Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Dofinansowaniu do turnusu rehab. z PCPR  (Przeczytany 25744 razy)

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
Dofinansowaniu do turnusu rehab. z PCPR
« dnia: Marzec 01, 2005, 01:45:06 pm »
Jak długo czeka się na decyzje o dofinansowaniu z PCPR?? Kobieta, która przyjmowała odemnie wczoraj wniosek, powiedziała, że  moge czekać i kilka mies. Wydaje mi się jednak że gdzieś czytałam, że na decyzje jest 30 dni, ale nie jestem pewna. Ile wy czekałyscie??
mama bliżniąt Patryka i Lilianki ur. 01.10.2002
strona o chorobie Patryczka

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2005, 03:24:13 pm »
O jakim dofinansowaniu piszesz?
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2005, 04:08:58 pm »
Z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2005, 04:26:59 pm »
Ale na jaki cel? Są przecież różne.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2005, 05:15:40 pm »
Przypuszczam że chodzi o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego. Myślę że to wszystko zależy od ilości wpływających wniosków i wielkości środków jakimi w danym kwartale dysponuje PCPR. Na wszelki wypadek lepiej złożyć wniosek na kilka miesięcy przed planowanym turnusem a stronę z badaniami lekarskimi dosłać 30 dni przed wyjazdem ponieważ takie badania są ważne miesiąc. Jednak składając wniosek napisz takie pisemko że badania doślesz później i upewnij się że panie w PCPR wyrażają zgodę ponieważ w innym przypadku niekompletny wniosek nie będzie brany pod uwagę. Ja osobiście nigdy nie czekałam dłużej niż miesiąc do dwóch również w przypadku innych dofinansowań. Ważny jest też termin zbierania się komisji. U nas chyba rozpatrują wnioski raz w miesiącu.
Niestety nie wiem jaki jest ustawowy termin na odpowiedź.

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2005, 05:54:39 pm »
z tego co słyszałam od innych Mam to w Warszawie czeka się do 3 miesięcy. A ostatnia plotka głosi, że wniosek należy składać 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Lilli zadzwoń pod numer 840-06-82 do pani Maliszewskiej to jest ta pani z pokoju nr 4 w którym to składa sie wnioski na turnus.

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2005, 09:10:09 pm »
Tak chodzi o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego. Sory, że nie napisałam, ale jakoś pomyślałam, że wszyscy beda wiedzieli o co chodzi. :oops:
Pytam dlatego, że zmieniły nam się plany. Mieliśmy jechać we wrześniu, ale dostałam dodatkowe pieniądze i pojade w maju. Tylko nie wiem, czy zdąże w takim razie dostać to dofinansowanie.
Małgosia dzięki za tel. Jeśli sie nie uda dostać tego dofinansowania teraz to moze nawet lepiej, bo pojedziemy na dwa turnusy.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2005, 12:01:36 pm »
lili, jesteś z Warszawy więc pewnie  w tym samym miejscu wszystko załatwiamy
ja juz od 3 lat  ok. 15- grudnia na następny rok( tak można) bez wskazania konkretnego miejsca

ok. lutego mamy potwierdzenie otrzymania dofinansowania na ten rok
a syn jedzie gdzie chce i kiedy chce
info od lekarza mamy z grudnia, potem tylko przed wyjadzem lekarz przedatowuje (nowy stempel i data)

jak po raz pierwszy składaliśmy w lutym to w maju dostaliśmy info ze pieniędzy już nie ma i nie wiadomo czy i kiedy będą i jak tu coś wtedy zaplanować?
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2005, 01:12:55 pm »
Czyli mam się przygotować że nie dostane dofinansowanai w tym roku?? :(

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2005, 01:24:54 pm »
E nie, nie trać nadziei
czasami jakies pieniądze się nagle znajdują
tak chyba było 2 lata temu ok. września
ale trudno wtedy coś wczesniej planować, zwłaszcza rezerwować konkretny termin

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2005, 06:09:44 pm »
Dostaliśmy dofinansowanie. Jedziemy w maju całą rodzinką. :D

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2005, 09:33:35 pm »
U mnie nie jest źle z dofinansowaniem do turnusu. Złożyłam dzis wniosek i pani która przyjmowala powiedzialą ze nie ma problemu mam dofinansowanie i oni reszte już sami załatwiają z organizatorem turnusu. :lol:  A na turnus jedziemy 27.04.

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2005, 10:42:20 am »
A czy takie dofinansowania do turnusów zależą od zarobków? Czy wymagają w PCPR podawania dochodów?A jak się nie dostanie dofinansowania,to można taki koszt na turnus odliczyć od podatku?

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2005, 10:47:55 am »
Podajesz zarobki przy wypełnianiu wniosku. Jesli przekraczas jakąś tam kwote to go  nie dostaniesz, ale ta kwota jest dosć wysoka. Jeśli nie dostaniesz dofinansowania możesz odliczyć turnus od podatku. Nawet jeśli je dostaniesz róznice, którą ty wpłacasz możesz odliczyć od podatku. Ponieważ  dofinansowanie na turnus nie jest całkowite.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2005, 10:50:23 am »
Właśnie otrzymałam decyzję o dofinansowaniu do turnusu. Jest o wiele mniej niż rok temu. tak samo dostali inni rodzice z naszego regionu. Czy tak jest i u Was??

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2005, 11:00:23 am »
Renek nie wiem jak było w zeszłym roku, bo korzystamy pierwszy raz, ale Patryś i mąż dostali po 650 zł, a ja jako opiekun 433. Przy czym jestem zła, na panią która informowała mnie jak dała druki, że bardziej opłaca mi się jechać jako opiekun. Sama mam grupe więc dofinansowanie miałabym większe. Ale przynajmniej będe to wiedziała na przyszłość.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 18, 2005, 11:36:36 am »
U nas wszystkie dzieci dostały po 552zł a opiekunowie po 368zł To jest razem 920zł a zeszłym roku razem wychodziło 1050zł, czyli o 130zł mniej.
Jutro jadę do PCPR by dowiedzieć się dlaczego jest taka różnica.
Wy dostaliście o 83zł więcej niż my rok temu i to byłoby logiczne ponieważ wszystko drożeje (również turnusy) więc i dofinansowanie powinno iść chociaż minimalnie w górę nie w dół.

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2005, 12:05:06 pm »
W każdym rejonie chyba dofinansowanei jest inne. Swoją drogą ciekawa jestem czy wszyscy np: w Warszawie dostają tak samo czy od czegoś to zależy??

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2005, 12:23:58 pm »
Lili odliczyć od podatku można tylko koszty poniesione na dziecko,opiekunowie nie mogą juz odliczać swoich :cry:

Offline lili11

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2005, 12:38:46 pm »
Wiem niestety. Szkoda :( Ale dobre i to co ci oddadzą za dziecko.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 19, 2005, 10:41:54 am »
Sprawdzałam kiedys jak jest w Warszawie( myślę że podobnie w innych miastach)
taka informacje widziałm w zeszłym roku na tablicy
 w PCPR i gdzieś tu wklejałam??/
mniej więcej tak:

O.N. I gr. i dzieci -ok. 590 zł
O.N. II gr.          570 zł
O.N. III gr.         540 zł
opiekun 300-400 zł

syn był 3 razy na turnusie
w 2003 r. dofinansowanie 556 zł
w 2004 r.                570 zł
w 2005 r.                570 zł

myślę że gminy dostają podobną ogólną pulę na  dofinansowania

a jak to potem dzielą??
może ,jeżeli dadzą więcej na usuwanie barier
w komunikowaniu  lub technicznych, to mniej zostaje im na turnusy??

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 19, 2005, 11:29:02 am »
Nam obniżkę w dofinansowaniu wytłumaczono tym, że postanowiono w tym roku dofinansować więcej osób. Ale czy jest taka potrzeba na naszym rejonie?? Co roku okolo października otrzymujemy informacje, że w PCPR są jeszcze niewykorzystane pieniążki z przeznaczeniem na turnusy (pieniądze z drugiej tury).
Może rzeczywiście dużo wniosków bylo odrzucanych w pierwszym półroczu i dlatego zasady zostały zmienione. Ja w zeszłym roku skorzystałam z tej drugiej tury.

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2005, 07:42:00 pm »
A my dostaliśmy 1 084 zł

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
dofinansowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2005, 12:00:27 am »
W ubiegłym roku dostałiśmy dofinansowanie na turnus-920zł i w tym taką samą kwotę.Nie mam pojęcia od czego to zależy.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2005, 09:19:31 am »
bożka przyznasz chyba że różnica pomiedzy 920 a 1084 jest dość duża. Dla mnie kwota 164,00 jest dużym wydatkiem. Myslałam, ze jedynie w wypadku rodzaju niepełnosprawności mogą być różnice pomiędzy dofinansowaniem danych osób. Są dzieci wymagające stałego i intensywnego usprawniania. Są i takie, dla których jeden wyjazd w roku jest wystarczający. Ja mam córeczkę z tego pierwszego rzutu a niestety w naszym małym mieście nie ma możliwości na intensywną rehabilitację (nawet prywatnie). W domu sama wszystkiego nie zrobię.
To co teraz nam obcieto (a co muszę nieplanowo dodać z własnej kieszeni) mogłabym dodać do drugiego turnusu np. do Rusinowic gdzie opiekun pokrywa koszty swojego pobytu.
No szkoda.
I tak sie cieszę że dostałam dofinansowanie. Mam tylko dziwny niesmak bo myslałam, że PCPR-y wszystkie dzieci niepełnosprawne traktuja na jednakowych warunkach. Czytając jednak posty o dofinansowaniach innych rzeczy zaczynam rozumieć, że "co kraj to obyczaj"

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 12, 2007, 06:17:39 pm »
Niepełnosprawni nie pojadą na wakacje

Trzy tysiące niepełnosprawnych warszawiaków nie wyjedzie na wakacje dofinansowane przez miasto. - Dostaliśmy za mało pieniędzy - tłumaczy się ratusz.

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie na początku roku zbiera wnioski na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Pieniądze na ten cel dostaje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Średnio dofinansowuje połowę kosztów wyjazdu. Jednak w tym roku ponad 3 tys. niepełnosprawnych, którzy starali się o pieniądze na wakacyjny wyjazd, odeszło z kwitkiem.

O tym, że nie dostaną dofinansowania, dowiedzieli się w ostatniej chwili, na początku czerwca. Wielu z nich ma zarezerwowane miejsca w ośrodkach wypoczynkowych. Wpłacili przedpłaty. W takiej sytuacji jest m.in. ponad stu członków Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. - To dramat! - mówi Małgorzata Kitowska z tej organizacji. - Ludzie czekają na te wyjazdy cały rok. Żyją tym. Jak mamy im teraz powiedzieć, że wakacje spędzą w domach? Mieliśmy wyjeżdżać nad jezioro na początku lipca. Gdyby wcześniej ktoś nam powiedział, że pieniędzy jest za mało, złożylibyśmy wnioski do innych instytucji i mielibyśmy szansę na wyjazd. Teraz już jest za późno.

WCPR odrzucił także wniosek Małgorzaty Bramson z warszawskiego oddziału Stowarzyszenia "Amazonki". - Przepadnie mi 200 zł zaliczki, które wpłaciłam w styczniu - mówi pani Małgorzata. - Dla mnie to duża strata, bo mam 540 zł renty. Dwa lata z rzędu z koleżanką korzystałyśmy z tej pomocy. W tym roku obie nie dostałyśmy pieniędzy. Nic z tego nie rozumiem. Przecież w Warszawie inwalidów masowo nie przybywa. Dlaczego nagle zabrakło środków dla aż tylu ludzi?

Jolanta Sobczak, dyrektorka WCPR, tłumaczy, że pieniędzy jest mniej niż chętnych. Twierdzi, że do 31 maja wpłynęło do nich 9,6 tys. wniosków o dofinansowanie turnusów, a pieniędzy mają na opłacenie wyjazdów jedynie dla ponad 6 tys. osób. - Niestety, w tym roku dostaliśmy z Pefronu cztery miliony złotych mniej na potrzeby niepełnosprawnych w Warszawie i nie wystarczy ich na sfinansowanie wszystkim wakacyjnych wyjazdów - wyjaśnia Sobczak. - Jest jeszcze szansa, że Pefron zrobi korektę i dostaniemy jeszcze jakieś fundusze, ale nie wcześniej niż wczesną jesienią.

O tym, kto dostanie dofinansowanie na wyjazd, zdecyduje kolejność składania wniosków.

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2007, 11:18:35 am »
PFRON nie zapłaci za wypoczynek

ZMIANA PRAWA Ministerstwo Pracy zamierza zlikwidować wypoczynkowe turnusy rehabilitacyjne. Wszystkie tego typu wyjazdy mają mieć specjalistyczny charakter.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będzie nadal dopłacał do turnusów rehabilitacyjnych organizowanych dla osób niepełnosprawnych - wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie turnusów rehabilitacyjnych. Zmieni się jednak definicja tego typu wyjazdów. Zgodnie z nowymi przepisami nie będą już organizowane turnusy ogólnousprawniające, czyli rekreacyjno-wypoczynkowe. Wszystkie dofinansowane z PFRON wyjazdy mają mieć charakter specjalistyczny (np. sportowy lub rekreacyjno-sportowy, psychoterapeutyczny, szkoleniowy). Zajęcia specjalistyczne związane z rodzajem turnusu i uwzględniające stopień niepełnosprawności jego uczestników mają obejmować nie mniej niż 60 proc. ogólnego czasu wszystkich zajęć przygotowanych na potrzeby turnusu.

Dotychczas wyjazdy o charakterze rekreacyjnym cieszyły się największym zainteresowaniem niepełnosprawnych.

- Dla części osób była to po prostu forma organizacji wypoczynku. Sądzę jednak, że turnusy powinny być twórcze i, jak sama nazwa wskazuje, mieć charakter usprawniający - tłumaczy Anna Brunsz z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

O zmianie definicji turnusów dyskutowano już w trakcie ubiegłorocznej debaty nad projektem nowej ustawy o integracji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przedstawiciele władz samorządowych i urzędów wojewódzkich zgłaszali wówczas opinie, że w obecnej formule większość turnusów nie zapewnia rehabilitacji ich uczestników.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, o dofinansowanie do wyjazdu nadal będą mogły ubiegać się wszystkie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz ich opiekunowie. Wysokość dotacji będzie zależeć od stopnia niepełnosprawności. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane i rozpatrywane przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

W ubiegłym roku w turnusach rehabilitacyjnych uczestniczyło 198 tys. osób. PFRON wydał na ten cel 115,3 mln zł.

gazeta prawna
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Nie będzie dopłat do wypoczynkowych turnusów rehabilit.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2007, 09:25:01 pm »
Nie będzie dopłat do wypoczynkowych turnusów rehabilitacyjnych

Na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jest już dostępny projekt rozporządzenia ministra dot. zmian w systemie dopłat do turnusów rehabilitacyjnych. Według tego projektu PFRON będzie dopłacał tylko do turnusów specjalistycznych.

W projekcie wymienione są nowe typy turnusów:
1) rekreacyjno-sportowy i sportowy
2) szkoleniowy
3) psychoterapeutyczny
4) rozwijający zainteresowania i uzdolnienia
5) nauki niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością

Zajęcia specjalistyczne związane z rodzajem turnusu i dostosowane do stopnia niepełnosprawności jego uczestników muszą stanowić nie mniej nią 60% ogólnego czasu wszystkich zajęć podczas turnusu.

Według twórców tego projektu celem jego powstania jest zmiana obecnej sytuacji, w której największym powodzeniem wśród niepełnosprawnych cieszyły się turnusy rekreacyjne:

- Dla części osób była to po prostu forma organizacji wypoczynku. Sądzę jednak, że turnusy powinny być twórcze i, jak sama nazwa wskazuje, mieć charakter usprawniający - tłumaczy Anna Brunsz z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Jeśli projekt wejdzie w życie, o dofinansowanie do wyjazdu będą się mogły nadal ubiegać wszystkie osoby niepełnosprawne mające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i ich opiekunowie. Wysokość dotacji będzie zależna od stopnia niepełnosprawności, a wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

Źródło: Gazeta Prawna, www.mpips.gov.pl

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2007, 09:53:10 am »
Wyjaśnienia Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Dopłata musi być wypłacona przed turnusem

Powiatowe centra pomocy rodzinie (PCPR) powinny przekazać niepełnosprawnemu dopłatę do turnusów rehabilitacyjnych nie później niż 14 dni przed ich rozpoczęciem.

Osoba niepełnosprawna musi poinformować PCPR o wyborze konkretnego turnusu nie później niż 21 dni przed jego rozpoczęciem - wynika z wyjaśnień Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON). Dzięki temu organizator turnusu ma odpowiednią ilość czasu na przekazanie do PCPR oświadczenia potwierdzającego, że osoba niepełnosprawna może uczestniczyć w danym turnusie. Jeśli organizator dochowa tego obowiązku, otrzyma dofinansowanie najpóźniej w terminie 14 dni od momentu rozpoczęcia turnusu.

Jednak ze względu na wątpliwości interpretacyjne, jakie pojawiły się w związku ze stosowaniem przepisów rozporządzenia ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z dnia 22 maja 2003 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz.U. nr 100, poz. 926), BON dopuszcza także możliwość przekazania dofinansowania w innym terminie. Warunkiem jest jednak, aby wypłata dotacji nastąpiła przed rozpoczęciem turnusu przez osobę niepełnosprawną, której wypoczynek finansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (za pośrednictwem PCPR).

Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem, o dofinansowanie do turnusów może ubiegać się osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności, która m.in. uzyskała skierowanie na turnus od lekarza prowadzącego oraz złoży oświadczenie o wysokości dochodu.

O dofinansowanie udziału w turnusie może starać się także pełnoletni opiekun niepełnosprawnego.

JAK STARAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE DO TURNUSU

1. Złożyć wniosek o dofinansowanie do właściwego PCPR

2. Do wniosku dołączyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności oraz skierowanie wydane przez lekarza

3. Czekać 30 dni na rozpatrzenie wniosku przez PCPR

4. Po 7 dniach od dnia rozpatrzenia wniosku niepełnosprawny dowiaduje się o wysykości dofinansowania turnusu

ŁUKASZ GUZA
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 03, 2007, 08:29:06 am »
Data wejścia w życie:
2007-10-03

ze znowelizowanego 3 września rozporządzenia ministra zdrowia wynika, że leczenie uzdrowiskowe trwa 21 albo 28 dni, jeśli w grę wchodzi rehabilitacja, a gdy jest to leczenie ambulatoryjne to od sześciu do 18 dni zabiegowych (DzU nr 168, poz. 1185)

Turnusy-zmiana Dz.U. nr 168, poz. 1185
Dz.U. 2007 nr 168 poz. 1185  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 września 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie leczenia uzdrowiskowego

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20071681185

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20071681185&type=2&name=D20071185.pdf
w pdf

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 14, 2007, 10:53:06 am »
Od dziś obowiązuje:
Dz.U. Nr Nr 230 poz. 1694
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych

nie ma go jeszcze na stroniue sejmowej, ale uzupełnię w chwili poajwienia się.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2007, 01:12:37 am »

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 29, 2007, 09:45:29 pm »
Dopłaty do rehabilitacji dla niepełnosprawnych - w całym mieście/Warszawa

Małgorzata Zubik

Niepełnosprawni z całej Warszawy nie będą już musieli się tłoczyć w kolejkach w Miejskim Ośrodku Zatrudnienia i Rehabilitacji. Dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego załatwią po Nowym Roku w urzędach dzielnic.

Przed rokiem "Gazeta" opisywała dramatyczną sytuację w ośrodku przy Czerniakowskiej 44 na Sielcach. Rano kolejki przed budynkiem, w środku ściśnięci ludzie o kulach, na wózkach. Nie ma gdzie usiąść, bo na kilkuset oczekujących przypada kilka krzeseł. Najwięcej osób przychodzi w pierwszej połowie stycznia, bo im prędzej złożą wniosek o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, tym większe mają szanse na pieniądze.

W piątek ratusz ogłosił, że niepełnosprawni i ich opiekunowie nie muszą już przychodzić z wnioskami na Czerniakowską. Od 2 stycznia będą je mogli składać w najbliższym urzędzie dzielnicy, a także w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Andersa 1 (obok kina Muranów) i w Ogólnomiejskim Punkcie Obsługi Mieszkańców na stacji metra Centrum.

Od 2 stycznia informacji można będzie zasięgnąć pod numerami telefonów: 022 620 66 25, 022 620 66 82, 022 654 13 49, faks 831 44 00 lub w infolinii programu "Asystent osoby niepełnosprawnej": 022 620 66 60.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna 29.12.2007r

ren-pol

• Gość
Kombinezony i rehabilitacja w Sosnowcu
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2008, 05:27:09 pm »
Miło mi poinformować Wszystkich, że Ośrodek Rehabilitacyjny REN-POL w Sosnowcu podpisał umowę o stałej współracy z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".  Każdy kto posiada subkonto w Fundacji otrzyma dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego w Sosnowcu.
Ośrodek proponuje intensywną terapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem kombinezonu TheraSuit.
Metoda i kostium zostały opracowane (na bazie kostiumu Pingwin, później Adeli) przez polskich rehabilitantów będących jednocześnie rodzicami córeczki z MPDz.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą ośrodka   www.renpol.eu

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
Opiekun dla dziecka niepełnosprawnego
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 15, 2008, 03:06:12 pm »
Czy mając dwójkę dzieci niepełnosprawnych dostanę dofinansowanie na turnus dla dwóch opiekunów? Jadę na turnus w jednym terminie i pani mi powiedziała że dostanę dofinansowanie na jednego opiekuna bo to jest dwójka moich dzieci. Decyzję dostanę za miesiąc . W sumie nie wiem na co mam być przygotowana  bo jak dostanę na jednego opiekuna to nie jadę bo nie dam sobie rady sama.Pani na wszelki wypadek powiedziałam że ma mi w decyzji powołać się na przepisy. Słyszałam że niektóre PCPR-y mają swoje wewnętrzne przepisy i nimi się zasłaniają.
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 15, 2008, 08:21:17 pm »
złóż wniosek jeden na męża, drugi na siebie!
dwoje dzieci, dwa wnioski! każde ma w orzeczeniu że wymaga stałej opieki więc zawalcz!

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2008, 10:42:49 pm »
Magdo, przepisy to oni mają jednakowe, tylko inaczej je interpretują
bardziej  dla własnej wygody/oszczędności
mniej dla  dla potrzeb O.N.
Dobrze Kasia radzi, zawalcz
jak odmówią, odwolaj się bezpośrednio do PFROn-u

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 16, 2008, 07:39:29 am »
Męża nie mam . Wpisałam babcię jako drugiego opiekuna i mówiłam jej że córka jest całkowicie leżąca, albo np. będzie terapia z obiema naraz tylko w dwóch różnych budynkach to co wtedy? Zobaczę jaką mi przyślą decyzję to Wam napiszę.
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 16, 2008, 12:31:52 pm »
MAGDA BUDEK, nie daj się! a gdyby babcia wybrała inną miejscowość niż ty z drugim dzieckiem? teoretycznie może tak być... to przecież się nie rozerwiesz!
czekamy na wieści!  :ok:

oni tam są szkoleni do spławiania ludzi! znajoma poszła do PCPR złożyć wniosek na komp dla dziecka i też jej powiedzieli że mu się nic nie należy!  :2gunfire:

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2008, 12:47:58 pm »
Niestety już wiem że dostanę dofinansowanie na jednego opiekuna.Pani powiedziała że nawet nie wiadomo czy dostane wyższe dofinansowanie(dochód 150 zł na osobę) bo nie mają pieniędzy i tną gdzie tylko mogą. Za rok zrobię inaczej: dogadam się z szefem turnusu, złożę najpierw na jedną córkę, za miesiąc na drugą z opiekunem i powiem im że jadę w różnych terminach. Nie mam wyjścia,jest mi bardzo ciężko jechać z dwójką samej w obce dla nich miejsce.Czy to będzie niezgodne z przepisami? Raczej nie .
Tak samo zrobili z rowerkiem rehabilitacyjnym.Dali mi tylko 30 % dofinansowania czyli najmniej jak mogli i muszę teraz dopłacić przeszło 1000 zł.Pytam się czy oni patrzą na dochody bo odniosłam wrażenie że kto pierwszy ten lepszy .I rzeczywiście babka powiedziała,że kto złożył wcześniej to dostał więcej bo była kasa a teraz to dzielą resztkami.

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2008, 02:28:40 pm »
Chyba nie wszędzie mają problem z kasą bo ja złożyłam w tamtym tyg.podanie o dofinansowanie do turnusu i za dwa dni dostałam odpowiedz o przyznanych pieniążkach -1320zł(razem)

mama Łukaszka 7 l ZD

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:17:10 pm »
Wiem że nie wszędzie bo w drugiej miejscowości ,kiedyś wojewódzkiej, to panie wręcz dzwonią po rodzinach bo im kasa się została i szkoda żeby nie została wykorzystana.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2008, 10:18:48 pm »
Turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych
Od 25 grudnia 2007 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 15 listopada 2007 r. (Dz. U. Nr 230, poz. 1694).

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć we właściwym dla miejsca zamieszkania powiatowym centrum pomocy rodzinie. Jest on rozpatrywany w ciągu 30 dni od daty złożenia kompletnego wniosku . PCPR w terminie 7 dni od dnia rozpatrzenia wniosku powiadamia w formie pisemnej wnioskodawcę o sposobie jego rozpatrzenia

http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=282

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: Dofinansowaniu do turnusu rehab. z PCPR
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 08, 2009, 08:55:41 am »
Koniec turnusowego Eldorado
Autor: Magdalena Gajda, Fot.: Piotr Stanisławski, Źródło: inf. własna

Turnusy rehabilitacyjne wymyślono ponad 40 lat temu dla pracowników spółdzielni inwalidzkich, którym pogarszało się zdrowie. Pod koniec lat 90., gdy uczestnicy mogli już wybrać organizatora, miejsce i termin pobytu, a dofinansowanie publiczne wynosiło do 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia, rynek turnusów – nazwanych wręcz „wczasami z PFRON-u”- zaczął się rozrastać. Wyjazd na turnus to nadal jedna z najpopularniejszych form rehabilitacji i rekreacji osób z niepełnosprawnością. Niestety, tak jak sanatorium, nie dla wszystkich tak samo dostępna.

Niebagatelne znaczenie będzie miała wysokość dochodów wnioskodawcy i liczba osób pozostających z nim w tym samym gospodarstwie domowym. Na dofinansowanie będą mogły liczyć osoby, które nie przekraczają limitu dochodów (1.548 zł na osobę w rodzinie lub 2.013 zł na osobę samotną).

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/40876

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 15, 2009, 05:49:33 pm »
mala napisała  tutaj

mam pytanie dostalam dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego i  co dalej
nigdy nie korzystalam z takiej pomocy,jedziemy 1 raz
czy musze wplacic cala kwote,a potem mi zwroca ?
jaka jest droga co do oplacenia turnusu ?
bede wdzieczna za wskazowki 

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:10:41 pm »
Turnus rehabilitacyjny za pieniądze z UE
Autor: oprac. Magdalena Gajda, Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W 2011 r. na realizację zadań związanych z rehabilitacją osób z niepełnosprawnością powiaty otrzymają od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ponad 80 mln zł mniej niż w roku ubiegłym. Z tych pieniędzy finansowane są m.in. turnusy rehabilitacyjne. Aby pokryć koszty turnusów, powiaty chcą sięgnąć po fundusze unijne.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/80018

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 13, 2011, 10:39:11 am »
MF: turnusy rehabilitacyjne bez VAT
Autor: PAP

Turnusy rehabilitacyjne zostaną zwolnione z VAT. Do końca lutego minister finansów wyda rozporządzenie w tej sprawie - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa administracji podatkowej, Wiesława Dróżdż.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/82245

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2016, 09:58:13 am »
Turnus rehabilitacyjny dla osoby z astmą

21.04.2016
Autor:  Agnieszka

Chciałam skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego. Dostałam dofinansowanie. W orzeczeniu mam chorobę astmy, czyli 07-S. Ośrodek ma wpis, jako że przyjmuje osoby z chorobą krążenia. W rozp. jest, że 07-S to choroby układu oddechowego i krążenia. Czy w takim przypadku będę mogła skorzystać z takiego turnusu, gdyż mam dofinansowanie.

Więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/317456

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach