Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)  (Przeczytany 164883 razy)

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 19, 2007, 09:51:17 am »
Jak uczyć malucha języków obcych?

Dzieci nie tylko mogą, ale wręcz powinny uczyć się obcych języków od najmłodszych lat.

Tak twierdzą glottodydaktycy (metodycy nauczania języków obcych). Ich zdaniem ludzkie mózgi najlepiej wchłaniają wiedzę od urodzenia do ukończenia 12 lat, a szczególnie sprzyjającym nauce okresem jest pierwsze 5 lat życia.

Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby języka obcego uczyły się dzieci, które jeszcze nie poznały języka ojczystego. Nauka języków obcych równolegle i niekolidująco może przebiegać na dwóch poziomach: w postaci zorganizowanych zajęć zewnętrznych i w domu. W tym pierwszym przypadku celowo nie użyłem słów „szkoła” lub „przedszkole”. Poznawszy system szkolnej i przedszkolnej edukacji językowej od środka, wiem, że pomijając nieliczne wyjątki, poniosła ona na tym polu miażdżącą porażkę, szczególnie w młodszych grupach wiekowych.
Trzy główne przyczyny tego stanu rzeczy to niskie płace, czego efektem jest negatywna selekcja nauczycieli, niski poziom przygotowania metodycznego oraz strach nauczycieli przed komunikacją werbalną. Pisanie w zeszytach i tłumaczenie na tablicy gramatyki jest gigantycznym nieporozumieniem w przypadku kilkuletnich dzieci, które w tym wieku powinny przede wszystkim mówić, mówić i jeszcze raz słuchać.

W tej sytuacji najlepszym wyjściem są dodatkowe zajęcia na profesjonalnych kursach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Moja córka zrobiła największe postępy z języka angielskiego uczęszczając w wieku 6 i 7 lat na zajęcia prowadzone metodą Helen Doron. Przede wszystkim nauczycielka komunikuje się z dziećmi wyłącznie po angielsku, wspomagając się ruchem, dźwiękiem, dotykiem, obrazem i zapachem, czyli bodźcami zmysłowymi, na które dzieci we wczesnym wieku są szczególnie wyczulone. Maluchy otrzymują także płyty z piosenkami i wierszykami, które rodzice puszczają im dwa razy dziennie po 20 minut. Po dwóch tygodniach odtwarzania tych samych piosenek i wierszyków dostawałem białej gorączki, ale moja córka uwielbiała je i migiem nauczyła się je śpiewać i recytować. Na bardzo podobnych zasadach opierają się również takie metody jak Talking Kids, KoolKids Method czy callanowska metoda speak.pl.

Równie ważne jak nauka na kursach jest wsparcie domowe. Nasz świat nie jest oparty na równości, co potwierdza się także w przypadku języków. Z oczywistych względów nieporównywalnie większe szanse pomocy swoim dzieciom mają rodzice znający języki obce, ale nawet oni muszą narzucić sobie pewne zasady. Idealna sytuacja to taka, w której jedno z rodziców posługuje się jednym językiem, a drugie innym. W ten sposób tworzy się zrozumiała dla dziecka „zasada językowa” pozwalająca mu kojarzyć konkretną osobę z językiem. Po roku działalności takiego systemu, dzieci przerzucają się z jednego
języka na drugi nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na podstawie podobnego skojarzenia – tym razem geograficznego – moja mieszkająca na pograniczu polsko-niemieckim kuzynka „zmieniała” języki podczas przekraczania granicy, często nawet w pół zdania!

Lecz jest to sytuacja idealna, czyli niezwykle rzadka. Bardziej realistyczną metodą jest wyznaczanie sobie powiedzmy godziny dziennie na mówienie tylko w języku obcym. Kiedy wprowadziliśmy tę metodę w naszym domu, przez pierwszy tydzień czuliśmy się z żoną jak idioci z powodu sztuczności tej sytuacji. Nasza 9-latka w ogóle odmówiła współpracy, a czteromiesięczny bobas kompletnie nas ignorował. Po miesiącu funkcjonowania tej metody starsza córka bez problemu wykonuje polecenia po angielsku, a czasem zwraca się do nas z drobnymi prośbami. Tymczasem małe bobo zaczęło z uwagą śledzić nasze językowe anomalie. Z wielkim optymizmem czekam na efekty, kiedy dociągniemy do sześciu miesięcy.

W dzisiejszych czasach wystarczająco szerokie pole do działania mają także rodzice, którzy nie znają języka obcego. Wartą uwagi metodą jest kierowanie dzieci w stronę obcojęzycznych mediów. Daleko nam do Holandii, w której wszystkie telewizyjne filmy emitowane są w oryginalnym języku z holenderskimi napisami, ale od czego mamy internet i kablówkę? Najlepszym językowo medium jest radio. W sieci jest zatrzęsienie radiowych stacji. Najlepiej wybrać tą, na której wiele się mówi, na przykład BBCWorld lub BBC4. Dziecko nie musi rozumieć, co tam się mówi, wystarczy, że przez godzinę radio będzie grało w jego otoczeniu. Mniej efektywna jest telewizja, ponieważ dzieci koncentrują swoją uwagę przede wszystkim na obrazie. A niemal zupełnie nieprzydatne są gry komputerowe. Jedyne, czego małolat nauczy się z parogodzinnej strzelanki to „kill”, „shoot” i oczywiście „f**k o

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2008, 05:43:33 am »
http://forum.darzycia.pl/vp132011.htm#132011

Wychowawcy klas I-III mają uczyć języka obcego

Zmiana prawa


- Od września języka angielskiego najmłodszych uczniów mają uczyć nauczyciele wychowawcy. Tak wynika z projektu rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2008, 12:29:40 pm »
Ciekawi mnie przy tym przygotowanie nauczycieli-wychowawców do zaleceń prawnych  ;)
Ich przygotowanie do nauczania w klasach I-III dotychczas było zupełnie inne -skąd nagle nabęda uprawnień do nauczania j.ang?
Czuję kolejny niewypał w edukacji.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 01, 2008, 01:13:37 am »
Język angielski dla niewidomych dzieci

Niedowidzące lub niewidome dzieci oraz młodzież mają szansę skorzystać z nauki języka angielskiego dzięki dostosowanym do ich potrzeb podręcznikom i pomocom naukowym.


Uniwersytet Warszawski oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - wraz z organizacjami, które zajmują się pomocą niewidomym i niedowidzącym - opracowały program umożliwiający edukację dzieci i młodzieży z dysfunkcjami wzroku w zwykłych szkołach.

Paweł Wdówik z Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że dzieci niedowidzące i niewidome powinny mieć szansę uzyskania pełnej edukacji w zwykłym środowisku, gdzie po lekcjach wracają do swoich domów i są cały czas z rodziną

Dariusz Wdówik podkreśla, że bardzo prostym rozwiązaniem byłoby utworzenie regionalnych centrów adaptacji materiałów dydaktycznych dla niedowidzących dzieci. W jego ocenie koszt funkcjonowania tych środków pokrywałyby dotacje, które i tak są przyznwawane samorządom na każde niepełnosprawne dziecko.

Profesor Bogusław Marek anglista z KUL powiedział, że w każdej szkole jest możliwe nauczanie angielskiego dzieci niewidomych i niedowidzących. Wystarczy tylko kreatywność i wyobraźnia nauczyciela, a tę łatwo zmotywować poprzez wyobraźnię niewidzącego dziecka, które odkrywa świat dotąd nieznany.

W ramach programu EQUAL "Per linguas mundi ad laborem" (przez języki świata do pracy) dostosowano do potrzeb niewidomych i słabo widzących jeden z najpopularniejszych podręczników do nauki angielskiego. Zakupiono też urządzenia do tworzenia grafiki wypukłej, możliwej do odczytywnia przez osoby z dysfunkcjami wzroku. Zostały tez opracowane wskazówki metodyczne dla nauczycieli i dyrektorów szkół, dotyczące nauczania języka angielskiego uczniów niewidomych i słabowidzących w klasach integracyjnych.

Informacje o programie , oraz wskazówki jak z niego skorzystać, można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Warszawskiego, www.uw.edu.pl

Można także skontaktować się z profesorem Bogusławem Markiem z KUL, pod numerem telefonu 81 445 43 32 lub e-mailowo, pod adresem boguslaw.marek@ kul.lublin.pl. Profesor Bogusław Marek deklaruje wszelką pomoc metodyczną dla nauczycieli pracujących z uczniami niewidomymi lub słabowidzącymi.

http://wiadomosci.onet.pl/1718153,16,jezyk_angielski_dla_niewidomych_dzieci,item.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 24, 2008, 02:55:28 pm »
Od września język obcy obowiązkowy od pierwszej klasy

Od nowego roku szkolnego wszystkie dzieci w klasach I-III będą się uczyć języka obcego. Do środy dyrektorzy muszą też opracować plany nauczania na nowy rok szkolny.


NOWE PRAWO

Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej, podpisała nowelizację rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych. Zostało już skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw i zacznie obowiązywać od 1 września 2008 r.

Zgodnie z nim uczniowie klas I-III będą obowiązkowo uczyć się języka obcego. Dwie godziny tygodniowo angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego będą włączone do kształcenia zintegrowanego.

Janina Jakubowska z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty wyjaśnia, że języków będą mogli nauczać filologowie i absolwenci językowych kolegiów nauczycielskich, jeśli nauczyciele najmłodszych klas nie będą posiadali odpowiednich kwalifikacji.

Dodaje jednak, że będą oni musieli dostosować program nauczania do podstawy programowej kształcenia zintegrowanego. Oznacza to, że jeśli w danym tygodniu klasa pierwsza będzie realizowała temat: moja rodzina, to anglista w tym tygodniu też będzie musiał nauczyć dzieci odpowiednich słówek.

Od 1 września zostanie też zmniejszona liczba tzw. godzin dyrektorskich w klasach I-III. Dyrektor będzie miał do swojej dyspozycji tylko 6 godzin w całym cyklu nauczania zamiast 12. Pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści będą więc mogli tygodniowo mieć tylko dwie godziny zajęć, które rozwijają zainteresowania uczniów albo pomagają im nadrabiać zaległości. Irena Dzierzgowska, była wiceminister oświaty, uważa, że im więcej takich godzin, tym większa szansa na dostosowanie nauczania do potrzeb uczniów. Godziny dyrektorskie były bowiem pomyślane jako czas na prowadzenie zajęć, których dana klasa potrzebuje.

Resort edukacji wyjaśnia jednak, że obecnie większość godzin dyrektorskich przeznaczano na język obcy, który teraz stanie się częścią kształcenia zintegrowanego. Zmniejszenie ich liczby nie wpłynie więc negatywnie na realizację innych zajęć.

Janina Jakubowska podkreśla, że dyrektorzy szkół muszą uwzględnić wprowadzone zmiany we właśnie przygotowywanych arkuszach organizacyjnych szkół. Muszą je oddać organom prowadzącym, czyli samorządom, do 30 kwietnia. Mają więc tylko trzy dni robocze na naniesienie zmian.

Resort edukacji zrezygnował z planowanego przepisu, że liczba uczniów na lekcjach informatyki nie może być większa niż liczba komputerów w pracowni, ale w klasach może być maksymalnie 18 komputerów.

Autor: Jolanta Góra

Źródło: GP
Artykuł z dnia: 2008-04-24
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/15058,od_wrzesnia_jezyk_obcy_obowiazkowy_od_pierwszej_klasy.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 25, 2008, 09:44:40 pm »
Język obcy od pierwszej klasy
KAŻDY UCZEŃ POZNA DWA JĘZYKI


Już od pierwszej klasy dzieci będą uczyły się języka obcego

sxc.huOd 1 września roku polscy pierwszoklasiści będą mieli więcej nauki na głowie. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada obowiązkowy język obcy już dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. W rok później, dwóch języków uczyć się mają najmłodsi gimnazjaliści.
- Chcemy, by wszyscy uczniowie kończący naukę w szkole, znali dwa języki obce i aby jednym z tych dwóch języków był język angielski - powiedział wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak.

Angielski obowiązkowo

Według Marciniaka, większość uczniów jako pierwszy język obcy pozna angielski, jest on bowiem najczęściej wybierany przez uczniów i nauczanych w polskich szkołach językiem obcym. Jak podał wiceminister edukacji resort szacuje, że uczyć się go będzie ponad 80 proc. pierwszaków. Na drugim miejscu znajduje się niemiecki, na trzecim rosyjski.

- W skali kraju są duże różnice jeśli chodzi o preferencje w wyborach języków, szczególnie w regionach przygranicznych. Nie chcemy tego zmieniać. W przepisach zapiszemy tylko, że jeśli pierwszym językiem obcym nie był angielski, to musi on być obowiązkowo drugim - podkreślił Marciniak.

Obecnie obowiązkowa nauka języka obcego rozpoczyna się dopiero w czwartej klasie szkoły podstawowej, a nauka drugiego obowiązkowego języka obcego - w szkole ponadgimnazjalnej.

http://www.tvn24.pl/-1,1558489,0,1,jezyk-obcy-od-pierwszej-klasy,wiadomosc.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

kasiape

 • Gość
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 25, 2008, 10:55:36 pm »
Cytat: "Gaga"
Obecnie obowiązkowa nauka języka obcego rozpoczyna się dopiero w czwartej klasie szkoły podstawowej, a nauka drugiego obowiązkowego języka obcego - w szkole ponadgimnazjalnej.

siostrzenica ma 10 lat - skończyła II klasę i od samego początku SP uczy się angielskiego i niemieckiego!

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 25, 2008, 11:00:53 pm »
Kasiu,może z godzin dyrektorskich mają tą możliwość,że uczą sie od klasy pierwszej.
Tak jak nasze dzieciaczki,ale to była jedna godzina tygodnio w klasach  od 1-3.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 05, 2008, 12:39:04 pm »
Uczyć na blogu i przez zabawę

Aneta Zadroga2008-09-04

Dla rodziców o dzieciach - to główne przesłanie nowego blogu stworzonego przez Helen Doron Early English.

Blog prowadzą rodzice, zarazem pedagodzy i nauczyciele języka angielskiego.

Inne szkoły językowe też nie zostają w tyle - sposobów nauki dla najmłodszych przybywa
Dzieci mają niesamowite możliwości. Niektórzy rodzice decydują się na jak najszybszą naukę najmłodszych, ale oczekują rekomendacji, porady i przede wszystkim profesjonalnego podejścia do tematu. Szkoły językowe starają się sprostać tym wymaganiom.

Blog - żeby wymieniać doświadczenia

Helen Doron jest brytyjską lingwistką, specjalizującą się w optymalizacji rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego najmłodszych dzieci. W 1985 roku opracowała unikalną metodę nauczania języka angielskiego poprzez wykorzystanie naturalnej zdolności dziecka do rozpoznawania, powtarzania i przyswajania zasłyszanych z otoczenia dźwięków.
Nauka jest swoistym "zanurzaniem się" w języku. Dzieci nie czują różnicy między mową ojczystą a obcą. Na równym poziomie uczą się znaczenia każdego nowego dla nich słowa. Dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie pracy z maluchem. Największą efektywność przynoszą zajęcia prowadzone z dziećmi od 3. miesiąca życia do - maksymalnie - 14 lat..

Kursy Helen Doron opierają się na grach i zabawach. Dzieci spotykają się raz w tygodniu w kolorowym, pełnym zabawek miejscu przypominającym wesołe przedszkole. Grupy liczą nie więcej niż 4-6 osób. W trakcie ok. półgodzinnych zajęć nauczyciel porozumiewa się z nimi wyłącznie w języku angielskim. Maluchy naśladują dorosłego i - dzięki powtarzaniu wypowiadanych przez niego wyrazów i równoczesnym dostosowywaniu ich do konkretnych znaczeń - przyswajają sobie nowe słowa.

Ostatnio zrodził się pomysł na blog - miejsce w sieci, gdzie każdy zainteresowany edukacją najmłodszych znajdzie niezbędne informacje, pozna opinie specjalistów z różnych dziedzin, nauczycieli i rodziców. - Na naszym blogu spotkało się na razie dwoje ludzi: Veni i Kacper, oboje nauczyciele i rodzice. Zgodzili się poopowiadać o swoich codziennych perypetiach: dzieciakach, nauce angielskiego i nie tylko - przekonują twórcy blogu ze szkoły językowej Helen Doron. Mają nadzieję, że stanie się on forum wymiany myśli i opinii - ważnym głosem w dyskusji na temat wczesnej edukacji dzieci, na przykładzie nauczania języka obcego.

Postaci z bajek - żeby łatwiej zapamiętać

Profi-Lingua z kolei posługuje się metodą komunikatywną, opierającą się na aktywnym rozwijaniu podstawowych zdolności językowych: mówienia, słuchania, pisania i czytania. Podczas zajęć lektorzy kładą nacisk na kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym. Organizują gry i zabawy komunikacyjne, podczas których istnieje możliwość wymiany poglądów, doświadczeń czy rozmowy w obcym języku. Nauczyciele przeprowadzają również improwizacje, symulujące realne sytuacje, korygując błędy słuchaczy. Na kursach lektorzy wykorzystują m.in. artykuły prasowe, fragmenty filmów, programów TV i reklam.

British School ma w swojej ofercie poziom Kids, na którym dzieci od 3 do 6 lat odkrywają świat za pomocą obcego języka. Rolą nauczyciela jest stymulowanie procesów poznawczych dzieci i rozbudzanie w nich ciekawości, dlatego lekcja musi być zróżnicowana, składać się z kilku punktów zwrotnych, tak by cały czas podtrzymywać ich zainteresowanie. - Po ukończeniu kursu dzieci potrafią przedstawić się, reagują na polecenia oraz posługują się słownictwem z różnych zakresów - zapewnia szkoła.

Również Centra Językowe Berlitz wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu najmłodszych na języki obce. Najmłodsze dzieci (4-11 lat) mogą się tam uczyć angielskiego i niemieckiego, a od niedawna także hiszpańskiego.

- Z naszych doświadczeń wynika, że najlepiej zacząć przygodę z językiem w wieku czterech lat. Dziecko ma wtedy za sobą fazę sensoryczno-motoryczną, kiedy opanowuje własne zmysły i ciało. Wtedy też najchętniej otwiera się na wszelkie nowości - przekonuje Agnieszka Borowczyk, dyrektorka Berlitz Kids w Polsce. - W tym wieku szybko i naturalnie opanowują wymowę, bez problemu przyswajają intonację oraz autentyczny akcent właściwy rodowitym mówcom. Poznają też nową kulturę, bowiem nauka języka oznacza też naukę innego sposobu myślenia i działania - dodaje. Na lekcjach nie stosuje się typowych metod pamięciowych. Gramatyki nie trzeba uczyć się formalnie, poznaje się ją niejako "przy okazji", podczas używania. Podstawą jest rozmowa, a do czytania i pisania przechodzi się dopiero wówczas, gdy uczniowie nauczą się mówić i rozumieć. Podczas nauki najmłodsze dzieci bawią się wspólnie z doskonale znanymi bohaterami "Ulicy Sezamkowej".


Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 09, 2008, 07:58:04 pm »
Angieski dla dzieci metodą Proti
Skrót PROTI pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy metody:

Practice (ćwiczenie),
Reinforcement (utrwalenie),
Opportunity (okazja do przyswojenia języka),
Techniques (techniki) &
Interaction (interakcja, komunikacja).
Metoda Proti-szczegóły
Kliknijcie
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 11, 2008, 11:49:29 pm »
Moja Monia ogromnie polubiła naukę w domu.
Mamy wspaniałe panie, które wreszcie akceptują nasz domowy sposób nauki. ( który jest zapisany w orzeczeniu PPP).

Polecam gotowce do j.ang.  :D
http://bogglesworldesl.com/bingocards.htm

Dodatkowo robię kolorowanki na daną literę alfabetu a oprócz tego Monika ćwiczy  (mimo, że umie) pisanie wszystkich literek dużych i małych w j.pl. po kropkach - to tak w ramach ćwiczeń grafomotoryki. Obok alf ang-ma szablony polskich liter.
Każdy obrazek ma podpis w j.ang. a pod spodem wymowę fonetyczną.
Do tego dźwięki i CD w komputerze.
bardzo polubiła "zabawę" w j.ang. -w sklepie jak coś kupuje nazywa po ang.
Na matematyce liczy po angielsku układając sobie kasztany ( robimy 2 przedmioty naraz), potem przerwa na tańce i teledyski wraz ze śpiewem po ang.
Monia umie już śpiewać 2 piosenki po ang. - weszłam z aparatem i nagrałam filmek.
Dałam go na Chomika tu: ang_Monika_multimedia
Połączenie ćwiczeń oddychania podczas śpiewu, utrwalanie tekstu piosenki, ćwiczenia przepony brzusznej  ;)

Uczy się ang dopiero 4 tygodnie a umie już cyfry, kolory, zwierzęta, sporo zwrotów, cały alfabet, owoce, warzywa.

Warto uczyć nasze dzieci i nie przejmować się tym co ktoś mówi (że nie warto, bo i tak z nich nic nie będzie)  ;)

przykład (aparatem, bo nie chciało mi się skanować)  ;)a 2 str tego zawiera grafomotorykę w j.pli tak ma zrobiony cały alfabet oraz cyfry, kolory, zwierzęta, owoce, warzywa, posiłki, transprt, teksty piosenek w ang....-całość w segregatorze w teczkach.

życie dyktuje pomysły wraz z potrzebami dziecka.
Szkoła jej takich materiałów na pewno nie dałaby do dyspozycji.
Oby jak najdłużej mogła korzystać z indyw. nauczania w domu. :turn-l:
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 03, 2008, 05:59:42 pm »
http://www.edusklep.pl/szukaj?strona=2
Korzystamy także z tego   3  CD do j.ang za jedyne 49,90zł.a wszystko zawarte w pakiecie  http://www.edusklep.pl/produkt/83162/0/angielski_dla_najmlodszych_pakiet_3_czesci.htmldo tego własne materiały sporządzane w komputerze j.w.

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-podstawy/alfabet-angielski/alfabet-angielski-english-alphabet alfabet

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-podstawy/kolory-po-angielsku-colours/kolory-colours-slowka  kolory

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-podstawy/liczby-po-angielsku-1-12/liczby-po-angielsku-english-numbers-1-12 cyfry

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-rosliny/owoce-po-angielsku-fruits/owoce-fruits-slowka owoce

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-rosliny/warzywa-po-angielsku-vegetables/warzywa-vegetables-slowka warzywa

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-zwierzeta/zwierzeta-domowe-po-angielsku-pets/zwierzeta-domowe-pets-slowka zwierzęta domowe

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-zwierzeta/zwierzeta-egzotyczne-po-angielsku-exotic-animals/zwierzeta-egzotyczne-exotic-animals-slowka  zwierzęta egzotyczne

http://www.superkid.pl/pl/dla-dzieci/jezyk-angielski/gramatyka-angielska Gramatyka ang

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-rosliny/rosliny-po-angielsku-plants/rosliny-plants-slowka Plants

http://www.superkid.pl/pl/figury-ksztalty-po-angielsku-shapes Kształty

http://www.superkid.pl/pl/angielski-dla-dzieci-slowka-podstawy/figury-ksztalty-po-angielsku-shapes/figury-ksztalty-shapes-slowka  Shapes kształty
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 16, 2009, 01:17:37 pm »
Może i ja dodam kilka słów na temat nauki języka angielskiego.
W naszym przypadku podstawą sukcesu stały się doskonałe książki i doskonali nauczyciele.

Moje dziecko uczy się już kilka dobrych lat angielskiego.  ( 3 lata w przedszkolu i tyle samo w szkole).
W przedszkolu naczyło się kilknastu rzeczowników, kilku zwrotów, kilku piosenek.
W szkole angielski jest już bardzo poważną lekcją.
Po trzech latach Ala umie naprawdę dużo.
Jest to zasługa bardzo dobrych podręczników, bardzo dobrych naczycieli i moja ;).
W każdym razie w domu pilnie powtarzamy całe lekcje, uczymy się do sprawdzianów, no i mamy ocenę bardzo dobrą.
A oto książki, z których  uczymy się od trzech lat ( obecnie pracujemy z ostatną częścią):Książka jest wspaniała, bajecznie kolorowa, opara na bajkach Disneya.

Tutaj jest strona  wydawnictwa:
http://www.english-adventure.net/
(Należy wybrać język polski i mozna zapoznać się z ofertą. )
 

Do książek dołączona jest płyta CD z piosenkami i płyta DVD z fragmentami bajek i komentarzami do oglądanych przez dzieci fragmentów.
Wygląda to tak, że patrząc na przykład na Alladyna lecącego na dywnie dzieci słyszą po angielsku:
 "Kto to? To jest Alladyn.
Co on robi? On leci itp."
W książce zmieszczone są też materiały pomocnicze.
 Karty do gier słownych.
Dzieci korzystają z tych pomocy bardzo często.
Grają w szkole i my gramy w domu.
Dodatkowo do ostatniej, fioletowej częsci dołączony jest  CD ROM na nim zaś gra o tej samej tematyce.

A tu przykłady piosenek zamieszczonych na płytach:
(Piosenki są dostosowane do wiadomości w książce i pięknie zilustrowane w podręczniku.)
http://www.english-adventure.com.pl/jukebox/ep.html
http://www.english-adventure.com.pl/jukebox/lp.html


Tu dodatkowe informacje:
http://www.longman.com.pl/pl/dla_nauczycieli/reforma_edukacji/nowa_podstawa/english_adventure/

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Edukacja j.ang w klasach integracyjnych
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:43:10 pm »
Tutaj anglomaniacy.pl
http://www.anglomaniacy.pl/topics.htm


http://www.anglomaniacy.pl/expressionsPolishVersion.htm
Ucz się angielskich zwrotów razem z sympatycznymi ufoludkami. Mini-scenki przedstawiające przygody w Kosmosie tych zabawnych stworków pomogą Ci poznać i utrwalić podstawowe zwroty w języku angielskim, przydatne w codziennych sytuacjach.

http://www.anglomaniacy.pl/grammarPolishVersion.htm
Ćwiczenia gramatyczne mogą być zabawną przygodą. Nasze ufoludki pomogą Ci zaprzyjaźnić się z angielską gramatyką.

http://www.anglomaniacy.pl/wordGamesPolishVersion.htm
Powtarzaj angielskie słówka, dobrze przy tym się bawiąc. Miłej zabawy!

http://www.anglomaniacy.pl/testsPolishVersion.htm
Sprawdź znajomość angielskiego słownictwa, rozwiązując nasze testy, quizy i psychozabawy. Powodzenia!

http://www.anglomaniacy.pl/animalsPolishVersion.htm
Ucz się angielskiego, poznając niesamowity świat zwierzaków. W naszym Zoo znajdziesz 26 zwierząt, każde na inną literę alfabetu.

http://www.anglomaniacy.pl/holidaysPolishVersion.htm
Tu obchodzimy Święta przez cały rok! Przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo gier i zabaw, a także ciekawe testy i quizy. Baw się dobrze na świątecznych stronach Anglomaniaków.


http://www.anglomaniacy.pl/gamesPolishVersion.htm
Wybierz grę, baw się dobrze - i przy okazji powtarzaj angielskie słówka.

http://www.anglomaniacy.pl/songsPolishVersion.htm
Ucz się angielskiego, śpiewając piosenki. Tu możesz posłuchać popularnych angielskich piosenek dla dzieci. Możesz również wydrukować teksty i nuty do nich.

 http://www.anglomaniacy.pl/printablesPolishVersion.htm
 Materiały do wydrukowania.

http://www.anglomaniacy.pl/pversion.htm
godziny, dni, miesiące.
 Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:10:25 am »
Po uzgodnieniach - zmiana tytułu wątku z
 Edukacja j.ang w klasach integracyjnych

na
Jak pomóc naszemu dziecku w nauce języka angielskiego?".
Darowe korepetycje dla najmłodszych :-).

Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 17, 2009, 04:39:27 pm »
>>>Gra CIRKUS

Musisz odgadnąć angielskie słowo. Aby je uzupełnić, wybierz i naciśnij literę z planszy. Nciśnij ikonę oka na planszy, aby zobaczyć o jakie słowo chodzi. Dobre odpowiedzi uszczęśliwią atletę. Błędne – osłabią go, a małpka zacznie go łaskotać. Naciśnij Next, aby zobaczyć następne słowo do uzupełnienia. Pamiętaj, możesz przegrać tylko trzy razy. Miłej zabawy!Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 17, 2009, 04:52:05 pm »
Bardzo miła gra i chyba dość prosta jak dla małych "anglistek" ;)  :)

ps.
Tylko ze mnie małpka się śmiała i mnie rozpraszała  ;) ;D
Brak umiejętności dobrego czytania  ;D :-[

Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 17, 2009, 07:33:49 pm »
Jestem ciekawa jak wyglądała nauka mowy biernej w j.ang.? (czyli znajomość słówek itp).
Jeśli możesz Anno podaj jak zaczynałyście naukę j.ang.
My to robimy na kolorowankach + songi z kompa, z netu, CD eduk.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 17, 2009, 08:14:02 pm »
Jaki był początek?
W przedszkolu i zerówce Ala wogóle nie przynosiła zadań domowych z angielskiego do domu.
Śpiewali, kolorowali  podczas zajęć i uczyli się w ten sposób.
Bez książek, bez zeszytów.
Bez przymusu. Bez powtarzania w domu.
Pani dużo do nich mówiła, a oni słuchli.
Tak było przez trzy lata.

W pierwszej klasie dostali pierwszy podręcznik z serii, którą podałam.
To jest prześliczna i dość łatwa książka.
I okazało się, że Ala pamiętała prawie wszystkie słówka  z przedszkola.
Ponieważ to było tylko utrwalanie wczesniej nabytych wiadomości  i próby wykorzystywania ich  w podstawowych zdaniach,  Ala radziła sobe naprawdę dobrze.
Tempo naucznia było dość wolne.
Wspominałam już, że Ala ma bardzo dobrą pamięć.
W angielskim bardzo się to przydało.

Mimo, że zakres słownictwa i gramatyki stale ( choć wolno) wzrasta,w ciągu trzech lat nauki w szkole jedyną trudność sprawiała i nadal sprawia nam pisownia.
Ala pisze tak, jak słyszy.
Natomiast potrafi przeczytać znane sobie wyrazy poprawnie.
I dlatego jeśli chodzi o angielski,  jedyne, co robię dla Ali , to pary kart - obrazek i podpis.
W zabawie  zaczynam od dwóch, trzech par. Głośno mówię słówko w języku angielskim.
Ala odnajduje obrazek, a potem podpis.
Podobnie jest z prostymi zdaniami.

To przykład naszych kart:
   
 
 
 
 
Takie karty robię na bieżąco. W zależności od potrzeby.
Szukam w Internecie obrazków, pisze tekst i już.
Bawimy się.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:24:26 pm »
Ja także potwierdzam, że wbrew powszechnie panującej opinii o dzieciach z zD-twierdzę, że Monika ma niesamowitą pamięć.
Co jeszcze zaobserwowałam, że dużo łatwiej jej zapamietać słówka z pojedyńczych kolorowanek zawierających wszędzie pisownię i wymowę w j.ang.
Powszechnie wiadomo, że dzieci z zD mają słabą pamięć krótkotrwałą, to wymaga powtarzania-ale gdy dziecko "przerzuci" już wiadomości z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej- zapamięta na mur.

Anno wspominasz, że Ala pisze bardziej jak słyszy - u nas jest podobnie.
Dlatego stawiam na poprawną wymowę. Monia też bezbłędnie rozumie co czyta w j.ang. i sama odrabia zadane lekcje.
Uwielbia być pytana po ang. dodawania -to temat Nr 1 w szkole gdy pani od ang i matmy opowida o fenomenie. (dodam, że w j.pl. Monia nie doda w pamięci a w j.ang tak).
Twierdzę też, że istotne znaczenie ma pamięć wzrokowa (oko widzi, ucho słyszy-mózg zapamiętuje).

Karty robię jej dopiero po zapamiętaniu całego działu słownictwa (np. Autumn, Winter, Santa Claus, Alfabet, Cyfry, Kolory, Zwierzęta).
Na końcu Monika przepisuje w komputerze wszystkie nazwy zawarte w kolorowankch - obok jest pisownia a na końcu wymowa. To wszystko wysyłam e-mailem do swojej pani od ang-ona sprawdza czy poprawna wymowa i odsyła lub przynosi na następną lekcję.

Taki podręczny słowniczek bardzo nam ułatwia wszystko- np. zabawę w Zoo, Wielkie Zakupy.
Wszelkie polecenia w j.ang. wykorzystujemy podczas ćwiczeń fizycznych na lekcji
 j.ang (lewa ręka w górę - prawa ręka w dół....) .

Jak narazie to dla Moni najlepsza forma nauki, ale nadal będę ciekawa jak robią to inne mamy ze swoimi dziećmi.

Monia od IX nauczyła się przynajmniej 600 słów. - jak widać z tymi upośledzeniami umysłowymi różnie bywa, zwłaszcza gdy pracuje się z radością, systematycznie i pod możliwości psychofizyczne dziecka.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:03:28 pm »
Soniu, my uczymy się angielskiego najwyżej kilkanaście minut dziennie.
I to nie codziennie.
Raczej tylko w przeddzień zajęć szkolnych i po zajęciach.
W tym odrabiamy zadania pisemne w ćwiczeniach.

Czy Monia ma jakiś podręcznik?

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:42:15 pm »
Anno my bazujemy na moich materiałach, które robię w komputerze i segreguję tematycznie do segregatorów.
Książki mamy różne ale one mają za małe literki i obrazki. Monika musi oszczędzać wzrok ze względu na zaćmę.
Jutro zeskanuję okładki książek i podam CD.
Moni system to kolorowanie podczas którego oczy widzą podpis po ang i w nawiasie wymowę).
Ona kolorując zapamiętuje pisownię i powtarza naście razy wymowę. Przy tym wszystkim słucha w tle Mozarta.
Nie wiem jak długo jej główka pomieści tyle słownictwa, ale narazie ma widać miejsce jeszcze w niej.
Nawet CD "Klik uczy j.ang." niezbyt ją wciągnął -wciąż upomina się o kolorowanki-a ja nie mam tonera  :-\ (czekam na Decyzję MOPS-u).
Najciekawszym nabytkiem są 4 książki i CD  "Moje pierwsze angielskie słówka 1-4 +CD" dziecko widzi kolorowe obrazki i po kolei słyszy ich wymowę z CD.
Ale w moim odczuciu też obrazki i litery są za małe.

Polskapresse Sp. z o.o.
sklep@dz.com.pl

Polskapresse Sp.zo.o.
Sklep Internetowy,
ul. Baczyńskiego 25A,
41-203 Sosnowiec
tel (032) 201 18 62 [od 9:00 do 15:00]
Nazwa banku : BRE S.A.
Numer konta : Polskapresse Sp.zo.o   ul. Młyńska 1  40-954 Katowice   02 1140 1078 0000 2953 5400 1015
Uwaga: Przetwarzanie zamówienia rozpocznie się z chwilą wpływu środków na konto sklepu.


Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:00:27 am »
Soniu, jeśli mogę coś poradzić - postarajcie się o dobrą książkę  z ćwiczeniami gramatycznymi. To bardzo ważne, by dziecko ucząc się języka angielskiego poznało budowę zdań, pytań, czasy itp.. Chodzi o to, by wyrazy powtarzać budując poprawne wypowiedzi.
My ( ze wszystkimi moimi dziećmi) powtarzamy do znudzenia zdania w różnych osobach, liczbach i czasach. Pytania, twierdzenia i przeczenia. Takie najprostsze, najbardziej przydatne.
To jest podstawa, baza. Dodatkowo poznawane słówka pozwalają budować wypowiedzi na różne tematy.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:45:25 pm »
W Wolnej dyskusji powstał temat -daję tu, by nie zaśmiecać


podkład muzyczny w midi
http://www.kididdles.com/lyrics/f010.html

NIE mam wersji spiewanej w j.ang. -jeśli ktoś ma bardzo proszę o podzielenie się.  :-*
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:15:08 pm »
Bardzo proszę, ta piosenka i wiele innych. :D

http://bussongs.com/songs/brother_john.php

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:23:17 pm »
Anno - To też tylko w formacie midi
http://bussongs.com/assets/midi/frerejacques.mid
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:27:07 pm »
Na podanej stronie jest też wideo (You Tube) - śpiewana piosenka z napisami.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:49:45 pm »
Dziękuję Anno.  :-*
Właśnie  takie video to jak porządne karaoke (obraz, śpiew i podświetlane litery) -  to jest to. Pomógł mi Real Player i już mam na dysku.
No i co ja bym zrobiła bez takiej życzliwości i cierpliwości nieraz do mojego marudzenia  :-*

Można urozmaicić zajęcie - dając dziecku możliwość zagrania choćby tej piosenki na keybordzie w necie.
http://www.bgfl.org/bgfl/custom/resources_ftp/client_ftp/ks2/music/piano/organ.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 21, 2009, 12:18:09 pm »
Ja znalazłam na youtube.com - kilka wersji do wyboru, z animacją i słowami do śpiewania:

http://pl.youtube.com/watch?v=U34WiesoP04
http://pl.youtube.com/watch?v=gEVH4ePLyyE
http://pl.youtube.com/watch?v=k8uRB3cuz2g
http://pl.youtube.com/watch?v=dJVTtnSWkcY

A jeśli potrzebna jest sama melodia, bez śpiewanego tekstu, to tutaj:
http://www.kididdles.com/lyrics/f010.html

A tutaj inne piosenki:
http://www.1stnurseryrhymes.com/
Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 21, 2009, 01:19:09 pm »
Wielkie dziękuję rzekła Monia  :-* :-* :D

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 25, 2009, 01:18:02 pm »
Wspominałam o grach - oto jedna z nich.
Jest to znana i lubiana gra "Zgadnij kto to?".
Drukujemy takie karty ( szukamy w Internecie odpowiednich obrazków):

Na początek mama dziecku opisuje   słownie po angielsku osoby na kartach:
Np. Ona ma jasne włosy. Nosi niebieski żakiet. Jest smutna. (U nas są to zdania, które Ala miała w szkole na lekcjach).
Potem dziecko  wybiera jedną kartę, ale nie mówi głośno, którą.
Mama zadaje pytania po angielsku tak, by rozpoznać osobę na karcie.

Np. czy ona ma długie włosy?
Czy jej włosy są brązowe?
Czy ona nosi żółty sweter?
Czy ona ma zielony kapelusz?
Czy ona nosi błękitne dżinsy
Czy ona nosi fioletową sukienkę? itp.


Dziecko odpowiada standartowo:
Np. tak, ona ma.
Nie, ona nie ma.
Tak, ona jest.
Nie, ona nie jest itp.

Mama drogą eliminacji odgaduje, kto to jest.
Jeśli dziecko opanowało słownictwo, może zadawać pytania mamie.

Oczywiście w ten sposób możemy pytać o wszystko. Karty mogą zawierać przeróżne obrazki.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:09:31 pm »
a to nasza zabawa w "rodziny" ludzi, zwierząt, ptaków:Anno ratuj - nazwa barana (nie mylić z owcą)  :D bo musi być mama, tata i dziecko.  ;)

Ciekawie choć drogo wygladajuą Fiszki dla dzieci
FISZKI dla dzieci 7-9 lat - słownictwo

Moni bardziej pasują kolorowanki, które ożywia kolorowaniem ucząc się jednocześnie pisowni i wymowy.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:56:24 am »
Cytuj
Anno ratuj - nazwa barana (nie mylić z owcą)   bo musi być mama, tata i dziecko.

Soniu, baran to ram.

http://www.shaltzfarm.com/logo.gif

Fiszki bardzo fajne, ale myślę, że te domowe dużo lepsze. :D

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 27, 2009, 07:43:41 pm »
Dziękuję serdecznie za "ram"  :-* -zaraz uzupełnię  :D
A jeśli ktoś potrzebuje całego Zoo (Zu)-to piszcie.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia


Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 02, 2009, 09:46:54 pm »
Podaję link do obrazków edukacyjnych.
Jest to zbiór tematycznie ułożonych kolorowanek z podpisami w języku angielskim.
Zbiór posida wyszukiwarkę.
Wpisujemy interesujące nas słówko angielskie i wyświetlają nam się tak podpisane obrazki.
Zbiór można wykorzystać do stworzenia własnego słownika obrazkowego, fiszek, kart do gier słownych.
http://www.edupics.com/A tu słownik z głosem lektora.
Wpisujemy szukane angielskie słówko i po chwili możemy kliknąć na glośniczk, by usłuszeć poprawną wymowę.

http://dict.tu-chemnitz.de/dings.cgi?lang=en;service=en-de

Warto w kilku oknach otworzyć słownik na słówkach, których właśnie uczy się dziecko, by mogło usłyszec, jak należy wymawiać dany wyraz.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 04, 2009, 03:47:33 pm »
Anno-dziękuję.  :-*
Ten link  http://dict.tu-chemnitz.de/dings.cgi?lang=en;service=en-de
 jest świetny, co za dykcja!
Można też ściągnąć w mp3 wymowę wielu słówek.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 08, 2009, 08:09:57 pm »
Soniu, tak - słownik z lektorem jest świetny.
Ale też naprawdę świetne są te obrazki edukacyjne.
Ich ogromną wartość można poznać w chwili, gdy chce się wyszukać na przykład czasowniki. O ile w google można znależć  kolorowanki-rzeczowniki o tyle czasowniki raczej nie.
Jutro Ala ma kartkówkę z dziesięciu czasowników.
Kilka dni bawiłyśmy sie kartami wykonanymi według wzoru, jaki zamieściłam wyżej.
Teraz nie mam zbyt wiele czasu dla Ali więc szybciutko zrobiłam jej (wykorzystując podane wyżej obrazki edukacyjne) taką pomoc przed sprawdzianem:

Wydrukowany  kilkakrotnie zastapił czasochłonne dla mnie zabawy.
Dlatego uważam, ze te obrazki sa naprawde super!!!

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 08, 2009, 08:52:21 pm »
Różnimy się nieco eduakcją naszych córek, bo ja dopiero wdrażam Monice zasób słownictwa. Ona dopiero od IX.2008r. ma dobry kontakt z j.ang.
Właśnie dziś kończę własny słownik wraz z wymową, z podziałem na grupy tematyczne, alfabetycznie oczywiąście z wymową, którą nasza pani robi mi na moich wydrukowanych listach słówek.
Jedno stwierdzam, że dzięki nauce ang.-Monia bardzo podciągnęła się w matematyce (po ang), ma niesamowity zapał.
Ta pani ma do niej extra podejście, pracuje na moich materiałach, które w 100% "docierają" do Moniki.


Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 08, 2009, 09:16:29 pm »
Soniu, na pewno robisz to bardzo dobrze i z korzyścią dla Moni.
Ważne jest, że Wasza nauczycielka wspiera Cię w działaniach.

Jeśli chodzi o mnie staram się tylko pomóc dziecku opanować materiał szkolny.
Sama nic nie wprowadzam.
A w szkole nacisk położony jest na naukę wypowiadania się po angielsku.
Czyli wałkowane są króciutkie zdania. Do tego potrzebne są  ( choć kilka)
 i rzeczowniki, i czasowniki, i zaimki, i przymiotniki, i przysłówki, i spójniki, i liczebnik.
 

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 08, 2009, 09:28:52 pm »
Cytuj
Do tego potrzebne są  ( choć kilka) rzeczowniki, i czasowniki, i zaimki, i przymiotniki, i przysłówki, i spójniki, i liczebnik.

Tak Anno masz rację, my też wprowadziliśmy -to ułatwia dziecku niezmiernie budowanie zdań, liczenie wszystkiego co ma na obrazkach.
Przy okazji l.mnoga.

Anno jak posortuję nasz słownik -prześlę Ci- bo być może też coś robię źle.
Wiem, że to zajmie czas, ale z serca proszę.
Nasza szkoła uczy dzieci na kserach biało-czarnych -to nie jest zachęta dla Moni. Sąsiadka po powrocie z Norwegii nawiozła nam książeczek, które
są nieocenione-je zostawiam na II półrocze w edukacji j.ang.
Szkoda, że nie można mieć książek do ang. dla dzieci niepełnosprawnych-a jest tyle Wdawnictw.
Gdyby nie fundusze wydałabym kilka w ciągu miesiąca, do czego zachęca mnie pani od ang. i wychowawczyni.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 09, 2009, 02:35:39 pm »
Twoje materiały na pewno, Soniu są bezbłędne i doskonałe do stymulacji rozwoju Moni. Sądzę tak, ponieważ akceptacja przez nauczycieli programu, który został  ustalony przez rodzica jest wielką rzadkością. W zasadzie nie spotkałam się  z tym jeszcze.

Cytuj
Szkoda, że nie można mieć książek do ang. dla dzieci niepełnosprawnych-a jest tyle Wdawnictw
Soniu, jeszcze raz bardzo polecam "English Adventure".

http://www.english-adventure.net/
Ta książka jest doskonała dla wszystkich dzieci.
Pod wzgledem metodycznym jest perfekcyjne zbudowana.
Małymi porcjami dozowana jest wiedza naprawdę niezbędna do opanowania języka - czyli możliwości wypowiadania się i rozumienia po angielsku. Tempo nauczania zależy od dziecka. Ale ogólnie stwierdzam, że jest naprawdę wolne. Nawet dziecko niepłnosprawne ma szansę sobie poradzić. A to daje motywacje i zachęca do dalszego wysiłku. Np. już po kilku lekcjach może z radością opowiadać o sobie (Co lubi, jaki jest).
Jest przebogato ilustrowana, co ułatwia dotarcie z nowymi informacjami do każdego ucznia.
Zawiera płyty z piosenkami, filmami i grami.
Myślę, że Wam również bardzo by się spodobała.

Z doświadczenia wiem, jakie beznadziejne mogą być ksiązki używane w klasach 1- 3. Mój syn miał zbyt "mądrą". Dzieci nie nadążały z przyswajaniem nowego materialu. Żle się to skończyło. Teraz ( piąta klasa) powtarza ze mna podstawowe wiadomości z gramatyki języka.
Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 10, 2009, 10:54:24 pm »
Przeszukując strony wydawnictwa English Adventure znalazłam poradnik dla rodziców - osobny dla  każdej części. Jest on naprawdę fantastyczny - zawiera wiele cennych wskazówek metodycznych, dokładny opis poszczególnych rozdziałów, pomysły gier i zabaw, jakie rodzic może przeprowadzić w domu z dzieckiem, by pomóc utrwalić zawarte w książce wiadomości.
Podaję namiary, ponieważ uważam, że poradnik ten zawiera wiele bardzo ciekawych pomysłów na zabawy językowe oraz cenne uwagi na temat procesu  przyswajania języka przez dzieci. Polecam niezależnie od tego, z jakiej ksiązki korzystają nasze dzieci.

http://www.english-adventure.com.pl/parents/poradniki_bank.html

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 12, 2009, 12:57:44 pm »
KINDERSAY - wspaniała strona dla dzieci, które uczą się języka angielskiego.
Mogą tu zobaczyć, przeczytać  i usłyszeć, jak wymawia się  po angielsku około 500 słów. Istnieje możliwość dodania własnych zdjęć, tak by dziecko ucząc się wymawiać np. słowo "mama" widziało na ekranie własną mamusię. :D
Dodatkowo można tez zobaczyć jak "mówi" lektor języka migowego ( dla dzieci niesłyszacych)!!!


http://kindersay.com/?gclid=

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 17, 2009, 07:21:52 pm »
Interaktywny angielski dla dzieci - zobacz, usłysz, wybierz.


http://www.web-books.com/Language/Inter0/English_Main.htm


Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 20, 2009, 09:42:00 pm »
Spin & Spell
Uczymy się pisać. Wspaniała gra.

http://www.spinandspell.com/

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 21, 2009, 12:31:24 pm »
Oto nasz ulubiony angielski online:
Najwszechstronniejsze na świecie lekcje angielskiego dla dzieci online – za DARMO!


http://www.mingoville.com/pl.html

Polecam!

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 21, 2009, 03:48:54 pm »
Anno- świetne  :D ale nas wciągnęło dziś to.- a miałam wyluzować  ;D
Stwierdzam jednak, że sporo jest określeń amerykańsko-angielskich i to psuje nam domową edukację.
Na czym lepiej polegać? na j.angielsko-angielskim, czy amerykańsko-angielskim.????
:Powstał dylemat bo Monia zna inne określenia choćby rodziny i kilku słówek.
Nam bardziej przydatny jest j.ang.-ang. niż ameryk.-ang.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Jak pomóc naszemu dziecku w nauce j.angielskiego ? Darowe korepetycje :)
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 23, 2009, 10:44:45 pm »
Soniu, bawcie  i uczcie się!
Oto nasze ulubione :D:
http://www.lcfclubs.com/englishzone/index.asp

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach