Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Dziecko w samochodzie - Fotelik samochodowy  (Przeczytany 17173 razy)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Dziecko w samochodzie - Fotelik samochodowy
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 19, 2006, 09:22:44 pm »
Wynalazek Polaka mieszkającego w ...Stanach Zjednoczonych.
Pomysł inżyniera Liberkowskiego to sferyczny fotelik samochodowy.
W razie wypadku okręca się wokół dziecka i automatycznie usztywnia kręgosłup. Kilka lat temu Liberkowski stracił w wypadku córkę. Teraz jego wynalazek ma trafić do produkcji i chronić życie tysięcy dzieci

Więcej tutaj >>>
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 25, 2006, 10:12:50 am »
Od niemowlaka do przedszkolaka
Praktyczne rady

W foteliku, w pasach, na tylnym siedzeniu?
Wymagania kodeksów drogowych krajów europejskich w sprawie przewozu dzieci:

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
Fotelik Kiddi
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2007, 04:41:34 pm »
Mam pytanie jak służy synkowi ten fotelik? ja właśnie jestem w podobnej sytułacji jak  ty wczey śniej Oliwka wyrasta już z fotelika 18kg i mam dylemat gdzie zaopatrzyć się w taki fotelik jak Kiddy mała nie potrafi sama siedzieć więc nie wiem czy jest on dla niej wskazany odezwij się do mnie bardzo proszę bo chcę poznać twoją opinię jeżeli byłby dobry to może się zdecyduję

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2007, 04:51:06 pm »
Marta6
Nie wiem czy wiziałaś ten temat?

http://forum.darzycia.pl/topic,5170.htm
/samochodzik na akumulator dla dziecka/

Jeśli dobrze pamiętam,jest też poruszona sprawa fotlików dla dzieci.
Proszę przeglądnij,zanim Raduś tu zaglądnie  :)

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2007, 07:02:20 pm »
Dzięki przejrzałam i właśnie myśle o tym Kiddi ale jeszcze szukam innyh mam jeszcze chwilke czasu może uda się małej przejeżdzić do wiosny ale wątpie trochę pszerażają mnie te ceny fotelików około 1000zł i na dodatek bez refundacji nie ukrywam że to dla mnie duża kwota a może znajdzie się ktoś kto ma odsprzedać taki fotelik  używany zawsze taniej by było.Pozdrawiam dziękuję za zainteresowanie myślałam że nikt się nie odezwie :roll:

Offline Raduś

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2007, 10:24:58 pm »
Witam
Ja jestem zadowolona z tego fotelika. Radek fajnie w nim siedzi. Ma dobrą regulacje i można go dobrze dopasować do rozmiarów dziecka. On nie ma własnych pasów dziecko zapina się pasami tymi w samochodzie. Owszem ma regulacje do takiej delikatnej pozycji leżacej ale jeżeli kanapa w samochodzie jest pionowa to nic się nie zrobić.
NAjlepiej zadzwoń do przedstawicielstwa w Polsce znajduje się w Pszczynie nr telefonu
48 600170310 , mail info@kiddy.pl    i zapytaj gdzie najblizej Ciebie sprzedają te foteliki. NAstępnie zadzwoń do wskazanego sklepu i umów się na przymiarkę. Kiedy kupowałam fotelik była tylko wersja z osloną tułowia ta nakładka z przodu ale w przypadku dużego dziecka nieda się jej zalożyć jest za mała.  Ona kosztowala wtedy 100 zł więc tyle zaoszczędziliśmy a sprzedawca dal nam jeszcze 10 rabatu. Ja wzięlam nawet fotelik przed kupieniem żeby sprawdzić jak będzie pasował do kanapy w aucie.
Kupiliśmy i nam słuzy i mam nadzieje że jeszcze długo będzie.
Znalazłam jeszcze taka opinię o tym foteliku
test fotelików

Pisze tam że mało stabilny. Moim zdaniem dlatego że jest lekusieńki ale jak się dopasuje do kanapy równo poloży i dociągnie dziecko dobrze pasami jest o.k

Ja jestem zadowolona

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 03, 2007, 10:59:33 pm »
Dzięki Raduś za szybki odzew  :D  :kw:

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
Podziękowania
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2007, 06:12:31 pm »
Dzięki serdeczne za odpowiedz i za wyjaśnienia. Pozdrawiam ;)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Prawo drogowe
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 01, 2007, 03:09:01 pm »
Dorośli muszą zadbać o bezpieczeństwo dzieci

Co dziesiątą ofiarą wypadków drogowych w naszym kraju jest dziecko. Dorośli zbyt często lekceważą bezpieczeństwo najmłodszych w trakcie podróży

Lekkomyślnie traktują foteliki i pasy bezpieczeństwa. Obowiązek ich stosowania wynika z przepisów kodeksu drogowego, które w tych sprawach są bardzo precyzyjne.

Na przednim fotelu (obok kierowcy) bez fotelika może podróżować dziecko po ukończeniu 12 lat. Na tylnych fotelach wiek nie ma znaczenia, pod uwagę brany jest wzrost -150 cm. Policjanci z drogówki mówią, że co czwarty kierowca zatrzymywany do rutynowej kontroli przewozi dziecko niezgodnie z przepisami. Nawet jeśli w aucie jest fotelik dla malucha, to dziecko siedzi obok niego albo w nim, ale niezapięte w pasy. W Polsce ok.400 tys. dzieci jest przewożonych nieprawidłowo. Wiele błędów popełniają też dorośli zabierający dzieci na wycieczki rowerowe. Lato i wakacje sprzyjają dalekim wypadom. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby skończyły się szczęśliwie.

Musimy pamiętać, że dzieci w wieku 10 - 18 lat muszą mieć kartę rowerową. Dorośli nie potrzebują żadnego dokumentu, który potwierdzałby ich umiejętności. Maluchy do dziesiątego roku życia, które nie mają karty, mogą się poruszać rowerami jedynie po podwórkach, boiskach, placach czy chodnikach. Kaski nie są obowiązkowe, ale policja zaleca zakładanie ich dzieciom. Warto też założyć maluchowi kolorowy strój, by był widoczny na drodze.

Agata Łukaszewicz
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070601/prawo/prawo_a_5.html

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 09, 2008, 08:29:58 am »
Dzieci w samochodzie i inne kłopoty...
Autor: dr Adam Maciej Pietrzak, specjalista Medycyny Ratunkowej

Przygotowanie do transportu małego ludzika jest operacją taktyczną wymagającą zastanowienia i przygotowania teoretycznego.

http://www.dlarodzinki.pl/artykul/czytaj/dzieci-w-samochodzie-i-inne-klopoty,411/

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach