemy wymiany danych pomiędzy internautami, np. portale, gdzie można za darmo umieszczać pliki do pobrania - mówi Maciej Sobianek z Panda Security.

Jednak nawet jeśli nie wchodzisz na podejrzane strony i nie ściągasz plików z sieci, to i tak twój komputer nie jest bezpieczny. Wirusy mogą się kryć także na pendrive'ach znajomych. Dlatego warto zaopatrzyć się w program antywirusowy i tzw. firewall, nawet jeśli kosztuje to spowolnienie pracy komputera. To może być jedyny koszt, bo w internecie jest wiele darmowych programów tego typu. Bezwzględnie trzeba też pamiętać o aktualizacjach systemu operacyjnego.

Niebezpieczne łańcuszki

W sieci często pojawiają się też tzw. ?łańcuszki?, działające na zasadzie piramidy argentyńskiej. Teoretycznie wystarczy wpłacić na specjalne konto niewielką sumę pieniędzy, a następnie namówić do tego swoich znajomych. Twórcy takich piramid obiecują, że za każdego nowego członka ?łańcuszka? dostaniemy część tej sumy, którą wpłacił. Teoretycznie po niedługim czasie - według oszustów - czeka nas bogactwo. W praktyce jednak duże pieniądze zarabiają jedynie ci, którzy są na szczycie piramidy, czyli zwykle właściciel konta i jego wspólnicy.

Sklepy internetowe

Szczególnie uważnie powinniśmy korzystać także z systemów aukcyjnych, sklepów internetowych oraz stron bankowych. Aby utrudnić złodziejowi życie nie wchodźmy na strony banków, sklepów, portali za pomocą linków lub wyników odnalezionych w wyszukiwarce internetowej. Lepiej samodzielnie uruchomić przeglądarkę i wprowadzić adres witryny. Tutaj, podobnie jak w przypadku logowania na stronę banku, lepiej wykorzystać bezpieczny sposób używając połączenia szyfrowanego https://.

Maciej Sobianek z Panda Security ostrzega, że skuteczność działań cyberprzestępców jest ściśle związana ze skalą zjawiska. Im więcej osób objętych jest atakiem, tym większa szansa sukcesu. Dlatego stosowanie powyższych zasad powinno być dla internauty rutyną, jak mycie zębów.

Mirosław Bartołd
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 08, 2010, 10:26:52 am »
Internet jest użyteczny, im ktoś starszy, tym więcej - listy
Listy czytelników


Prawda jest straszna - internet, jeżeli nie jest wynalazkiem szatana, to musiała go wymyślić kobieta. Bez niego trudno żyć - piszą czytelnicy 50+

Więcej... http://wyborcza.pl/1,95892,8588594,Internet_jest_uzyteczny__im_ktos_starszy__tym_wiecej.html#ixzz14gJ82dZM
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Allegrowicze ukrywają konta przed fiskusem
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 15, 2010, 09:44:42 am »

IAR | 15.11.2010 | 06:28
Allegrowicze ukrywają konta przed fiskusem
 

Podatnicy dokonujący transakcji w portalach aukcyjnych nie podają numerów kont bankowych. Nie uchroni ich to jednak przed kontrolą skarbówki - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Finansów na bieżąco monitoruje transakcje internetowe. Urzędnicy wiedzą więc o tego typu działaniach podatników.

Urzędnicy wręcz ostrzegają: trzeba mieć świadomość, że w transakcjach zawsze biorą udział co najmniej dwie strony: sprzedawca i nabywca, a czasem również pośrednik.

Pozyskanie informacji w świetle aktualnych przepisów nie wyklucza uzyskania tych danych mimo niepodania konta bankowego na stronie.

"Ponadto nie tylko dane z rachunków bankowych są dowodem świadczącym o zorganizowanej działalności gospodarczej. W konsekwencji działania sprytnych podatników mogą co najwyżej spowolnić działania organów podatkowych, ale na pewno ich nie wykluczą" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 13, 2011, 10:37:22 am »
Internet jest jak ogień...
Autor: Magdalena Gajda, Źródło: inf. własna, fot. www.sxc.hu

Ogień daje ciepło i poczucie bezpieczeństwa, ogrzewa pożywienie. Ale może też zniszczyć dobytek, okaleczyć, odebrać życie. Podobnym „żywiołem” jest Internet. Dostarcza wiedzy i rozrywki, pomaga zdobyć nowe umiejętności, ale źle wykorzystany może być źródłem przemocy, cierpienia i przedmiotem uzależnienia. Również dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Bo dla nich Internet i nowoczesne technologie to główne narzędzia komunikacji.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/82017
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 14, 2011, 01:28:33 pm »
Internet dostępny – tylko dla kogo?
Autor: Magdalena Gajda, fot. Filip Miłuński, Źródło: inf. własna

- W XXI wieku czas przejść z cyfrowej ilości na cyfrową jakość. Internet jest obecnie ogólnie dostępny dla wszystkich użytkowników, ale nie wszyscy mogą z niego równie swobodnie korzystać – powiedział Jacek Brzeziński, zastępca prezesa PFRON, podczas konferencji prasowej inaugurującej projekt kompleksowego audytu witryn internetowych administracji publicznej pod kątem ich dostępności dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/83915
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Internet nieograniczone możliwości -dobre i złe strony.
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 14, 2013, 11:42:13 am »
Wolność słowa w internecie
Autor: Janka Graban, Źródło: Integracja 2/2013

Piszecie do nas coraz więcej e-maili przepełnionych wielkim oburzeniem. Domagacie się stanowczego działania, napiętnowania czy wręcz interwencji wobec internetowych wpisów, tekstów i filmików pokazujących w negatywnym świetle nasze środowisko i niepełnosprawność. Mam jednak wrażenie, że – czasem – przesadzamy!

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/167901
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach