Aktualności: Zapraszamy na nowo powstałe Forum dyskusyjne o szyciu http://forum.metkiiwszywki.pl

Autor Wątek: BSM-biostymulacja mózgu  (Przeczytany 10006 razy)

Offline gusiek1

• Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« dnia: Październik 23, 2004, 08:50:53 pm »
Do tej metody zacheciła mnie moja ciocia, która tą metodą wyleczyła swoją wątrobę (na dowód ma zdjęcia usg). Zaproponowała, abym nakłądała ręce Kacprowi, aby pomóc mu w jego problemach z napieciem mięśni. Ponieważ Kacper jest malutki powiedziała, zebym stosowała pozycję numer 1. Nakładam Kacprowi rękę na 20 minut po tym jak zaśnie po kąpieli i wieczornym jedzeniu (wtedy mi się nie rusza).
Podczas nakłądania rąk nie można mieć żadnej biżuterii na rękach, nie można mieć bezpośredniego kontaktu (poza płaszczyzną ręka-głowa) z osobą której się nakłada ręce (jako izolacji można użyć np. poduszki).
Nakładam Kacprowi już drugi tydzień. Widzę poprawę w jego skupieniu (jest bardziej skupiony na rzeczach) zdecydowanie lepiej śpi (ostatnio nie wiemy dlaczego budził się nam z chisterycznym płaczem co noc o w godzinach 2-3). Czy na coś jeszcze mu pomaga? Nie wiem. Jednak widać różnicę w jego zachowaniu. Robiłam też sprawdzenie-np. jednego wieczoru nie trzymałam mu ręki na głowie i od razu nocka była nieprzespana. Wiara w ta metodę nie ma tu chyba zadnego znaczenia, bo Kacper jest za mały na to, aby wierzył w to,że coś mu pomaga.
Ponieważ słyszałam o przypadkach, kiedy to poprawiał się stan zdrowia dzieci z mpd i innych cieżkich schorzeń, to postanowiłam podzielić się tą metodą.
Poniżej są linki do stron, na których wiele rzeczy można przeczytać. Uważam jednak, ze książka jest dokładniejsza, ponieważ nie każdy kwalifikuje się to tej metody.

Podaje jeszcze kontakt,który jest zamieszczony w tej ksiażce, którą dysponuję:
Listy proszę kierować pod adresem: Wydawnictwo Aries, ul. Podchorążych 35/2
00-722 Warszawa, fax (022) 8623638 e-mail: metoda@samoleczeniebsm.pl strona www
Uważam, że warto zapoznać sie z tą metodą-zwłaszcza, ze nie jest ona mocno pracochłonna (ja czytam Kacprowi w tym czasie bajkę, więc i tak mam ten czas-20minut dziennie).Ponieważ metoda ma przeciwskazania uważam, zę trzeba sie z nimi zapoznać, zanim się zacznie ją stosować.

http://www.samoleczeniebsm.pl/
link
link1
link2
link3
link4

A jeszcze jedno-ponieważ głowa dziecka jest mniejsza niż głowa osoby dorosłej (rysunki są pokazane jak dla dorosłych) to trzeba odpowiednie punkty na głowie wyznaczać zgodnie z zaleceniem w książce.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chciałby xero ksiażki (mój egzemplarz jest bezpłatny) to służę pomocą.
Mama Kacperka urodzonego 31.12.2003

Offline bozena

• Podglądacz
  • *
BSM
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2004, 11:09:26 pm »
Witaj Gusiu.Ja też mam tą książkę i nawet wysłałam list do autora ksiązki z prośbą o wskazówki dla małego dziecka,ąle na razie bez odpowiedzi.Gusiu,nie znalazłam w książce wątku mówiącego o innych punktach dla dzieci.Czy możeszmi coś podpowiedzieć?Mat ma dwa lata i osiem mies.nie chodzi ani samodzielnie nie siedzi i ma MPDz.Pozdrawiam :)

Offline gusiek1

• Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2004, 09:13:02 pm »
Może się nieprecyzyjnie wyraziłam z innymi punktami dla dzieci. Ponieważ w linkach są pokazane pozycje do układania rąk, ktoś kto nie przeczyta ksiażki moze sądzić, ze tak trzeba je ułożyć. A w ksiażce jest mowa o znajdowaniu odpowiednich punktów na kazdej głowie za pomocą np. centymetra.
Ciocia powiedziała, że u małych dzieci najlepszą pozycją będzie pozycja I, ponieważ one mają małe głowy. I właśnie pozycję numer I stosuję Kacprowi.

Offline bozena

• Podglądacz
  • *
BSM
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2004, 09:34:23 pm »
Ja mam tą książkę,ale mam wątpliwości właśnie odnośnie poz.2 stosowanej przy porażeniach.Myślę,że trzeba skorygować.Nikt tego nie potrafi mi wyjaśnić.Może spotkałaś się Gusiu a może podpytasz ciocię?

Offline gusiek1

• Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2004, 10:45:42 am »
Rozmawiałam z cicią, powiedziała, że na porażenia najlepszą pozycją jest pozycja V i I.

Offline bozena

• Podglądacz
  • *
BSM
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2004, 11:17:54 am »
Ja dzisiaj dostałam odpowiedź od pana Lewandowskiego napisał mi,że mierzymy tak samo jak wszystkich.Dzięki

Offline bozena

• Podglądacz
  • *
BSM
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2004, 10:32:27 am »
I miałaś rację co do stosowanych pozycji tz.1 i 5.Potwierdził to pan Lewandowski.Może podzielimy się swoimi doświadczeniami za parę dni lub tygodni? :D

Offline gusiek1

• Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2004, 09:09:32 pm »
Cieszę się, że masz odpowiedź od źródła-czyli p. Lewandowskiego.
Dalej stosuję mu nakałdanie rąk przez około 20 minut dziennie. Chetnie podzielę sie spostrzeżeniami.
A jaką pozycję stosujesz? I ile czasu? Bo mnie ta pozycja numer I wychodzi pod warunkiem, że Kacper śpi prosto na plecach lub na brzuszku. Nie wyobrażam sobie jak układać w pozycji V, skoro czasem mam prblem z pozycją numer I.

Offline bozena

• Podglądacz
  • *
BSM
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2004, 11:54:30 pm »
Przede wszystkim mój synek jest starszy kiedy posadzę go w krzesełku i daję mu bajki  które czytamy,jakoś z przerwami udaje mi się z nim popracować.Pan Lewandowski proponuje przede wszystkim poz.5(leczy ona organy wewnętrzne brzucha i głowy)I kiedy zauważę jakąś poprawę dopeiro dodać 1 lub inne według potrzeby.Oczywiście nagimnastykuję się przy tym ale postanowiłam spróbować,poza tym byłam kiedyś na wykładzie pana stosującego ją i pokazywał jak układać ręce.Teraz pozostało ją zastosować i oby ta wiedza się przydała.Co zaobserwowałam po kilku dniach,Mat nie pręży nóżek w czasie snu a jest to problem z którym zmagam się od dobrych kilku mies.Lekarze wypowiedzieli się różnie,przypuszczją,że to bóle wzrostowe na razie spokój.Prubowałam też w czasie snu opierając się o ścianę,izolując poduszką,prawie sadzam i stosuję poz 5 ale jest bardzo niewygodnie.Na razie pozdrawiam :D i dziękuję za podpowiedzi.Bożena

Offline MP

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2004, 10:51:47 pm »
Właśnie kupiłam książkę nt.BSM i troszkę sie boję. Oczywiście najpierw zaczne od siebie. Mam pytanie czy mogę pozostawić obrączkę na palcu? /nie mogę jej zdjąć/ i pytanie drugie: w jaki sposób skontaktować sie z autorem książki?

Offline gusiek1

• Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2004, 07:38:36 am »
Obrączkę powinno się zdjąć. Z autorem można się skontaktować pod numerem na wewnętrznej stronie okładki. 022 862 36 38 e-mail metoda@samoleczeniebsm.pl

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
BSM
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2005, 02:40:09 pm »
Gusiu,czy masz już jakieś doświadczenia w pracy ta metodą?

Offline Agnieszka.K.

• Raczkujący Gadacz
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2005, 11:48:05 am »
Ja też mam ta ksiązke w domu choć szczerze mówiąc skąd nie wiem :D .Po zapoznaniu się z nią też nabrałam ochoty na stosowanie tej metody jednak nie wiem jakie pozycje byłyby dla Kamilki najlepsze i jeszcze jedno czy w ogóle ją mogę stosować bo w przeciwskazaniach pisze że nie można brać leków a moja Kamila jest na lekach przeciwpadaczkowych

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
B.S.M
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2007, 08:56:02 pm »
pierwszy raz słysze o tej metodzie a nawet pierwszy raz odwiedzam tę stronę ale nieukrywam że jestem tym zainteresowana Moja córeczka ma ciężkie porażenie mózgowe i padaczke chciałabym wyprubować tę metodę ale nie wiem od czego zacząć wcześniej pisałaś Gosiu że możesz służyć pomocą więc jeżeli możesz mi meilem przesłać xero tych rysunków to byłabym wdzięczna  mam nadzieję że jeszcze odwiedzasz   Dar               Marta z Oliwką

Offline Bea Tamizi

• Podglądacz
  • *
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2007, 11:51:11 am »
Gosia, ja podobnie jak Marta6 jestem zainteresowana ta ksiazka, czy dalo by rade wyslac emailem copie tej ksiazki? Ja mam synka z ZD on ma dopiero 4 miesiace, ale chcialabym sprobowac, a pozniej kupie sobie wlasna ksiazke jak bede w Polsce.
Ogromne dzieki.
Beata

Offline sonia

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2007, 12:01:14 pm »
Co chcecie uzykać tą metodą? wyleczyć zD?  :D
On nie siedzi w mózgu, a w milionach komórek całego organizmu każdego dziecka.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 18,1l. , Domowa terapia

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2007, 12:06:54 pm »
Bea
Sonia ma rację,nie da się wyleczyć zD.
Sądzę,że systematyczna praca z dzieckiem przyniesie lepsze efekty.

Polecam też wątek:
http://forum.darzycia.pl/topic,245.htm
Uzdrowiciele czy szarlatani?
"Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić.
Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu."

Pozdrawiam
"Starsza Letnia Miotełka"

kasiape

• Gość
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2007, 12:16:58 pm »
:)  to chodzi o usprawnianie dzieci za pomocą BSM  a nie ich leczenie czy wyleczenie - tak to zrozumialam!
jak przeczytałam że dziecko śpi to sama nabrałam chęci - u nas nie ma tygodnia (od 9 lat) żeby Jędrek nocy nie zarwał!
nic nie kosztuję (poza ksiązką) więc dlaczego nie spróbować??  :ok:

Offline sonia

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2007, 12:34:52 pm »
B.S.M.: jest to bioemanacyjne sprzężenie z mózgiem, polegające na zakryciu dłonią (ciałem) ośrodków kory mózgowej zawiadujących chorą częścią ciała.

Należy pamiętać, że to jest mózg-niekiedy można zrobić "niedźwiedzią przysługę".
Usprawnianie dzieci powinno, odbywać się  poprzez dostarczanie bodźców wszystkim  zmysłom-systematycznie bez przemocy w formie zabaw połączonych z ćwiczeniami i nauką.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 18,1l. , Domowa terapia

kasiape

• Gość
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2007, 05:42:07 pm »
:D trzymanie ręki na głowie podczas czytania bajki lub snu nie jest przemocą przecież!!

mogłaby się do nas odezwać MP czy wybróbowała to na sobie jak zapowiadała??

:ok:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2007, 07:09:26 pm »
Kasia
to chodzi o usprawnianie dzieci za pomocą BSM a nie ich leczenie czy wyleczenie - tak to zrozumialam!

A ja zrozumiałam inaczej,nie o usprawnianie,a o wyleczenie chodzi.
Na stronie ( pierwszy link) pisze:
która za pomocą metody wyleczyła

i setka innych osób,które zostały wyleczone,z wielu schorzeń.
http://www.samoleczeniebsm.pl/
Wśród całej litani,jest wymieniona choroba,z której ktoś się wyleczył całkowicie,
a wiem dobrze,że na dzień dzisiejszy wyleczyć się nie da,można jedynie spowolnić chorobę,
a gdyby to było takie proste,że dzięki temu wyleczymy,usprawnimy chorego,to dawno byśmy zastosowali  :(
Moim zdaniem są to złudne nadzieje,tak jak w przypadku alveo,których picie ziółek
miało mieć podobne działanie.
 Alveo -na wiele dolegliwości
http://forum.darzycia.pl/topic,5782.htm

To moje zdanie  :)
"Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić.
Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu."

Pozdrawiam
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline MP

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2007, 08:12:27 am »
Stosuję metodę BSM w przypadku bezsenntości /u siebie/ i obniżam  temperaturę u dzieci /powyżej 38 st.C./ Działa. Natomiast nigdy nie próbowałam zmieniać ani poprawiać czegokolwiek w anatomii moich dzieci. Są obszary o których nie mamy zielonego pojęcia, a ja nie mam zamiaru eksperymentować. Myślę, że najrozsądniej byłoby skontaktować się np. listownie z autorem książki i jego zapytać, lub poprosić o kontakt.

Offline Bea Tamizi

• Podglądacz
  • *
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2007, 10:51:57 am »
Ja to tylko tyle wiem o tym co tu poczytam, i sie wacham, ale tak jak ktos madry kiedys powiedzial: jak nie sprobowalas i nie wiesz to nie krytykuj. Tak jak ktoraj z was sie wyrazila, ze dziala na poprawienie snu, goraczke itp. Przecierz ja sobie dokladnie zdaje sprawe z nieuleczalnosci ZD, ale moj Oliver to przede wszystkim dziecko, ma dolegliwosci takie jak inne dzieci, katar, goraczka, kaszel itp a na drugim stopniu jest zespol downa.

Ksiazka jest niedroga, nie trzeba byc geniuszem zeby to wykonywac wiec nic sie nie traci.
Dziewczyny piszcie o tym wiecej jezeli to stosujecie.

kasiape

• Gość
BSM-biostymulacja mózgu
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2007, 11:47:56 am »
Cytat: "MP"
Stosuję metodę BSM w przypadku bezsenntości
mnie też tylko o bezsenność chodzi  :D
Gaga jak miło że wyraziłaś swoje zdanie :D ja też nie uważam że można się samemu z czegoś wyleczyć, ale myślę, że "wiara czyni cuda" a pozytywne myślenie jest bardzo ważne - zawsze!! :D

(c) 2003-2014 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach