Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena  (Przeczytany 11059 razy)

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« dnia: Luty 23, 2005, 10:41:45 am »
Warszawa. Miasto wyśle chore dzieci nad morze...
wiadomość dodano: 2005-02-23
źródło

Uwaga, rodzice dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym! Miasto chce wysłać setkę z nich nad morze, gdzie będą rehabilitowane unikalną metodą z użyciem kombinezonów kosmicznych

- Właśnie rozpoczynamy nabór - mówi Paweł Wypych, dyrektor Biura Polityki Społecznej Miasta. Turnusy rozpoczną się już w marcu. Odbywać się będą w Mielnie w należącym do miasta Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Syrena". Działająca tam od lat firma Euromed stosuje unikalną na skalę światową metodę rehabilitacji osób z uszkodzeniami neuronu centralnego. Wykorzystuje w niej kombinezony kosmonautów, które przynoszą rewelacyjne metody np. przy nauce chodzenia. Wyniki są rewelacyjne, szczególnie w połączeniu z innymi metodami - masażami, ćwiczeniami, zajęciami z logopedą, na basenie i z psychologiem. Mimo zawrotnej ceny turnusu (kilkanaście tysięcy złotych) na terapię do Mielna ściągają pacjenci z całego świata.

- Do tej pory nie było nas na to stać. Jednak w tym roku znaleźliśmy rozwiązanie. Firma zmniejszy stawkę, a koszty turnusu sfinansuje miasto, PFRON i sami rodzice, którzy zapłacą tylko 2,4 tys. zł (w cenę rehabilitacji dziecka wliczony jest pobyt rodzica) - tłumaczy dyr. Wypych.

Zainteresowani rodzice powinni zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Zatrudniania i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ul. Czerniakowska 44, tel. 851 12 10, 840 05 16, 840 06 82. Konieczna jest rekomendacja jednej z trzech organizacji pozarządowych - Ośrodka Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Fundacji Pomocy Dzieci i Młodzieży Dzieciom Niepełnosprawnym "Hej koniku" i Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Iwona Dudzik 22-02-2005
Źródło: Gazeta.pl
www.informacje.zpchr.pl
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Manatka

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 461
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2005, 12:48:05 pm »
Wielkie brawa! Wspaniała inicjatywa.
Może by tak Katowice wzięły przykład z Warszawy... Kombinezon, to terapia, której chciałabym spróbować.
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline małgosia

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 221
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2005, 03:06:13 pm »
Dzwoniłam na Czerniakowską zajmuje się tym p. Jagoda Maliszewska pokoj 4. Trzeba złożyć wniosek taki jak na dofinansowanie do turnusu.Jeżeli juz ktoś złożył to może zadzwonić i poprosic o dołączenie wniosku do teczki "Mielno". Koszt to 2350zł z opiekunem ( nie wiem czy w to wchodzi dofinansowanie ) za 28 dni. Ma byc komisja kwalifikacyjna dzieci na turnus. Na Czeniakowskiej wiedzą że coś takiego ma być ale nie wiedzą kiedy na razie nie mają kasy. P.Maliszewska kazała mi dzwonić i się dowiadywać. Rozmawiałam z fundacją dzieciom "Zdążyć z Pomocą" której to prezes był na spotkaniu i sama fundacja dała liste dzieci z w-wy. Jest to tylko dla Warszawy nawet gdyby jakaś mama chciała z tego powodu przemeldować dziecko to i tak nic z tego bo osoba która stara się o dofinansowanie musi byc minimum 6 m-cy zemeldowana w danym mieście bez znaczenia czy dziecko czy osoba dorosła. Jednym słowem trzeba czekać na dalsze informacje.

Offline aguzale

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 6
Wawa funduje rehabilitację w kombinezonach kosmicznych w Mie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2005, 05:57:00 pm »
Program leczenia dzieci – mieszkańców Warszawy z mózgowym porażeniem dziecięcym
Prezydent m.st. Warszawy informuje o rozpoczęciu, w Ośrodku Rehabilitacyjno–Wypoczynkowym „Syrena” w Mielnie, programu rehabilitacji dzieci od lat trzech z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Mózgowe porażenie dziecięce.
Istotą mózgowego porażenia dziecięcego jest uszkodzenie narządu ruchu.
Mózgowe porażenie dziecięce to zespół nie postępujących objawów chorobowych spowodowanych zaburzeniem czynności mózgu, a zwłaszcza neuronów ruchowych, powstałych w czasie ciąży, porodu lub w okresie okołoporodowym w wyniku niedotlenienia mózgu, procesów zapalnych, wylewów śródczaszkowych, wcześniactwa itp. Dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym mogą mieć problemy z prawidłowym ustawieniem głowy, utrzymaniem pozycji siedzącej lub stojącej, trudności w poruszaniu się, różnego stopnia zaburzenia sprawności ręki.
Wynikiem uszkodzenia mózgu jest nie tylko zaburzona sprawność ruchowa. W zespole tym mogą współistnieć, choć nie oznacza to, że muszą wystąpić inne objawy, które mogą w większym lub mniejszym stopniu być przyczyną opóźnionego rozwoju psychoruchowego dziecka, czego konsekwencją są trudności w opanowaniu podstawowych technik szkolnych.
Wśród dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym jest wiele przypadków dzieci z normalną i wysoką inteligencją i ze specjalnymi uzdolnieniami.

Rehabilitacja dzieci z uszkodzeniami neuronu centralnego przy zastosowaniu kombinezonu kosmicznego Adeli.
Od kilku lat, będący własnością m.st. Warszawy, Ośrodek Rehabilitacyjno–Wypoczynkowy „SYRENA” w Mielnie współpracuje z firmą Euromed – międzynarodowym ośrodkiem terapeutycznym stosującym znaną na świecie metodę rehabilitacji dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z uszkodzeniami neuronu centralnego. Wykorzystywana przez firmę metoda polega na zastosowaniu kombinezonu kosmicznego Adeli, zaadaptowanego do celów terapeutycznych i jest nieinwazyjną metodą usprawniania rozwoju ruchowego w leczeniu pacjentów dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym.
Podczas organizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno–Wypoczynkowy „SYRENA” i firmę Euromed turnusu podstawowym narzędziem rehabilitacji jest właśnie kombinezon kosmiczny Adela. Dzięki odpowiedniemu naciągnięciu pasów kombinezon oddziałuje na mięśnie, powodując prawidłowe przekazywanie do mózgu odpowiednich bodźców. Głównym celem użycia skafandrów jest nauczenie prawidłowego ustawiania stóp na podłożu i przemieszczania się.
Ćwiczenia w kombinezonie wspomagane są przez inne techniki terapeutyczne, takie jak rozgrzewające mięśnie, masaż, ćwiczenia w ruchowe, elektromasaże, oraz zajęcia z logopedą czy psychologiem, a także zajęcia na basenie.

Koszty uczestnictwa w programie.
Ulgowa stawka udziału w 28 dniowym turnusie dla dziecka – mieszkańca Warszawy oraz jego opiekuna wynosi 2 400 zł. Pozostałe opłaty pokrywa m.st. Warszawa oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Koszt udziału w standardowym, pełnopłatnym turnusie w Ośrodku kosztuje 12.600 zł.

W roku 2005 do udziału w turnusach zakwalifikowanych zostanie do 100 dzieci.

Zgłoszenia do programu.
Rodzice zainteresowani uczestnictwem dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym w turnusie rehabilitacyjnym powinni zgłaszać się z wnioskiem o udział w turnusie do Miejskiego Ośrodka Zatrudniania i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ul. Czerniakowska 44, tel. 851 12 10, 840 05 16, 840 06 82.
Warunkiem zakwalifikowania do udziału w turnusie jest zamieszkiwanie dziecka na terenie Warszawy oraz rekomendacja jednej z niżej wymienionych organizacji pozarządowych:

1) Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych "Maja"
ul. Meander 18, 02-791 Warszawa,
tel. 649 64 21, email: maja3@xl.wp.pl
2) Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”
ul. Wincentego 92, 03-281 Warszawa,
tel. 814 59 76, email: fundacja@hejkoniku.org.pl,
3)Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa,
tel. 833 88 88, email: fundacja@dzieciom.pl.
Szczegółowe informacje o Programie osoby zainteresowane mogą uzyskać w Miejskim Ośrodku Zatrudniania i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Turnusy rehabilitacyjne.
Terminy turnusów rehabilitacyjnych, w których udział będą brały dzieci z Warszawy:
1) 02.03.2005 r. – 31.03.2005 r. TEN TERMIN NIEAKTUALNY
2) 03.04.2005 r. – 30.04.2005 r.
3) 18.09.2005 r. – 15.10.2005 r.
4) 18.10.2005 r. – 15.11.2005 r.
5) 17.11.2005 r. – 15.12.2005 r.

Podsumowanie
Koszt wychowania dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym jest, ze względu na kosztowną rehabilitację, znacznie wyższy od przeciętnej. Dodatkowo w większości rodzin jedno z rodziców nie pracuje i zajmuje się przez cały czas opieką nad dzieckiem. Wyklucza to zapłacenie ponad 12.000 zł za turnus rehabilitacyjny. Proponowany program jest właściwie jedyną szansą warszawskich dzieci na leczenie najnowocześniejszymi metodami.

2005-02-23, Biuro Polityki Społecznej

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2005, 11:49:04 pm »
Polecam z wątku

Malwinka stanie na własnych nóżkach
Cytuj
Ćwiczenia w stanie nieważkości
- W październiku dowiedzieliśmy się o ośrodku w Mielnie. Pojechaliśmy z Malwinką do specjalisty. Przebadał córkę i stwierdził, że są bardzo duże szanse na to, że rehabilitacja w Mielnie jej pomoże. Napisał skierowanie. Jednak koszt 28-dniowego turnusu przekraczał nasze możliwości. To 12,6 tys. zł - opowiada matka. - Mąż opiekuje się córką, a ja pracuje jako nauczycielka. Zarabiam grosze, a fundusz zdrowia nie refunduje takich zabiegów.

Centrum w Mielnie wykorzystuje do rehabilitacji między innymi tzw. kombinezon Adela. Jego pierwowzorem jest strój, jakiego używają kosmonauci, kiedy przebywają w stanie nieważkości.

Zakonnicy zorganizowali koncert
Kombinezon Adela składa się z systemu gumowych cięgien. Ich ułożenie oddaje układ ludzkich mięśni. Naciąg reguluje się osobno dla każdego chorego. Kombinezon ma zapewnić właściwe ułożenie ciała i prawidłowy chód. To jedyny taki ośrodek na świecie. Na zabiegi przyjeżdżają tam chorzy z całego świata.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:05:06 am »
Więcej infromacji o "Metodzie Adeli"
Skafander w Mielnie
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline karusia

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 62
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2005, 01:04:07 am »
Nie wiem czy się wtrącać,ale jak już tak sobie siedzę...
Nie znam choroby i stanu Malwinki,ale czy jeden turnus jej pomoże??Nie wydaje mi się.Ja też byłam pełna nadziei i wiary w to,że po jednym,no-dwóch :lol:  turnusach Justyna zacznie chodzić...Byłyśmy 8 razy,ale po dwa tygodnie,ponieważ Justynka była malutka-3 latka.Nie chodzi do dziś.
A słyszałam tylko o dwóch przypadkach dzieci,które"poszły"same po jednym turnusie,ale im naprawdę niewiele brakowało...
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline micia60

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 21
Ośrodki rehab. w Mielnie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2005, 12:26:39 pm »
Znacie moze jakies osrodki rehabilitacyjne w Mielnie poza Grazyna i Afrodyta.Dziekuje za odpowiedz

Offline IwonaD

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 93
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2005, 09:49:25 pm »
Od kilku dni próbuję dodzwonić sie do Ośrodka Syrena w Mielnie. Może ktoś wie dlaczego? Dzwonię pod numer 094 3189213.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline boszka59

 • User z prawami do pisania
 • Gadacz
 • *****
 • Wiadomości: 1482
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2005, 06:14:58 am »
Iwona spróbuj tak

o94 31 66 450-recepcja
o94 3166490 lub 3166499 sekretariat
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline IwonaD

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 93
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2005, 08:51:03 am »
Dzięki spróbuję.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline boszka59

 • User z prawami do pisania
 • Gadacz
 • *****
 • Wiadomości: 1482
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2005, 09:15:11 am »
No pięknie napisałam to "spróbuj", tylko poranna godzina mnie tłumaczy.Nie daj Boże żeby Magda to zobaczyła bo żartom nie będzie końca
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline IwonaD

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 93
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2005, 05:07:16 pm »
Jak sie ma tyle na głowie to wszystko tłumaczy. A wogóle to dzięki za telefon bo sie dodzwoniłam, w końcu, a ten na ich stronie jest do bani, nikt go nie odbiera.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline bożka

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 65
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:05:49 am »
Bardzo proszę o kontak osoby które korzystają z turnusów w Mielnie.Rozważam wyjazd z synem ale interesują mnie również opinie na temat prowadzonej tam rehabilitacji.Jakie dokładnie zajęcia są prowadzone i czy sześciolatek wytrzyma cztery tyg.rehabilitacji.Proszę pomóżcie podjąć decyzję. :?:

bar_barka4

 • Gość
Mielno -Ośrodek Rehab.-Wyp.Syrena
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2008, 01:42:45 pm »
Czy jest ktoś w Darze kto bywa w Mielnie w Syrenie, bardzo jestem ciekawa jak tam jest?
 Interesują mnie szczegóły typu jakie tak mają zabiegi dla 3.5 letniego dziecka, jak wygląda zakwaterowanie i czy może być ze mną też drugie (zdrowe)dziecko i np. mąż? Przeglądałam ich stronę, ale wolałabym coś z doświadczeń własnych.

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Turnus w Mielnie dla mieszkańców Warszawy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:48:09 pm »
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży – mieszkańców m.st. Warszawy - po mózgowym porażeniu dziecięcym w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Syrena” w Mielnie na rok 2008

http://www.scon.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=53
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach