Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Wózek dla osoby niepełnosprawnej  (Przeczytany 76638 razy)

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
Wózek dla osoby niepełnosprawnej
« dnia: Wrzesień 20, 2004, 06:57:05 pm »
Szukam informacji dotyczącej jak i gdzie starać się o wózek dla dziecka niepełnosprawnego. I jakie wózki można sobie wybrać? Ile trzeba dopłacic? I ile lat musi mniec dziecko?

Pozdrawiam mama HUbcia.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline piotrek

• Podglądacz
  • *
    • http://www.republika.pl/naszaoliwia/
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2004, 01:01:35 pm »
Zaświadczenie od lekarza do NFZ, tam można otrzymać refundację około 1800 PLN. Za tą kwotę nie poszalejesz, jeśli chcesz kupić coś porządnego. Dlatego warto udać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, tam można dostać dość spore dofinansowanie. Jeśli chodzi o wybór wózka to z tym jest gorzej niż z pieniędzmi. Sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym na na ogół mają tylko prospekty a pasowałoby taki wózek przymierzyć. Jak sprowadzą a nie będzie pasować to oddawaj bez zastanowienia.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2004, 01:12:31 pm »
Jaki to ma być wózek?
długi wątek o wózkach - http://forum.darzycia.pl/topic,3293

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2004, 01:18:21 pm »
Chciala bym Chocco 2002 ale nie wiem czy jest nadal refundowany? Wiem że byl dostępny w Aksonie. Jak to sprawdzić?

podaje stronkę http://www.akson.pl/oferta/wozki_dla_dzieci/chicco.html
pozdrawiam mama Hubcia.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2004, 01:44:44 pm »

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2004, 02:07:07 pm »
Mamo Hubcia, czy twój synek nie ma powyżej 3 lat przypadkiem? Bo ten cud chicco jest niestety tylko do wagi dziecka poniżej 15 kilo, i ogólnie jest krótki, to znaczy nogi twojego malca mogą szorować po ziemi. Już miałam okazję zobaczyć ten wózek na oczy i nie nadaje się dla większych dzieciaków. Tak jak dla mojej Miki nadaje sie niestety tylko Maclaren. A na podbicie recepty  przez NFZ czekamy od początku lipca, i zastanawiam się kiedy moja obecna spacerówka sie kompletnie rozleci.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2004, 02:12:14 pm »
Martus widziałas może zdjęcia Hubcia. On co prawda ma trzy latka ale wygląda na niecały roczek i wazy tylko 9 kilo i ma niecałe 85cm wzrostu.
pozdrawiam

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2004, 02:27:29 pm »
Pamietaj o tym, że recepta na wózek jest wystawiana raz na 3 lata o ile dobrze pamiętam. Ja bym wam proponowała zakupić niedrogi zwykły wózek spacerowy, one też są do 15 kilo, no chyba że potrzbny jest Hubciowi klin między nózkami, a to zmienia postać rzeczy.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2004, 02:43:34 pm »
Martuś mnie jest potrzebny lekki wózek bo my prawie cały czas gdzieś z Hubciem jeździmy po lekarzach. Hubcio przez ostatni rok przybrał niecałe 3 kilo. a Ty jaki byś mi proponowała? Jaki ty masz?

Pozdrawiam.

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2004, 03:57:32 pm »
My mamy zwykły chicco, który juz dwa razy był w naprawie. Do tej pory nie korzystaliśmy ze specjalistycznego, ale Mika jest co raz cięzsza i nie mamy wyjścia. Ja proponuję, żebyście się przeszli do sklepu z wózkami razem z Hubciem. Zawsze mozesz go przymierzyć. Spacerówki w granicach cenowych do 300 zł. sa naprawdę sprytne i lekkie, trzeba jeszcze zwrócic uwagę na wykonanie i gwarancje. Ja chwalę sobie mój wózek tylko i wyłącznie ze względu na serwis naprawczy, wózek popsuł nam sie po gwarancji, mimo to nic nie płaciliśmy. Jak Hubcio wam podrosnie do wagi powyżej 15 kilo, a jeszcze będzie wymagał jazdy wózkiem to wtedy będziecie mogli skorzystać z recepty NFZ. Oszczędzicie sobie w ten sposób bieganiny od NFZ i PCPR-u i lekarza.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2004, 08:45:09 pm »
Martuś jak to jest dokładnie z dofinansowaniem na wózki. jeźeli wozek kosztuje 1800zł a NFZ pokrywa do 1800zł to ile rodzice muszą dopłacić?

Pozdrawiam mama Hubcia.

Offline mamawika

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2004, 09:13:36 pm »
Jeżeli wózek kosztuje mniej niz 1800 nie dopłacasz nic (ale nie bój sie , takiego nie znajdziesz). Natomiast jeśli się mieścisz w dochodach ok 1000 zł na osobę, to PCPR moze dopłacić do każdego sprzętu refundowanego przez NFZ (także pieluch, okularów itp.) do 150 % kwoty dofinansowania, czyli w tym wypadku 2700, co razem daje kwotę 4500zł na wózek. Ale najpierw się upewnij czy tyle Ci dopłacą. Zbliża sie koniec roku i mogą nie mieć już pieniędzy. U nas płacili ubiegłoroczne faktury, tak, że nasz sklep czekał na pieniądze pół roku.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2004, 08:52:15 pm »
Chciałam poinformować wszystkich, że Hubercik ma już nowy wózek. Zdecydowaliśmy się na Chicco2002. Zmieściliśmy się w limicie i nic nie musiałam dopłacać. Wózek jest naprawdę ładny a przede wszystkim lekki. I noszenie go z drugiego pięrtra nie powinno mi sprawiać kłopotów. Załatwiłam wszystko w ciągu 6 dni.

Pozdrawiam sredecznie, mama Huberika.

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2004, 09:10:04 pm »
Gratulujemy Hubciu!! My czekamy juz 3 miesiące na to jak fundusz nam łaskawie podbije receptę na wózek. Cały czas słyszymy, że NFZ nie ma pieniędzy. Mąż tak się zdenerwował na nich, (co jest niebywałe, bo to ja przeważnie robię pyskówki), że napisał dziś siarczysty list do Rzecznika Praw Pacjenta na woj. łódzkie. To jest lekka przesada czekać tak długo tym bardziej że Hubcio załatwił wszystko w 6 dni. Ja ciągle się boję, że nasz stary, wysłużony wózek w końcu rozleci sie na dobre(już dwa razy był naprawiany, bo pokękał)Tak właściwie to ten post powinnam wpisać w Marudniku, bo niedość, że mnie przez ten wózek szlag trafia to jeszcze katar mam po pas i niewyleczony do końca brzuch po operacji, nawet kichnąć sobie pożądnie przez to nie mogę.

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2004, 09:21:12 pm »
Oj my też dalej czekamy od lipca  :( . Obiecali że w październiku będzie, czy aby na pewno? Czekamy również na fotelik i pionizator - też w NFZ. Ale też mamy chętkę na Chicco 2002. Ktoś kiedyś pisał o sklepie na Śląsku - Akson, gdzie on dokładnie jest- chodzi o ten sklep w którym mogę wybrać z natury a nie folderu.
Pozdrawiamy Agniecha

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2004, 09:54:15 pm »
Może ten? w Tychach u p. Misiarza
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2004, 09:58:55 pm »
Soniu to był sklep Akson w Katowicach, Zabrzu, Bytomiu? Nie nie w Tychach. Któraś z nas opisywała że była tam i kupiła wózek Chicco, tak od ręki, że był duży wybór kolorów. Ale dziękuję za pomoc. Tam myślę zamówić fotelik.
Agniecha

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2004, 10:01:17 pm »
http://forum.darzycia.pl/topic,3293

chyba to. Znalazłam  :lol:
Agniecha

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2004, 10:04:58 pm »
Pytanie do Manatki - w którym sklepie kupowałaś wózek, jeśli możesz mi zdradzić?
Agniecha

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2004, 04:51:53 am »
Agniecha nie ma wyboru koloru wózka Chiccci 2002. mają tylko granatowe w białe serduszka. No chyba, że chodzi ci o wózek chicco magic. Ale jak ja się pytałam narazie są nie dostępne. Po prostu brakuje ich i trzeba czekać aż cztery miesiące. Podobno są na zapisy.

Pozdrawiam mama Hubcia.

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2004, 07:41:45 am »
:shock:  Właśnie o Magic myślałam. Wiecie co to już przesada, najpierw w NFZ a teraz w sklepie, jak tak dalej pójdzie to faktycznie mój mały prędzej z niego wyrośnie niż go dostanie. Szok. Dzięki Hubciu. Agniecha

Offline max

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.elon.zw.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2004, 10:54:44 pm »
My załatwialiśmy wózek w ten sposób, że najpierw recepta podbita przez NFZ, później wybraliśmy sobie wózek w zwykłym sklepie a następnie sprowadziliśmy go przez sklep ortopedyczny.Mamy bardzo ładny Quinny.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2004, 11:09:22 am »
My też mamy Quinny Freestyle- trójkołowiec. Jestem bardzo zadowolona, ale podnóżek mógłby być większy.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline max

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2004, 11:42:42 am »
Nam też bardzo podobał się ten trójkołowiec ale faktycznie podnóżek ma mały i słabo się podobno składa. Poza tym nasz Maksiu jeszcze czasami śpi na spacerze a trójkołowca nie można obniżyć do spania. Może kupimy go następnym razem. My mamy czterokołowiec i też jesteśmy zadowoleni.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2004, 07:15:33 pm »
To nie wiem czy o ten sam typ Ci chodzi, bo nasz się składa bez żadnego problemu i kółka się odczepia i doczepia migiem. Obniżyc go też można, tyle, ze nie do pozycji na płask i trzeba to robic paskami, co nie jest za wygodne, ale przecież nie robi sie tego co chwila.
Pozdrowienia,
mamawika

Offline max

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2004, 06:05:50 pm »
Napewno o ten sam typ ale może mój mąż coś pokręcił bo on go oglądał na "żywca" a ja tylko w katalogu. Stwierdził że nie zmieści się do bagażnika i dlatego kupiliśmu czterokołowiec, kółka też demontuje się w mig.

Offline Renata 2

• Raczkujący Gadacz
wózek dla dziecka niepełnosprawnego
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 18, 2004, 10:45:08 pm »
Piszecie,drogie mamy o wózkach dla dzieci, ale jak rozumiem,chodzi głównie o wózki typu spacerówka.My natomiast zastanawiamy się nad wózkiem inwalidzkim, może gdzieś na wiosnę, gdy Miłosz będzie miał 3,5 roku. Myślę, że taki wózek pozwoliłby naszemu dziecku samodzielnie się poruszać, bo o możliwości chodzenia nie ma mowy( przynajmniej w najbliższych latach). Ale mamy w związku z tym watpliwości, może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.Czy nie za wcześnie na taki wózek? (Myślimy o takim, aby miał też rączkę do pchania). Jak sobie radzą rodzice z takim wózkiem zimą lub gdy pada deszcz itp.? W ogóle o czym trzeba wiedzieć, decydując się na taki wózek?(Jedno wiemy - nie może być za duży).Milosz jest raczej mały jak na swój wiek - wygląda na 2 latka, ale jest silny, zwłaszcza w rękach.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 19, 2004, 12:17:33 am »
Renata 2 zerknij jeszcze tu :

Wątki o wózkach, sprzęcie rehabilitacyjnym

Zebrane tam są wszystkie wątki z forum dotyczące wózków i sprzetu oraz bezpośrednie strony internetowe podane  właśnie w tych  wątkach
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 19, 2004, 09:46:07 am »
Ja podaje link do sklep Akson www.akson.pl
Tam napewno coś znajdziesz.
Pozdrawiam.

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 19, 2004, 09:49:36 am »
dodam tylko,że oferta internetowa firmy akson nie jest całkiem aktualna.
Obecnie istnieje w sprzedaży całkiem nowy model wózka " Kubuś" a w katalogu intenetowym widnieje stary.Warto to sprawdzić.Nie wiem bowiem jak jest z innym sprzętem.  :)
Pozdrawiam,mama Kubusia z mpd.

Offline tarba

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 19, 2004, 10:00:54 am »
Móje dziecko dostało pierwszy wózek w wieku 5 lat ale z dzisiejszej perspektywy wiem że powinien wcześniej.Samodzielne poruszanie jest kluczowe w ćwiczeniu samodzielności i wspieraniu normalnego rozwoju bo nie hamuje się w ten sposób ciekawości świata i nie przyzwyczaja dziecka do zależności od innych osób.
W tym wieku na pewno musi mieć rączki do prowadzenia bo na dłuższe dystanse jest jeszcze za wcześnie.
Z podesłanych linków przez Gagę ja polecam emico i wózki pantery.
Musicie go zmierzyć bezpośrednio na dziecku a ważne wymiary to szerokość i długość siedzenia.i wysokość podnóżka.Dziecko powinno siedzieć na całych udach i pupie a nie tylko na pośladkach lub udach bo to grozi odleżynami.Jeżeli chcecie to załatwiać z dofinansowaniem to pamiętajcie że musi starczyć na 3 lata.Ja zdecydowanie odradzam wózki składane na płasko( krzyżakowe) mój Bart zajezdził taki w rok-ale fakt że jeżdzimy podrogach i bezdrożach.Bardziej wytrzymałe są te z odpinanymi kołami i stałą ramą.
Jesli chodzi o deszcz i śnieg to niestety jest to hardcore. Z małym Bartkiem w deszczu dawałam mu do trzymania parasol- wygląda dziwnie ale chroni dobrze.Gdy jeździ sam ma poprostu długą kurtkę-zauważ że dziecko siedzi- więc kurtkę do ud można naciągnąc na kolana, oczywiście jeśli jeździ sam to kurtka po jednym przejeździe w deszczu jest do prania.Po przyjściu do domu trzeba wytrzeć koła i już.Gorzej w śniegu- bo wchodzi wszędzie. Nasze rozwiązanie tego problemu- to zapasowe koła do wymiany i wytarcie ramy po przyjściu do domu.
Przepraszam za słowotok.Pytaj jeszce w razie potrzeby.
każdy jest inny i całe szczęście
Mama Bartka(14) z RK i zdrowych Maćka(8) i Kasi(6)

Offline Renata 2

• Raczkujący Gadacz
wózek dla dziecka niepełnosprawnego
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 21, 2004, 09:58:47 pm »
Dziękuję bardzo za linki - oglądania mnóstwo, ale na szczęście nie musimy spieszyć się z decyzja o kupnie wózka. Możemy się spokojniej rozejrzeć za tym "najodpowiedniejszym", chociaz obawiam się, ze takiego całkiem małego chyba nie znajdziemy Dzięki Tarba - zawsze chętnie korzystam z rad rodziców, którzy mają starsze dziecko, a przez to i więcej doświadczeń niż my. Szczególnie trudny był dla nas problem, czy to nie za wcześnie na taki wózek, bo spotkaliśmy się z bardzo różnymi opiniami na ten temat, ale myślimy teraz, że warto spróbować. Czy wymieniacie taki wózek  zawsze co 3 lata?  Czy dopłacałaś do wózka? Są one (tzn. inwalidzkie jakoś wyjatkowo drogie - przynajmniej niektóre).Myślę,że Miłosz jako jeszcze małe dziecko może tego pierwszego wózka nie zjeździ przez 3 lata (?). Pozdrowienia!

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 22, 2004, 09:02:52 am »
Mój maluch został "wsadzony" do specjalnego wózka w wieku 1,5 roczku i wcale nie uważam,ze to za wczesnie.
Co do wymniany:sądzę,ze 3 lata to nawet za dużo,moim zdaniem powinna byc mozliwość wymiany co 2 lata.W końcu nasze dzieci ( moje na pewno) porusza sie jedynie w wozku,a w związku z tym eksploatuje sie on szybciej.
Renata,juz pisałam o tym w innym wątku.Mam MAŁY wozek do oddania.ardzo ładny,czeskiej produkcji.Jeśli będziesz zainteresowana,podam szczegóły  :) .

Offline tarba

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 22, 2004, 10:56:27 am »
Wózek wymieniamy co 3 lata zawsze,a nawet częściej jak trzeba-dzieci szybko rosną a wózek musi być zawsze dopasowany.Tak więc nawet jak Miłosz nie zajeżdzi wózka to chyba z niego wyrośnie.
Niestety dopłacaliśmy i będziemy dopłacać-właśnie zaczynamy załatwiać nowy. Jeśli lekarz wypisze Wam zlecenie na wózek dziecięcy specjalnyto przysługuje 1800 + 2700 z PCPRu (jeśli łapiecie się na widełki dochodowe).Nam dopłacili jeszcze z funduszy socjalnych(oboje pracujemy państwowo a cena wózka 8000 robi wrażenie) tak że do dopłaty zostało naprawdę niedużo.
a apropos róznych opinii to jeśli rehabilitant mówi ,żeby nie sadzać dziecka na wózek bo nie będzie chciało chodzić
to  :evil:  :evil:  :evil:  :oops:  :evil: na szczęście dzieci wiedzą swoje.

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 22, 2004, 11:00:46 am »
tarba,mówisz,ze zmieniasz częściej.Chcesz powiedziec,ze NFZ wydaje zgode na wczesniejsza zmianę ??  :shock:
Mnie "umowa"konczy isę w marcu lecz Kuba wyrósł i potrzebuję już.niestety pani z NFZ powiedziała,ze moge zapomnieć.
Więc...jakich mam użyć argumentów by wyarażono zgodę ??  :roll:

Offline tarba

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 22, 2004, 11:11:35 am »
Zmieniam częściej za własne pieniądze albo wymieniając się wózkami- dostajemy w spadku po kimś kto wyrósł a sami oddajemy komuś innemu. w tej chwili nie mam nic na składzie niestety. Pamiętajcie, że w czasie tych 3 lat przysługują pieniądze na remont- u nas zużyte na remont darowanego wózka do koszykówki i starczyło na nowe koła i boczki(może Wam starczy na ramę?).
W pewnym momencie na jakiejś olimpiadzie młodzieży niepełnosprawnej była możliwość wygrania dofinansowania do wózka (1800) i nam się to udało. Niestety gwarancji że tak będzie nie mam.

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 22, 2004, 11:15:48 am »
Dzięki...wszystko jasne.Myślałam,że moze w innych miastach chętniej "pomagają".
No cóż...za własne pieniądze nie kupię,będę szukać dalej. :D

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 22, 2004, 11:23:42 am »
Wiecie to dziwne ale gdy ja brałam wózek dla Hubcia Chocco2002 to pani mi powiedziała jak wyrośnie bez problemu moge starać się o większy, choć nie minie  trzy lata. Dodam że Hubcio na skierowaniu miał napisane min. dziecko bez odpornści i będzie wymagał częstrzej wymiany sprzętu rehabilitacyjnego.
Może to jest argument dla NFZ.

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 22, 2004, 11:33:27 am »
Dzięki Hubcio.
Bo powiem Wam szczerze,że mnie to niepokoi i denerwuje zarazem.niepokoi bo nie wyobrazam sobie "zycia" bez środka lokomocji dla Kuby.A denerwuje bezduszność urzędników.
ciekawe jakby jeden z drugim miał taki problem  :evil:

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
witam
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 22, 2004, 12:04:07 pm »
Ja tez rozglądam się za wózkiem,dzwoniłam wszędzie.w końcu trafiłam na sklep internetowy,tam były super wózki i nie drogie.Panie z NFZ powiedziala że moge od nich kupic wozek jesli maja podpisana umowe z nimi .Rozmawialam z pania ze sklepu,powiedziala ze sie postara to zalatwić.Jednak okazalo sie ze ten wozek co mi sie podobal ,byl za maly.Nie pamietam numeru do tej pani ale wystarczy w szukaniu napisac wozek quinny i wyjdzie sklep internetowy.jest jeszcze firma Rehapola tam jest super wozek Gemini,nie drogi i rosnie razem z dzieckiem.prawdopodobnie go wezme,bo jest najladniejszy z tych wszystkich.pozdrawiam,Kasia

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 22, 2004, 12:09:43 pm »
Paulina Balcerzak tel. 0.502.25.99.99; Gadu-Gadu 3951235
   to numer do tej pani poza tym mozna probowac w innych sklepach

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 22, 2004, 12:41:16 pm »
widze że troche nie na temat sie rozpisałam.Moja wina ,niedoczytalam,myslalam ze chodzi o male wózki,sorki  :oops:

Offline ela_ka

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.agatka.tla.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 23, 2004, 05:17:01 pm »
Małgośka, rozumiem że Twoje maleństwo wyrosło z wózka i chcesz przed czasem go wymienić.
Więc czytaj:
- idziesz do lekarza specjalisty (ja poszłam do neurologa) opiekującego się Kubą i prosisz o wcześniejsze wypisanie wniosku na wózek, bo ten stary jest zepsuty - rozlatuje się i strach do niego włożyć dziecko.... Że nie możesz zostać bez wózka, a na zakup za gotówkę nie stać Cię. Pamiętaj tylko aby lekarz wypełnił na wniosku taki punkt, w którym uzasadnia wcześniejsze wypisanie wniosku!!!
Ja tak zrobiłam i miałam wniosek ponad pół roku wcześniej niż się należał. W NFZ pani zaznaczyła tylko że wniosek jest poparty opinią lekarską i już było załatwione.  :)
To, że dziecko wyrosło ze starego wózka i w związku z tym źle w nim siedzi i może nastąpić problem z kręgosłupem - to też ważny powód do wymiany wózka, ale oni się nauczyli tylko nas zbywać, tak, jakby te pieniądze na zakup wózka były z kieszeni pracownic NFZ!

Pozdrawiam  Elżbieta
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście!
mama Agatki-MPDz piramid.-pozapiramid.epi.lekooporna objawowa, zaburzenia emocji w stopniu znacznym.

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 23, 2004, 05:30:09 pm »
Elu,dzięki  :) .wiesz z lekarzem nie miałam żadnego "problemu".Wypisał i nawet kazał szybko "lecieć" coby kubusiowi wygodnie było....to tylko pani w NFZ  :evil:  miała jakies wątpliwości.To bylo kilka dni temu.
Dzisiaj zaniosłam wniosek z dodatkowym pisemkiem ( argumenty :post wyżej) i powiedziałam,ze nie wychodze jak wniosku nie przyjmą  :twisted: .
Przyjęli,kazali sie zgłosic po niedzieli  :lol:

Offline ela_ka

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.agatka.tla.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 23, 2004, 08:46:14 pm »
No i zobacz jak to w jednym kraju są różnie interpretowane te same przepisy - mnie od ręki podpisała pani w NFZ i wyszłam z załatwioną sprawą.
No cóż, ważne aby było załatwione pozytywnie i Kubuś miał wygodnie.  :)  

Pozdrawiam  Elżbieta
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście!
mama Agatki-MPDz piramid.-pozapiramid.epi.lekooporna objawowa, zaburzenia emocji w stopniu znacznym.

Offline Renata 2

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 24, 2004, 10:56:12 pm »
Małgosiu piszesz ze masz (miałaś) "mały wózek", ale czy jest to wózek tzw. inwalidzki, czyli na dużych kołach, a dziecko samo może się poruszać?. Na szczęście dla nas mamy panią rehabilitantkę, która uważa, że nie szkodzi dziecku wczesne korzystanie z wózka tego typu, a ośrodek OWI nawet nam teraz wypożyczył taki wózek,używany, abyśmy zobaczyli, jak synek sobie radzi. Jak tylko Miłosz wsiadł, pani rehabilitantka pokazała mu, po co są koła, a on już przejechał całą długość korytarza! Nie wierzyliśmy własnym oczom - a on był bardzo zadowolony. To są - w tym trochę jazdy w domu - tylko próby, bo wózek jest nieco za duży.

Offline Renata 2

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 24, 2004, 11:01:29 pm »
Mamo Muminka - widzę, że należymy do tego samego oddziału NFZ - Szczecin, więc pewnie bedziemy miały podobne przejścia z realizacją "sprzętu", bo jak czytam, co urząd, to inne podejście do niepełnosprawnych. Pozdrawiam!

Offline Małgośka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 25, 2004, 09:04:01 am »
Cytat: "Renata 2"
Małgosiu piszesz ze masz (miałaś) "mały wózek", ale czy jest to wózek tzw. inwalidzki, czyli na dużych kołach, a dziecko samo może się poruszać?

Reniu,to jest wózek dla małego dziecka 2-3 letniego.Nie na dużych kołach i do "prowadzenia"przez osobę drugą. :)

Offline Renata 2

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 25, 2004, 11:01:03 pm »
Małgosiu - chyba zaszło pewne malutkie nieporozumienie co do wózka, o który pytałam.Nawet tak sobie myślałam, jak taki mały 1,5 roczny brzdąc( o którym wspominasz) mógł jeździć w wózku z dużymi kołami sam.Dlatego właśnie moim dylematem było: czy to nie za wcześnie dla 3 latka? Ale dziękuję za zainteresowanie!

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 26, 2004, 10:01:02 am »
Renato, uważam że nie jest zawcześnie na wózek inwalidzki(nie lubię tego okreslenia, no ale cóż) dla Twojego synka. Moja Asia pierwszy taki wózek miała w wieku 3 lat. Tarba już wymieniała takie wózki, ja dodam że Otto Bock też malutkie produkuje. Napewno też Panthera bedzie mieć taki malutki (oni dopasują coś nawet dla malutkiego dziecka), który potem przy wymianie na większy mogłabyś oddać im w częściowym rozliczeniu. Nie wiem tylko ile taki wózek kosztuje, ale warto zainwestować w dobry wózek (może znaleźć sponsora) bo dziecko bardzo się usamodzielnia, a przy dobrze dobranym i (podstawa) lekkim wózku nie pogłębia deformacji np. kręgosłupa.
Rodzice boją się że jak dziecko usiądzie na wózek to nie będzie chodzić, ale on tylko pomoże mu w szybszym poruszaniu się, poznawaniu świata (co wplywa na rozwój umysłowy), a jeśli ma chodzić to i tak będzie do tego dążyło.
Jesli będziesz chciała to podam Ci namiary.
Pozdrawiam

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach