Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Rymanów?? Czy znacie??  (Przeczytany 3463 razy)

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Rymanów?? Czy znacie??
« dnia: Luty 10, 2005, 11:19:18 pm »
Około maja zeszłego roku, gdy okazało sie że Monika choruje na tarczyce, otrzymałam od lekarza skierowanie do sanatorium. Zostalo odesłane do NFZ z propozycja wysłania nas nad morze w obojętnym terminie. Zdziwilam się kilka dni temu gdy otrzymałam skierowanie do Rymanowa. no cóż ze wzgledu na operacje Moniki planowana w tym samym czasie musiałam odmowić tego wyjazdu ale zrobiłabym to również ze wzgledu na potworne koszty jak dla mnie. Sam pobyt mój jako opiekuna (wraz z klimatycznym)wachał sie powyżej 1.300,00zł. Wiedziałam że bedę musiała doplacic ale mowa była o 600 góra 700zł nad morzem :cry: .
No cóż jeśli ponownie dostanę takie skierowanie to ze wzgledu na Monikę chyba pojadę (chociaż zastanawiam sie czy nie lepiej spakować walizki w lipcu i pojechać z biura podrózy nad morze).
Chodzi mi o to czy ktos zna okolice Rymanowa. Są to góry a Monika porusza sie na wózku. Czy ktoś a Was był w "Uzdrowisku Rymanów"? Jak wogóle jest w sanatorium z NFZ czy jest różnica między sanatorium a turnusem rehabilitacyjnym - chodzi mi o zabiegi i czas wolny.
Moja koleżanka byla z dzieckiem w sanatorium kilka lat wczesniej i zdecydowanie juz nigdy nie pojedzie. Twierdzi, że była jedyna osobe z dzieckiem, pozostałe to osoby starsze dla których był dostosowany cały program dnia. Jej pozostały spacery....

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline aqua

• Raczkujący Gadacz
Rymanów?? Czy znacie??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2005, 07:20:40 am »
Koszt  ogromny, kurcze popros NFZ o  dokladne dane tego  osrodka???? przystosowanie......
A jak  cos to  ja mieszkam w gdyni  i  naprawde wyazd tu  i  nawet spanie na kwaterze wyjdze was duzo  duzo  taniej jest taka od 40-60zl za dobe od rodziny,  bardzo  ladna polozona w centrum miasta.
Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują.
/Henry David Thoreau/

Offline Agaga

• Raczkujący bywalec
  • **
Rymanów?? Czy znacie??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2005, 10:58:11 am »
Witam.
Ja z moim Kamilkiem bylam w Rymanowie Zdroju w październiku 2004. Niestety pobyt nasz ograniczył sie tylko do niecałych trzech dni bo zmuszona bylam zrezygnować z dalszej kuracji w zwiazku z tym, że Kamilek złamał nogę. Byłam tam od piatku do niedzieli wiec trudno mi powiedzieć jak w rzeczywistosci wygladają zabiegi bo nie zdażylismy z nich skorzystać.
Kamil miał przepisane 5 zabiegów dziennie. Miały one byc w godzinnach porannych i po obiedzie.
My mieszkalismy w Szpitalu Uzdrowiskowym Zimowit. Napewno minusem jest lokalizacja tego osrodka bo znajduje sie na samej górze i wejście pod tą góre wymaga nie lada wysiłku.
No ale oprócz Zimowita jest tam jeszcze kilka osrodków przeznaczonych dla dzieci.
Kamilek 2 Latka i 7 mies   RiW

Offline Agaga

• Raczkujący bywalec
  • **
Rymanów?? Czy znacie??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2005, 10:59:57 am »
Acha no i oczywiscie podany przez Ciebie Renek koszt Twojego pobytu jako opiekuna jest niestety prawdziwy.
Kamilek 2 Latka i 7 mies   RiW

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Rymanów?? Czy znacie??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2005, 11:29:14 am »
Dziękuje za odpowiedzi. Napisałam do miejsca gdzie miałam skierowanie (nie było określonego ośrodka więc chyba przydzielaja na miejscu)z prosbą o opisanie ośrodka w którym miałysmy być zakwaterowane, głównie czy jest dostosowany do dziecka na wózku ilości osób w pokoju, odległości do sanitariatów itd. Niestety juz 3 tydzień nie mam odpowiedzi więc chyba jej nie będzie.
Agaga obawiam się ze jest to teren zbyt górzysty jak dla nas. Nie mam juz siły wpychać wózka pod górę (mieszkamy również w takim rejonie) W zeszłym roku miałam jechać na turnus do Zakopanego i zrezygnowałam z tych samych powodów.
Aqua masz racje, chyba jednak wybierzemy się w lipcu nad morze prywatnie. przynajmniej potraktuje ten wyjazd jak typowy urlop z rodzinką  :)
Chyba że panie w NFZ będą tak miłe i następne skierowanie otrzymamy właśnie nad morzem. Jednak czy ceny wszędzie są tak wysokie dla opiekuna?? Czy w sanatorium matki z dzieckiem opiekun również może być kuracjuszem na skierowanie??
W maju wyrażnie sugerowano mi kwotę 600 - 700zł a nie dwa razy więcej...

Offline allitta

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://eraretuszera.blox.pl/html
Rymanów?? Czy znacie??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2007, 03:06:02 pm »
rymanów fajne jest wanna
Ala już
(!) 13 l dziecięce porażenie mózgowe
"Szczęśliwym  to się bywa a nie jest :)" - Agata Buzek

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach