Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" -Org.Poż.Publ.  (Przeczytany 5264 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" -Org.Poż.Publ.
« dnia: Luty 22, 2005, 06:20:27 pm »
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani

Stowarzyszenie zostało formalnie zarejestrowane w lipcu 2001 roku. Jego powstanie to kontynuacja i rozszerzenie działań grupy rodziców tworzących od 1997 roku Sekcję Dziecięcą Warszawskiego Koła PSOUU. Na działalność Stowarzyszenia składają się przedsięwzięcia realizowane na skalę ogólnopolską oraz inicjatywy skierowane do środowiska lokalnego – Warszawy i okolic.

Stowarzyszenie Bardziej KOCHANI jest organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną pod numerem 4/2005 (KRS 32355). Teraz mogą Państwo wesprzeć nasze działania przekazując 1% podatku dochodowego na cele statutowe.

Działania ogólnopolskie to przede wszystkim wydawany od 1997 roku kwartalnik Bardziej KOCHANI, czasopismo podejmujące problematykę osób z zespołem Downa i ich rodzin. W roku 2002 wydany został również Informator Z myślą o Tobie przeznaczony dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa. Jest on na bieżąco wznawiany i dostępny we wszystkich izbach porodowych, poradniach genetycznych oraz w większości placówek służby zdrowia w Polsce. Od czerwca 2002 roku działa nasz Telefon Zaufania: (22) 663 43 90  – dla rodziców dzieci z zespołem Downa. Prowadzimy także Specjalistyczną Księgarnię wysyłkową. Dotychczas zrealizowaliśmy ponad 2 tysiące zamówień – to bardzo dużo, jeśli zważyć specyfikę tematyki.

Od 2003 organizujemy Ogólnopolskie Konferencje tematyczne pod wspólnym tytułem Czas dla rodziców. W siedmiu dotychczas zorganizowanych, dwudniowych spotkaniach udział wzięło ponad 3000 osób. Niestety ze względów organizacyjnych liczbę uczestników musieliśmy ograniczać. Zainteresowanie konferencjami przerosło nasze oczekiwania. Tematyka konferencji była różnorodna. Jej „wspólnym mianownikiem“ był zespół Downa. Poruszaliśmy takie tematy jak: zrozumienie niepełnosprawności intelektualnej, rodzaje terapii dzieci z zespołem Downa, edukacja, problemy seksualne, postawy rodziców wobec niepełnosprawności ich dziecka, problemy medyczne osób z zespołem Downa i walka rodziców o „godne“, dorosłe życie ich upośledzonych dzieci.

Do środowiska lokalnego (Warszawa i okolice) skierowane są natomiast Grupy Wsparcia. Realizujemy je w formie cotygodniowych spotkań z psychologiem – dwie niezależne grupy rodziców małych i starszych dzieci. Prowadzimy również konsultacje specjalistyczne i warsztaty tematyczne. W sezonie wakacyjnym prowadzimy kolonie – samodzielny wyjazd starszych dzieci z zespołem Downa pod opieką wolontariuszy i turnusy rehabilitacyjne dla rodziców z dziećmi. W czasie roku szkolnego dla starszych dzieci organizujemy zajęcia rehabilitacyjno – usprawniające; dzieci ćwiczą pod okiem studentów AWF. Prowadzimy także bezpośrednie poradnictwo dla rodziców dzieci z zespołem Downa a w niektórych przypadkach podejmujemy działania interwencyjne.

Wszystkich, którym bliskie są problemy przez nas poruszane zapraszamy do współpracy.

Nasz adres
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób
z Zespołem Downa Bardziej KOCHANI
Conrada 13
01-922 Warszawa
tel/fax. (22) 663 40 43
tel. (22) 663 10 13
e-mail: info@bardziejkochani.pl

Bank: PKO BP S.A. XX O/Warszawa
nr konta: 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787

WESPRZYJ NASZE DZIAłANIA PRZEKAZUJĄC 1% PODATKU DOCHODOWEGO

Stowarzyszenie Bardziej KOCHANI jest już organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną pod numerem 4/2005 (KRS 32355).

Teraz możesz 1 procentem swojego podatku wesprzeć nasze Stowarzyszenie, które jako jedyne w Polsce, na taką skalę, działa na rzecz osób z zespołem Downa i ich rodzin. Powiedz znajomym o naszej organizacji. Namów ich do popierania naszych działań i inicjatyw. Daj nam szansę zrealizowania projektów, które bez Twojej i ich pomocy mogą pozostać jedynie w sferze marzeń.

Jeżeli 1% Twojego podatku zostanie przekazany do skarbu państwa, nie będziesz miał wpływu na jego rozdysponowanie, nie będziesz wiedział, na co został przeznaczony.

Nasze sprawozdania finansowe będą ogólnodostępne. Zawsze będziesz mógł do nich zajrzeć, upewnić się, że funduszami gospodarowaliśmy mądrze i przekazać nam kolejne 1% swojego podatku w następnym roku.

To nic nie kosztuje - spróbuj!
Jeśli decydowałeś się, że zasilisz konto naszego Stowarzyszenia musisz zrobić to tak:
Oblicz wysokość podatku za 2004 rok w ramach PIT.
Znając wysokość podatku oblicz ile wynosi 1% od jego ogólnej kwoty mnożąc kwotę podatku przez 0,01.
Wpłać wyliczoną kwotę (zaokrąglając zgodnie z przepisami ustawy) na konto:
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani
PKO BP XX O/Warszawa: 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787.
Pamiętaj, że na dowodzie wpłaty musisz wpisać swoje dane (imię, nazwisko, adres), a także zamieścić adnotację: Wpłata 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego dokonana zgodnie z art. 27d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wpłaty musisz dokonać między 1 stycznia a 30 kwietnia 2005 roku, ale przed złożeniem zeznania podatkowego (dot. PIT 36 i PIT 37). W przypadku wypełniających PIT 28 termin ten upływa 31 stycznia br. roku.
Po dokonaniu wpłaty wpisz tę kwotę do formularza podatkowego w rubrykę: Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Wyślij formularz PIT, a dowód wpłaty przechowuj przez najbliższe 5 lat w archiwum domowym razem z zeznaniem podatkowym.
Uwaga: Jeśli masz wysokie odpisy i ulgi może się zdarzyć tak, że Twój podatek będzie zerowy. Wtedy nie masz od czego odliczyć 1%.

Strona Internetowa Stowarzyszenia
http://www.bardziejkochani.pl

adres:
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób
z Zespołem Downa Bardziej Kochani
Conrada 13
01-922 Warszawa
tel. (22) 663 40 43
tel/fax. (22) 663 10 13
e-mail: info@bardziejkochani.pl

Bank: PKO BP S.A. XX O/Warszawa
nr konta: 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach