Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Wózek dla osoby niepełnosprawnej  (Przeczytany 76700 razy)

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
Wózki i sklepy
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 07, 2006, 12:40:02 pm »
Joasiu już pewnie otrzymałaś wózek dla Radka. Gemini jest jedną z ciekawszych spacerówek w dostępnych pieniądzach. Taka rada sprawdzajcie ceny u producentów. Joasiu full wersja to znaczy, daszek, ocieplacz, torba, koszyk itp. to ciut za wiele te ponad 3500 zł, pewnie mieszkasz w mniejszej miejscowości i jest mała konkurencja.

Co do daszka do Maclarena jeśli jest to model MAJOR2000 to nie powinno być większego problemu.

Jeśli potrzebujecie jakiś dodatkowych informacji o sprzęcie i praktycznym załatwianiu jego to się polecam.
Pamiętajcie że samo wydanie sprzętu nie zdejmuje odpowiedzialnośi z punktu.
Proście o pokazy sprzętu przed zakupem. Punkty, które rozumieją problem doboru i zajmują się tym co robią na poważnie organizują takie prezentacje (gratis!!!!).

Pozdrawiam!

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Manatka

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
Zniknął wątek?
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 29, 2006, 11:25:54 pm »
Był taki temat - nie wiem czy pamiętem dokładanie jak brzmiał, ale mniej więcej: "wózek, rower dla dziecka niepełnosprawnego - gdzie szukać" i zniknął.
Link do niego jest podany na pierwszej stronie wątku "Zeszło na wózki".
Były tam namiary na firmę, która wykonuje rowery trójkołowe dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych, a generalnie jest to firma, produkująca zwykłe rowery.
Bardzo mi zależy - jeśli zawartość wątku została gdzieś przeniesiona, to pokierujcie, plis :)
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wózek dla osoby niepełnosprawnej
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 29, 2006, 11:31:47 pm »
Manatko
Zobacz tutaj:

http://forum.darzycia.pl/topic,666.htm
 Sprzęt dla ON przydatne strony
a dokładnie tu:
http://forum.darzycia.pl/vp33741.htm#33741
: 6 Listopad 2004, 20:06
   Wątki o wózkach, sprzęcie rehabilitacyjnym

ps.
Jak odczytasz post,przeniosę wątek do Poszukuje informacji
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 29, 2006, 11:40:27 pm »
Dzięki Gaguniu :) Już pędzę przeglądać  :kw:
Manatka

Offline olesia

• Raczkujący bywalec
  • **
Adres do firmy
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 30, 2006, 10:56:30 am »
Tu mam link do firmy zajmującej się produkcją takich rowerków, krzesełek i innych przyborów:

http://www.misiarz.pl/

Nie znam się na cenach, ale rowerki chyba dośc okazyjnie, bo już w cenie 300-400 zł są. Robią je na specjalne zamówienie.

Pozdrawiam
Ola
olesia

Offline Ania i Sebuś

• Nowy użytkownik
  • *
WÓZEK DLA DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 19, 2006, 01:01:30 pm »
Witam postanowiłam zacząt drugi lub kolejny temat o wóżkach jednak liczę na klarowne odpowiedzi typu ,,w tym modelu to jest dobre a to gorsze" ,zeby temat dotyczył wózków inwalidzkich a nie dostosowywania normalnych wozków dla mniejszych dzieci z MPD. Doszłam do którejs str dotyczącej wózka i niczego się nie dowiedziałam. Takze proszę na tym wątku skupmy się tylko na podaniu modelu i opisu , ze np wygodny, lekki ale kółka wadliwe itp.
Moje pytanie kieruję do osób które posiadają spacerówkę (parasolkę) Maclarena. W sklepie próbowano mi prawie siłą wcisnąć inną Belinea chyba twierdząc ze Maclaren jest kompletnie do niczego. Zdecydowałam się jednak na Maclarena, ale moge się jeszcze rozmyslić gdyz go nie odebrałam. Czy ktoś ma taki wózek. Bedę wdzięczna za info co w nim dobre a co niedpracowane. Pozdrawiam
Aha mam nadzieję ze nikogo nie uraziłam mówić o tamtym temacie- tamta rozmowa też jest konieczna i potrzebna, jednak myslę że klarowne informacje o wózkach też się przydadzą dla tych którzy szukają konkretnych informacji.
Pozdrawiamy!

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 19, 2006, 01:55:49 pm »
Witaj Ania i Sebuś

Proponuję zapoznać się jeszcze z tematami w wątku
 Sprzęt dla ON przydatne strony - Wątki zebrane z forum o wózkach, sprzęcie rehabilitacyjnym
A dokladniej tu są zebrane z forum dyskusje:
Wątki o wózkach, sprzęcie rehabilitacyjnym
rower, wózek dla mpd- gdzie szukać?
Pytania, pytania - odpowiadam i zeszło na wózki dla dzieci.

Jak zaopatrywać się w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze
wózki inwalidzkie i sprzęt ortopedyczny
Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego Łódź 2004
Gieła Sprzętu Rehabilitacyjnego
Wózek dla dziecka niepełnosprawnego.

Z wątku "Pytania, pytania - odpowiadam i zeszło na wózki dla dzieci. "
Maclaren też jest refundowany, chciaż kosztuje sporo,
jest najmniejszym po złożeniu wózkiem dla dzieci i młodzieży do 50kg masy ciała.
więcej info www.maclaren.hossa.pl.
Jest lekki i można go z dzieckiem "dygnąć", ale prowadzi się słabo,
chyba że zamiast chodnika macie stoły bilardowe.
Jazda po wertepach może spowodować uraz psychiczny u prowadzącego ;-).
Jednak jak trzeba jechać na wycieczkę... no cóż zajmuje mało miejsca.
Dodatkowe akcesoria: daszek (wersja 2003) koszmarne mocowanie, które
psuje się po 2 m-cach używania i pan w serwisie mówi: TTTM (ten typ tak ma) - nie polecam;
koszyk (worek) pod wózek -jest Ok (chociaż za 118zł, to nie wiem czy zdolniacha jakaś
nie zrobiła by sama); ciepła wyściółka na oparcie i siedzenie też jest Ok;
worek zimowy na nogi -Ok, (chociaż za 320zł... śpiwór jest za 40zł i zrobić przeróbkę);
jest też folia przeciwdeszczowa, używana przez nas już bez daszka. Aha w Maclarenie NIE rozkłada się oparcie, nie ma opcji leżenie.

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 22, 2006, 11:56:47 am »
Witaj. Wybór wózka nie jest rzeczą prostą. Zależy od wielu czynników.Wieku dziecka, dysfunkcji, wagi wózka, możliwości jego transportu. Ja mam dla mojego smyka wózek Polski z Rehapola Gemini. Zdecydowałam się tylko dlatego, że ma regulowany kąt siedziska co jest istotne dla kręgosłupa mojego synka. Robiony jest na wzór niemieckiego wózka. Wadą okazały się kółka. Ale dokonano mi wymiany całego podwozia. Trudny jest do transportu bo zajmuje dużo miejsca ale porównując do innych wózków tego typu jest najmniejszy po złożeniu .Cóż nie jest to parasolka. Wygodny jest dp prowadzenia bo toczy się bardzo lekko. Wiem, że cały czas dopracowują ten model. Podobał mi się również wygląd bardzo nowoczesny i możliwość rozciągania wraz ze wzrostem dziecka.Ogólnie jestem zadowolona tym bardziej, że jest bogato wyposażony.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline Ania i Sebuś

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 22, 2006, 11:08:49 pm »
Mialam do wyboru dwa wózki
Otto Bock- (Eco-Buggy) albo Maclaren- (Major Elite). Cena zblizona. Pani w sklepie zachwalała O.B. a o Maclarenie nie powiedziała ANI JEDNEGO dobrego słowa. Ja jednak zamówiłam Maclerena a sprzedawczyni bardzo się zdziwiła, wręcz jej mowę odjeło...I róznicę widzę dużą. Otto b. ma mniejsze kółka, i żle wywarzony środek ciężkości, ciężko podnosi sie do góry przednie koła np przed krawężnikiem a Maclaren jest świetnie wywarzony. Maclaren nie ma usztywnionego oparcia, Otto B ma ale na srodku pleców wyczuwałam gulę i myślę, że to jednak gniecie w kręgosłup. Otto bock duzo się nie różnił od mojej zwykłej parasolki. Plusem jest mozliwość lekkiej regulacji odchylenia oparcia w Otto B., jednak nogi mojego 4,5 latka sięgały prawie do kółek a Maclaren ma większą odległość między siedziskiem a kołami. W samochodzie mieści się rewelacyjnie, mam wrazenie ze lepiej niż zwykła parasolka. Z parkingu do domu super wygodnie ciągnełam go złożonego za sobą. Jestem bardzo zadowolona. Oczywiscie byliśmy na spacerze i jak ktoś przesiada się ze zwykłej parasolki w Maclarena to ma wrazenie ze wózek sam płynie. Pewnie ze nie są to wózki terenowe i trudno wymagać by lekko jeżdziło się nim po wertepach jednak coś za coś, albo duży ciężki i spisujący się np w lesie albo komfort w podróży, łatwość dzwigania itp.
Pozdrawiamy!

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 24, 2006, 09:01:45 am »
Trudno jednoznacznie określić który wózek jest lepszy. Wszystko zależy od schorzenia. Dzieci o umiarkowanym stopniu porażenia doskonale sobie radzą np. w Maclarenach, O.B. albo innych wynalazkach. Natomiast dzieci z dużym porażeniem czasem mają problem by "wysiedzieć" w "parasolce" i lepsze byłyby dla nich np. wózki typu comfort lub gemini.

OttoBock jest wielką marką w dziedzinie protetyki a wózki - uczy się ich choć Kimba jest conajmniej ok.

Reha-Pol-A - to polsko-belgijska firma więc można lepiej doposażyć wózek za mniejsze pieniądze ale mam wrażenie że czasem ich konstrukcje są dobrze przemyślane ale kiepsko dopracowane.

Ja jestem zdania że nie ma wózka uniwersalnego i trzeba samamu szukać, pytać, dociekać i z dużą rezerwą podejść do sprzedawcy chcącego przekonać do danego modelu za wszelką cenę.

Ja natomiast polecam wszystkim rodzicom dzieci, które jeżdzą spacerówkami by rozważyć możliwość "posadzenia" dziecka na wózek ręczny (w miarę możliwości i rodzaju niepełnosprawności). Dzięki ręcznym wózkom świat dzieci się "powiększa" i w pewnym stopniu usamodzielniają się.

Pozdrawiam

Offline ewka_

• Nowy użytkownik
  • *
Wózek Jazz
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 22, 2006, 10:50:38 pm »
Jakiś czas temu starałam się o wcześniejsze dofinansowanie na zakup wózka
inwalidzkiego. W załatwianiu pośredniczył jeden z łódzkich  sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym.
No i udało się. Dostałam 1500 zł dofinansowania z NFZ. Panie sprzedające w
tym sklepie namówiły mnie na wózek Jazz, bo niby taki lekki składany i w
ogóle super, więc będzie mi łatwiej poruszać się samej po szkole itp.
(Wcześniej miałam wózek Escape L.) Od 28. czerwca mam wózek Jazz w domu.
Niestety jestem bardzo niezadowolona. Wózek jest ciężki, ma pompowane
przednie koła (a przed zakupem pytałam z pięć razy czy oby na pewno przednie
koła w tym wózku nie są pompowane. Pani zapewniła mnie, że na 100% wózek
będzie miał przednie koła lane. Przy odbiorze okazało się, że jednak ma
pompowane. Gdy zapytałam Pani, dlaczego tak odpowiedziała, że to pewnie jakaś
pomyłka i że zamówią takie, koła jakie chciałam jest to po prostu kwestia
kilku dni i żebym się uzbroiła w cierpliwość. Do dziś dnia wózek ma koła
pompowane). Przed zakupem nie miałam możliwości zobaczenia wózka "na  żywo" ponieważ w sklepie był tylko katalog w którym zdjęcia znacznie odbiegają od rzeczywistości:( Jest tak ciężki i niewygodny, że tego się po prostu nie da
opisać. Nie jestem nim wstanie jeździć samodzielnie nawet pół godziny w
czasie zakupów w markecie. Jestem naprawdę zrozpaczona. Uczę się w "zwykłym"
LO i od września będę musiała przez 6-8 godzin poruszać się sama a innego
wózka nie mam.
Proszę doradźcie mi, co powinnam zrobić w takiej sytuacji? :(

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 23, 2006, 10:10:27 am »
Witaj ewka_ :)

Zanim ktoś Ci udzieli rady w sprawie wózka ,
zerknij i poszperaj w wątku
» Sprzęt dla ON przydatne strony >>>
Tam znajdziesz na temat wóżków inwalidzkich  informacje i dyskusje .

Offline ewka_

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 23, 2006, 10:30:08 am »
Gaga bardzo dziękuję - już zaglądam:)

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 03, 2006, 11:27:24 pm »
Czy ma ktoś do odstąpienia wózek używany-maclarena dla 7-latka z mpd? Sprawa dosyć pilna,ponieważ za dwa tygodnie wybieramy się z koleżanką i naszymi dziećmi na turnus,pociągiem.. :cry: ,niedaleko,ale to jednak niewygoda. Koleżanka ma dla synka tylko gemini i nie chciałaby brać go na tę podróż.Dlatego chętnie odkupi używany za niewielką kwotę.proszę o pomoc.
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 04, 2006, 08:13:09 am »
Na forum Fundacji Dzieciom ktos chce szprzedać taki wózek.
Tu masz link http://www.dzieciom.pl/forum/viewtopic.php?t=555

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 07, 2006, 07:52:04 pm »
Dzięki za podpowiedź,ale tam nikt się nie odzywa..i pisze nowe posty :( . A tutaj nikt nie ma?szkoda.Ale tak to jest jak się chce na ostatnią chwilę wszystko załatwiać ;)

Offline mmmj

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.majoszka.com
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 16, 2007, 06:32:04 pm »
Witam, mam problem a zarazem pytanie do Was kochani. Zastanawiam się nad wyborem wózka dla mojej córci - Maja ma 5 lat, nie chodzi samodzielnie ale jest bardzo ruchliwym i dość sprawnym fizycznie dzieckiem, chodzi za rekę , sama robi kilka kroków. Myślę o 3 wózkach, czy może ktoś z Was ma którys z nich i mógłby mi napisać jak wózek się "sprawuje"? http://www.mobilex.pl/buggy_corso_basic.php, http://www.maclaren.pl/ i
http://www.ottobockus.com/products/pediatric_mobility/eco_buggy.asp
bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:49:05 pm »
Ja polecam maclarena (...chociaż go nie mam...narazie ;)  ).
Przede wszystkim jest lekki i ładny-wygląda jak normalna spacerówka, bo za naszym ludziska się oglądają :( .Jeśli Twoja córeczka nie wymaga specjalnych opcji w wózku-nie myślałabym długo nad wyborem. Znam ottobock, miała koleżanka dla synka,ale bardzo szybko się posypał-jakieś śruby przy regulacji oparcia,kółka,no i trudno jest go podrzucać na krawężnik-źle wywarzony śr.ciężkości.
 Ja  muszę poczekać do przyszłego roku i biorę dla Justynki maclarena.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 17, 2007, 05:28:19 pm »
Ja mam i Maclarena i Otto Bocka. Maclaren jest jeszcze na Wika za duży (też ma 5,5 roku), więc o nim nie piszę. Otto Bock fatalnie się składa i rozkłada, ale innego nie mamy , to się męczymy. Oryginalnie był też tylko jeden pas biodrowy i musiałam doszyć Wikowi takie spodenki, żeby mi się nie ześlizgiwał. Pasów pięciopunktowych chyba do niego nie ma.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 24, 2007, 01:47:29 pm »
Polecam MacLarena. Jestem bardzo zadowolona. Mam z prawie całym "oprzyrządowaniem" ale używam właściwie tylko miekkiej tapicerki i zimą śpiworka na nóżki. Prowadzi się świetnie, jest super wyważony, łatwo pokonywać krawężnki nawet z cięzkim dzieckiem i ma ładny wygląd. Składa i rozkłada się bardzo łatwo, złozony mieści się do niewielkiego bagażnika, łącznie z drugim wózkiem-parasolką dla młodszej córki.
Jeśli się chce zamontować boczne dostawki dla mniejszego dziecka i daszek, to wszystko to trzeba demontować przed złożeniem, ale robi się to prosto i szybko bo wszystko jest na zatrzaski.
Natalka bardzo lubi ten wózek i mówi, że jest wygodny. Pasy sa pięciopunktowe (naramienne i biodrowe), ale można przerobić je w prosty sposób na trzypunktowe (biodrowe tylko) Można także całkowicie usunąć.
Jeśli ktoś nie chce kupować wszystkich dodatków to polecam przede wszystkim "miekką tapicerkę" - bardzo porpawia komfort korzystania z wózka :)
Manatka

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 04, 2007, 04:59:35 pm »
snoopy29 napisała w wątku :  
Witam , pierwszy raz piszę na forum.Znalazłam wózek dla mojej córeczki-4-letniej dziewczynki z Zespołem Edwardsa, mam refundację NFZ, tylko nie wiem czy mogę kupić wózek , który jest dla zdrowego dziecka dla mojej córki. Wiem , że niektórzy rodzice sprowadzają wózek poprzez sklep z zaopatrzeniem medycznym i kupują go jako specjalny. Czy ktoś się z tym zetkną, a może znacie adres, takiego przyjaznego sklepu, pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 13, 2007, 05:49:46 pm »
Ja kupiłam, akurat z oferty sklepu Akson, wózek, który w założeniach nie jest dla dzieci niepełnosprawnych. Nazywał się Chicco Magic, a mieli też parasolkę Chicco 2002. Też wiem z forum, że niektóre sklepy sciągają wybrany przez kupującego wózek z hurtowni i sprzedają go na refundację. Im się to baaaardzo opłaca, bo zarabiaja na tym kilkaset procent  :evil:
Wiem, też, że można było na sląsku tak kupić wózek Quinny.

http://www.akson.pl/oferta/produkt_334.html

Tu masz np. fajny wózeczek - spacerówkę na refundacje, tylko czy dla czterolatka nie będzie za mały? Moja córka w tym wieku jeździła w El-Jot Lux, taka fajna parasolka z dość dużym siedziskiem, ale w ataku złości i tupania odnóżami, porozwalała nity w konstrukcji i musielismy pomysleć o czymś mocniejszym - wybrałam MacLarena.
Manatka

Offline Izabela1976

• Podglądacz
  • *
Poszukuję spacerówki dla trzylatka
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 27, 2007, 03:05:10 pm »
Poszukuję spacerówki/parasolki dla 3-4 latka. Najchętniej taką, którą będę mogła kupić w ramach NFZ :D , ale to nie koniecznie.

Dla chłopca o wadze ok. 14 kg, bez zbędnych dodatków typu zagłówki itd. Michaś siedzi samodzielnie i nie potrzebuje takich akcesoriów.

Wózka-parasolki, który zajmuje mało miejsca, ze wzgędu na częste przemieszczanie się samochodem z niezadużym niestety bagażnikiem (a do tego o czerwca będzie musiała zmieścić się też tam gondolka).

Coś za niezbyt duże pieniądze, lub abyśmy się zmieścili w kwocie refundacji.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Offline Izabela1976

• Podglądacz
  • *
Wózek - od strony technicznej
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 27, 2007, 03:12:09 pm »
Planuję synkowi kupić wózek, najlepie w ramach NFZ i w związku z tym mam pytania:

1) gdzie znajdę listę punktów, przez które mogę dokonać takiego zakupu (chodzi mi o Warszawę), czy podchodzi pod to każdy sklep ze sprzetem rehabilitacyjnym?
2) Czy w sklepach (punktach sprzedaży) można liczyć na zobaczenie wózków w realu, czy mają coś w katalogach, poza tymi wózkami prezentowanymi tu na forum (gemini, kubuś, maclaren, otto itp.)
3) Czy zakup wózka dokonywany jest bezgotówkowo, czy najpierw ja ponoszę koszt a dopiero NFZ mi zwraca pieniądze?
4) do jakiego działu w NFZ należy udać się by uzyskać akceptację refundacji?
5) czy zwykłą spacerówkę w normalnym sklepie można kupić w ramach NFZ lub czy punkty rehabilitacyjne mogą sprowadzić taką spacerówkę w ramach NFZ?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
Wózek
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 27, 2007, 06:13:15 pm »
Cześć Iza ja jestem właśnie na etapie zakupu spacerówki dla Oliwki i widziałam w Medorcie to sklepy rebabilitacyjne tu u nas w Lublinie takie spacerówki napiszę nazwę ale mogę zrobić błąd Maclareny są to zgrabne wózeczki typ parasolka myślę że powinien się zmieścić do bagaznika utrzymóją duży ciężar a ogólnia są laciutkie.zmieścisz się spokojnie w cenie refundacji z nfz i pcpr, jak chcesz to jeszcze popatrz w necie na stronach Hasło wózki rehabilitacyjne. mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiaam :multi:  ;)

Offline Izabela1976

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 27, 2007, 07:49:07 pm »
Czy przy refundacji z PCPR są jakieś wymagania dochodowe na członka rodziny, typu 583 zł na osobę?

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 27, 2007, 09:46:49 pm »
wpisuje się dochodowość rodziców a potem dzieli na ilość osób występujących w rodzinie  u nas ta suma jest mała nie wiem jak u ciebie więc zawsze nie było problemu z dofinansowaniem ale myślę że jeżeli nawet dochód jest spory to można złożyć wniosek przecież nic wtedy nie tracisz. Z nfz masz 1800. zł dofinansowania z pcpr max 2700zł . to jest już znaczna suma za którą można kupić niezły wózek , chyba że myślisz o czymś ledroższym bo ceny są nawet do 10000zł to już sama prywatnie musisz dołóżyć .

Offline mmmj

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.majoszka.com
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 27, 2007, 10:44:46 pm »
Mam od paru dni maclarena, jestem bardzo zadowolona, wózek jest niesamowity!!! Lekki, ładny, estetyczny, super się go prowadzi i świetnie się składa, jak dotąd same superlatywy i mam nadzieję że tak pozostanie. Polecam... :D
aa, zapomniałam dodać, że mam wszystkie dodatki i koszt ogólny to 4 tys (pozostawiam bez komentarza)

Offline Izabela1976

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 28, 2007, 09:48:05 am »
Cytat: "Marta6"
wpisuje się dochodowość rodziców a potem dzieli na ilość osób występujących w rodzinie  u nas ta suma jest mała nie wiem jak u ciebie więc zawsze nie było problemu z dofinansowaniem ale myślę że jeżeli nawet dochód jest spory to można złożyć wniosek przecież nic wtedy nie tracisz. Z nfz masz 1800. zł dofinansowania z pcpr max 2700zł . to jest już znaczna suma za którą można kupić niezły wózek , chyba że myślisz o czymś ledroższym bo ceny są nawet do 10000zł to już sama prywatnie musisz dołóżyć .

My niestety nie łapiemy się na żadną dodatkową pomoc, na osobę u nas wychodzi po 1000 zł (nie ważne, że 1000 zł to kredyt mieszkaniowy, a kolejny 1000 zł wydajemy na rehabilitację - cały czas dochody mamy za duże). Tak więc zostaje nam tylko 1800 zł z NFZ, a za tą kwotę maclaren jest tylko w wersji podstawowej. Dodatki są za drogie byśmy kupili je z własnej kieszeni.

Chyba jednak będziemy musieli poszukać zwykłej spacerówki, do 300-400 zł.

Offline snoopy29

• Nowy użytkownik
  • *
wózek dla dziecka
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 02, 2007, 08:29:45 am »
Witaj !!!
trochę cię zaskoczę odnośnie kryterium dochodowego. W PCPR nie obowiązuje taki próg jak do zasiłku, a dochód powinien wynosić mniej niż 50%przeciętnego wynagrodzenia za ostatni kwartał 2006 r tj, ok 1300 zł,
p.s. znalazłam
Przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2006 r. wyniosło 2662,51 zł., tak więc dochód mniejszy niż 1331, 25 gr
na 100% dzwoniłam i pytałam, powodzenia!!!
ewakwiatek29

Offline kasik1978

• Nowy użytkownik
  • *
Wózek dla dziecka !Pomocy!
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 17, 2007, 12:53:36 pm »
Witam !!!
Jestem pierwszy raz na tym forum !!! Potrzebuję pomocy w postaci informacji !!! mam podobny problem jak snoopy29. Jestem mama malutkiej Martynki (12m) z rozpoznaniem SMA. Jeszcze jesteśmy w szoku i bardzo zagubieni!(dowiedzileiśmy sie 1 m temu). Mam w ręce załatwioną receptę na wózek dla malutkiej dlatego ze nasz wielofunkcyjny przy jej wiotkośc nie nadaje sie kompletnie do wychodzenia na spacer!
Przymierzaliśmy już wiele wózków z ofert firm typu GRACO czy inne modele CHICCO z tych nierefundowanych które rewelacyjnie pasuja dla małej! Bo ten z oferty akosu chicco ct01 to podobny jak moj stary tako!! i myśle że komfort jazdy dla niej był by podobny. Tylko niewiem czy ja mogę taki wóżek kupić na refundację ????? i gdzie ewentualne byłby taki przyjazny sklep. Kontaktowałam sie z przedstawicielem Aksonu na mój region (rzeszów)  i pani zimno mi walnęła odpowiedziął ze u nich jest to nie możliwe !! Proszę pomóżcie dajcie jakies namiar na sklep w który ktoś niedawno załatwiał taka sprawę!!! A może są rodzice na forum którzy mają dzieciątko tą okrutną chorobą chętnie bym nawiązała kontakt !!!!!!!!!!! Mama nadzieje ze szybko nauczę sie obchodzi z forum bo narazie to mi to kiepsko idzie !!! Pozdrawiam wszystkich ! Mam nadzieje ze nie namieszałam nic i w dobry miejscu pojawi sie ta wiadomość !!
Kasia mama Martynki (SMA) 12 m

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 17, 2007, 07:16:01 pm »
Witaj kasik1978

Warto przeglądnąć ten wątek.
Zobacz jeszcze do tematu tutaj:

http://forum.darzycia.pl/vp1622.htm#1622
Wątki zebrane z forum o wózkach, sprzęcie rehabilitacyjnym

Jeżeli chcesz nawiązać kontakt z rodzicami,zapraszam Cię do działu,

http://forum.darzycia.pl/vf48.htm
 Poznajmy się

Tutaj "zginie" Twoja prośba,całuski dla córeczki  :kw:

Offline kasik1978

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 17, 2007, 10:22:35 pm »
Dzięki Gaga !Napewno przeglądnę te linki ! :kw:

Offline snoopy29

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 22, 2007, 02:27:38 pm »
Witam, mam namiary na taki sklep, jednak jak się juz zdażyłam zorientować, nie jest to do końca "czysta "sprawa, i wymaga dobrej woli i sprytu sprzedawcy. A i koszt takiego wózka jest w granicach 4,5 tys, gdy normalnie kosztuje w sklepie dla zdrowych dzieci 1800.Ale jest to do załatwienia. 1800 z nfz i reszta z pcpr, dlatego też już lada dzień odbierzemy naszego mutsy urban ridera , ewa z lublina
ewakwiatek29

Offline kasik1978

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 23, 2007, 10:53:40 pm »
Witam
Ja poprostu dałam sobie spokój, z szukaniem takiego sklepu. To woogole jest jakas paranoja z tymi wózkami !!! Odebralam dziś chicco dla mojej malutkiej i oczywscie nie dokońca jest w nim jej wygodnie no ale cóż ....Bedziemy musieli jej zakupić inny z firmy Graco który jej idealnie pasuje !!! Ciekawe jest tylko to że ten wózek chicco kosztuje 499 zł w normalnym sklepie a na nfz 1800 zł... (szczezrze powiem że to kupa plastiku). Ale u nas w Polsce juz tak bywa !!! :D

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 25, 2007, 09:42:08 am »
GOSIA45Chrzanów napisała:
http://forum.darzycia.pl/topic,8049.htm
Chciałabym rowniez dowiedziec sie jak mozna postarac sie o wozek typu MACLAREN bo lekarz odmówił mi przepisania wózka

Tu informacje podręczne,a może dobra duszyczka jeszcze doradzi coś  :D

http://www.akson.pl/dofinansowania/
Dofinansowania
 Dofinansowanie Narodowego Funduszu Zdrowia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?

Udaj się do lekarza po zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Uwaga! Lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zlecenie tylko na niektóre przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze (sprawdź w powyżej zamieszczonych wykazach).

http://www.akson.pl/oferta/kategoria_17.html
Wózek inwalidzki MACLAREN
Cena: 1 872,50 PLN

Dofinansowanie
Refundacja: NFZ/PCPR 9194.03, kwota refundacji: 1 800,00 PLN

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 25, 2007, 01:35:16 pm »
Zlecenie może wystawić chirurg, neurolog, ortopeda, lek. rehabilitacji med
Pójdź tam gdzie najczęściej bywasz, jeśli potrzeba tylko wózka to może pielęgniarka sama wystawi w rejestracji i tylko lekarz pacnie pieczątkę

Offline emnilda

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #237 dnia: Listopad 27, 2007, 03:44:56 pm »
Witam,
mam olbrzymi problem, mianowicie nie wiem jaki wózek wybrać dla dziecka.
Przejrzałam większość postów odnośnie wózków, ale nadal nie wiem jaki będzie dobry dla mojej Mai. Majka (14m-cy) ma ciężkie porażenie mózgowe czterokończynowe w postaci mieszanej, zaczyna stabilizować główkę, ale w wózku układa się w ATOS-a i zamiast na pupie siedzi na lędźwiach.
Znalazłam wózek Hipcio firmy Aces-Med, tylko nie wiem czy jest on odpowiedni.
Czytałam wypowiedzi mam, które dla swych pociech kupowały "zwykłe" wózki, tylko co w takim przypadku z klinem?
Proszę o pomoc i radę.
Pozdrawiam  :kw:
mama Mai z mpd

Offline edytkax

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://wiktor.orge.pl
« Odpowiedź #238 dnia: Listopad 27, 2007, 07:46:12 pm »
Witaj. Cóż trudno jest kupić dziecku 14 miesięcznemu wózek, sami mieliśmy ten kłopot bo one wszystkie są olbrzymie i co z tego, ze mają zagłówek i inne super rzeczy skoro moje dziecko do nich nei dostawało ;(. My też wybraliśmy zwykły wózek bez klina niestety....ale widziałam, ze akson ma w swojej ofercie zwykły chicco z klinem, wtedy jak ja szukałam wózka to niestety tych wózków nie było. Nie doradzę ci jaki kupić sama nie wiedziałam do końca ale jeździłam z synem i miezryłam go do każdego wózka bo na pozór wiele wózków wydaje sięok ale jak posadzisz dziecko i zaczniesz go uzytkować to okazuje się, że mają pełno mankamentów niestety....życzę powodzenia w wyborze..

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 27, 2007, 08:05:25 pm »
moim zdaniem powinnaś zwrócić uwagę na jakość kół - jeżeli dużo spacerujesz to lepsze są te z gumowymi kołami, ale choć wygodne to duuże i ciężko upchnąć w aucie czy wnieść po schodach!
my mieliśmy wózek Sila - plastikowe koła, mało-zwrotne - beznadziejnyy!

miga

• Gość
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 29, 2007, 06:08:12 pm »
Ja niedawno oglądałam wózki z mobilexu i poprosiłam przedstawiciela o pokaz,na którym zaprezentował mi trzy wózki do wyboru , które mnie najbardziej interesowały.I myślę,że z tą prezentacją to fajny pomysł dla naszych dzieci.

Offline emnilda

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 06, 2007, 05:03:49 pm »
Dziękuję za rady, chodziłam, oglądałam wózki, a jak się w końcu zdecydowałam na Quinny Buzz, to się okazało, że sklep nie może mi go sprowadzić, gdyż są rozbieżności w podatku Vat, więc mam pytanie do mam, którym udało się zakupić "normalny" wózek na wniosek nfz - jak to zrobiłyście????
pozdrawiam
mama Mai z mpd

miga

• Gość
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 06, 2007, 08:16:53 pm »
Z tego co się orientuję , z tych " normalnych " wózków jest w sklepie med. np chicco lub quinny, ale do lat 3.To są typowe spacerówki .

olaaa129

• Gość
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 03, 2008, 06:58:02 pm »
Witam Was serdecznie.przez przypadek znalazlam to forum i moze ktos zechce udzielic odpowiedzi na moje pytanie.Potrzebuje wozka dla swojej niepelnosprawnej corki-porazenie mozgowe, wodoglowie corcia nie trzyma glowy.chcialabym odkupic za niewielka kwote wozek od kogos dla kogo jest juz niepotrzebny.wozek musi byc skladany w parasolke bo inny nie miejsci mi sie w bagazniku(mam geminni i za chiny go nie wsadze do auta).moze ktos mi poradzi gdzie szukac takich ofert?????

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 04, 2008, 01:16:42 pm »
olaaa129 witaj zapraszamy do kącika Poznajmy się, o tu:
http://forum.darzycia.pl/vf48.htm
napisz nam coś o swojej córce  :ok:
z tego co się orientuje i starsze dziecko tym większe wózki  :puppydogeyes: rzeczywiście choć dobrze zrobione - z podpórkami pod nogi i głowę to do żadnego bagażnika nijak upchnąć :puppydogeyes:

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 04, 2008, 09:41:28 pm »
Gladiator schodów i krawężników

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/26649
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 10, 2008, 08:50:41 pm »
Znalazłam nowe bardzo fajne wózki. Niestety nie najtańsze. Produkuje je niemiecka firma Thomashilfen. http://www.thomashilfen.de/default-de.htm
Kiedy wejdziemy w zakładke download a następnie w Kinder-Reha-Produkte. Otworzy się w pdf katalog z ich produktami. Mają świetne wózki. Ja zamówiłąm wózek Easys. Robiony jest w dwóch roazmiarach 1 i 2. Jedynka kosztuje 6500 zł. Na wyposażeniu ma pas biodrowy, koszyk na zakupy i poduszki boczne. Rozmiar 2 kosztuje 7500. Ma wiele funkcji. Dorównuje a może nawet przewyższa Kimbę a cena mniejsza. Jest tam jeszcze wózek Swifty. BArdzo fajna parasolka. Solidna. Mieści się w dofinansowaniu. Niestety na Radka jest w sam raz a musi wystarczyć na 3 lata. Powieksza się tylko głębokośc siedziska ale na wysokośc oparcie już nie. Mają jeszcze wiele fajnych rzeczy świetne foteliki samochodowe itp. Super jest jeszcze wózek Twist, który stymuluje układ nerwowy ale jest tak dla dzieci do 6 lat.
W polsce dystrybucją zajmuję się firma Timago z Zabrza  http://www.zardent.home.pl/content/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Narazie maja dwa wózki w ofercie. Trzeba do nich zadzwonić i zapytać z jakim sklepem w naszej okolicy współpracują i się dogadać. Przedstawiciel pzryjeżdża do domu i można wózki przymierzyć.

Pozdrawiam

Offline jola

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Wózek dla osoby niepełnosprawnej
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 15, 2009, 01:46:19 pm »
mam do was pytanie! czy używa ktoś z Was wózka otto bock KIMBA, interesuje mnie wasza opinia o tym spręcie i czy nadaje sie dla dziecka z mpd, które nie trzyma głowy i jest wiotkie! wózek wygląda fajnie tylko czy zdaje egzamin????
jola i kacperek 6l. mpd,epi,małogłowie, refluks, alergia,
...niebo i gwiazdy,świata ukłony;
gdyż jesteś skarbnicą
tajemnic niezgłębionych..

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 15, 2009, 02:18:24 pm »
Jolu zobacz, co inne mamy mówią na ten temat.

(Mam nadzieję, że mogę podać ten link.)
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=856

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 15, 2009, 04:53:05 pm »
Raduś, napisz czy jeździcie już wózkiem Easys?Też przymierzam się do kupienia go,zastanawiam się ciągle,czy ten, czy Kimba. Kimby są już sprawdzone na naszym rynku, a to jest nowość,ale tak jak piszesz bardzo zachęcająca. Oglądałam go na targach i w sklepie.
Bardzo proszę, napisz swoją opinię o nim.
mama Wojtka-2l,zD,białaczka, stan po przeszczepie szpiku

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach