Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Dofinansowanie do bucików  (Przeczytany 63181 razy)

Offline Hata

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
Refundacja obuwia ortopedycznego
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 26, 2005, 03:06:28 pm »
Mała refundowane na pewno są buty na miarę, wiem, że te komfo i Piedroo, ale one też są jakby stoosowane na miarę. I na tej refundacji sklepy korzystają, bo ceny są zawrotne, nawet jak masz refundację dopłacasz całkiem sporo. I ja zdecydowałam się na buty z Tombut, bo mniej zamieszania i mniej płacę niż dopłata do butów refundowanych. No ale tą dopłatę, może ci zrefundować PCPR i buty nic, czy prawie nic nie kosztują.
Ale tak jak pisze Manatka, może Maciusiowi sama wkładka wystarczy.

Byłam w tej fimie Pawex. Normalnie żenada. pani zmierzyla Mata stope, 27 i pyta sie o receptę, ja jej na to, że właśnie dzisiaj nie dostaliśmy się do ortopedy, ale mam w przyszłym tygodniu wizytę u rehabilitanta, ew. za miesiąc u neurologa. pani się zacięła, ledwie wyprosiłam żeby mi pokazała te buty, linię sportową, gdy oglądałam ta na rzepy, mat zainteresowała się lampą, która stała dw metry od lady, poszłam po niego, pani szybko zabrała byty i nie zdązyłam zobaczyć tych wiązanych :shock: . Ledwie wydukała, że dopłata do lini sportowej wynosi 230 PLN, a jak się spytalam o sandałki, to powiedziała, że... więcej i wsio  :evil: . Normalnie komuno wróć, nie dośc, że te buty są takie drogie, to ta fochy stroi. Coś bym powiedziała, ale Miki zasnął w samochodzie, a ja miałam otwarte szyby i nie chciałam go samego zostawiać, chociaż samochód stał z 10 metrów od szyby sklepu. O Macie nie mówiąc, bo go nosiło. No i szkoda mi energii na kłótnie, a klienta stracili.
Tak w ogóle to buty Pierdo, raczej nadają sie na południe Europy, bo są lekkie z materiału i nie wyglądają, jakby miały przetrzymać jesień na polskich chodnikach. No chyba, żeby były używane jako kapcie/obuwie domowe.
.:.carpe diem.:.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 26, 2005, 05:47:16 pm »
Hata - nie, no skandal! Czyli te buty w porównywalnych cenach co mój schein, to odpada. Dobrze wiedzieć - dzięki :)
Własnie to jest przerażające - żerują na najbardziej poszkodowanych, na biednych przy okazji, bo wiadomo, że wychowywanie dziecka niepełnosprawnego pochłania mnóstwo pieniędzy i jeszcze w taki sposób nas traktują. Jak klientów drugiej kategorii.
Ostatnio mam chandrę z tego powodu, bo na wszystkich forach dzieciowych, mamy mają dylemat jakie kapciuszki kupić dziecku do przedszkola, czy wiązane, czy na rzepy, ble, ble... A ja nie mam takiego dylematu, wiem, że jedyne nadające się dla córki to Postępy. A ile kosztują, sami wiecie. Muszę kupić dwie pary, bo jedne muszą zostać w domu a drugie w przedszkolu. Gdyby moja córka miała zdrowe stopy, kapcie kosztowały by mnie około 20 zł...
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 29, 2005, 06:55:33 pm »
Byłam dziś w MEDORCIE i trzewiki wiązane Ego kosztują 89 zł. Licowane.
Są też promocje na Memo gdy się weźmie dwie pary to jest taniej. Można trzewik i sandał.
Manatka

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 29, 2005, 07:35:50 pm »
Ja też właśnie wróciłam z MEDORT. Kupiłam sandałku 179 PLN zgroza. Ale jest promocja na trzewiki ocieplane i nieocieplane, kosztują 99 PLN. Ale juz było po 18:00, więc się jutro wybiorę na ew. zakupy. Ale pani w sklepie nic mi nie mówiła o promocji jak się weźmie dwie pary. Manatka, a ile wtedy kosztują dwie pary?

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 30, 2005, 11:42:30 pm »
Czy to jeszcze aktualna prośba ? Dopiero wróciłam z wakacji, ale mam trochę doświadczenia z ortopedami z Gdańska.
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 31, 2005, 06:19:17 pm »
Hata - mówiła mi ta babka wszystkie ceny, ale nie zapisałam. Jakoś tak było , że wówczas jedna para kosztuje o 20 czy 30 zł mniej.

Dziś kupiłam Tali Nemo na rzepy. Te buty produkuje firma z Gdańska
 PPHU BOND
88-277 Gdańsk
ul. Wojska Polskiego 24/1
tel. 058 341 38 39

Jutro zrobię zdjęcie to wstawię. Nasze są z mięciutkiego zamszu. Zapłaciłam 99 zł, bo niestety od nr 27, tak jak w Postepach cena jest wyższa.
Manatka

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 31, 2005, 08:44:46 pm »
cały czas czekam

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 31, 2005, 08:49:07 pm »
Manatka, to zapraszam do mnie po następne u mnie z wysyłką będą kosztować 88 zł z wysyłką.

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 31, 2005, 08:53:26 pm »
Czy dobrze Cię Manatko zrozumiałem - w Polsce kupiłaś buty Schein'a? Czy chodziło ci o konkretny typ - AntiVarus.

Tak na marginesie na cholewkach Nemo już robimy oropedyczne AntyVarusy - odwiedzenie ok. 12-15 stopni, obcas thomasa wew. lub odwrócony wg zaleceń lekarza.

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 31, 2005, 09:03:23 pm »
Co do Piedro - znam to od strony sprzedaży (kiedyś w lepszych czasach Pawex-u też mieliśmy je w ofercie) i z opinii naszych klientów. But drogi ale prawie nie do zdarcia (nawet największy "kiler" obuwia ortopedycznego przechodził 12 m-cy). Na początku byliśmy z klientami zszokowani cenami ale po 1 parze nasi mali klienci chcieli następne z dofinansowaniem PCPR-u a tu lipka - w gdańsku ich u dystrybutora ni ma no i temat padł a to było ładnych 2 lata temu. Ale z calą odpowiedzialnością mogę je polecić. A co do Scheina to jest porownywalna "pólka" cenowo-jakościowa tyle że Schein to Niemcy a Piedro to Holandia.

Pozdrawiam

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 31, 2005, 11:22:19 pm »
Manatka  :shock:  Wczoraj byłam w zwykłym obuwniczym i buty Nemo kosztowały 49 PLN.  Nr 31 też tyle kosztowały. Normalnie byłam w szoku, pozytywnym znaczy się :D .

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 01, 2005, 07:45:05 am »
To raczej nie o tych nemo mówimy. Te to są takie "kapcie" wiązane lub na rzep. Taki ładniejszy Postęp. A w takiej cenie to nawet producent nie sprzedaje.

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 01, 2005, 09:45:06 am »
Mówię o Nemo. Na pudełku jest napisane jak wół NEMO. Ładniejsze od Postępu, z miękkiego zamszu lub takiej delikatnej skóry, na 3 rzepy.
Identyczne z tymi

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 01, 2005, 09:54:42 am »
a w którym sklepie widziałaś to zrobię sobie zaopatrzenie?

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:05:02 am »
Takie mamy własnie. Tylko niebieściutkie z zamszu i z licowanymi granatowymi rzepami :)
No, ceną to mnie powaliłaś Hata! Miałabym za te moje dwie pary! Podobały mi się też takie granatowo-czerwono-niebieskie, tylko niestety wiązane. Może lepeij się trzymają niż Postęp, bo tamte to muszę wiązać co jakieś piętnaście minut. Do przedszkola z ulgą kupiłam te na rzepy, bo by mnie panie razem z Talą z tego przedszkola wywaliły jakby musiały co chwilę jej buciki sznurować ;)

Wojtek - cena niezła, ale nie odważyłabym się chyba kupić wysyłkowo. Wczoraj mierzyłam Tali butki. Poprzednie, z których wyrasta z Postępu nosi 25, więc powinnam kupić 26. Z Nemo 26 okazały się za małe. Są większe od tych 25 tylko o parę milimetrów, za to 27 o troszkę ponad centymetr. Z kolei mierzyłam jedyne Postępowe 26 i były sporo za duże i miały dziwny krój. Podeszwa wystawała do przodu, a ten pateriał, co zazwyczaj zakrywa palce był cofnięty o jakiiś centymetr. Dla nas odpada, bo Tala raczkuje i musi mieć choć trochę chronione palce.

Nie zamieszałam za bardzo? ;)
Manatka

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:06:40 am »
Nie powiem  :P . Może sama jakiś interes obuwniczy założę :lol: .

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:24:09 am »
Nasze Nemo:

Inne ujęcia:
Nemo 2
Nemo 3
Nemo 4

Jak przetestujemy z Talą, to powiem jak się sprawują :)
Manatka

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:26:26 am »
Powiem tylko tyle cena jest podejrzanie niska.

Fakt nemo jest trochę zaniżone w rozmiarówce. Ale obrysowanie stóp i pomiar pozwala dopasować. Z klientami już to przećwiczylem. Tylko zawsze jest problem z opisaniem jak wyglądają - NEMO nie ma standardowych powtarzalnych kolorów, każda partia obuwia jest inna. Za kilka dni ruszy strona z kapciami i tam będą fotki fizycznie dostępnych butów.

A co do interesów na butach to nie jest tak różowo - my mamy te kapcie przy okazji własnego robionego obuwia ortopedycznego i dokonujemy także korekt.
Choć jak bywam w mniejszych miejscowościach to aż mi się włos jeży z zazdrości że np Postęp-y duże sprzedaje się nawet po 110 zł.

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:27:03 am »
Jak wstawiacie zdjęcia do postów?

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 01, 2005, 01:42:45 pm »
Wojtek_K
Zerknij do tego tematu:
Zdjęcia na forum
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 01, 2005, 04:42:00 pm »
Dzięki, myślałem że można też wklejać w tekście.
Ale to nic nie szkodzi.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 01, 2005, 11:46:38 pm »

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 02, 2005, 10:58:43 am »
Nie, to jest dokładnie to co wskazałaś mi wcześniej.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 02, 2005, 11:14:09 am »
Wojtku wskaż adres gdzie masz te buciki (podaj linki z adresem ja resztę zrobię)
zdjęcia muszą znaleźć się gdzieś w Necie na serwerze. Znając do nich adres na forum wklejasz ścieżkę dostępu do nich dodając kod

Jesli sa dostępne w necie na jakiejś Stronnei np sklepu - użyj prawego przycisku myszki, skopiuj url  :D  i dodaj
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 02, 2005, 11:57:05 am »
Dam radę ze zdjęciami. Teraz mam za dużej wielkości ale jak zmniejsze to sobie już poradzę. Mam taki kilka mega w sieci do za jakiś czas wstawię załączniki i będzie po kłopocie.

Dziękuję wszystkim za pomoc!!!! :lol:

Offline mala

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 03, 2005, 07:29:30 pm »
macius biega teraz w sandalkach memo+pomaranczowa wkladka na zimie bedzie mial  robione buciki komfo +specjalna wkladka,nie ma u nas praktycznie wyboru,moge sobie poczytac o innych butkach...

RODZAJ:
Trzewik dziecięcy sznurowany, miękkie wykończenie w kołnierzu i w okolicy kostek, obcas Thomasa - uniesienie 5mm, forma fizjologiczna.

Wersja ocieplana: K201.

WKŁADKI:
Korytkowe osadzenie pięty.

ROZMIARY:
22 - 29

ZASTOSOWANIE:
stopa płaska podłużnie
szpotawość
koślawość stóp
stopa koślawo-płaska czynnościowa
puchnące stopy
mala (epi)
  mama maciusia pierwszoklasisty 04.09.2002 (epi,ADHD,zespół tourett'a,ZA)

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
Obuwie ortopedyczne - wasze opinie.
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 20, 2005, 05:38:20 pm »
Bardzo ciekawi mnie opinia wasza na temat pokazanych na poniższej stronie (www.ortorehamed.republika.pl/buty-ort.html) modeli obuwia ortopedycznego.
Zasada jest taka - buty występują w trzech liniach (rodzajach):
- z zakładkami wydłużonymi obustronnie (wiotkość stóp, niestabilność stawow skok. itp.)
- z usztywnieniem "gorsetowym" (niedowłady, MPDz, bardzo duże niestabilności)
- z odwiedzeniem przodostopia (ok 10-12 st. - przywiedzione stopy).

Czy przy terminie realizacji zam. max 4 tyg. oraz cenie 480-580 zł jest to temat, króty może zainteresować rodziców i ich dzieci.

Obuwie jest produkcji zachodniej, "przetestowane" już na polskich stopach.
Konstrukcja się dobrze sprawdziła a jakościowo but niemal nie do zdarcia.
Możliwe pełne sfinansowanie przez NFZ+PCPR.

Pozdrawiam

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 20, 2005, 05:45:19 pm »

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 20, 2005, 10:35:38 pm »
Wojtku mnie interesuje bucik na wiotkie stópki - wskaż, który to model masz do zaoferowania?
- z zakładkami wydłużonymi obustronnie (wiotkość stóp, niestabilność stawow skok. itp.)

szkoda, że jakoś nie ponumerowałeś ich, bo trudno mi domyślać się które są dla kogo.
Masz może więcej folderów?

moje spostrzeżenia:

bucik 4 na wskazanej stronie:
http://www.ortorehamed.republika.pl/buty-ort.htm

Ten bucik dla dziecka z zD jest stanowczo za wysoki, powinien sięgać kostki, ale mieć luz na pracę tej kostki podczas chodzenia-reszta super jeśli ma miękką podeszwę zwłaszcza w okolicach zginających się palców stóp.

bucik letni 5 na wskazanej stronie
http://www.ortorehamed.republika.pl/buty-ort.htm
Ten bucik letni byłby super gdyby miał zakryte palce, wysokie noski i szerokie w palcach, aby wiotkie dziecko mogło swobodnie poruszać palcami, zginać je a jednocześnie aby dość często rozstawione (genetycznie) 2 palce miały miejsce na podtrzymywanie równowagi.

Jeśli takie buciki spełniałyby moje wymogi - to z pewnością starałabym się je kupić za pośrednictwem PFRON.
Dość często  od 10 lat spotykam się z potworną ignorancją w dziedzinie proponowania  butów dla dzieci z zD w poważnych nawet Punktach Ortopedycznych.
Mylą pojęcie i potrzeby dziecka z zD (wiotkie) z dzieckiem z mpd (spastyczność).

Myślę, że należy zwrócić uwagę, że koślawości stóp, kolan i bioder można nieco uniknąć poprzez dbanie o trzymanie "linii środka" dziecka, o częsty siad turecki z wyprostowanymi plecami, o poprawne siedzenie dziecka. Ponadto ćwiczenia stóp.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 20, 2005, 10:53:48 pm »
Jak dla mnie,a raczej dla Justynki,to bomba! Bardzo ładne te butki,szczególnie różowe trzewiki nam wpadły w oczko.
Cena...straszna :( , choć już nie dziwi,bo większość cen sprzętów dla naszych dzieci jest...straszna.Tak więc cena jest do zaakceptowania pod warunkiem,że ktoś nas przekona,lub potwierdzi, że są naprawdę tego warte(u mnie liczą się przede wszystkim opinie mam dzieci,które z tego sprzętu już korzystały).
Jeśli chodzi o termin realizacji zamówienia...to też większość z nas jest przyzwyczajona do oczekiwania,a jeśli czeka się na naprawdę dobry towar,to nie przeszkadza.
Chętnie przyjrzę się tym butkom (i opiniom innych mam  :D ) w przyszłym roku,ponieważ  w tym PCPR nie da nam już więcej pieniążków  :twisted: ...
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 21, 2005, 08:34:02 am »
Co do kolorów to są różne ale z praktyki wynikało że granaty były najbardziej praktyczne - różowy bucik pięknie wygląda nowy ale z przytartym noskiem już nie. A pasty kryjącej raczej różowej się nie znajdzie.

Co do obuwia letniego z zakrytymi palcami to jest bodaj 3 zdjęcie - wysokie noski.
4 but to jest wyższa (stabilniejsza) odmiana pierwszego.

Nie opisuje szczegółowo rodzajów bo poza adidasem każdy model ma swojego odpowiednika w 3 grupach z tym że but z tzw. gorsetem będzie o jakieś 2-3 oczka wyższy.

A cena nie wynika z ambicji sprzedawcy ale z polityki producenta. Niestety nasz kraj z uwagi na poziom refundacji i wysokość jest traktowany prawie jak Bangladesz - niemiec mówi tak: jak nie ty to kto inny kupi. :cry:

Za kilka tygodni jak dogram formalności sypnę więcej informacji.

Pozdrawiam

Offline Aga74

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 02, 2006, 03:50:54 pm »
Witajcie!!!!
Mam 3,5 letnia córeczkę z wadą stóp końko-szpotawą po operacjach i powiem, że od 3 lat mam dofinansowanie do wszystkich butów ortopedycznych jakie robiliśmy. Lekarz na wniosku pisze   skrócony okres uzytkowania obuwia
Jak do tej pory to w ciagu tych trzech lat mielismy nawet 3 pary w ciągu roku. Raz na początku miałam problem z dofinansowaniem kobita nie chicała wipisać wniosku ale jak poprosiłam ją o pisemną odmowę to szybciutko wypisała dofinansowanie. Wszytsko zależy od województwa. Ja korzystałam z dwóch Śląskiego i Dolnośląskiego i muszę przyznać, że każde wojewódźtwo rządzi się swoimi prawami Pozdrowienia i wytwałości w walce z urzędami!!!!Aga
Każdy z nas otrzymuje na swiecie jakąś cząstkę szczęścia (Maria Kalegris)

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
Buty
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 19, 2006, 09:32:48 am »
Witam.Mam receptę na buciki ale w naszej okolicy sklep zrezygnował ze sprzedaży,ponieważ podobno się nie opłaca.recepta jest jeszcze ważna 10 dni .Czy można zamówić gdzieś buciki w sklepie internetowym np.?Dziecko jeszcze nie chodzi ale jest juz pionizowane,buty mogą być z Bartka,Piedro..Proszę pomóżcie,pierwszy raz mam takie kupno bucików i zupełnie nie wiem gdzie szukać..

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:01:56 am »
bożka

Zerknij do tego wątku
http://forum.darzycia.pl/topic,3255.htm
Buciki Piedro

http://forum.darzycia.pl/topic,5945.htm
Maciek musi nosic butki ortopedyczne i mam problem

Witryna firmy Bartek - producenta obuwia dziecięcego.
 Na stronie przedstawiona cała oferta firmy, informacje o promocjach oraz dane teleadresowe.
http://www.bartek.com.pl

Napewno podpowiedzą Ci nie ocenione mamy jeszcze dokladniej  :D

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:14:24 am »
Witaj.
Niestety buty Bartek nie sa dostępne na receptę, tak samo jak buty Memo. Dystrybutorem firmy butów Piedro jest firma PAWEX z Gdańska. Niestety ich strona nie działa, w necie jest podany stary adres. Ale mogę dzisiaj lub jutro zajrzeć do sklepu Pawex (o ile jeszcze istnieje) i spytać się czy można ich obuwie zakupić przez net. Ale rok temu była tam żenujaca obsługa i mam nadzieje, że teraz bedzie ktos milszy i bardziej rzetelny, który coś doradzi.

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 19, 2006, 04:10:11 pm »
Bożka jesteś z dolnośląskiego ja również.Polecam Ci sklep w Głogowie Znajduje się w szpitalu.Fantastyczna obsługa i dobór bucików.Ja kupowałam tam a trafiłam przypadkiem.Zaznaczam nioe jestem z Głogowa, trafiłam tam przypadkiem ale po kolejne jadę tam choć mam ponad 70 km. Pozdrawiam.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 19, 2006, 06:01:46 pm »
Czy Memo napewno nie mozna kupić na receptę???Do tej pory chyba były ??
Maciek 8lat ZD

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 19, 2006, 07:42:36 pm »
W Gdańsku Memo nigdy nie były na receptę. Nawet ich kod nie wskazuje na to, że są to buty ortopedyczne i nie można ich odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.

p.s. Bożka jutro 'zachaczę' o sklep PAWEX. Jestem po operacji, więc moja mobilność lekko kuleje.

Acha i chciałam dodać, że na receptę są buty Komfo, sprzedawane/zamawiane w sklepach Medort, który jest dystrybutorem firmy Dr Perner, czyli obuwia Memo, Komfo, Ego.

Offline asiaks

• Gadacz
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 19, 2006, 08:14:25 pm »
Marmati, gdzie konkretnie w Głogowie jest ten sklep??

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 20, 2006, 07:17:20 am »
Dokładnie w szpitalu w Głogowie nazywa się jak dobrze pamiętam Korim.W głogowie jest chyba jeden szpital.Sklep widać od strony parkingu bo są plansze z informacją.

Offline asiaks

• Gadacz
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 20, 2006, 02:37:41 pm »
Dzięki :-)

Offline boszka59

• Gadacz
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 20, 2006, 02:41:43 pm »
WPłocku jest firma rozprowadzajac buciki Piedro i realizują wnioski. Zaraz postaram sie o namiary.
www.med-tech.pl to jest strona internetowa tej firmy
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 21, 2006, 04:11:31 pm »
Oficjalnym przedstawicielem Piedro w Polsce jest firma Med. Tech. Consulting Polska, link, który podała boszka59. A sklep Pawex jakoś sie podzielił i nie można zakupic w nim obuwia na receptę tylko obuwie o nazwie Nemo. A w byłej filii Pawex, na receptę zostały jakieś niedobitki Piedro i sprzedja obuwie marki Schneide (nazwa nie dokładna, bo nie mogę namierzyć) sa to buty wyglądające jak jak adidasy, fajne, ale cena cena 545 PLN.

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 21, 2006, 04:23:05 pm »
Schein jest w porównaniu z PIEDRO średni a PIEDRO to teraz też ok. 600 zł

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 21, 2006, 07:22:06 pm »
Może i Piedro jest drogie, ale warte swojej ceny, a poza tym biorąc pod uwagę to co daje narodowy fundusz i PEFRON praktycznie nic nas nie kosztują. Ja bynajmniej narazie nie widzę lepszego obuwia. Piedro mas tak szeroki asortyment ze można but dobra do każdego schorzenia i kazdej stopy.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline astra192

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 18, 2006, 12:04:42 pm »
Apropo bucikow ortopedycznych lekarz wypisuje zlecenie do NFZ dostalismy dofinansowanie do 100 zl juz niepamietam ile procent w kazym badz razie caly koszt bucików a abyla to szyna Denis-Browna calkowity koszt tego jakies 256 zl z groszami a ja musialam doplacic 186.80 wiec duzo NFZ nie doplacil

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 18, 2006, 04:01:05 pm »
Fundusz przy nieaparatowym obuwiu bez skrutu refunduje tylko 108,50 za szt. (70% z 155 zł). Jeśli but jest tańszy  to 70% ceny rzeczywistej. Limity są już od kilku lat te same a buty drożeją. Myślę że nie ma co liczyć na ich zwiększenie.

Pozdr

Offline astra192

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 19, 2006, 09:53:25 am »
No dokladnie jeszcze liczymy na zasilek pielegnacyjny w ktrym jest mozliwosc zwrocenia tej doplaty za buty w poniedzialek 21 idziemy z malym na komisje  mam nadzieje ze sie uda

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.helenka.kom.pl
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 26, 2006, 10:06:42 am »
przepraszam jeżeli się powtarzam, ale od czego powinnam zacząć otrzymując skierowanie na obuwie, od NFZ czy wyboru sklepu?
nie poddamy się

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 26, 2006, 10:43:56 am »
Helutek procedurę zaczynasz od lekarza potem do sklepu z kartą zaopatrzenia. Nam pozostałą kwotę do zapłaty rok temu zrefundował PeFRON.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach