Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Wady serca  (Przeczytany 16356 razy)

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
Wady serca
« dnia: Lipiec 03, 2004, 08:09:00 pm »
Czy ktoś z Was miał do czynienia lekiem Propranolol, mój synek dostaje go od niedawna na obniżenie ciśnienia. Jstem ciekawa czy ktoś ma rozeznanie w jakim stopniu ten lek jest w stanie obiżyć ciśnienie. A może znajdzie się tu ktoś, kto miał do czynenia z zabiegiem koarktacji aorty, i jak aorta  zachowuje się teraz, czy nie dochodzi do rekoarktacji. My jesteśmy rok po zabiegu i jak na razie jest ok, jedynie obserwacji wymaga dwuplatkowa zastawka aortalna.
Pozdrawiam Agniecha

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline BasiaB

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Wady serca
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2004, 01:49:37 am »
Niestety nie mam informacji na temat leku o który pytasz ale mój synek miał operację serca a teraz stwierdzili zwężenie aorty i na razie kazali obserwować, jestem ciekawa gdzie Łukaszek był operowany?
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wady serca
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2004, 08:03:50 pm »
Więcej o wadach serca i doświadczeniach rodziców

http://forum.darzycia.pl/topic,62
http://forum.darzycia.pl/topic,227&postdays=0&postorder=asc&start=30

Prof. Malec uratował już setki dzieci w krakowskim Instytucie Pediatrii.

Więcej o nim i wadach serca:
http://www.kardiochirurgiadziecieca.cm-uj.krakow.pl/index.php?...
Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej. Katedra Chirurgii Pediatrycznej Polsko-Amerykański Instytut Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, 30-663 Kraków, ul. Wielicka 265

http://forum.darzycia.pl/topic,62
Wątek o wadach serca

http://forum.darzycia.pl/topic,227&postdays=0&postorder=asc&start=30
wątek o innych schorzeniach, także o wadach serca

http://kaliszok.republika.pl
Tu też warto zajrzeć w sprawie serca i medycyny
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
zespół Fallota
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2004, 11:04:34 pm »
Obserwcaje kliniczne niemowląt z sinicznymi wadami serca przed i po wykonaniu u ni8ch zespolenia systemowo-płucnego - Maria Wróblewska-Kałużewska, Krzysztof Godlewski
SŁOWNICZEK TERMINÓW

/Folia Cardiologica/tom 8 nr 5 - 2001
Rola poradnictwa genetycznego w rodzinach dzieci z zespołem Fallota, Joanna Kwiatkowska

Wstęp: W większości przypadków etiologia izolowanego zespołu Fallota (TOF) jest wieloczynnikowa, a ryzyko ponownego jego wystąpienia ocenia się na ok. 2-6% dla krewnych I stopnia. U pacjentów, u których wywiad sugeruje rodzinne występowanie wad wrodzonych serca bardzo prawdopodobny jest monogenowy typ dziedziczenia. Zaburzenia te może powodować mikrodelecja w ramionach długich chromosomu 22.
Materiał i metody: Analizie poddano dane dotyczące 1600 pacjentów pozostających pod opieką Kliniki Kardiologii Dziecięcej AMG w latach 1990-2000. Spośród badanych wyodrębniono 110 rodzin, wśród których wrodzona wada serca występowała u więcej niż jednej osoby.
Wyniki: W 16 przypadkach u probanta rozpoznano zespół Fallota. Diagnostykę wad serca opierano na następujących badaniach: wywiadzie, badaniu przedmiotowym, obrazie radiologicznym klatki piersiowej, EKG, badaniu echokardiograficznym. U wybranych chorych wykonano cewnikowanie serca, badania chromosomalne i molekularne. Na podstawie wywiadu zebranego od rodziców lub opiekunów sporządzono rodowody. W objętych badaniami rodzinach rozpoznano następujące wrodzone wady serca: wspólny pień tętniczy (3), podwójne odejście obu naczyń tętniczych z prawej komory (3), TOF (20), ubytki międzykomorowe (10), zarośnięcie zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym (3), tzw. zespół braku zastawki tętnicy płucnej (1), wady łuku aorty (3), przełożenie wielkich pni tętniczych (2).
Wnioski: Poradnictwo genetyczne staje się zagadnieniem bardziej złożonym w sytuacji, kiedy powstają możliwości rozpoznawania nosicielstwa genu oraz gdy zachodzi konieczność wyjaśnienia problemów wynikających z możliwości diagnostyki prenatalnej wielu chorób. (Folia Cardiol. 2001; 8: 569-573)
Słowa kluczowe: zespół Fallota, typ dziedziczenia, genetyka
źródło: http://www.fc.viamedica.pl/abstrakt.phtml?id=40&indeks_art=501

http://ufo.cn.pl/www.fetalecho.med.pl/0108.htm

Prof. M. Respondek-Liberska, lek. med. K. Janiak, lek. med. M. Grądecka
Zespół Fallota

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wady serca
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2004, 11:51:17 pm »
Zespół Fallota

Obserwcaje kliniczne niemowląt z sinicznymi wadami serca przed i po wykonaniu u nich zespolenia systemowo-płucnego - Maria Wróblewska-Kałużewska, Krzysztof Godlewski

Rola poradnictwa genetycznego w rodzinach dzieci z zespołem Fallota- Joanna Kwiatkowska

Wstęp: W większości przypadków etiologia izolowanego zespołu Fallota (TOF) jest wieloczynnikowa, a ryzyko ponownego jego wystąpienia ocenia się na ok. 2-6% dla krewnych I stopnia. U pacjentów, u których wywiad sugeruje rodzinne występowanie wad wrodzonych serca bardzo prawdopodobny jest monogenowy typ dziedziczenia. Zaburzenia te może powodować mikrodelecja w ramionach długich chromosomu 22.
Materiał i metody: Analizie poddano dane dotyczące 1600 pacjentów pozostających pod opieką Kliniki Kardiologii Dziecięcej AMG w latach 1990-2000. Spośród badanych wyodrębniono 110 rodzin, wśród których wrodzona wada serca występowała u więcej niż jednej osoby.
Wyniki: W 16 przypadkach u probanta rozpoznano zespół Fallota. Diagnostykę wad serca opierano na następujących badaniach: wywiadzie, badaniu przedmiotowym, obrazie radiologicznym klatki piersiowej, EKG, badaniu echokardiograficznym. U wybranych chorych wykonano cewnikowanie serca, badania chromosomalne i molekularne. Na podstawie wywiadu zebranego od rodziców lub opiekunów sporządzono rodowody. W objętych badaniami rodzinach rozpoznano następujące wrodzone wady serca: wspólny pień tętniczy (3), podwójne odejście obu naczyń tętniczych z prawej komory (3), TOF (20), ubytki międzykomorowe (10), zarośnięcie zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym (3), tzw. zespół braku zastawki tętnicy płucnej (1), wady łuku aorty (3), przełożenie wielkich pni tętniczych (2).
Wnioski: Poradnictwo genetyczne staje się zagadnieniem bardziej złożonym w sytuacji, kiedy powstają możliwości rozpoznawania nosicielstwa genu oraz gdy zachodzi konieczność wyjaśnienia problemów wynikających z możliwości diagnostyki prenatalnej wielu chorób. (Folia Cardiol. 2001; 8: 569-573)
Słowa kluczowe: zespół Fallota, typ dziedziczenia, genetyka
źródło: http://www.fc.viamedica.pl/abstrakt.phtml?id=40&indeks_art=501

http://ufo.cn.pl/www.fetalecho.med.pl/0108.htm

Prof. M. Respondek-Liberska, lek. med. K. Janiak, lek. med. M. Grądecka

Słowniczek pojęć
/Folia Cardiologica/tom 8 nr 5 - 2001

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wady serca
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2005, 10:32:24 pm »
Wady serca - kompendium dla rodziców
Każdy rodzic obawia się wykrycia u swojego dziecka różnych wad wrodzonych, w tym wad serca. Pojęcia "szmer nad sercem" lub "sinica" budzą zrozumiały lęk. W artykule autorstwa lekarza pracującego na co dzień w Klinice Kardiologii Dziecięcej przedstawiono w zwięzłej formie odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z problemem wrodzonych wad serca.
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wady serca
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2005, 02:29:48 pm »
martica5 napisała
w wątku:
.........wczoraj Igorek skończył dwa miesiące , narazie lek toleruje dobrze , a podobno ma niedosłuch na lewe ucho i powiększoną wątrobę i to spowodowało podawanie tego leku , jego wada serduszka jest poważna ponieważ ma zwężenie nad zastawą aortalną zwężenie nad zastawką płucną powiększony mięsień serduszka i do tego jeszcze nie tak zbudowane wysierdzie jak lekarze mówią narazie nie robią operacji ze względu na wysoką saturację powiedzieli że może za kilka tygodni lub kilka miesięcy albo wogóle nie będą robić operacji bo serduszko się nauczy pracować czas pokaże , jesteśmy z Giżycka ale obecnie mój mały jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ja kursuje od dwóch miesięcy to do domu to do szpitala mój malutki jeszcze nie był w domku ........

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2008, 05:44:14 pm »
witam,ja miałem korektację aorty,ale w 1967roku,w warszawie,na ul.litewskiej,wada wrodzona,wyczytałem tu w dziale o sercu,ale pod innym tematem,że takie coś może być z powodu żle ułożonego płodu matki,nic mi nie wiadomo aby moja matka a dużo mi opowiadała o moim dzieciństwie miała jakieś problemy w ciązy z płodem,więc zapytuję skąd ona się wzięła u mnie,ta wada??miałem zwężenie aorty.obecnie biorę lek na obniżenie tętna,od ok.5.lat,bardzo mi pomaga,lekarz podst.opieki zrobiła mi badania wszystkie ogólne i stwierdziła,ze to na tle nerwicy.obecnie dość dobrze się mniewam. :ok:

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2008, 05:45:13 pm »
a lek który biorę to 'antenolol'. :ok:

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Wady serca
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:37:49 am »
Atenolol: http://pl.wikipedia.org/wiki/Atenolol

Atenolol jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, zaburzenia rytmu serca, w ostrej fazie zawału serca oraz w profilaktyce wtórnej zawału.

Mój brat bierze ten lek na nadciśnienie.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2008, 02:16:39 pm »
ciekawy ten artykuł w wilkipedii,poczytałem.ja ten lek biorę,bo miałem tętno powyzej 100 na minutę uderzeń,biorę go od ponad pięciu lat,bardzo mi służy,pozytywnie. :ok:  :tekno: lekarka zrobiła mi badania podstawowe i stwierdziła,ze mam to na tle nerwicowym.mimo,że jestem po operacji serca w dzieciństwie,wada wrodzona,korektacja aorty.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2008, 05:10:39 pm »
witam,na tą wiadomosć i na inny temat-szukam serdecznych przyjaciół-doszły powiadomienia po 2-3.dniach powtórnie o tym samym dwa razy,dlaczego,czyzby coś z serwerem?a na temat pociesznik po 3.dniach po napisaniu wiadomości,odpisałem,ale wiadomość zapisywała się długo i chyba nie zapisała,bo wyszedłem z tematu,co się dzieje?? :non:

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2008, 06:51:21 pm »
http://www.tvn24.pl/2123555,12690,0,0,1,wideo.html    polskie absurdy :non:  :lzy: I tej PANI ZUS NIE CHCE PRZYZNAć RENTY Z POWODU CHOROBY,WADY SERCA.ale głupi ten nasz ZUS.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2008, 01:15:17 pm »
witam,czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego od 2.tyg.biorę nowy lek nasercowy- BISOCARD 5,mam,dostałem nagle arytmii,EKG żle wyszło przed 2.tyg.a po tygodniu było lepsze,ale niezupełnie,miałem w dzieciństwie korektacje aorty,biorę ten nowy lek,cisnienie mam niskie,słaby jestem,pocę się,serce mi drzy,holtera mam mieć załozonego 23.06.a potem idę do kardiologa,a lekarz POZ mówi tylko żebym brał ten lek i aspargin i żebym żył bez nerwów,mam nerwicę,a ja się nic prawie lepiej nie czuję. :lzy:  :lzy:

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2008, 05:35:46 pm »
byłem u pani kardiolog-medycyna rodzinna w warszawie,na ursynowie-natolin,mam brać ten lek co biorę od 2.tyg.i zamiast asparginu potas i wapno.Pani dr.zmierzyła ciśnienie,bylo super,a te moje objawy,bóle głowy,drżenie,ogólna słabość poprzednim razem powiedziała,że to po operacji serca plus moja nerwica i przez zmienna pogodę a dzisiaj,że tylko przez pogodę,tzn.upały i nie dowierzała,że mój aparat-ciśnieniomierz jest sprawny,mówi,że zaniża ciśnienie.NIE zgadzam się z tym co mi powiedziała,bzdury opowiada,ale poczekam na Holtera co wykarze,ale dalej się musze męczyć. :lzy:

Lusia

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2008, 07:57:06 pm »
Witaj Berto  ;) Tak czytam i czytam, co piszesz i powiem Ci, że momentami ... mnie trafia. Dlaczego ? Bo lekarz poszedł na łatwiznę   :non:  Dlaczego ? Poczytaj ...  

Bisocard stosuje się w nadciśnieniu tętniczym, chorobie niedokrwiennej serca i niewydolności serca. Należy do grupy wybiórczych betablokerów. Jest lekiem bezpiecznym wtedy, jeśli został odpowiednio zalecony. Ponieważ zwalnia on akcję serca, powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego, a przeciwwskazaniem do jego przyjmowania jest wolna akcja serca, zaburzenia jego przewodzenia, niewyrównana niewydolność, niskie ciśnienie tętnicze, koniecznie przed przepisaniem takiego leku, lekarz powinien zlecić Ci wykonanie badania całodobowej akcji serca holterem oraz holterowskie badanie całodobowe ciśnienia tętniczego. Jeśli Twoje ciśnienie jest niskie, Bisocard nie powinien być stosowany lub powinno się go stosować w odpowiednio dobranej dawce i o odpowiedniej porze dnia, kiedy wartość Twojego ciśnienia jest najwyższa. Ponieważ betablokery osłabiają efekt pobudzenia współczulnego układu nerwowego, a więc m.in. zwalniają czynność serca, zwężają oskrzela, zmniejszają przepływ krwi przez naczynia obwodowe, przy dodatkowym nagłym obniżeniu ciśnienia może dojść do zatrzymania akcji serca. Ponadto Bisocard nasila dolegliwości w chorobach naczyń obwodowych (zespół Raynauda), więc jeśli występują u Ciebie problemy z mikrokrążeniem, stosowanie tego leku nie jest dobrym rozwiązaniem
W doborze leku lub leków dla Ciebie lekarz powinien się kierować określonymi zasadami. Leki nie mogą wywoływać trudnych do zaakceptowania działań niepożądanych  :non:

zwalcio

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:18:28 pm »
berto45, zgadzam się całkowicie z Lusia,  ja również mam nerwicę i arytmię serca i lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi właśnie bisocard5, ale na moje szczęście wymusiłam na nim skierowanie do kardiologa i kardiolog natychmiast odrzucił bisocard, zrobił echo serca i przepisał belergot oraz magnez. Powikłania po bisocardzie sa ogromne, mam znajomą która leczyła się bisocardem (przepisanym przez tego samego lekarza pierwszego kontaktu, u którego i ja byłam) przez 6 lat, teraz musi mieć wstawioną zastawkę na sercu, bo serduszko w każdej chwili może przestać bić.

Lusia

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:43:46 pm »
Cytat: "berto45"
lekarka zrobiła mi badania podstawowe i stwierdziła,ze mam to na tle nerwicowym.mimo,że jestem po operacji serca w dzieciństwie,wada wrodzona,korektacja aorty.

Cytat: "berto45"
byłem u pani kardiolog-medycyna rodzinna w warszawie,na ursynowie-natolin,mam brać ten lek co biorę od 2.tyg.i zamiast asparginu potas i wapno.Pani dr.zmierzyła ciśnienie,bylo super,a te moje objawy,bóle głowy,drżenie,ogólna słabość poprzednim razem powiedziała,że to po operacji serca plus moja nerwica i przez zmienna pogodę a dzisiaj,że tylko przez pogodę,tzn.upały i nie dowierzała,że mój aparat-ciśnieniomierz jest sprawny,mówi,że zaniża ciśnienie.NIE zgadzam się z tym co mi powiedziała,bzdury opowiada,ale poczekam na Holtera co wykarze,ale dalej się musze męczyć. :lzy:

Berto, proponuję wizytę u bardzo dobrego kardiologa, najlepiej klinicznego, gdyż powinieneś mieć wykonane dokładne echo serca, na bardzo dobrym sprzęcie. Leczenie na podstawie badań podstawowych i twierdzenie, że to na tle nerwicowym w tym przypadku jest niedopuszczalne. Pozdrawiam serdecznie.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2008, 07:28:08 am »
witam serdecznie,moim PRZEDMÓWCZYNIOM SERDECZNE DZIĘKI ZA CENNE RADY,tak ( ...... ) ,miałem robione echo serca ok.3.lata temu,wyszło dobrze,a holtera mam mieć 23.06.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wady serca
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2008, 08:17:49 am »
Berto rozumiem,że możesz być niezadowolony z leczenia,jednak
 takie opinie to można (ewentualnie) w swojej prywatnej korespondencji zawierać,
bo nikt nie broni mieć złego zdania o lekarzu,ale nie może narażać czyjegoś
dobrego imienia na forum publicznym.
http://forum.darzycia.pl/topic,4448.htm
rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum treści naruszających dobra osobiste osób trzecich (w tym innych użytkowników Forum) lub zagrażających naruszeniem takich dóbr osobistych;

Usunełam opinie,zostawiając konkretną informację.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2008, 08:25:40 am »
Gaga, rozumiem,ale chciałem przestrzec innych przed tą Paniusią.Ale czy mogę zamieścić info bez nazwiska o tej pani ( ....) ?dla przestrogi.musze przestrzec innych,jeśli nie na tymże Forum,to na innym to zrobię.ale 'tyłek'tej paniusi obsmaruję,skonam a obsmaruję,nie jestem zawzięty ani mściwy,ale muszę to zrobić,tu chodzi o najwyższą rzecz-ZDROWIE.rzecz bezcenną.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2008, 08:27:36 am »
NIE POLECAM KARDIOLOGA-'MEDYCYNA RODZINNA' W WARSZAWIE,URSYNÓW-NATOLIN,ul.BELGRADZKA 18. :non:  :non:

Mulesia

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2008, 09:01:55 am »
Berto45. To forum funkcjonuje od lat miedzy innymi dlatego , że staramy się , by nikogo na nim nie obrażano.
Z lekarzami to jest tak, że jest o nich tyle opinii , ilu pacjentów.
Jeden powie , że lekarz X jest najlepszy na świecie ( bo mu pomógł ) a drugi  , że doktor X jest konowałem ( bo nie było efektów leczenia ).

Czym innym jest jednak wyrażanie swojej opinii w prywatnej rozmowie, a czym innym na forum publicznym.
Tu trzeba uważać na słowa, by nie naruszyć cudzych dóbr osobistych albo kogoś nie znieważyć.
Widziałam Twój poprzedni post i uważam , że przekroczyłeś granicę " wolności słowa", choć muszę przyznać, że doskonale rozumiem Twoje rozżalenie i intencje.

Jeszcze jedno, zapewne wiesz , że duże litery oznaczają krzyk i nie należy ich nadużywać.

Piszemy o tym tutaj: http://forum.darzycia.pl/topic,3972.htm

Zobacz też tutaj :  http://forum.darzycia.pl/topic,8263.htm

Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia w dalszym leczeniu. :kw:

Mam nadzieję, że napiszesz jak wyszły badania . Zawsze z wielkim zainteresowaniem czytam Twoje posty.
Trzymam kciuki, by wszystko było dobrze. :kw:

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2008, 09:15:35 am »
Mulesia, witaj,dzięki,że chwalisz moje posty i czytasz je z ciekawością,napewno napiszę o holterze,ale będzie dobry,jestem pewien,bo robię go 23.06.będę po wypoczynku nad morzem,pod kołobrzegiem.Serdeczne dzięki za trzymanie kciuków za moje zdrowie i wzajemnie.
A co do pierwszej części powyższego Twojego postu to po
1.nie obrażam nikogo,nie przekraczam wolności słowa a tylko napisałem prawdę,wiem,ludzie obrażają się za prawdę.prawda boli i jest czasem bardzo bolesna i przykra.
2. CO DO KRZYKU-wiem,że duże literki to krzyk,ale specjalnie tak napisałem zeby mój napis był widoczny.a jesli krzyczę to na tego konowała-kardiologa.bo to głupol i tyle. :non:

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Wady serca
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:02:26 am »
Berto ja rozumiem Twoją złość ,ale podpisuję się pod słowami Mulesi można wyrazić swoją opinię o kimś ,ale jednocześnie go nie obrażając. podając dane osobowe lekarza i używając słów takich które użyłeś publicznie ją obrażasz -a to jest już niedopuszczalne.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:18:48 am »
ilonadora, witam,NIE zgadzam się z powyzszym,nikogo NIE obrażam a piszę-napisałem Tylko prawdę a po 2.dane tej paniusi zostały usunięte więc w czym problem??
W takim razie proszę moje dane usunąć i skasować moje konto,ja już tu nic więcej nie napiszę.Żegnajcie. :lzy:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wady serca
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:20:52 am »
Forum nie jest od wylewania żółci. Można wszystko napisaćć, ale bez personaliów lekarza.
Na personalia zgodzę się jeśli przedłożysz wyrok Sądu, że lekarz "X" zawinił i został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu.
Wówczas postawimy Ci szampana, że wyłapałeś konowała nie lekarza.
Żebyśmy mogli istnieć jako wspólnota internetowa- musimy trzymać się zasad i litery prawa.

berto45

• Gość
serce-lekarz konował.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:53:16 am »
dziękuję za szampana,nie chcę go,bo na sąd nie mam siły z chorym sercem,napisałem tylko zażalenie do szefostwa przychodni.

Mulesia

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 05, 2008, 11:06:29 am »
berto45.
To właściwa droga. Choć niestety często bywa "drogą przez mękę", bo lekarze zwykle są solidarni.
Być może zainteresuje Ciebie ten wątek  http://forum.darzycia.pl/topic,2710.htm?highlight=b%B3%EAdy+lekarzy

Ciekawa jestem , co Ci odpowie szefostwo przychodni.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2008, 01:28:08 pm »
Mulesia, dzięki,poczytałem,super ciekawe.

wiem,lekarze są solidarni,ale jak mi szefostwo odpisze dam znać,napisałem mailowo,ale i złozyłem zażalenie papierowe do kierowniczki przychodni,nie jest lekarzem.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2008, 01:34:30 pm »
Mulesia, Szanowny Panie,

Pana mail z uwagami został przekazany do osoby, która zajmuje sie reklamacjami. Wszelkie dodatkowe uwagi proszę kierować BEZPOŚREDNIO na adres magdalena.babińska@luxmed.pl. Uprzejmie proszę o nie wysyłanie przeklejonych wątków z formu, którego jest Pan członkiem na adres sekretariatu.

Dziekuję i pozdrawiam
Sekretariat
Medycyna Rodzinna

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2008, 01:36:12 pm »
Mulesia, tak więc sprawa nabrała obrotu. :ok:

kasiape

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 05, 2008, 01:55:30 pm »
berto45, kwestia techniczna:
swój post możesz edytować 120 minut od momentu napisania go - możesz w nim coś zmienić, dodać lub usunąć.
Nie trzeba z każdą nową myślą pisać nowego postu.  :D

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 05, 2008, 01:58:54 pm »
kasiape, dzięki za radę,ale ja nie umiem tego.

zwalcio

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 05, 2008, 02:11:44 pm »
berto45,  w prawym górnym rogo masz opcję edytuj kliknij na nią i wtedy możesz dopisywać zmieniać itd. Na pewno teraz jak spojrzysz na swój post będzie opcja edytuj, wystarczy tylko na nią kliknąc :D  Pozdrawiam

kasiape

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2008, 02:12:05 pm »
popatrz na swój post! na górze, w prawym rogu masz różne znaczki:
przez 120 minut od napisania jest tam tez znaczek "edytuj" i tylko na niego kliknąć i otwiera się Twój post i go poprawiasz  :D

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 05, 2008, 02:17:23 pm »
:ok: dzięki,już teraz wiem,przy okazji spraktykuję.

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2008, 05:56:49 pm »
byłem w przychodni u pani kierownik,dostanę odpowiedz na piśmie,maja porozmawiać z tą panią kardiolog a po drugie od razu przyjął mnie lekarz podst.opieki zdr.zmieniła mi ta pani dr.lek na inny,powiedziała,że nie każdemu tamten służy,chociaż ponoć jest dobry a dostałem lek o nazwie'Propranolol' i zapisano mnie-pani kierownik-do innego kardiologa.jednak szum się opłacił,cel osiągnołem,dostałem inny lek i zapis do innego kardiologa,idę do niego 25.06.a na holtera 23.06. :ok:  :tekno:  :kw: czy ktoś wie czy ten lek jest skuteczniejszy??

Lusia

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 07, 2008, 06:52:48 pm »
Berto - propranolol jest antagonistą receptorów beta-adrenergicnych, co oznacza, że jest preparatem rozszerzającym naczynia krwionośne, zwalniającym czynność serca i zmniejszającym siłę jego skurczu, wskazanym m. in. w nadcisnieniu tętniczym.
Nie można go jednak zażywać przy bradykrdii, bloku serca, astmie, niewydolności serca i oczywiście przy nadwrażliwości na lek. Tak, jak każdy inny lek ma wiele działań ubocznych, z których najpoważniejszym, dodatkowo przy niewłaściwym zastosowaniu jest blok serca. Dlatego powtórnie powtarzam, zanim zaczniesz stosować jakikolwiek lek, należy wykonać badania, o których pisałam w swojej wcześniejszej podpowiedzi dla Ciebie. Berto, tu jestem zmuszona do lepszego uświadomienia Cię, ponieważ samo przepisanie propranolu nie załatwia sprawy. Zapis badania holterowskiego w czasie brania tego leku będzie zapisem niewiarygodnym. A ponieważ jesteś po operacji na sercu (pisałeś, że w dzieciństwie), podam Ci kilka bardzo przydatnych informacji, które pomogą zrozumieć moje obużenie postępowaniem Twoich lekarzy. Otóż resztkową zmianą po operacji koarktacji aorty jest nadciśnienie tętnicze, które może stanowić problem przez całe życie, mimo skutecznej operacji bez objawów nawrotu zwężenia (rekoarktacji). U tych, u których stwierdza się nadciśnienie tętnicze, szczególnie po wysiłku fizycznym, istnieje duże ryzyko zaistnienia w późniejszym okresie życia następstw leczenia chirurgicznego koarktacji aorty - wylewu lub tętniaka aorty. Dlatego w Twom przypadku obowiązkowe jest wykonanie raz do roku: badania ekg, rtg klatki piersiowej, badania echokardiograficznego w celu oceny czynności lewej komory i gradientu ciśnienia w drodze odpływu lewej komory oraz pomiaru ciśnienia tętniczego w spoczynku i po wysiłku fizycznym. Co 5 lat powinieneś wykonywać MRI. Jeżeli zastosowano łatę na miejsce koarktacji, MRI należy wykonywać co 2 lata, a raz na rok, jeżeli stwierdza się uwypuklenie łaty.
Tak więc, nie jest tu problemem, czy propranolol jest skuteczniejszy od bisocardu, tylko czy w ogóle jesteś właściwie leczony, bo ja uważam, że powinieneś być pod szczególną kontrolą kardiologiczną. A dla swojego dobra powinieneś o to zadbać. Serdecznie pozdrawiam.

kasiape

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2008, 07:19:48 pm »
Lusia, witamy!  :kw:
może  w dziale "Poznajmy się" przedstawisz nam się i zdradzisz skąd taka dobra znajomość zagadnień z kardiologii ;)
zapraszam
http://forum.darzycia.pl/vf48.htm   :D

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 07, 2008, 10:22:16 pm »
Lusia, Witaj,serdeczne dzięki za powyższe,ale właśnie,jestes lekarką? zdradz nam tą słodką tajemnicę.Ja badania robię,chodzę po lekarzach,jestem wzorowym pacjentem,juz mi to powiedziano.A co to jest to MRI??proszę nie pisać po lekarsku a po 'polskiemu'.
Propanolol mi lepiej służy od bisocardu.Teraz już wyjeżdzam jutro na noc odpocząć,wracam,to 23.06.idę na holtera od razu.Już nie zdąrzy mi lekarka zmienic leku na jeszcze inny.Pozdrawiam. :kw:  :D

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2008, 10:56:50 pm »
i zapraszam na stronkę www.sercedziecka.pl  może i tak komuś pomożesz. :ok:  :tekno:  :kw:  :D

Lusia

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2008, 12:03:15 am »
Berto - lekarką  nie jestem  :non: , stronkę "Serce dziecka"  :love1:  znam doskonale, bo bardzo często ją odwiedzam  :love1:  a MRI to rezonans magnetyczny. Piszę bardzo po polskiemu, bardziej się nie da  :D  Życzę Ci miłej podróży.

Cytat: "kasiape"
zapraszam

Dziękuję  :D

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 08, 2008, 08:31:31 am »
Lusia, serdeczne dzięki za życzenia miłej podróży i za powyższe wyjasnienia.A pisząc prośbę o pisanie po polskiemu,miałem na myśli ten skrót,powyższy.Pozdrawiam i Zapraszam pod Kołobrzeg,do Mrzeżyna,do ośrdków lub do moich znajomych na ul.Kopernika 10,mają stołóweczkę i super kwaterki.Jest i ogródek. :tekno:  :ok:  :ok:  :kw: Odezwę się jak wrócę,czyli 23.06.Pozdrawiam. :kw:  :kw:  :love1:

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wady serca
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:11:35 am »
Berto możesz poczytać tutaj:

http://forum.darzycia.pl/topic,5910.htm
 Rezonans magnetyczny, Tomografia komputerowa

Miłego wypoczynku życzę  :kw:

Witaj Lusia
Cytat: "kasiape"
Lusia, witamy!  :kw:
może  w dziale "Poznajmy się" przedstawisz nam się i zdradzisz skąd taka dobra znajomość zagadnień z kardiologii ;)
zapraszam
http://forum.darzycia.pl/vf48.htm   :D

Podpisuę sie pod słowami Kasiape  :D

berto45

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:18:09 am »
Gaga, serdeczne dzieki za powyższe.pozdrawiam. :ok:  :kw:Ale mam zapytanie,czy powyższe badania też prześwietlą mi serducho?? :kw:Wydaje mi się,że tak,ale nie jestem pewny.

ewa25

• Gość
Wady serca
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 08, 2008, 11:50:15 am »
wklejam przydatne linki
 http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_diagnostyka_wad_serca.inc
http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_wady_serca.inc
http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=4_osrodki_medyczne.inc
mam nadziej ze sie komus przydadza synek jest po operacji na otwartym serduszku (zlozona postac tetralogii falota) oprerowana18.042005 w ICZMP w LODZI jesli ktos ma jakies pytania  odnosne wad serca i podobnych problemow prosze pisac  najlepiej na gg lub maila tu zadko zagladam pozdrawiam serdecznie :ok:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach