Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Grupa Wsparcia dla Rodziców  (Przeczytany 3807 razy)

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.bobasy.pl/kamilek2003
Grupa Wsparcia dla Rodziców
« dnia: Październik 02, 2004, 12:43:37 am »
27-go września odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Zespołem Downa. Grupa nasza spotyka się w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli, ul. Czarnieckiego 3.
Tel. do Ośrodka:
(0 15) 842 02 50

Grupę prowadzą dwie Panie psycholog: pani Mira i pani Kasia. Drugie spotkanie grupy zaplanowano na 11 października 2004 o godz. 16:30
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy - rodzice.
"Wypłyń na głębię" Kamil 8 lat zD i Kacper 14,5

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline BasiaB

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2004, 01:07:38 am »
Napisz coś więcej o tej grupie wsparcia, jak to się sprawdza w praktyce, czy rodzice są zadowoleni, w jakiej to formie się odbywa, o czym rozmawiacie, czy macie zaplanowane tematy rozmów czy spontana, czy dzielicie rodziców na tych co mają starsze dzieci i młodsze czy razem?  Jestem ciekawa bo u nas czasem też cos sie podobnego dzieje ale to są zrywy pojedyńcze a ostatni o którym wiem to fiasko, kompletna klapa, zawiadomienia poszły do domów rodziców którzy są zapisani w ośr wcz. int. (nie do wszystkich dotarły) organizacją zajęli się rodzice starszych dzieci i chcieli rozmawiać o szkole i problemach wiekszych już dzieciaczków a rodzice maluszków najbardziej zagubieni nie mogli się doprosić żeby rozmawiać na ich interesujące tematy, ja tam nie byłam bo zostałam pominięta w zawiadamianiu ale moja koleżanka była i po spotkaniu postanowiła założyc własne stowarzyszenie rodziców dzieci z ZD bo nie znalazła dla siebie miejsca w tej grupie (i założyła je).
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.bobasy.pl/kamilek2003
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2004, 11:25:10 pm »
Witaj Basieńko!
Wiesz, tak naprawdę, to narazie odbyło się tylko jedno spotkanie tej grupy - pierwsze. Miało przyjść kilka osób (chyba 10), ale przyszły tylko 4 matki (razem ze mną). Podobno inne nie mogły w tym terminie. Zawiadamiał Ośrodek telefonicznie, kiedy i gdzie to będzie. Akurat - właśnie nie wiem czy to przypadek, ale chyba nie - były to mamy dzieciaczków w wieku ok. 2 lat. Podobno starsze spotykają się obok w takim stow. ale bliżej nie znam szczegółów. Pani psycholog to nas prosiła o podanie tematów, jakie chciałybyśmy poruszyć podczas spotkań. No więc wybrałyśmy parę:
1) Osiągnięcia naszych dzieci - rozmowy porównawcze co które potrafi, i w jakim wieku coś osiągnęło (wstawanie, chodzenie, mowa)
2) Jak radzić sobie z pytaniami innych o "chorobę" naszych dzieci - w sklepie, przychodni, oraz jak rozmawiać z rodziną (np. starsze rodzeństwo)
3) Zaproszenie lekarza neonatologa na nasze spotkanie w celu uświadomienia go jak ma powiedzieć matce na położnictwie gdyby urodziło się dziecko z zesp. Downa lub inne niepełnosprawne. (same mamy różne przeważnie niemiłe dośw. np. jedna mama dowiedziała się że dziecko ma "mongolizm")
4) Zaproszenie rodziców starszych dzieci - jak się dalej rozwijają, jak potoczyły się ich losy, gdzie się uczą i pracują
5) Jak wychowywać - czy np. karać czy wynagradzać nasze dzieci, jak uczyć ich norm życia w społeczeństwie (czego wolno a czego nie)
6) ...dalsze podpunkty są otwarte na pytania i problemy nowych rodziców, którzy mam nadzieję, do nas przyjdą.
"Wypłyń na głębię" Kamil 8 lat zD i Kacper 14,5

Offline olesia

• Raczkujący bywalec
  • **
Grupy wsparcia dla rodziców
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2006, 05:47:54 pm »
Polecam grupy wparcia Rodziców dzieci niepełnosprawnych. W Gdyni, gdzie Piotruś należy do Ośrodka Wczesnej Interwencji zorganizowano takie warsztaty. Prowadzą je dwie panie psycholog, które mają spore doświadczenie w pracy z dziećmi lecz nie tylko. Spotykamy się raz w tygodniu po 2,3 godzinki, zawsze inny temat jest poruszany. Tematy dotyczą nie tylko radzenia sobie z niepełnosprawnością własnego dziecka w rodzinie, w społeczeństwie ale także osobistych rozterek. Sporo dowiedziałam się o tym, jak radzić sobie z poczuciem niesprawiedliwości losu, żalu, innosci z racji, że jestem mama TAKIEGO dziecka.
 Wspaniałe w tych spotkaniach jest też to, że można spokojnie wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami, zrozumieć, ze to co my przeżywamy inni też doświadczają. Forum internetowe jest super, lecz kontakt z "żywym" człowiekiem jakoś pociesza i uspokaja w naszych rozterkach.
 W Gdyni na warsztaty Urząd Miasta przeznaczył na to pieniądze. Nakłaniam Was, walczcie o to u was, bo naprawdę warto.

Pozdrawiamy!

Ola z Piotreczkiem (duplikacja fragmentu chormosomu 8)
olesia

Offline siersciuch

• Aktywny Gadacz
    • http://www.Kuba.2q.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2006, 12:21:52 am »
nie wiem czy mogę o tym tu napisać ,ale gdyby to bylo problemem to prosze wiedziec ,że dzialam w dobrej wierze...

pisałam wszystkim juz na naszym forum o Przedszkolu w olkuszu ,do którego uczęszcza moj kubeczek i o grupie wsparcia dla rodziców maluchów niepełnosprawnych.
Panie , świetni fachowcy poresztą trzeba tu zaznaczyć, organizuja spotkania rodziców i zajęcia terapeutyczne dla rodziców z dzieciaczkami niepełnosprawnymi.
do tej pory w naszych spotkaniach uczestniczyli rodzice dzieci naszego przedszkola, na dzień dzisiejszy Panie dostaly pozwolenie aby do nas dołączyli rodzice z okolic, ktorzy pragneli by poznać innych rodziców, i wziąć udział w zajęciach.
W planach są również spotkania ze specjalistami: neurologiem,psychologiem, psychaitra, rehabilitantami i innymi .< zależnie od potrzeb.>

chętnych rodziców proszę o kontakt na gg, lub privat, gdyz nie jestem upoważniona aby na forum podać nr. telefonu Pani , która prowadzi grupe wsparcia .

z doświadczenia powiem ,że są to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia i duzo juz wniosły w nasze życie. ja osobiście z rad korzystam i wiem jak bardzo to korzystnie wpływa na kubuśka.

p.s. na zaproszenie nowych rodziców z pociechami dostałam pozwolenie i dlatego o tym pisze tu.

pozdrawiam
pozdrawiamy - ewa i kubuś z zesp. Sotosa i niedosłuchem obustronnym - wspomnienia<10 lat> oraz Dawidkiem <2,5 roku>

Offline Nitka71

• Podglądacz
  • *
Grupy wsparcia dla rodziców
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:50:33 pm »
Zapraszam wszystkich rodziców dzieci z zD z Lublina i okolic na spotkania grupy wsparcia - i nie tylko. Po wakacyjnej przerwie ruszymy znowu we wrześniu. Chętnych proszę o kontakt: agrzegorczyk@op.pl
Tych, którzy nie wiedzą informuję, że w Lublinie działa Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodzin Osób z Zespołem Downa. Możecie się do nas zwracać w każdej sprawie związanej z Waszym dzieckiem. Prowadzimy akcję wsparcia dla rodzin, w których rodzi się dziecko z zD, przekazujemy wszelkie informacje, adresy poradni itp. Organizujemy wycieczki, różne imprezy integrujące nasze środowisko, a także zajęcia dla dzieci (ostatnio hipoterapia).
Czekamy na Was!
Anita Grzegorczyk
Anita, mama Lenki (1 r.), Marcelka (3 l.), Bartka (10 l.) z zD, Jasia (12 l.) z rodzinną gorączką śródziemnomorską, Kuby (17 l.) i Kasi (19 l.)

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach