Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Pallister-Killian  (Przeczytany 5352 razy)

Offline J.Jagodziński

• Nowy użytkownik
  • *
Pallister-Killian
« dnia: Październik 20, 2004, 03:31:36 pm »
Moje dziecko ma stwierdzony Bardzo rzdki zespół PALLISTER-KILLIAN. Co ja mam robić w takim przypadku. Też mam pewne wątpliwości.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Pallister-Killian
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2004, 03:34:34 pm »
Informacji o tej wadzie genetycznej powinien Ci udzielić lekarz-genetyk. Masz do tego pełne prawo.
Czy masz już wykonany kariotyp?

Natomiast co do wątpliwości szczepień - dziecko powinien zbadać dobry neurolog i to on ma prawo wstrzymać (odłożyć) szczepienie lub nie.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
Pallister-Killian
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2004, 04:24:10 pm »
Witaj. Z własnej ciekawości, przeszukałam polski internet, ale pewnie wiesz że na darmo. Nie ma zadnej wzmianki o tym schorzeniu. Za to w internecie swiatowym jest mnóstwo stron poświęconych PALLISTER-KILLIAN. Moja rada, poszukaj wsród znajomych, rodziny osoby dobrze znających język angielski. Poszukaj stron domowych dzieci z tym zespołem w języku angielskim i do dzieła. Ja niestety nie jestem magikieem z angielskiego :cry: A wizytę w ICZMP w Łodzi w Przychodni Genetycznej załatwiajcie sobie juz dziś (długie terminy). Pozdrawiam!

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach