Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: mam dziecko z nadwrażliwością słuchową  (Przeczytany 3881 razy)

Offline plum

• Nowy użytkownik
  • *
mam dziecko z nadwrażliwością słuchową
« dnia: Październik 20, 2004, 10:05:15 am »
Moje dziecko ma prawie 9 lat i wygląda na bardzo niegrzeczne dziecko, jest zupełnie nieprzewidywalne, po badaniu audiologicznym okazało się ze ma nadwrażliwość słuchową , trudno mu wytrzymac np w klasie , na przerwie , w sklepie , ucieka między innymi z koscioła  reaguje bardzo impulsywnie i nagle na hałas który dla niego jest hałasem , dla mnie nie, czy ktoś może wie jak z takim dzieckiem pracować , gdzie są jakies wiadomości na ten temat , czy to jest odwracalne czy już tak zostanie na stałe, co powiedziec w szkole i komu?  :roll:

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2004, 10:18:01 am »
Moja córka też bywa nadwrażliwa na hałas, czasem na dotyk głowy podczas czesania. Myślę, że znajduje to odzwierciedlenie w tym:
- Carl H. Delacato
roz.VIII-ODCZYTYWANIE SENSORYZMÓW-str 97-126
roz.IX-TERAPIA UMOŻLIWIAJĄCA PRZETRWANIE- str 127-153
Może Twoje dziecko też ma coś z podobnych zaburzeń?

Może zapoznaj się z książką napisaną przez lekarza zajmującego się dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową -ADHD.
TWOJE NADPOBUDLIWE DZIECKO. Poradnik dla rodziców - Gordon Serfontein
na forum w kąciku "Choroby zakaźne i inne schorzenia" znajdziesz obszernie o ADHD
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline plum

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2004, 10:29:37 am »
dziękuję , własnie szukam jakiejs literatury i nic nie mogłam znaleźć, juz patrzę :D

Offline dianda

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://www.implancik.org
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:16:57 am »
plum, często pomaga zapisanie na lekce jakiegoś instrumentu. Dzieciak się wycisza... znam kilka takich przypadków...
Webmaster Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Użytkowników Implantu Ślimakowego i Pniowego www.implancik.org (forum i czat)
--> UL: implant N24, Sprint

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:43:05 am »
Można też stosować terapię dźwiękową, muzykoterapię w warunkach domowych -nam powoli to pomogło  :D
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline dianda

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://www.implancik.org
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2005, 09:49:04 pm »
Ja w sumie zawsze mowię rodzicom dzieci by kupiły flecik (jesli maja sily wytrzymac gwizdy:P )... Wiem ze dla mnie (nds) bardzo wiele znaczyło poznawanie dzwiekow,uwrazliwialo na pewien rodzaj odbioru... polecam :)))
Webmaster Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Użytkowników Implantu Ślimakowego i Pniowego www.implancik.org (forum i czat)
--> UL: implant N24, Sprint

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach