Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Wózek dla osoby niepełnosprawnej  (Przeczytany 79410 razy)

Offline MAKA

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Wózek dla osoby niepełnosprawnej
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 29, 2005, 05:19:43 pm »
Czy ktoś może wie coś na temat wózka REHA TOM. Niestety GEMINI po dokładnym oglądnięciu sie dla Hani nie nadaje - brak stabilizatorów kręgosłupa, kamizelki, brak regulacji szerokości siedzenia itp.. Rozmawiałam z producentem i wiem, że takich dodatków w najblizszym czasie nie będzie. Znalazłam w ofercie Mobilexu czeski wózek (Patron Bohemia) REHA TOM X, wydaje się być odpowiedni i nie tak bardzo drogi (myślę, że ze wszystkimi dodatkami zmieszcze się w 6000)w porównaniu do Kimby (ok. 15000). Przed zakupem chciałaby jeszcze poznać opinie użytkowników.

http://www.patron-bohemia.cz/reha/reha_cz.htm

pozdrawiam, marta

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 29, 2005, 05:26:49 pm »
Maka, a zobacz tu:

Mobilex
Spacerowy wózek dziecięcy REHA TOM X-COUNTRY - STANDART
Spacerowy wózek dziecięcy REHA TOM X-COUNTRY - MAXI

/czy to te same? /
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 29, 2005, 05:34:48 pm »
W Mobilexie byłam wczoraj, wszystko wyglada super (wprawdzie w cenie wózka w porównaniu z cena producenta-kurs korony z dziś - różnica 1000 pln - ale to drobiazg) - ale mi chodzi o kogoś, kto w tym wózku wozi swoja pociechę !!

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 29, 2005, 07:19:44 pm »
(myślę, że ze wszystkimi dodatkami zmieszcze się w 6000)w porównaniu do Kimby (ok. 15000).

Toż to samochód za te pieniądze można kupić.Czy te wózki naprawdę są tyle warte?Normalnie przeżyłam szok... :shock:

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 29, 2005, 08:16:14 pm »
strasznie wysoko wyceniane są wszystkie dodatki -  np. stabilizator kręgosłupa - cena producenta ok 250 - to przecież cena całego wózka typu parasolka dla dziecka zdrowego. Nie wiem skąd brać na to pieniadze. Znalazłam tez w sklepie rehabilitacyjnym fotelik do wanny dla dziecka niepełnosprawnego (Hania waży 10 kg i jest całkowicie wiotka, nie trzyma głowy), kilka plastikowych rurek, materiał-siateczka - ograniczniku na głowe i pas przytrzymujacy dziecko w pasie - 750 pln!!.

pozdrawiam

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 29, 2005, 08:24:51 pm »
Dokładnie Maka,te ceny są zawrotne.W sklepie kupujesz wózek ze wszystkim a tu rączkę,daszek itp kupujesz osobno za własne pieniądze.Ale co zrobić,wiedzą.że te rzeczy musimy mieć, to windują ceny ile się da... :(

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 29, 2005, 08:32:33 pm »
Witam,jestem nowiutka,jeszcze się nie przedstawiłam,ale już od miesiąca śledzę wątek wózków,ponieważ już mam podbity wniosek i szukałam wszelkich wskazówek i rad.Teraz mam coś-niecoś do powiedzenia.Otóż mam znajomą,która wozi 4-letniego synka w bugy ben,który jest uproszczoną wersją reha toma-jeśli byłaś w Mobilex,Maka,to pewnie widziałaś.Pisała mi,że jest wygodny i lekki w prowadzeniu,zwrotny-ogromne znaczenie mają obrotowe kółka,wytrzymały,a przede wszystkim chwali wygodę dziecka.Dzięki jej opinii również go wybrałam.Jednak ja miałam inną okazję obejrzeć na żywo wózki tej firmy,którą polecam.Otóż dzwoniąc do firmy Mobilex można umówić się na spotkanie i obejrzeć wózki-jakie się chce-...u siebie w domu!Dla mnie to było wielkie zaskoczenie i świetne rozwiązanie problemu,gdyż trudno mi było decydować się na wózek wart 5000zł(z dodatkami)i uzgodnić rozmiar,dodatki przez telefon.Dodam,że pierwsze zdjęcia obejrzałam w katalogu,bo w sklepach okolicznych nie sprowadzają takich.Jestem właśnie po prezentacji i zamiast wybranego wcześniej bena zdecydowałam się na toma.Jak dla mnie i Justynki-rewelacja.Począwszy od szelek,pasów,boczków,pasów odwodzących,regulowanej rączki dla prowadzącego,wydłużania oparcia i siedzenia,przez kółka obrotowe z możliwością blokowania...,można skończyć na siedzisku,które razem z budką można przełożyć przodem do prowadzącego,lub przełożyć na specjalny stelaż(515zł..)i już mamy osobisty fotelik,np.w naszym przypadku będzie służył w przedszkolu.Do tego możemy dokupić(..340zł)stolik.Normalnie MERCEDES!W naszym miasteczku na głównej ulicy wyłożono bruk,więc musiałam wziąć też pod uwagę wytrzymałe i duże kółka.Jestem przekonana,że maclaren w naszym mieście nie miałby większych szans na przetrwanie.Mam jeszcze tylko mały problemik,czekam na ostateczne decyzje z PCPR,gdyż ostatnie zdanie należy do nich,czy będziemy nim jeździć.Ale jestem dobrej myśli.I nawet ośmielę się twierdzić,że jest wart tej forsy(dopóki nie będzie z mojej kieszeni :lol: ).Jeszcze go nie mam,ale już JESTEM ZA :!: Pozdrawiam wszystkich.Karina                                    Ps.nie za długo wyszło jak na pierwszy raz?
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 29, 2005, 08:50:05 pm »
Maka a mozesz podać namiary na ten fotelik do kąpieli też czegoś takiego szukam.

Offline agnes

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 30, 2005, 09:46:40 am »
Dziewczyny, a co sądzicie o nowych modelach wózków Comfort?
Kiedyś te wózki wyglądały okropnie... ale same oceńcie nową, ulepszoną wersję...

Koszt wózka to około 2100 zł (1800 pokrywa NFZ)
więcej można przeczytać i zobaczyć na stronie producenta
tutaj

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 04, 2005, 01:25:04 pm »
Fotelik do kapieli ogladałam w sklepie rehabilitacyjnym przy szpitalu W Krakowie - Prokocimiu. Znajomi używają, mówią że sprawuje się nieżle, mnie narazie odstraszyła cena - wywoławcza 750, do kupna za 700. Wiem, że na takie "ustrojstwa" starsze osoby niepełnosprawne dostaja dofinansowanie z PCPR (70%), jak z dziećmi, nie wiem. Byłam dzis w Mopsie w Krakowie, panie potwierdziły że nie mam szans na dofinansowanie do wózka.

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 05, 2005, 08:57:20 am »
Karina my  mielismy wózek reha tom x-country (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę) przez 3 lata i rzeczywiście rewelacyjny. Zakupiliśmy również ten stlik, który potem może służyć jako fotelik. Jedyna wada to to że wózek jest stosunkowo ciężki. Teraz czekamy na pokaz w domu wózków Ormessa, wydają się całkiem fajne w katalogu.Zobaczymy jak to jest w rzeczywistości.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.moja-mycha.o7.pl
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 05, 2005, 10:18:54 am »
Karina,tak sobie myślę,że jeśli PCPR mało Ci dopłaci to o resztę może spróbuj u Jurka Owsiaka.A nóż się uda :roll:  :!:
asia mama karolinki

Offline Olga25

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.tvksmp.pl/~sikoraoa
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 10, 2005, 09:27:53 am »
Właśnie wczoraj Igor stał się posiadaczem swojego pierwszego wózka spacerowego! W końcu dotarł do nas Zapp Quinny! Jest fantastyczny! Leciutki, świetnie się prowadzi i szybko i łatwo składa do niewielkich rozmiarów! Jedynym mankamentem jest brak koszyka na zakupy... ale jakoś sobie poradzimy! :D
Ola mama Igora 10 m-cy z RiW

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 21, 2005, 12:46:30 am »
Cześć,spieszę Wam ogłosić,że przemiły PCPR w moim regionie w ciągu tygodnia podjął decyzję o dofinansowaniu do wybranego przeze mnie wózka Reha Tom,wyraził zgodę na pełną możliwą kwotę,czyli 2.700zł,+1.800 z NFZ,a o resztę(jakieś 900zł) poprosiłam rzeczywiście fundację p.Owsiaka.I co?dołożą się też do naszego wózia!
Mam propozycję dla mam,które słuchają pań za biurkami i bez żadnej propozycji złożenia pisemnego wniosku są z kwitkiem odprawiane-mimo negatywnych odpowiedzi na temat dofinansowań,składajcie prośby pisemnie,bo to nie one o tym decydują,lecz specjalna komisja.A z dobrym uzasadnieniem może się udać.
Bardzo się cieszę,dziękuję Joanna za podpowiedź.W przyszłym tygodniu przyjedzie do nas wózek,martwię się tylko gdzie taki skarb przechowywać(ryzykowne na klatce schodowej)u nas "złomiarze"i nie tylko oni  :evil: kradną nawet wózki niepełnosprawnych.A o sprawdzeniu go w terenie-na pewno napiszę.

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 21, 2005, 10:34:47 am »
Cieszę się,że ci się udało. :lol:  :lol:  :lol:
asia mama karolinki

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 24, 2005, 02:51:53 pm »
Do Karusi: my ten problem rozwiązaliśmy ubezpiczając mieszkanie dodatkowo ubezpiczylismy wózek. Z tym iż mieszkamy na parterze i wprowadzamy go do domu.

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 24, 2005, 03:11:24 pm »
O,dzięki wielkie,IwonaD!Nie wpadłabym sama na to.A jeszcze dodam,że my też mieszkamy na parterze(i dlatego też nie martwiła mnie waga wózka..),więc również wózek wprowadzamy do domu.Tyle,że dotychczas na noc,a w dzień stał na klatce.Teraz będziemy zawsze wjeżdżać do domu,po prostu.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 05, 2005, 11:13:19 pm »
Jak zaopatrywać się w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze

Tu masz zapis Dz.U,. ze strony sejmowej
Dz.U.04.276.2739
Dz.U. 2004 nr 276 poz. 2739 Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowego wykazu wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi i środków pomocniczych, wysokości udziału własnego świadczeniobiorcy w cenie ich nabycia, kryteriów ich przyznawania, okresów użytkowania, a także wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi podlegającymi naprawie w zależności od wskazań medycznych oraz wzoru zlecenia na zaopatrzenie w te wyroby i środki

w formacie pdf
Znajdziesz tam szczegółowy wykaz

Szczegółowy wykaz przedmiotów ortopedycznych Dz.U.04.276.2739
a tu masz
Limit cen dla przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych Dz.U.04.275.2732
ze strony sejmowej
Dz.U. Nr 275 poz. 2732 Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2004 r. w sprawie limitu cen dla wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi i środków pomocniczych, o takim samym zastosowaniu, ale różnych cenach, oraz limitu cen dla napraw przedmiotów ortopedycznych
w formacie pdf
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 09, 2005, 08:12:24 pm »
Wózek który ma RAdek mamy od półora roku niestety zaczyna z niego wyrastać. Myśle że na początku pzryszlego roku postaram sie o nowy. Wiem ze to za wcześnie ale jak lekarz zaznaczy ze dziecko wyrosło to mozna z tym że powoływana jest komisja. I właśnie komisji dotyczy moje pytanie.Czy ja mam z Radkiem jechać na te komisje?Jak to jest? Bral ktoś wózek przed terminem?

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 10, 2005, 11:30:32 am »
Pierwszy raz słyszę o tym iż powolywana jest jakaś komisja. A gdzie ta komisja jest powoływana w PCPR?

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:39:55 pm »
Wniosek o wózek skladam do NFZ i to oni powołuja jakąś komisje. Wiem o tym od właściciela sklepu ortopedycznego który mi mowił ze komisja zbiera sie co 2 tyg.Tyle wiem nie wiem jak to w praktyce wygląda.

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 10, 2005, 01:48:37 pm »
To coś nowego. Może zależy od miasta. U mnie jak lekarz napisze że dziecko potrzebuje z takich lub innych powodów NFZ wyraża zgodę. Podam ci przykład butów , które należą się raz w roku, a u nas jak lekarz napisze że dziecko wyrosło można dwa. Ja teraz brałam pionizator przed upływem tych lat i wyrazili mi zgodę od ręki.

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 13, 2005, 03:32:57 pm »
znajomi brali wniosek na wózek po roku, ortopeda napisał, że nie spełnia potrzeb w zakresie rehabilitacji i bez problemów NFZ podbił, o komisji nic nie słyszałam. Ja jednak odkładam zakup do przyszłej wiosny i zbieram pieniadze na Kimbę (razem ze stolikiem i podstawa jezdną spełniająca role krzesełka w domu ok. 13000). Gdyby tylko Haneczka lepiej widziała kupiłabym Reha Tom, lecz nie do końca jest on dopracowany jeśli ma na stałe mieć ustawione siedzisko przodem do rodzica.
pozdrawiam

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 15, 2005, 12:30:48 am »
Witam.Ja już mam wózek Reha Tom.Dostałyśmy go pod koniec maja i jeszcze go testujemy w różnistym terenie,ale już mogę go polecić innym mamom.
  Przede wszystkim Tobie MAKA.W Reha Tomie jak najbardziej można przełożyć siedzisko w stronę prowadzącej osoby!Ja również brałam to pod uwagę,bo moja córcią lubi ze mną "rozmawiać",więc ta opcja służy ku temu.Dodatkowo też jest stelaż i stolik,przekładasz siedzisko i masz fotelik(co prawda nie dostałyśmy jeszcze tego stelaża,czekamy na paczkę).My potrzebujemy go do przedszkola.
  No i jeszcze ogólnie o wózku-prowadzi się suuuper,myślę,że to duża zasługa kółek obrotowych.Nie wyobrażam przestawiać(podrzucać?)co rusz na zakrętach taki ciężar(ok.20 kg) z kółkami nieskrętnymi..
Nie powiem,że nie jest ciężki,bo jest-to trzeba wziąć pod uwagę i wnoszenie go np.po schodach stanowi problem...I jeszcze minusik dla tych,którzy nie mają combiaków-po złożeniu go...wciąż jest duuży.Można go rozłożyć na mniejsze części i wtedy myślę,że się uda go wcisnąć do zwykłego bagażnika(ale nie malucha.. :lol: )i np.siedzisko wkładamy do przodu auta.
A co jest najważniejsze,dziecko jest bezpieczne,wygodnie mu i komfortowo.Jesteśmy bardzo z niego zadowolone,polecam.
A cena?Też niemała,ale duuużo mniejsza od Kimby,tymbardziej polecam!

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 15, 2005, 12:41:04 am »
kurczę,chyba znów nie rozumiem o co chodzi :oops: .MAKA:czy siedzisko ma być przekładane przodem do prowadzącego,czy właśnie nie?
W każdym razie przy Reha Tomie jest jak najbardziej przekładane i ustawiasz jak chcesz i kiedy chcesz(bez przesady-nie w trakcie spaceru,tylko wtedy,gdy dziecko nie siedzi w nim)-przodem lub tyłem do prowadzącego.

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 15, 2005, 10:59:14 am »
Siedzisko oczywiscie ma być przodem do rodzica, w REha Tomie gdy przełoży sie siedzisko przodem do rodzica mozna już tylko nieznacznie przechylić siedzenie do tyłu - uzyskując taki kubełek. W wersji tyłem do rodzica działa to świetnie. Karusia, napisz jakie masz dodatki do wózka, bo ja potrzebowałabym zagłówek, peloty utrzymujące pozycje pleców, klin lub pasy miednicze, kamizelkę, daszek - budkę, zabezpieczenia boczne (takie, żeby dziecko nie włóżyło ręki pomiędzy oparcie a raczkę, i żeby tworzyło to dodatkowo takie boczki), pdstawę jezdną. W Mobilexie nie można zobaczyć tych dodatków zamawia się w ciemno na podstawie jakichś rysunków. Ciężko mi jest powiedzieć jak Hania będzie siedziała w wózku po zamontowaniu wszystkich dodatków, trochę boję się zakupu w ciemno. MOzliwe, że gdy będa peloty boczne, zagłówek i pas miedniczy to to, że wózek nie odchyla się tak bardzo do tyłu nie bedzie już wielkim problemem. Ostatnio przymierzałam Hankę do w pełni wyposazonej Kimby, nie ma co gadać, jak w mercedesie. Zadzwonię jeszcze do mobilexu do Warszawy i dowiem sie czy nie maja jakiegoś wózka w pełni wyposażonego do przymiarki, a może w celu przymiarki odwiedzimy Karusie ??

pozdrawiam m

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 15, 2005, 11:14:16 am »
Dopiero teraz zauwazyłam skąd jesteś, do Darłowa na przymiarke nie pojedziemy. Ale mnie zmobilizowałaś, zadzwoniłam do centrali Mobilexu i mają mi dosłac do przymiarki wózek z wyposażeniem.

dzięki, pozdrawiam, marta

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 15, 2005, 04:34:17 pm »
My posiadamy tylko:stelaż,stolik,budkę,klin,gąbki do boków(by zwężyć pole siedzenia) i boczne podpórki pleców-właśnie do utrzymania prawidłowej pozycji kręgosłupa.Razem kosztowało 5400.
Obejrzysz,MAKA,na żywo,przymierzysz córcię i myślę,że się przekonasz do niego.Udanych zakupów.

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 29, 2005, 02:30:32 pm »
Mam pytanko.Czy ktoś z forumowiczów używał spacerówkę z firmy Otto Bock. Ciekawi mnie opinia wasza na jej temat. My teraz bierzemy Kimbę z tej firmy ale jeszcze dobrałabym sobie jakąś spacerowkę żeby mieć taki podręczny wózek , np. do lekarza.

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 29, 2005, 08:55:56 pm »
Dobra spacerówka,ale trochę mała dla 6-cio latka.Chyba że nie mósi opierać głowy,to starczy na dłużej.
asia mama karolinki

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 30, 2005, 01:26:22 pm »
Hurrraaaa !!  Moja Hanusia będzie miała Kimbę ze wszystkimi "wodotryskami". Firma w której pracuję wzięła ten zakup na siebie. To wielki gest i jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwa.

pozdrawiam

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 27, 2005, 09:45:25 pm »
Czy ma ktoś wózek z Ormesy o nazwie Bug
Interesuje mnie jak sie to cacko sprawuje. Jest wersja 3 kołowa tańsza o 500 zl od 4 kołowej. Nie wiem jak sie nia jeździ.
Czekam na Wasze opinie

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 27, 2005, 10:36:54 pm »
Nie mialam tego wozka ale możesz umowić sie z nimi na pokaz bez zobowiązań i zobaczysz osobiście.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 27, 2005, 10:47:53 pm »
A ile toto kosztuje? Bo my też niedługo będziemy poszukiwać trójkołowca na dużych kołach. Teraz mamy Quinny Freestyle ze skrętnym przednim kołem i niełatwo mi się będzie zn im rozstać, ale jest już po prostu za mały. :(
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 28, 2005, 11:24:47 am »
Ja z kolei kupiłam w maju reha Toma.A wózek Bug tylko widziałam-czterokołowy-jak dla mnie jest zdecydowanie za szeroki!Jakiś taki niezgrabny..Choć prowadzi się lekko i jest lekki.
Napiszę jeszcze kilka uwag o naszym wózku,bo już go dobrze znam i przetestowałam na maxa.
Otóż z wyglądu też jest niezbyt zgrabniutki.Mamy kółka obrotowe i te właśnie"odnogi" wyglądają tak trochę dziwnie,inaczej niż zwykłe koła na osi.Ale nie nie polecam w ogóle właśnie kół na jednej osi przy tym"wozie",ponieważ piorun jest taki ciężki,że przy skręcaniu nie wyobrażam sobie naciskania na niego i przeżucania w dobrym kierunku taką masą żelaztwa...On waży bez dziecka..21kg..Tak więc bez względu na wygląd polecam kółka obrotowe.
Na zdjęciu w mobilexie jest bez budki-no i lepiej..Budkę dostaliśmy dużo później niż wózek,to chyba było zamierzone.Ponieważ,gdy już ją dostarczyli i zamontowaliśmy ją...Gdy prowadzę wózek...to nie widzę gdzie jadę,hahaha.Sama się śmieję,ale tak to wygląda-jest fatalnie wysoko umiejscowiona, wózek z nią sięga 1,5m!!Więc jej nie przyczepiam narazie,tylko opieram na oparciu,no i jest nieco niżej.Czekam aż mi coś do głowy wpadnie i jakoś inaczej ją zamontuję.
Jeszcze mam pewne"ale" do podnóżka.Ma za długie rurki,które nierzadko blokują mi kółka obrotowe,ale.."to się wytnie".
A teraz coś dobrego o nim.Prowadzi się świetnie,nawet jedną ręką.Bardzo dobrze prowadzi się go po nierównych terenach,nie ma  problemów po trawie(ale nie łanach..),po niewielkich piaskach(na plaży niestety-mordownia).Przed nami zima,nie wiem czy przetestujemy go po śniegu(i zaspach,hihi),bo ostatnimi laty coś słabo u nas z opadami.Poza tym ma regulowaną rączkę,przekładane siedzisko w stronę prowadzącego-które również świetnie służy jako fotelik w domu na specjalnym małym stelażu(po zamontowaniu wielkością odpowiada zwykłemu krzesłu stołowemu).Można dosunąć dziecko do stołu,lub też zamontować specjalny blat.
Aha!No i faktycznie po złożeniu go... :lol: , jego wielkość jest...nadal wielka.Trzeba zdjąć całe siedzisko,by resztę zmieścić do bagażnika auta.Ale za to do autobusu nie trzeba go składać,bo świetnie wciska się...bokiem.
Ogólnie jesteśmy z niego zadowolone-ja jako kierowca i Justka jako pasażer :D .
Ale jeszcze się do czegoś przyznam...Parę dni temu moja koleżanka dostała wózek Gemini.No i tu się bardzo zawiodłam na moim !
Ten GEMINI to polska wersja Reha Toma tańsza o jakieś 3000zł i lżejsza o 8 kg!! Wygląda świetnie,prowadzi się lekko,jest zgrabniutki i ma też przekładane siedzisko w stronę prowadzącego,ma doczepiany stolik,ale nie ma stelaża na fotelik domowy.No i budka wygląda bardzo ładnie..Także może zwróćcie uwagę na Gemini.Tylko może jeszcze któraś mama już go przetestowała w praktyce,to opisze?

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 28, 2005, 12:03:44 pm »
Karusia zadałaś mi takiego klina a tym Gemini że juz nie wiem co robić. Orientujesz sie on ma peloty boczne bo bez tego ani rusz i czy on rosnie z dzieckiem?
Z Buga zrezygnuję musiałabym doplacić 2 200 w najlepszym wypadku to kolosalna suma.
 Teraz zastanawiam się na Reha Tom.
Wczoraj był właśnie przedstawiciel przymierzałąm Radka do Buga i do Toma ale chcialam poznać opinie o nich po jakimś czasie użytkowania.
Karusia wiesz moze ile kosztowal ten Gemini?

Spanie mam już z głowy do momentu aż sie zdecyduje .
Pa

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 28, 2005, 05:34:35 pm »
Ups,haha.Nie chciałam mącić Ci w głowie,no ale jak się robi takie zakupy to wszelkie uwagi są istotne.
No więc Gemini kosztuje 1800zł, a z dodatkami(pokrowiec zimowy,przeciwdeszczowa folia,koszyk,budka,stolik,klin,podgłówek)to 2700zł,oczywiście nadwyżkę zapłacił PCPR(już gdzieś pisałam,że w tym roku jest hojny w naszym regionie).No,a teraz chyba niemiła wiadomość-jeśli te"peloty"znaczą podpórki,to niestety tego nie ma.Może pocieszą cię szelki zapinane łącznie z paskiem? No i jeszcze dobre jest siedzonko-dosyć głębokie,wydłużane,oparcie odchylane w tył oraz wydłużane w górę,podnóżek opuszcza się i zmienia kąt.
Szkoda,że zobaczymy się dopiero w kwietniu,bo już byś miała okazję obejrzeć i przetestować nasze oba wózie..Nie mogę teraz wejść na stronę z Gemini,ale mam wrażenie,że oni też mogą przyjechać do domu i zaprezentować swoje wyroby.

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 28, 2005, 08:18:49 pm »
Dzięki za wszelkie informacje.
Tak, chodzi mi o boczne podpórki. RAdek skręca miednice, jedną strone ma mocniejszą a drugą slabszą i ściąga mi Go na prawy bok. Musi być podparty.
Cena rewelacyjna. Przed poludniem bylam na stronie Gemini ale nie doczytałąm że pzryjeżdzają dokladnie bylam na rehapola chyba ze masz inną?
Napisałam do nich maila czekam na odpowiedź. Jeżeli nie ma podpórek to wezme chyba Reha Toma.

Dodam że NFZ podbil mi wniosek rok przed czasem, bez żadnego problemu. Zmieniam wózek bo nasz nie ma właśnie tych pelot.

Pa

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 01, 2005, 11:40:15 pm »
Raduś,gdybym miała jeszcze raz wybierać wózek,wybrałabym Gemini,a w innej firmie(np.od reha toma) zamówiła podpórki-w oparciu wystarczyłoby przewiercić kilka otworów.Chyba,że nie przestrasza cię waga reha toma,to już się nie odzywam i nie mącę.. :wink: .

Offline kiwwinka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 02, 2005, 11:10:50 am »
Bardzo proszę o poradę w kwestii wyboru wózka dla naszej Asi, ja kompletnie nie orientuję się jaki wybrać :(
może ktoś poradzi, za kilka dni idziemy do neurologa po wniosek na nowy wózek(stary, pożyczony właśnie się "wyłożył" :? )
jaki będzie najlepszy dla 12 letniego szczupłego dziecka, Asia lubi być aktywna, wszędzie dojechać sama(rączki są całkowicie sprawne), musi więc być wytrzymały :wink:  no i lekki, składany do samochodu, żeby zmieścił sie do bagażnika...generalnie będzie używany non stop w szkole no i spacery, więc stawiam na trwałość,jakby jeszcze był ładny, kolorowy to szczyt marzeń :D
Proszę, czy ktoś doradzi jakiś konkretny model?
może jest jakaś sprawdzona marka?
będę wdzięczna za pomoc  :kw:  

jeszcze jedno:jak długo sie czeka na wózek po złożeniu wniosku?
i czy gdzieś na śląsku jest zakład naprawy lub choć wypożyczalna wózków?
Pozdrawiam serdecznie!

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 02, 2005, 03:06:47 pm »
kiwwinka

Zanim ktoś Ci doradzi , przeglądnij proszę poniższy wątek
i tematy w nim zebrane.
Wątki o wózkach, sprzęcie rehabilitacyjnym
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 02, 2005, 05:14:24 pm »
Właśnie że jego waga mnie przeraża. I cena też. w standardzie kosztuje 3800 dodatków troche potrzebuje więc wyjdzie nie malo a mój PCPR biedny pod koniec roku. Gemini jest też dużo  ładniejszy.
Dzwonilam do producenta i mi powiedzial że ma poduszki boczne 2 cm grubości na rzepy i peloty w oparciu. Jutro jade obejrzeć wózek i przymierzyć do niego Radara. Chyba się na niego zdecyduje.

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 02, 2005, 05:19:21 pm »
Kiwwinka a możwe któryś z tych wózków

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 03, 2005, 08:59:17 am »
Niektóre sklepy rehabilitacyjne idą na rękę i " w rozliczeniu" przyjmują też wnioski na foteliki - 700 zł., a kupując np reha toma lub kimbę z podstawą jezdną (domową) i blatem to nawet sie należy. Ja mam Kimbę - cena koszmarna - ale naprawde jest to cudo!
Nie wiem, czy to zasługa wózka, diety, czy zbieg okolioczności, ale Hanka zaczęła sama z pozycji siedzącej "ciągnąć" głowę do przodu. Nie wiem też czy Raduś potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia typu klin - ale my zrezygnowałyśmy z klina na rzecz pasów miedniczych (odwodzących) i wydaje mi się, że jest to dużo lepsze rozwiązanie.

pozdrawiam, marta

Offline kiwwinka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 03, 2005, 09:02:52 am »
Dziękuję Wam za odpowiedzi
, Pani w PCPR powiedziała mi że wystarczy jak dostarczę wniosek a ona resztę załatwi ale wolałabym sama wybrać, żeby był dopasowany, ładny i lekki, boję sie że  jakiś nieodpowiedni Asi dadzą...na razie reanimowaliśmy stary, ciekawe jak długo wytrzyma :roll:
Pozdrawiam! :D

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 03, 2005, 06:30:31 pm »
Pierwsze słyszę, żeby pani z PCPR kupowała wózek. Pewnie jej mąż prowadzi sklep rehabilitacyjny. A jak ona sobie wyobraża dobranie wózka, chyba , że sztuka się liczy.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 03, 2005, 06:40:13 pm »
Kiwwinka nie idź na taką dobroczynność że pani wszystko za ciebie zalątwi. Ja tak zrobilam 2 lata temu bylam zielona w temacie i nie mialam pomocy w postaci tego forum. Efekt taki ze wózek nie spełnia żadnych wymagań dla Radka zwykla spacerówka. A mi powiedzieli ze w tym rozmiarze tylko takie są.
Możesz zadzwonić do mobilexu tez maja takie wozki i mozesz je w domu pzrymierzyć.

U mnie juz klamka zapadła zamówiłam dziś Gemini full wypas koszt 3547. JA mam dopłacić 1747. Mam nadzieje że mój PCPR mi wróci tą sumę. Bylam dziś w sklepie ortopedycznym na terenie szpitala dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Raduś pzrymierzyl wózek siedzi mu sie super. I prowadzi się niesamowicie lekko.
Teraz czekamy na zamówiny sprzęt.

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 03, 2005, 06:42:22 pm »
No nie wiem,kiwwinka,jak to chce załatwić pani z PCPR..Zazwyczaj te panie nie mają pojęcia o potrzebach dzieci niepełnosprawnych i nie umieją nawet polecić specjalistycznego sklepu,jak i ośrodka,czy sanatorium.
No,chyba,że ta pani akurat ma na ten temat pojęcie lub doświadczenie,wtedy nie wtrącam się...
U nas jest tak,że z wnioskiem idziemy do sklepu z wózkami i to wybieramy i decydujemy jaki(ewentualnie dobry :roll:  sprzedawca).Po wybraniu odpowiedniego tam zostawiamy wniosek.W PCPR składamy odpowiedni wniosek z f-rą proforma i wtedy oni dokładają resztę potrzebnych pieniędzy do sprzętu.A jeśli jeszcze będzie ich za mało polecam fundację Owsiaka,pomogą.

Offline kiwwinka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 06, 2005, 07:03:16 pm »
Dzięki :D  też mi to wydawało się dziwne że ona ma mi wózek przywieźć, nawet nie wiedziałam że PCPR dopłaci mi różnicę, czyżby zapomniano mi o tym wspomnieć :wink:  Pani powiedziała mi nawet że będę musiała dopłacić ok.300 zł!teraz wiem co robić, poradzę się jeszcze naurologa i pokieruję się Waszymi wskazówkami  :kw:
Pozdrawiam!

Offline Marzenazz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 28, 2005, 10:48:59 pm »
Witam
zakupiłam rok temu wózek Maclaren i w tej chwili chciałam dokupić  do niego daszek i folie ale niestety są problemy z importem i czekam już 3 miesiące. Czy ktoś nie ma sprzedać daszka do wózka Maklarena.  

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach