Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: GDASKON-Centrum Infor. dla Osób Niepełnosprawnych, Gdańsk  (Przeczytany 3133 razy)

Offline kameljanda

  • User z prawami do pisania
  • Gadacz
  • *****
  • Wiadomości: 1452
GDASKON-Centrum Infor. dla Osób Niepełnosprawnych, Gdańsk
« dnia: Maj 31, 2004, 07:47:40 am »

Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku

"Koncepcja Centrum Informacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych - GDASKON


W dniu 18.07.2000 została zawarta umowa trójstronna nr 2736/CT11-8/2000 (projekt celowy Nr 8 T11E 036 98 C/4177) między Komitetem Badań Naukowych, Urzędem Miasta Gdańska i Politechniką Gdańską, której przedmiotem jest wykonanie prac badawczo-rozwojowych i uruchomienie systemu pod nazwą "GDASKON" - Gdański System Komputerowej Informacji dla Osób Niepełnosprawnych. Wykonawcą projektu jest Urząd Miejski w Gdańsku sprawujący nadzór nad realizacją prac i rozbudową oraz eksploatacją systemu, natomiast realizatorem, zobowiązanym do wykonania większości prac badawczo-rozwojowych jest Politechnika Gdańska. Projekt finansowany jest z budżetu miasta Gdańska oraz ze środków przyznanych przez Komitet Badań Naukowych.

Projekt realizowany jest w Referacie Osób Niepełnosprawnych Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy współpracy Referatu Informatyki Wydziału Kontrolingu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, a także w Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Harmonogram wykonania projektu celowego obejmuje następujące zadania:
analiza sposobów komunikowania się osób niepełnosprawnych z systemem informacyjnym, oraz koncepcja budowy Centrum Informacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych;
rozszerzenie miejskich warstw SIP o elementy systemu informacyjnego dla niepełnosprawnych;
opracowanie projektu i wykonanie pakietu oprogramowania przeznaczonego do obsługi tworzonego systemu;
opracowanie projektu wykorzystania bezprzewodowej łączności najnowszej generacji w celu udostępniania zasobów informacji przestrzennych na przenośnych, podręcznych terminalach graficznych;
opracowanie i wykonanie interfejsu użytkowego dla Centrum z podziałem na intranet (operator systemu i użytkownicy wewnętrzni) i internet (użytkownicy zewnętrzni);
pilotażowe wdrożenie i przetestowanie systemu przez grupę osób niepełnosprawnych;
ocena techniczna i eksploatacyjna systemu;
rozbudowa i eksploatacja Centrum Informacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych.
Głównym zadaniem stopniowo rozbudowywanego Centrum ma być pomoc osobom niepełnosprawnym w Gdańsku w łatwiejszym i samodzielnym poruszaniu się po mieście z uwzględnieniem barier terenowych i komunikacyjnych, oraz istniejących ułatwień dla osób z określonym typem niepełnosprawności. Docelowo składać się będzie z:
czynnego całą dobę stanowiska informacji telefonicznej dostępnego przez darmowy numer dostępowy 0-800... przeznaczonego przede wszystkim dla osób niewidomych i niedowidzących; ponadto zakłada się, że jego użytkownikami będą również osoby starsze (60 lat i więcej) stanowiące większość grupy osób niepełnosprawnych, stosunkowo niechętnie korzystający z najnowszych technologii;
specjalnego serwisu internetowego Gdaskon (http://gdaskon.gdansk.gda.pl), będącego integralną częścią Miejskiego Serwisu Internetowego (http://www.gdansk.gda.pl).
Równolegle realizowany jest program rozbudowy miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej (SIP) o elementy związane z osobami niepełnosprawnymi"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach