Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Agenezja ciała modzelowatego  (Przeczytany 12982 razy)

Offline Agunia

• Raczkujący bywalec
  • **
Agenezja ciała modzelowatego
« dnia: Październik 24, 2004, 11:55:18 pm »
Mój syn ma 14 m-cy i agenezje ciała modzelowatego.
Nie siedzi,nie gaworzy,ma niedosłuch.Oprócz tego ma jeszcze wiele innych wad.
Bierze środki przeczyszczajace bo bez nich nie moze sie wypróznic. Lekarz okreslił to jako neurogenne jelita.
Czy ktos zna podobne przypadki?
Bartek ma charakterystyczna twarz; małą głowę,a waskie szpary powiekowe, szeroko rozstawione oczy, nisko osadzone uszy,mała szczeka.
Prosze o pomoc i kontakt z rodzicami dzieci z podobnymi cechami. Pozdrawiam.
Agnieszka-mama Bartusia(21-mcy i Marysi(4,5l)
BARTUŚ

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
'Agenezja ciała modzelowatego - diagnoza prenatalna
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2004, 12:21:11 am »
Agenezja ciała modzelowatego - diagnoza prenatalna
K. Janiak, M. Respondek - Liberska

Ciało modzelowate spełnia role układu łączącego pomiędzy dwiema półkulami mózgu. Jego obecność jest ważna w koordynowaniu informacji i wymianie bodźców sensorycznych pomiędzy półkulami mózgowymi. Proces formowania się ciała modzelowatego zaczyna się od około 8 tygodnia ciąży, postępuje doogonowo i kończy się ok. 18-20 tygodnia ciąży. Dlatego częściowa agenezja ciała modzelowatego zwykle dotyczy jego tylnego członu i wówczas rogi czołowe komór bocznych mózgu są prawidłowe, jama przegrody przezroczystej obecna, a jedynie rogi potyliczne są poszerzone. Całkowita nieobecność ciała modzelowatego powoduje oddalenie od siebie półkul mózgu z pogłębieniem bruzdy międzymózgowej. W przypadku nieobecności przedniej części ciała modzelowatego następuje uniesienie III komory ku bruździe międzymózgowej. Współtowarzyszące zwykle poszerzenie komór bocznych mózgu wzrasta w nieznacznym stopniu wraz z zaawansowaniem ciąży.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2004, 12:24:15 am »
Witaj Agunia na forum !
Zapoznaj się z artykułem  z wątku:
Agenezja ciała modzelowatego-diagnoza prenatalna
agenezja ciała modzelowatego-dyskusja
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2004, 12:47:44 am »
Agenezja/hipoplazja
(brak/niedorozwój) ciała modzelowatego
.

Ciało modzelowate jest największym spoidłem, prowadzącym włókna nerwowe umożliwiające komunikację pomiędzy półkulami mózgu. Brak ciała modzelowatego może być przyczyną upośledzenia umysłowego, ale opisywano przypadki prawidłowego rozwoju intelektualnego u osób z tą wadą. Brak ciała modzelowatego wiąże się z nieprawidłowymi obrazami USG, chociaż definitywne rozpoznanie może być trudne i wymagać dodatkowego badania NMR. Niedorozwój ciała modzelowatego może być niemożliwy do rozpoznania przed urodzeniem. Niedorozwój ciała modzelowatego jest częścią wielu zespołów genetycznych

więcej w poscie
Wady rozwojowe ośrodkowego układu nerwowego-mózgu
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:22:46 pm »
Marlena napisał/a:

Jestem mamą Fabianka,urodził się z bielmem rogówki i agenezją ciała modzelowatego, szukam kontaktów z mamami takich dzieci, mieszkam w mieście Łodzi,(...)

Marleno Twój wątek przeniosłam TUTAJ>>> do działu poznajmy się.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Marlena

• Gość
Re: Agenezja ciała modzelowatego
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2007, 07:35:26 pm »
Cytat: Agunia
Mój syn ma 14 m-cy i agenezje ciała modzelowatego.
Nie siedzi,nie gaworzy,ma niedosłuch.Oprócz tego ma jeszcze wiele innych wad.
 Witam Cię Aguniu
Mój synek nie ma przegrody przeżroczystej, chciałabym nawiązać kontakt z mamami takich dzieci, czy mogę liczyć na Ciebie? Fabio ma 2 latk, ma spowolniony rozwój psychoruchowy, ma także bielmo rogówki i niewiem czy inne wady też,są ciągłe badania, czasem jesteśmy 3 razy w tygodniu u lekarza ajak wiadomo nie łatwo jest znalezc dobrego specjalistę(jak dotąd nie mamy zbytnio szczęścia.Pozdrawiam gorąco

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach