Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Szermierka  (Przeczytany 4542 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Szermierka
« dnia: Czerwiec 14, 2004, 10:00:33 pm »
Szermierka jest trendy

Jak mawiał jeden z mistrzów szermierki George Silver, jej uprawianie oddala smutki, bóle i choroby, zwalcza melancholię, choleryczność i zgubne zarozumialstwo, daje dobry oddech, znakomite zdrowie i długie życie. To wszystko prawda - zapewnia Tadeusz Nowicki, trener kadry paraolimpijskiej szermierzy na wózkach.

Niedzielne przedpołudnie, willowa uliczka. Z daleka słychać szczęk metalu. Białe sylwetki przesuwają się po planszach. Niektórzy szermierze mają niewiele ponad metr wzrostu, ale zwinnie nacierają na

przeciwnika z floretem. W Integracyjnym Klubie Sportowym na Mokotowie szermierkę może uprawiać każdy. - Nie dzielimy ludzi na grubych i chudych, mniej i bardziej zdolnych, zdrowych i na wózkach - podkreśla Nowicki.

Na planszę w sali sportowej przy ul. Okrężnej przychodzą zarówno dzieci, jak i biznesmeni odreagować stresy, bo szermierka staje się trendy. - To elitarny sport, jak golf czy nurkowanie. Moda na floret zrobiła się po sukcesach dziewczyn z reprezentacji. Dzieci na podwórku wiedzą, kim jest Sylwia Gruchała - tłumaczy Nowicki.

Ania i Michał Mazurowie przychodzą na treningi od dwóch lat. Białą bronią najpierw zafascynował się Michał. - Chciałem zostać rycerzem, ale wybrałem sport. Tu nie ma przemocy, jest myślenie. Trzeba mieć refleks, szybko podejmować decyzje - tłumaczy. - A ja dzięki szermierce stałam się odważniejsza i bardziej zdecydowana - dodaje Ania.

Rodzeństwo walczy ze sobą na treningach, ale i podczas turniejów. - Nie lubię z nią walczyć - przyznaje Michał. - Ciągle wykłóca się o wynik.

Chętni do nauki nie muszą mieć własnego sprzętu - można go wypożyczyć na miejscu. Jeżeli już połknie się bakcyla, na maskę, kostium, szpadę i rękawice trzeba wydać ponad tysiąc złotych.

Integracyjny Klub Sportowy, tel. 663 18 36; można się też kontaktować z Tadeuszem Nowickim - 602 607 072

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2127917.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Anonymous

• Gość
Szermierka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2004, 10:27:39 am »
Szermierka w Krakowie

Krakowski Klub Szermierzy
Kraków, ul Kościuszki 24
tel.422-78-50.
Sekcja szermierzy na wózkach liczy 10 zawodników. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.kks.krakow.pl

Anonymous

• Gość
Szermierka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2004, 11:46:03 am »
Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach, kto pojedzie do Aten:

Artykuł w ŻW - "Rozbita maska":
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=13&news_id=42034

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Serce, szpada i wózek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2005, 12:52:17 am »
Serce, szpada i wózek

Z dwojga złego wolę chamstwo niż traktowanie mnie jak przygłupiego dzieciaka - mówi Marta Wyrzykowska, mistrzyni świata we florecie
 Marta Wyrzykowska zajmuje pierwsze miejsce na światowej paraolimpijskiej liście rankingowej w szpadzie i florecie. Była najlepszą zawodniczką w Sydney: złoty medal indywidualnie we florecie w kategorii B, złoty medal indywidualnie w szpadzie w kategorii B oraz dwa złote medale drużynowe. Jest polską faworytką na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się pod koniec lipca w Warszawie.

Kiedy się poznali, nie miał pojęcia, kim ona jest. To właśnie czar Internetu: zamiast pokazać człowieka, uchyla tylko rąbka tajemnicy. Zafascynowało go, że nowa znajoma wyczynowo trenuje szermierkę, jeździ na olimpiady. W odróżnieniu od innych internautek raczej uciekała od bezpośredniego kontaktu, mimo że tak fajnie im się gadało. To działało na niego jak płachta na byka. Postanowił spotkać się z Martą. Ona jednak odwlekała termin spotkania.

KAROLINA MONKIEWICZ-ŚWIĘCICKA
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Szermierka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2006, 10:48:14 pm »
Niepełnosprawny może żyć aktywnie

Katarzyna Fryc

Piątkowe pokazy sumo i szermierki na wózkach to zapowiedź odbywających się w sobotę II Gdyńskich Targów Aktywnej Rehabilitacji.

- Przyświeca nam jeden cel: chcemy pokazać, że osoba niepełnosprawna może żyć aktywnie, uprawiać sporty, nawet ekstremalne, realizować swoje pasje i marzenia - mówi Iwona Mianowska z referatu osób niepełnosprawnych UM Gdyni, który organizuje targi.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Poruszająca się na wózku Beata Wachowiak-Zwara, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. osób niepełnosprawnych, jest wicemistrzynią świata osób niepełnosprawnych w narciarskim slalomie supergigancie (zamiast nart używa tzw. mono-ski, tytuł wicemistrza zdobyła już po trzech sezonach treningów) i brązową medalistką mistrzostw Ameryki w narciarstwie niepełnosprawnych. Poza tym uprawia jeździectwo, pływanie, kajakarstwo, tenis i narciarstwo wodne, próbowała nurkowania, skoków spadochronowych i wspinaczki górskiej.

Gośćmi dzisiejszych II Gdyńskich Targów Aktywnej Rehabilitacji będą także Jan Mela, niepełnosprawny zdobywca obu biegunów, i Jarosław Rola, uczestnik tegorocznej paraolimpiady w Turynie, który także uprawia narciarstwo na mono-ski.

Co przygotowano na targach? Prezentacje sprzętu ułatwiającego aktywne życie osobom ze schorzeniami kręgosłupa i po urazie rdzenia kręgowego (m.in. sportowe wózki inwalidzkie, sprzęt pomocniczy i sportowy), pokazy dyscyplin uprawianych przez niepełnosprawnych (m.in. szermierka, sumo i tenis stołowy na wózkach, łucznictwo, siłowanie na rękę) oraz prezentacje form aktywnego wypoczynku, np. spływów kajakowych i obozów przetrwania dla dzieci niepełnosprawnych.

II Gdyńskie Targi Aktywnej Rehabilitacji, sobota, godz. 11-17, hala Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 5/9, wstęp wolny

Gazeta Wyborcza 7.04.2006r

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Szermierka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2006, 06:09:24 pm »
W piątek początek zawodów szermierczych "Szabla Kilińskiego"
Michał Nowak13-07-2006, ostatnia aktualizacja 13-07-2006 20:31
17-letni Zbigniew Zyganowski to jedna z polskich nadziei na medal w zaczynającym się dziś turnieju "Szabla Kilińskiego"

Zarówno dla niego, jak i dla innych polskich zawodników odbywające się w hotelu Marriott zawody to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Turynie - mówi trener Polaków Tadeusz Nowicki.

Zbigniew Zyganowski jest jednym z najmłodszych w kadrze polskich szermierzy na wózkach, a już ma na swoim koncie m.in. medale mistrzostw Europy w Madrycie - indywidualny brąz w szabli i drużynowe srebrno we florecie. Ma również srebro i złoto, które zdobył na tegorocznych zawodach Pucharu Świata w Turynie. Trenuje od dziewięciu lat.

- W stronę sportu pchnęła mnie prosta chęć wyjścia z domu. A pomysł szermierki pojawił się przypadkowo, rodzice z wielu ogłoszeń wybrali akurat szkołę szermierki, spodobało mi się i zostałem - mówi.

Trenuje co najmniej raz dziennie, oprócz tego chodzi na siłownię i na basen, a kiedy mu tylko starcza sił, szybko pokonuje na wózku 5 km. W przyszłym roku chce zdać maturę, zdać na prawo lub psychologię. - Marzę o wyjeździe na igrzyska olimpijskie do Pekinu i o medalu. Do Aten nie pojechałem, bo kadra narodowa liczyła 13 osób, a ja byłem tym 14. na liście. Teraz jestem w ścisłej kadrze, ale zrobię wszystko, by być jeszcze lepszy - mówi.

W turnieju "Szabla Kilińskiego" w kategorii szabli, jego koronnej broni, liczy co najmniej na miejsce w pierwszej czwórce - a w kategorii floretu uważa, że stać go na pierwszą szóstkę.

Zawody "Szabla Kilińskiego" organizuje po raz szósty Integracyjny Klub Sportowy. To najbardziej prestiżowe zawody na świecie - uważają organizatorzy i uczestnicy. Do udziału zgłosili się zawodnicy z 21 państw, m.in. medaliści igrzysk paraolimpijskich w Atenach.

Początek dziś o godz. 10 w hotelu Marriott. Walki będzie można oglądać cały weekend od godzin porannych do wieczora. Oprócz Polaków wśród faworytów wymieniani są szermierze z Hongkongu, Francji i Włoch. Zawodom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna "Szermierze". Zarówno na wystawę, jak i na turniej wstęp jest wolny. Szczegółowe informacje na stronie www.integracyjny.pl .

Gazeta Wyborcza 14.07.2006r

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach