Aktualności: Zapraszamy na nowo powstałe Forum dyskusyjne o szyciu http://forum.metkiiwszywki.pl

Autor Wątek: Lampa Bioptron co wy na to  (Przeczytany 9874 razy)

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
Lampa Bioptron co wy na to
« dnia: Styczeń 26, 2005, 11:29:22 am »
Zachecam do podzielenia się swoimi doświadczeniami z lampą. Pytam bo ją mam a nie wiem jak stosować. Niby jest nie grożna ,ale lakarze którym zadałam pytanie na temat lampy jak ją stosowac, nie odpowiedzieli.Nie mogą sie na ten temat wyrażać.Chodzi mi na przykłat czy można naświetlać rane po przepuklinie na kręgosłupie.Na sobie stosowałam i mam dobre efekty.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2005, 01:12:08 pm »
Ja nagrzewałam Asi bliznę na plecach po operacji wszczepienia implantów, to było ok. 2 tygodni od operacji. Blizna zbielała, goiła się bardzo ładnie.
często pomaga na bolący brzuch lub bolącą rękę.
Koleżanka naświetla swojej córce pęcherz gdy zauważy, że mocz robi się brzydszy, mówi, że to działa.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2005, 01:21:28 pm »
Widzisz Kredka a moja doktor od rehabilitacji o mało mnie nie wyżuciła z gabinetu.To niebezpieczne na ranę czy brzucho, nogi to tak , inni wogóle nie chcieli o tym rozmawiac. W Olsztynie stosuja 10 zabiegów na jedną  czesc ciała potem przerwa 10 dni i można drugie naświetlac. Mi jednak chodziło o tą rane na plecach, czy lekarze neurochirurdzy nie widza przeciwskazan? potytajcie się swoich lekarzy.Ja mam nadzieję ze naświetlanie ograniczy Klaudii bóle kręgosłupa.Ostatnio naświetlałam jej nogi zadrapania kota i elrgancko sie goi.

Offline ANKA

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:16:30 pm »
My stosujemy tą lampe na naszych masażach. Po operacji stópek naświetlaliśmy nawet przez gips, super się goiło. Bardzo często jak Krzyś zaczyna nam kaszleć lub kichać też naświetlamy. Są naprawdę super rezultaty. Niewiem co na to lekarze,  nigdy nie pytałam. Wiem jednak że u nas na oddziale ortopedi stosują tą lampe.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:28:06 pm »
Anka ale jak na karar to naświetlasz twarz?ja mam ta duża i ona duża czesc ciAŁA ZAJMUJE  a słyszałam ,ze nie można naśiwetlac tam gdzie tarczyca, bo nie znane konsekwencje, tak powiedziała mi pani co tą lampę sprzedała.To morze sa i inne przeciwskazania?

Offline ANKA

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:32:11 pm »
Nie wiem Dorotko, nie słyszłam o niczym. Twarzy raczej nie naświetlamy tylko plecki i nóżki, lub brzuszek.

Offline ANKA

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:34:49 pm »

Offline ANKA

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:42:33 pm »
Dorotko łam się my stosujemy lampę Sollux. Przepraszam Cię bardzo. Ale przeczytałam o przeciwskazaniach i trochę się przeraziłam.pomyli

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2005, 11:06:07 pm »
Aniu troche sie pogubiłam jakie przeciwskazania cię przeraziły lampy solux czy bioptron?Lampa solux musicie robić przerwy 10 dniowe i dłuższe.

Offline ANKA

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2005, 11:08:16 pm »
Z tego co sobie teraz poczytałam to Bioprom jest bardzo bezpieczna, natomiast Sollex ma więcej przeciwskazań.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2005, 10:56:26 am »
Teraz to i ja jestem w kropce, ponieważ nam lekarz zlecił Bioprom właśnie na tarczyce i wybraliśmy 7 zabiegów naświetlajac ten gruczoł. Wyniki są dobre (tzn nie sa gorsze) ale nie wiem co teraz mysleć.

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2005, 12:49:18 pm »
A czy  moze ktos naswietlal dziecko wg punktow podanych przy mozgowym porazeniu dzieciecym w ksiazce "Fizykoterapia w domu" W ksiazce jezeli ktos o niej nie slyszal opisane jest dzialanie lampy, zastosowanie jej na rozne schorzenia, rysunki z punktami na ciele i zastosowanie elektropunkteraitd Podobno jest jeszcze poradnik poswiecony koloroterapii, bo tu jest tylko pokrotce opisana. A moze ktos ma jakies doswiadczenia z koloroterapia?

magelana21

• Gość
LECZY 242 JEDNOSTKI CHOROBOWE
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2008, 11:16:09 pm »
Światłoterapia to coraz częściej i chętniej stosowana metoda leczenia różnych problemów zdrowotnych i kosmetycznych. Terapia ta świetnie sprawdza się w leczeniu bólu, regeneracji oraz wzmocnieniu systemu immunologicznego.

Światłolecznictwo znajduje szerokie zastosowanie zarówno w profilaktyce jak również we wspomaganiu procesów leczniczych.

Bioptron jest szeroko stosowany w wielu dziedzinach medycyny:

DERMATOLOGIA
CHIRURGIA OGÓLNA
REUMATOLOGIA
NEUROLOGIA
ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA,
MEDYCYNA SPORTOWA
GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO
LARYNGOLOGIA
OKULISTYKA
CHIRURGIA PLASTYCZNA
UROLOGIA
PEDIATRIA
GERIATRIA
REHABILITACJA I FIZJOTERAPIA
PSYCHIATRIA
MEDYCYNA RODZINNA
STOMATOLOGIA
ONKOLOGIA
MEDYCYNA
KOSMETOLOGIA
WETERYNARIA
INNE
Światłoterapia polega na naświetlaniu światłem spolaryzowanym Lampy Biotron chorych tkanek. Pod jego wpływem naczynia naskórka rozszerzają się, zwiększając ilość dostarczanego tlenu i substancji odżywczych dla nowych komórek. Efekty stosowania Lampy są następstwem zmian zachodzących w błonie komórkowej. Naświetlanie jest szczególnie wskazane w stanach pourazowych stawów i tkanek miękkich, stanach zapalnych i bólach kręgosłupa, zmianach skórnych, ranach, oparzeniach, odleżynach, owrzodzeniach i stopie cukrzycowej. Bioptron - Wielokierunkowe Wskazania biostymulacyjne przeciwbólowe przeciwobrzękowe przeciwzapalne wirusobójcze bakteriobójcze przeciwnowotworowe

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2008, 11:24:02 pm »
Światłoterapia to już nie jest metoda alternatywna tylko powszechnie stosowana i polecana metoda leczenia !

Ale nie reklamowana w taki sposób.
Przepraszam,namiary zostały wykasowane.Wbrew regulaminowi.
"Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić.
Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu."

Pozdrawiam
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline sonia

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2008, 11:24:16 pm »
A już uwierzyłam, że chcesz pomóc informcyjnie innym- a tu REKLAMA-kasiorka-to wbrew Regulaminowi Daru.  :wh
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 18,1l. , Domowa terapia

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2008, 11:27:26 pm »

Pozdrawiam

Yrr

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2008, 11:45:51 pm »
Światłoterapia to już nie jest metoda alternatywna tylko powszechnie stosowana i polecana metoda leczenia !

A jakieś rzetelne i wiarygodne wyniki badań na temat skuteczności tej metody, to gdzie można przeczytać ?

magelana21

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2008, 11:50:20 pm »
Cytat: "Yrr"

A jakieś rzetelne i wiarygodne wyniki badań na temat skuteczności tej metody, to gdzie można przeczytać ?

magelana21

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2008, 11:52:33 pm »
jesli mialabym doradzic to polecam lampe Bioptron, poniewaz posiada certyfikaty, no i sama widze na swoich pacjentach jak pomaga

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2008, 12:08:10 am »
Ale na naszym forum nie reklamujemy jest to w regulaminie  :non: tym bardziej,że to kolejny post z reklamą tylko w innym temacie gdzie miałaś już zwrócona uwagę.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2008, 12:11:04 am »
Cytat: "magelana21"
poniewaz posiada certyfikaty, no i sama widze na swoich pacjentach jak pomaga

To znaczy co widać ?
I na jakie schorzenia pomaga? Genetyki tym nie uleczysz.
A może tylko pomagać ma na wzrost sprzedaży lampy,po .... darmowej prezentacji ?

Już jest scalone w jeden wątek tematycznie.

Pozdrawiam

(c) 2003-2014 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach