Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Ciechocinek  (Przeczytany 6894 razy)

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« dnia: Wrzesień 27, 2004, 09:38:13 am »
Byłam już dwa razy bardzo polecam :D  ten ośrodek.
Wszystko dostosowane do wózka pokoje dwu osobowe pełna baza zabiegowa turnus 14 dniowy posiłki dostosowane do potrzeb dziecka w cenie pobytu sa 2 zabiegi dla mamy i dziecka istnieje mozliwośc dofinansowania z fundacji "Wszystko dla dziecka" blisko do tężni jest  organizowany czas po zabiegach typu wycieczki ognisko można jechać z drugim dzieckiem samemu się ustala termin turnusu. W tym roku byłam w okresie wielkanocy i bardzo sobie chwalę organizację podczas świąt. Nie pamietam strony www ale mozna w wyszukiwarce napisać Sanvit Ciechocinek. Dadam że jest opieka lekarska i pielęgniarska cała dobę

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2004, 10:39:46 am »
Witaj Małgosiu na forum  :lol:

Podrzucę adres sanatorium
Sanvit Ciechocinek
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2005, 02:07:37 pm »
Już miałam nie jechać w tym roku ale coś mnie tam ciągnie wiem jedno jak pojadę do Ciechocinka to nie stracę czasu ani pieniędzy. Jedziemy razem z Olą od 29.04.05 do 08.05.05 koszt 1350zł za 2 osoby w to wchodzą po 2 zabiegi dla mamy i dziecka. Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam. Sanvit akceptuje definansowane z PFRON

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Ciechocinek
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2005, 11:41:28 pm »
małgosiu czy ta kwota 1350 to juz po dofinansowaniu?? Czy może po 1350zł na osobę??
Pytam bo kiedyś dzwoniłam do sanatorium Sanvit chcąc jechać w lipcu i dowiedziałam się że liczą sobie na osobę 100zł dziennie. Wyszlo mi wówczas 1400 plus 1400 a to dla mnie duzo jak za dwa zabiegi.

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2005, 12:53:08 pm »
W lipcu jest zawsze drożej (sezon)mi pani powiedziała że   kwota 1350zł jest za dwie osoby na 10 dni.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Ciechocinek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2005, 01:30:48 pm »
Ale już po dofinansowaniu??
Ja pojechałam w lipcu do Ciechocinka na kwaterę (w zasadzie to 6 km. od ciechocinka bo w samym Ciechocinku drogo), załatwilam sobie wejście na basen solankowy (rano godz i późnym popołudniem godz w sumie kosztowało mnie to 20zł dziennie za Monikę)hipoterapię, jaskinie solną i codzienny spacer po tężniach. po powrocie Monika miała rewelacyjne wyniki TSH więc chcemy to powtarzać co roku.
Odwiedziłam też Sanvit i zgadam się, że to ładny ośrodek ale może dlatego że w sezonie wejście na basen oraz hipoterapia były ponad 2 razy droższe niż te, ktore zdołałam załatwić w innych miejscach.
Więc jeśli poza sezonem cena jest tak niska to moze się skuszę. Jednak myślę że to po dofinansowaniu z PCPR. Szkoda, że te turnusy dla naszych dzieci są tak drogie. Już nie wiem skąd mam brać na to wszystko :cry:

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2005, 01:55:24 pm »
Renek Sanvit jest pod patronatem fundacji Wszystko dla dziecka www.wdd.org.pl wiem że dofinasowują pobyt dziecka w sanatorium. My jedziemy tylko na 10 dni zachaczając o długi weekend majowy.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Ciechocinek
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2005, 05:31:26 pm »
dziękuję za podanie tego adresu. W tym roku jadę w sierpniu do Jadownik Mokrych i Rusinowic, ale warto spróbować za rok. Jeśli noc oczywiście się nie zmieni :D  bo w naszym kraju to już nic nie wiadomo...

Offline Anna

• User z prawami do pisania
  • Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2005, 03:55:24 pm »
Czy ktoś z Was był w tym kurorcie na turnusie rehabilitacyjnym z dofinansowaniem z PCPR-u?
Może jakieś namiary na ośrodki?

Offline Anna

• Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2005, 05:35:45 pm »
Zanlazłam namiary na Sanatorum Krystynka .
Ceny latem jednak są tak zabójcze, że zastanawiam się, czy wogóle składać wnosek o dofinansowanie wyjazdu :roll:  :cry: . Przecież muszę zabrać ze sobą jeszcze dwoje dzieci.

Offline ferina

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2005, 06:21:10 pm »
cześć, ja byłam w sanatorium CHEMIK, z dwójka dzieci, weronika i mateusz no ija! i wiem że aż tak koszmarnie drogo nie było, no ale taniochy tez nie, jak znajde namiar to podeśle, ale było fajnie!!
mama Weroniki 6lata z mpd i Mateusza 11lat

Offline Anna

• Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2005, 06:58:42 pm »
O! Super. Gdybyś chociaż znalazła numer telefonu, byłoby łatwiej. I powiedz jeszcze ,czy był tam basen? Moje dzieciaki go uwielbiają. Na co dzień nie jest łatwo zorganizować wspólne wyjście na pływalnie, dlatego marzy mi się turnus z basenem.
Pozdrawiam :D .

Offline Anna

• Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2005, 07:16:18 pm »
Już wszystko wiem. Dla szukających podaję link do ośrodków w Ciechocinku:

http://dmoz.org/World/Polska/Regionalne/Kujawy/Ciechocinek/Zdrowie/

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2005, 07:23:09 pm »
Aniu
Może tu coś wyszperasz?
Ciechocinek-obiekty
Sanatorium na mapie

Dodatkowe oferty

rehabilitacja niepełnosprawnych

Offline Anna

• Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2005, 07:38:14 pm »
Super! Dzięki Gaguniu!  :D

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2005, 08:04:05 pm »
Ups  :oops: Niewidziałam Twojego Aniu :lol:

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Ciechocinek
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2005, 08:20:30 pm »
Aniu jeśli zależy Wam bardzo na basenie to miej na uwadze fakt, ze w Ciechocinku właściwie nie znajdziesz basenu z normalną wodą. Stężenie soli jest potworne i znakomicie działa leczniczo (nasz problem niedoczynności odstawiamy na górną półeczke - codzienna dawka hormonu wystarcza by TSH pozostawało w normie. Zawiesiliśmy również wyjścia do jaskini solnej)Jednak jeśli dziecko ma zadrapania, odpażenie lub inne maleńkie ranki to może być ciężko. Moja Marta jak na małego łobuziaka przystało wciąż upada i ma posiniaczone nogi. Wytrzymała na basenie tylko dwa razy w tym za drugim razem uciekła po 10 minutach. Monika natomiast pływała jak rybka codziennie po godzince. Korzystaj też często z Tężni. Spacery odprężają a mikroklimat rewelacyjny.
Gdybyś nie wybrała ośrodka ze względu na ceny to zorientuj się w kwaterach prywatnych a na miejscu możesz wykupić pakiet rehabilitacyjny z basenem (za 80zł były 4 zabiegi dziennie przez 10 dni). Czasem za "grosze" mozna wynająć domek pod Ciechocinkiem a swoim samochodem dojechać codziennie te 3-5 km. Kilka restauracji oferuje karnety na posiłki za zupełnie przyzwoitą cenę.
Z Ciechocinka nie rezygnuje bo warto tam pojechać z dziećmi. Atrakcji jest wiele...Ja nie licząc kosztów podróży zmieściłam sie w 500zł z dwiema córeczkami będąc tam 10 dni.

Offline Anna

• Weteran
Ciechocinek
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2005, 08:42:22 pm »
Renek - bardzo dziekuję!!! :D
Właśnie liczyłam na takie cenne, praktyczne  informacje!!!
Niesamowita jest ta różnica w cenie
 pomiedzy turnusem rehabilitacyjnym,
 a rehabilitacją zorganizowana indywidualnie :roll:.
Wiesz, tak sobie myślę, że te pieniadze z PCPR-u
są dofinansowaniem dla Ośrodków,
a nie dla niepełnosprawnych.
Oni i tak (mimo tego dofinansowania)
 muszą zapłacić bardzo wygórowane rachunki za turnusy.
W każdym razie nie tracę nadziei,
że się wybiorę z dziećmi do Ciechocinka!!!
 :D  :D  :D Dzięki!

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:04:31 pm »
Kierując się Waszymi radami,wybrałam w tym roku ośrodek Sanvit.
Jedziemy wraz z koleżanką i dwójką naszych sześciolatków.Termin:3.10-17.10.05.Mamy zarezerwowany pokój 3-osobowy +dostawka.
     Pierwszy minusik tego ośrodka to właśnie taki,że musimy wziąć koniecznie pokój z czterema łóżkami(pomimo,że dzieci będą spały w naszych łóżkach).Cena za jedną osobę to 75zł,czyli 1050zł za turnus...x2...
 Jeszcze dodam istotną uwagę!
PCPR dofinansowuje tylko turnusy rehabilitacyjne 14 dniowe,a nie 10-cio.Hmmm...chociaż może to nie jest tak samo w każdym innym województwie...W każdym razie zachodniopomorski się tego trzyma.
    A kierując się szczególną radą Małgosi,skierowałam odpowiednie pisemko do w/w fundacji i rzeczywiście można na nich liczyć.Oczywiście nie całość,ale część brakującej nam kwoty dołożyli!  :ok:  
    Pewnie po powrocie skomentuję pobyt.Mam nadzieję,że pozytywnie....,w końcu to Ciechocinek,a nie tylko morze,morze i morze....hihi.
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Ciechocinek
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:24:49 pm »
Karusia  - miłego pobytu i czekamy na relacje  :D
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 24, 2005, 12:17:06 am »
Cześć,jesteśmy już po turnusie w sanatorium Sanvit.
Nasze buźki wyglądają tak: :D   :D .
Zacznę od  pokoju.Ponieważ wybrałyśmy się wraz z koleżanką i jej 6-letnim synkiem Adasiem,zarezerwowany miałyśmy pokój 3os. z dostawką.Bardzo duży,wszystko nowe-tapczaniki,szafki,stół,krzesła,duży telewizor,radio.Do łazienki drzwi rozsuwane,prysznic za zasłonką,bez brodzika-posadzka,niestety brak poręczy.O miskę do kąpieli dla dzieci lub krzesło plastikowe można poprosić.Piszę o wszystkich drobnych przedmiotach,ponieważ wiem,że pokoje 2os.są duużo mniejsze,więc i mebelki są też mniejsze-typu:malutki stoliczek,fotelik,mały telewizor.Dodam jeszcze istotny fakt,że przy rezerwacji pokoju należy uprzedzić,że osoba niepełnosprawna porusza się np.na wózku.Ponieważ ośrodek ma dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych jedno piętro.Wyżej,pokoje są ciaśniej umeblowane,nie ma gdzie wózka wstawić,nie ma mowy o wjeździe do pokoju(byłyśmy w takim pokoiku w gościnie.. :new-bday: ).Okna też muszę powiedzieć,że są "nienowe"i większość "emerytów"narzekała na zimno.No,ale to pora jesienna i dopiero zaczynał się sezon grzewczy,więc może już się tam nagrzało..
Czajnik i żelazko(z deską!) do użytku tylko na holu,na szczęscie na każdym piętrze... :lol:
Windy są dwie,ale bardzo małe,mieści się jeden wózek+opiekun,no ale najważniejsze,że są.
Baza zabiegowa na miejscu,super wyposażona.Przypadają 2 zabiegi na dziecko i 2 na opiekuna,które zresztą można oddać dziecku.Ogólnie jest to delikatna  rehabilitacja.Godzinki zabiegów (w miarę możliwości,oczywiście)można  dopasować do potrzeb,np. nasze kajtki bardzo powoli jedzą,więc zabiegi zaczynałyśmy dopiero od 9.30,gdzie śniadanie było 0 8.00(...wrrr...).
Zostając przy jedzeniu,to było zwykłe i niezbyt wyszukane,zważywszy ,że dzienna stawka żywieniowa wynosiła 27zł.Na dodatek nie ma tam "połowek",czyli porcji dziecięcych(nie bardzo wiem o czym pisała  małgosia..),więc by troszkę odniżyć koszty,zrezygnowałyśmy z tych porcji i najadałyśmy się wraz z dziećmi  wystarczająco pojedyńczą porcją(chleba i zupy było do woli...).Wyszło tak,że zwrócili nam ok.100zł.
Poza tym można odpłatnie korzystać z solarium,basenu i hipoterapii.Koniki-super,zajęcia prowadzi rehabilitantka z doświadczeniem,jazda odbywa się na niedużym koniku polskim(nasz nazywał się Bazyl),zależnie od potrzeb dziecka 15 lub 30 min.
Z basenem...hmm :( ,wyszło jakoś nie tak.Przez pierwszy tydz.naszego pobytu wymieniano wodę, w drugim się nagrzewała, na koniec okazało się,że jego głębokość to 1,50m. tak więc moja koleżanka,mająca wzrostu 1,60m i nieumiejąca pływać..zrezygnowała.Poza tym niezbyt wygodne są godziny wejścia,ponieważ są tylko popołudniu(od 17ej) i czas ograniczony-40 min.Jak dla nas to było za mało.A kolacja była o 18ej..
Troszkę wad było,ale ogólnie było suuuper! Po zabiegach zaraz szłyśmy na spacerek wzdłuż tężni,które oddalone są od sanatorium zaledwie 200m. Pogoda nam dopisywała,więc spacery przedłużały się aż do kolacji.
Natomiast wieczory spędzałyśmy w towarzystwie reszty kuracjuszy-co prawda w tym okresie to byli sami emeryci,ale bardzo mili ludzie. Wspaniała pani Joasia -psycholog,pedagog i logopeda w tym ośr. -organizowała dla nas wieczorki zapoznawcze,taneczne,biesiadę(z orkiestrą, tańcami i śpiewem...typu"Szła dzieweczka...") przy kuflu piwa, chlebie ze smalcem i ogórku kiszonym, ognisko z pieczonymi kiełbaskami i oczywiście tańcami...Do tego mieliśmy wycieczkę do Torunia,do LICHENIA,przejazd bryczką konną po Ciechocinku,seanse w jaskiniach solnych itd, itd...
Długo mogłabym jeszcze pisać(pewnie i tak już za dużo),ale podsumowując wyjazd do tego sanatorium,to czas tam spędzony jak najbardziej upłynął przyjemnie i interesująco,nie żałujemy wyboru.Pomimo kilku niedociągnięć ze strony ośrodka ,o których pisałam (nie wszystko jest od razu doskonałe), polecam sanatorium Sanvit.
Tak jak pisała małgosia, coś ciągnie w te urocze strony, no i my również postanowiłyśmy tam pojechać ponownie.
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Ciechocinek
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 24, 2005, 02:02:48 am »
Karusia cieszę się że ci sie podobało mimo paru minusów. pani Asia jest super kobietą  bardzo ciepła uczynna i dla takich osób warto sie tam wybrać. Ja zaczełam jeździć na inne turnusy ale SAnvit traktuje jako formę wypoczynku i relaksu. Bez znaczenia na sezon tam zawsze są emeryci przez 4 pory roku no moze latem mnie bo Sanvit przyjuje zielone szkoły :lol:. Bardzo sobie cenie tam zabiegi dla Matek w cenie turnusy żadko można spotkać w innych ośrodkach taki przywilej. MAm nadzieje że bedziecie tam wracać

Offline jolka

• Podglądacz
  • *
Sanatorium sanvit w Ciechocinku.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2007, 06:46:45 pm »
Witam.Mam pytanie czy byl ktos w tym sanatorium,ja teraz jade i chcialabym wiedziec cos  o tym sanatorium.

Offline jolka

• Podglądacz
  • *
Ciechocinek
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2007, 01:20:26 pm »
Witam serdecznie.Własnie wrocilam z sanatorium i musze powiedziec ze nie bylo zle ale z dziecmi nie warto tam jechac za malo rehabilitacji,dobra strona tego sanatorium jest to ze opiekun tez ma tam zabiegi.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach