Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Wolontariat  (Przeczytany 26934 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« dnia: Maj 30, 2004, 01:04:47 pm »
wolontariusz lub wolontariuszka szuka organizacji

http://www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/17301

organizacja szuka wolontariusza lub wolontariuszki

http://www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/63241
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
Wolontariat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2004, 07:59:36 pm »
wiesz Ula ty jestes nieoceniona zawsze cos fajnego wygrzebiesz

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2004, 11:31:53 pm »
Dzieki Renatko, mam nadzieje ze choc jednej osobie to co wklejam moze sie przydać
żebym jeszcze miała przyzwoitszy komp. i wiecej czasu
 :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wrocław: Warsztaty 'Vademecum Wolontariusza' - cz. I dla opi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2004, 03:46:44 pm »
Wrocław: Warsztaty 'Vademecum Wolontariusza' - cz. I dla opiekunów
autor(ka): Marta Orawska
2004-09-14, 09:42  

W dniach 18 - 19 września i 9 października 2004 we Wrocławiu odbędzie się pierwsza cześć warsztatów poświęconych różnym aspektom wolontariatu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Plan zajęć oraz karta zgłoszeniowa w załączniku.

Ilość miejsc ograniczona.

http://www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/77698?context=8

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Warszawa: Szkolenia dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać o
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2004, 05:37:31 pm »
Warszawa: Szkolenia dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom
autor(ka): Agnieszka Mołczan
2004-09-07, 10:54  

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Emocjonalnymi "SPOZA" zaprasza chętnych - szczególnie studentów kierunków pedagogicznych i prawa na bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy. Szkolenie dotyczyć będzie metod pracy z osobą niepełnosprawną oraz rodziną, by umożliwić im pełniejszą integrację ze społeczeństwem. Wolontariusze dowiedzą się o ograniczeniach i możliwościach wynikających z niepełnosprawności, prawach osób niepełnosprawnych i ich rodzin, możliwościach pracy i nauki.

Po zakończeniu szkolenia - w ramach stażu - wolontariusze będą przez kilka tygodni wspierać rodziny, także przeszkolone przez Stowarzyszenie. Zadaniem wolontariuszy będzie organizacja czasu osobie niepełnosprawnej oraz pomoc rodzinie w załatwianiu trudnych spraw (np. urzędowych). Podczas stażu wolontariusze będą spotykać się na spotkaniach konsultacyjnych w celu omówienia bieżących problemów.

Wolontariuszom zapewniamy także ubezpieczenie.

Program finansowany jest ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i trwa do 15 listopada 2004.

Bliższych informacji udzielają współpracownicy Stowarzyszenia pod nr telefonu (0-22) 618-34-06 (w każdy wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 19:00 lub pod adresem e-mail: spoza@idn.org.pl.

http://www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/76831

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Lista organizacji poszukujących wolontariuszy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2004, 06:09:39 pm »
Lista organizacji poszukujących wolontariuszy

http://praca.gazeta.pl/praca/1,47341,2428308.html

Prawa i obowiązki wolontariusza

http://praca.gazeta.pl/praca/1,47341,2428324.html

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat Europejski
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2004, 04:41:23 pm »
Wolontariat europejski - niemożliwe staje się możliwe
5 grudnia obchodzimy Dzień Wolontariusza - z tej okazji prezentujemy refleksje dotyczące wolontariatu europejskiego.

-Wolontariat Europejski całkowicie zmienił moje życie. Dodał pewności siebie, dzięki niemu nauczyłem się tolerancji i pracy w grupie. Poznałem nową kulturę, spotkałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakt, a co najważniejsze, nauczyłem się języka, to znacznie podnosi moje szanse na rynku pracy - mówi mieszkający w Bystrzycy Kłodzkiej Paweł Błachowicz, wolontariusz.

Paweł był uczestnikiem Akcji 2 Programu Młodzież. W styczniu 2004 r. wyjechał do Wielkiej Brytanii, aby uczestniczyć w projekcie Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service - EVS). Pracował na rzecz lokalnej organizacji pozarządowej w Hrabstwie Somerset. Opiekował się dziećmi niepełnosprawnymi oraz pomagał w przedszkolu. Paweł pomagał także starszym pensjonariuszom ośrodka, również niepełnosprawnym, np. robił im zakupy, towarzyszył w czasie wyjść do kina czy na spacery.

Nie byłoby w tym wszystkim nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Paweł sam porusza się na wózku. Cierpi na postępujący zanik mięśni. Często potrzebuje pomocy podczas wykonywania codziennych czynności. Mimo to zdecydował się wyjechać jako wolontariusz by - jak mówi - pokonać stereotyp "kaleki wariata" siedzącego w domu i użalającego się nad swoim losem.

Po skończeniu szkoły średniej w Bystrzycy Kłodzkiej Paweł zaczął studia we Wrocławiu. Okazało się, że ze względu na odległość miejscowości, w której mieszka (Bystrzyca Kłodzka), od Wrocławia, charakter niepełnosprawności oraz wiążące się z nauką koszty, może studiować tylko w formie eksternistycznej. - Na początku byłem bardzo zadowolony z takiej formy nauki. Jednak z biegiem czasu mój zachwyt z posiadania wolnego czasu przerodził się w nostalgię - przypomina sobie Paweł - Zacząłem myśleć o swoim życiu i z dnia na dzień popadałem w coraz głębszą depresję. Postanowiłem z tym walczyć. Podjąłem działania mające na celu znalezienie pracy.

Wolontariat Europejski to program umożliwiający młodym ludziom w wieku 18-25 lat wyjazd do jednego z krajów Unii Europejskiej do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Wolontariusze biorą udział w projektach trwających od 3 tygodni do 12 miesięcy. Nie ponoszą żadnych kosztów związanych z uczestnictwem, mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe oraz kurs językowy, a także pomoc merytoryczną i wsparcie ze strony przydzielonego opiekuna.

Na początku Paweł sceptycznie podchodził do tego programu, nie mógł zrozumieć, że on - niepełnosprawny - może być pomocny. Dopiero spotkanie z byłą wolontariuszką zmieniło jego nastawienie. - Od tej pory zacząłem wierzyć, że i ja mogę tam wyjechać. Wraz z wiarą przyszła nieokiełznana ochota sprawdzenia siebie, poznania nowych ludzi, nowej kultury i nauczenia się nowego języka.

Program jest wielką szansą. Młodzi ludzie nie tylko uczą się języka i zdobywają nowe doświadczenia, które są przydatne w życiu zawodowym. Mogą poznać życie innych kultur, w których stosunek do osób niepełnosprawnych może być zupełnie odmienny. Niepełnosprawni wolontariusze pełnią bardzo ważną rolę w organizacjach, w których pracują, dają bowiem przykład, że nawet osoba niepełnosprawna może brać udział w europejskich projektach.

Wolontariat Europejski skierowany jest do wszystkich młodych osób, które chcą pracować jako wolontariusze za granicą. Nie wymaga się od nich doświadczenia, ani nawet znajomości języka. Wystarczy silna motywacja i potrzeba pomagania innym osobom.

Gdzie szukać informacji?

Każdy, kto chce wziąć udział w Programie powinien poszukać projektu oraz skontaktować się z organizacją wysyłającą. Listę projektów można znaleźć na stronie www.sosforevs.org
Na stronie internetowej Narodowej Agencji:
www.mlodziez.org.pl  znajduje się lista organizacji, które aktywnie działają w EVS.

-Zachęcamy organizacje, które pracują z osobami niepełnosprawnymi, aby angażowały się w Wolontariat Europejski. - mówi Bartosz Mielecki, koordynator Wolontariatu Europejskiego w Polskiej Narodowej Agencji Programu MŁODZIEŻ - Mogą one zostać organizacjami wysyłającymi niepełnosprawnych wolontariuszy za granicę lub przyjmować zagranicznych wolontariuszy w Polsce. Te organizacje najlepiej znają potrzeby niepełnosprawnych wolontariuszy.

Z Wolontariatu Europejskiego coraz chętniej korzystają osoby niepełnosprawne. Ewa jest osobą niewidomą, cierpi na niedorozwój nerwów wzrokowych. Mimo to, zdecydowała się wyjechać na projekt długoterminowy do Włoch. Wraz z innymi wolontariuszami z całej Europy pracuje w młodzieżowym ośrodku informacyjnym.
Niepełnosprawni wolontariusze często obawiają się, że nie będą w stanie sprostać wszystkim obowiązkom. Jednak przed wyjazdem mogą odbyć tzw. wizytę przygotowawczą, co umożliwia im poznanie miejsca w którym będą mieszkali i pracowali. Dopiero potem podejmują ostateczną decyzję o uczestnictwie w projekcie.
Paweł wrócił w kwietniu 2004 r. po trzymiesięcznym pobycie w Wielkiej Brytanii. Na początku podchodził do EVS z wielkim dystansem. Dziś uważa, że była to najlepsza decyzja, jaką mógł podjąć. - Mam nadzieję na kolejny długoterminowy wyjazd. Zrozumiałem, że jedyną granicą moich możliwości jest granica mojego umysłu, a po powrocie moje marzenia nie mają granic.

Programu Komisji Europejskiej MŁODZIEŻ
Wolontariat Europejski jest częścią Programu Komisji Europejskiej MŁODZIEŻ, który umożliwia również spotkania młodych ludzi w ramach Akcji 1 "Wymiana młodzieży" oraz realizację inicjatyw w ramach Akcji 3 "Inicjatywy młodzieżowe". Priorytetem są działania angażujące młodzież niepełnosprawną pochodzącą ze środowisk ubogich lub patologicznych, znajdującą się w trudnej sytuacji.

Więcej informacji na temat Programu MŁODZIEŻ znajduje się na stronie internetowej Narodowej Agencji Programu MŁODZIEŻ:  www.mlodziez.org.pl

Każdy, kto chce wziąć udział w Programie Wolontariatu Europejskiego powinien poszukać projektu oraz skontaktować się z organizacją wysyłającą. Lista projektów znajduje się na stronie www.sosforevs.org. Organizacją wysyłającą może zostać natomiast każda instytucja, której działalność nie jest nastawiona na zysk i która ma osobowość prawną. Może to być organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie), organ samorządu terytorialnego, klub sportowy, dom kultury, Urząd Pracy, dom dziecka itp. Na stronie internetowej Narodowej Agencji www.mlodziez.org.pl znajduje się również lista organizacji, które działają aktywnie w EVS.

Autor: Agnieszka Moskwiak

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/11086

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2005, 10:52:41 am »
Wolontariat

Wakacyjna lekcja pokory

Mają od 18 lat wzwyż. Przyjeżdżają na wakacje z całego świata. Przez kilka tygodni pracują za darmo

12 ochotników przyjechało do Domu Pomocy Społecznej "Na Przedwiośniu" w Międzylesiu. Pracują tu przez trzy tygodnie. Zajmują się 35 pensjonariuszami, często z wysokim stopniem niepełnosprawności - zespołem Downa, porażeniem mózgowym, niepotrafiącymi mówić. Na początku często nie wiedzą tak naprawdę, że czeka ich bardzo ciężka praca. Niektórzy rezygnują. Ale większość zostaje i bardzo się angażuje.

Wolontariusze pomagają najbardziej niesamodzielnym osobom. Praktycznie we wszystkim - od załatwienia potrzeb fizjologicznych po organizację rozrywek. Do pracy przy tak wymagających podopiecznych nie każdy się nadaje - to wymaga specyficznej wrażliwości. - Nie można się brzydzić ludzką fizjologią. Trzeba umieć nawiązać kontakt z kimś, z kim pozornie nie ma kontaktu poprzez dotyk albo gest - mówi Andreas Hofmann, student z Niemiec.

26-letni Andy Wilson z Walii, absolwent studiów biznesowych i informatycznych, jest wolontariuszem w ONZ. W swoim kraju, bez odpowiednich kwalifikacji, nie mógłby podjąć takiej pracy - zabrania tego prawo. - To ciężka robota i zarazem wyzwanie. Owocuje doświadczeniami - uczysz się pokory i szacunku dla pracy innych - wyznaje Andy.

Piotr Kowalczyk

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_050823/warszawa_a_12.html?k=on;t=2005081820050824

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2005, 10:55:47 am »
MOPS przygotował nowe programy wolontaryjne

Nie do placówek państwowych, ale do konkretnych rodzin będą trafiać wolontariusze, którzy zdecydują się współpracować z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dla nich przygotowano pięć nowych programów wolontaryjnych

Do tej pory wolontariusz raczej nie miał wpływu na to, gdzie zostanie skierowany i w jakich godzinach będzie pracował. MOPS kierował go przede wszystkim do domów pomocy społecznej, domów dziecka, przyszkolnych świetlic. Kiedy pomagał dzieciom, jego praca kończyła się, gdy dziecko wracało do swojego domu rodzinnego.

- A dziecko nadal zostawało z problemami - mówi Marta Chechelska z MOPS. - Te problemy są przecież tam, w domu: rodzice nie mają czasu porozmawiać z dzieckiem, pobyć z nim, nie mówiąc już o pomocy w odrabianiu lekcji.

Od niedawna te zasady się zmieniły. MOPS przygotował właśnie kilka programów wolontaryjnych. Ci, którzy zgłoszą się z propozycją współpracy, będą mogli wybrać jeden z nich, a po ukończeniu specjalnych szkoleń trafią do konkretnych rodzin, do konkretnych osób. Tych, którymi opiekuje się MOPS.

- To oznacza, że wolontariusze będą dokładnie wiedzieli, jakiej pomocy oczekują nasi podopieczni - dodaje Chechelska. - My znamy te dzieciaki, wiemy, z czym nie radzą sobie ich rodzice. W placówkach takich jak chociażby przyszkolne świetlice wolontariusz szuka po omacku tego problemu. Albo traci siły na pomoc, która nie jest bezpośrednią pomocą.

Jakie są programy? Pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym, samotnym; praca z osobami niesłyszącymi; pomoc dzieciom w nauce i spędzanie z nimi wolnego czasu; praca w Klubie Integracji Społecznej, czyli na przykład prowadzenie kursów językowych, komputerowych. Można też pracować w Krakowskim Telefonie Zaufania.

Wolontariuszem może zostać każdy. Po ukończeniu szkoleń i kursów wolontariusz otrzymuje specjalne zaświadczenie, które może być przydatne. kiedy będzie szukał pracy etatowej. Do tej pory najczęściej zgłaszali się studenci, teraz MOPS chciałby zaprosić do współpracy także osoby samotne, które mają dużo wolnego czasu.

Chechelska: - Powinni być przede wszystkim uczciwi, wrażliwi, cierpliwi. Jeżeli ktoś zakłada, że popracuje kilka miesięcy, żeby się sprawdzić albo na chwilę zająć czymś ekscytującym, w ogóle nie powinien podejmować decyzji o zostaniu wolontariuszem. On bierze odpowiedzialność za uczucia osoby, której pomaga. Także za ewentualne wielkie rozczarowanie, kiedy odchodzi.

Na razie zgłosiło się 65 osób. MOPS nie wyklucza, że ci, którzy się sprawdzą i uznają, że pomaganie innych jest dla nich najważniejsze, mogą liczyć kiedyś na etat. Do tej pory pracę w MOPS dostały cztery osoby - każda zaczynała właśnie od wolontariatu.

Więcej informacji można uzyskać pod krakowskim nr. tel. 423 50 33; można też zgłosić się osobiście do pracownika MOPS-u na ul. Józefińską 14, p. 37; osobą odpowiedzialną za wolontariat jest Jolanta Cichórz

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2881624.html

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wolontariat
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2005, 01:28:53 am »
Wolontariusz w szkolnej ławce

Katowickie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z ADHD "Niezwykłe Dzieci" wprowadza pilotażowo wolontariuszy do szkół, w których uczą się dzieci z problemami. Projekt sprawdził się w Warszawie i Poznaniu. Na Śląsku nie obyło się jednak bez problemów.

Projekt jest skierowany do szkół, w których uczą się dzieci z nadpobudliwością psychoruchową połączoną z zaburzeniami koncentracji

więcej
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Justyś

• Nowy użytkownik
  • *
Chętni wolontariusze... Szukam wolontariusza
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2005, 03:12:32 pm »
Witam wszystkich :D

Nazywam sie Justyna, znam te strone, gdyz pomagam Hanusi, przecudownej malej istotce z Krakowa :)))
Ja znalazlam Hanie dzieki ogloszeniu, ktore zawiesila jej Mama u nas na uczelni.
Chcialam Wam wszystkim zaproponowac, zebyscie prosili o pomoc, jesli tylko jej potrzebujecie. Najlepiej jest rozwieszac ogloszenia na uczelniach pedagogicznych, naj-naj-lepiej w katedrze ped. specjalne (rewalidacyjnej), tak mysle.
Jest wiele chetnych osob do pomocy, wystarczy wiec wiedziec, gdzie "uderzyc", a znajda sie wolontariusze :))

Poza tym zycze wszystkim wiele radosci, sukcesow, usmiechu :))
i szczesliwych Swiat!

ps. Chcialam tylko przypomniec, ze zbliza sie sesja, wiec to nie najlepszy okres na szukanie pomocy wsrod studentow, proponuje zatem szukac w lutym, marcu. Jesli oczywicie ktos tego potrzebuje :)

Offline Justyś

• Nowy użytkownik
  • *
Wolontariat
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2005, 03:24:09 pm »
To znowu ja, Justyna :]
Moze to, co pisze jest zbedne, ale podam adresy:
Krakow, ul. Ingardena- tu miesci sie katedra ped. specjalnej,
Wroclaw, ul. Dawida- pedagogika,
Wroclaw, ul. Niemcewicza 4- SKIBA studium animatorow kultury, arteterapia
To sa miejsca, gdzie- mysle- na pewno znajda sie osoby do pomocy.

paaapa

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2005, 10:16:02 pm »

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2005, 10:17:43 pm »
Witaj Justyś na Darze
dziekujemy za informację
z pewnościa przyda sie rodzicom
wkleje ją także do kacika praca-wolontariat

pozdrawiam

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2006, 09:47:37 pm »
Spotkanie dla osób chcących zostać wolontariuszami
Warszawa 31.01.2006 r.Centrum Wolontariatu ul. Nowolipki 9 b.

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/14862

Offline Coco

• Podglądacz
  • *
Student - wolontariusz poszukiwany
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2006, 09:06:59 pm »
Witam w imieniu matki 22 miesięcznego Łukasza z Zespołem Downa. Matka pilnie poszukuje studenta lub studentki pedagogiki do poprowadzenia terapii i rehabilitacji jej dziecka w warunkach domowych w woj. pomorskiem, w pobliżu Trójmiasta.
Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Offline maskodka

• Nowy użytkownik
  • *
Poszukuje Wolontariusza na wyjazd
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2006, 01:56:08 pm »
Protrzebuje opiekuna na 5 dniowy wyjazd klasowyWyjeżdżamy w terminie 24-28 kwietnia 2006r, . Jetem osoba niepełnosprawna poruszajaca sie na wozku inwalidzkim potrzebujacej pomocy przy podstawowych czynnosciach Np. toaleta, ubranie sie, przemieszczenie z wozka na lózko i na odwrót,mycie itd. Opiekun moglby jechac za darmo. Mam 18 lat i choruje na Dzieciece Porazenie mózgowe Czterokońzynowe. Prosze o kontakt  pod adres maskodka@gazeta. pl lub wojciech-wojcik@o2.pl
Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2006, 03:31:55 pm »
Witaj maskodka
Szukasz wolontariusza,a nie napisałaś/łeś z jakiej miejscowości jesteś?
Uzupełnij proszę.Tak będzie łatwiej ,jeśli ktoś miałby ochotę Tobie pomóc.
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wolontariat
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2006, 12:54:35 pm »
W podtytule wątku jest:

Poszukuje Wolontariusza na wyjazd
Mieszkam w Krakowie

pozostałe zdublowane wpisy usunęłąm.

Offline Majka_Cz

• Raczkujący bywalec
  • **
szukam wolontariusza czyli jak to zrobić?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2006, 12:58:40 pm »
Hejka!

Mam taki problem, że ze stowarzyszenia, w którym jestem odeszła moja wolontariuszka. I takowej nie mam  A potrzebuję pomocy w nie których czynnościach (pomoc przy myciu, przy pielęgniacji urostomii, jak siadam na wózek, przy epi)  i jestem w martwym punkcie. Wiecie jak kogoś takiego szukać, gdzie? Szczególnie potrzebny na obozy, rajdy i inne spotkania organizowane przez stowarzyszenie.
Jestem z Poznania chwilowo próbuję siecią, byłam więc na witrynie centrum wolontariatu w Pń i nic  W portalu ngo.pl tez nic nie znalazłam... Macie jakieś pomysły bo mi się kończą, a potrzebuję takiej osoby pilnie  

Z góry dzięki za wszystkie pomysły i podpowiedzi. Aha to musi być dziewczyna

PS.najlepiej w zbliżonym wieku mój rocznik 82
PSS.Gdyby ktoś chciał się skontaktować na maila niech pisze: majka19824BONUS@wp.pl śląc maila wytnij słówko BONUS pomiędzy majka19824 a @wp.pl
Majka_Cz
Mózgowe porażenie dziecięce, epilepsja, urostomia zrobiona metodą brickera, niestabilność kręgów szyjnych, torbiel w głowie, dyskalkulia

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2006, 01:07:31 pm »
Majka_Cz

Przeglądnij ,tam dużo jest na ten temat.
Wolontariat ,Fundacje, Stowarzyszenia
Wolontariat

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2006, 06:00:27 pm »
Spotkanie Fundacji Normalna Przyszłość promujące Wolontariat Europejski

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/15291

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Wolontariat
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2006, 01:47:53 am »
Internetowe Biuro Pośrednictwa Pracy dla Wolontariuszy
- Internetowa Baza Wolontariuszy i Placówek

http://ibpw.wolontariat.org.pl/main.php

Po zalogowaniu się można wyszukać wolontariusza albo organizację oraz dodawać oferty i zgłoszenia chęci współpracy.

Realizowane przez Centrum Wolontariatu
www.wolontariat.org.pl

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2006, 11:38:41 am »
Realizowane przez Centrum Wolontariatu
www.wolontariat.org.pl

Realizowane programy

Publikacja: 2005-05-19
Autor: www.wolontariat.org.pl

Każde Centrum Wolontariatu w Polsce oprócz prowadzenia Biura Pośrednistwa Pracy dla Wolontariuszy realizuje autorskie programy wprowadzając wolontariuszy w miejsca, w których do tej pory ich jeszcze nie było.

Przykłady programów prowadzonych przez Centra Wolontariatu w Polsce:

Wolontariat w szkole
Celem projektu jest wypracowanie "systemu" włączania młodzieży do działań o charakterze wolontarystycznym i wykorzystania ich umiejętności i zapału w pracach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Program ten polega na łączeniu na poziomie szkoły i jej otoczenia młodzieży chętnej do niesienia pomocy z osobami i środowiskami tej pomocy oczekującymi.

Wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej
Projekt ma na celu wykorzystanie normalnego, a zarazem unikalnego zjawiska, jakim są wolontariusze, włączając ich - wolontariuszy (czytaj: zwykłych ludzi) do pomocy realizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Program wolontarystyczny w Ośrodku polega na łączeniu na poziomie lokalnym ludzi chętnych do niesienia pomocy z ludźmi, którzy takiej pomocy potrzebują.

Wolontariat w szpitalu
Program adresujemy do dzieci hospitalizowanych w szpitalach, w wieku powyżej 3 lat, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci unieruchomionych po przebytych zabiegach i dzieci niepełnosprawnych. W ramach tego programu chcemy pomóc przetrwać dzieciom ten trudny okres jak najłagodniej, przynieść ulgę w cierpieniu i w miarę możliwości umilić pobyt w szpitalu. Wolontariusze odwiedzają pacjentów, organizują im czas wolny po zabiegach

Wolontariat Pomocy Niepełnosprawnym
WPN działa na zasadzie biura pośrednictwa pracy dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać osobom niepełnosprawnym. Dysponujemy bazą danych osób niepełnosprawnych pragnących kontaktu z wolontariuszem oraz organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz niepełnosprawnych. W ramach realizowanego programu oferujemy szkolenia dla wolontariuszy, grupy wsparcia. Szkolenie obejmuje m.in. warsztaty psychologiczne, zajęcia ułatwiające nawiązanie pierwszego kontaktu z niepełnosprawnym, wykłady na temat integracji.

Wolontariat i społeczne zaangażowanie biznesu
To pierwszy tego rodzaju program pozarządowy w Polsce realizowany od 2001 roku przez ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu i jej partnerów. Prowadzi on do dialogu firmy z pracownikami, z jej najbliższym otoczeniem, przyczynia się do zaangażowania pracowników poprzez wolontariat w społeczności lokalne, do budowania wizerunku biznesu odpowiedzialnego społecznie. Wyznacza on priorytety dla biznesu i organizacji, z uwzględnieniem aspektów etycznych i prawnych, w trosce o dobro jego partnerów.

Pracownicy - wolontariusze świadczą różnego rodzaju prace na rzecz potrzebujących, wykorzystując przy tym swoje umiejętności i zdolności zawodowe, a jednocześnie rozwijając swoje talenty i pasje. Firma wspiera pracownika w tych działaniach - w zależności od swej kultury organizacyjnej: deleguje pracownika do pracy jako wolontariusza w czasie pracy, przekazuje pomoc rzeczową, wsparcie logistyczne, czy też finansowe.

Wolontariat a bezrobocie
W ramach działań zapobiegających i zwalczających bezrobocie współpracujemy na różnych poziomach z Urzędami Pracy. Dostarczamy m.in. ofert pracy wolontarystycznej oraz prowadzimy szkolenia i warsztaty dla różnych grup osób bezrobotnych. Organizujemy także cykliczne spotkania wolontariuszy bezrobotnych, którzy poza swoja pracą wolontarystyczną spotykają się po to, by wspierać się w poszukiwaniu pracy. Uczą się pisać CV, listy motywacyjne, uczą się jak przeprowadzić rozmowę z pracodawcą.

Wolontariat w służbie uchodźcom
Wolontariusze prowadzą świetlicę dla dzieci w Ośrodku dla Uchodźców : uczą języka polskiego, pomagają odrabiać lekcje, organizują gry i zabawy dla młodszych dzieci, głównie rozwijające ich zdolności manualne. Ponadto wspierają rodziny, które otrzymały już status uchodźcy i mieszkają poza ośrodkiem, pomagając załatwiać urzędowe sprawy oraz udzielając korepetycji dzieciom.

Wolontariat w Domach Pomocy Społecznej
W ramach programu, wolontariusze odwiedzają podopiecznych, współprowadzą warsztaty terapii zajęciowej, pomagają przy organizowaniu imprez na terenie Domów, wychodzą z podopiecznymi na spacery.

Wolontariat studencki.
Program, którego celem jest przezde wszystkim wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich i z małych miast. W ramach programu zachęcamy studentów, którzy na zasadzie wolontariatu mogą realizować swoje autorskie projekty edukacyjne na rzecz ww. grup. Zajęcia mogą byc realizowane w czasie roku szkolnego, wakacji, ferii zimowych. Projekty mogą dotyczyć wybranej dzieciny wiedzy, można w uczyc języka obcego wystawiając teatr, uczyć dzieci mapy nieba, zapoznawać z obsługą komputerów czy przybliżać zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Organizatorzy zapewniają wolontariuszom ubezpieczenie, zwrot kosztów dojazdów do miejsca realizacji projektów, środki na zakup niezbędnych materiałów do realizacji projektów.

Wolontariat studencki jest Programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Centrum Wolontariatu w Warszawie ( we współpracy z Siecią Centrów Wolontariatu).
Wiecej na www.wolontariat.edu.pl.
Zródło

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Wolontariat
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 22, 2006, 11:54:15 am »
Artykuł o Wolontariacie:

Wolontariusze. Świat na Tak.

Fundacja "Świat na Tak" :
http://www.swiatnatak.pl/

Offline neoaferatu

• Raczkujący bywalec
  • **
Wolontariat
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2006, 08:54:28 pm »
Jestem mamą dwóch autystycznych chłopców - Michałka  i Pawełka  :silly:  :silly:  - bardzo potrzebujemy wolontariusza, bo mąż całymi dniami jest w pracy, a ja nie mam jak z chłopcami wyjść z domu. No i jeszcze teściową muszę się zająć, bo nie chodzi. Byłam już i obdzwoniłam wszelkie możliwe instytucje, ale jak na razie - nic. U nas we Wrocławiu niestety nie ma żadnych półkolonii. Bardzo proszę, gdyby ktoś mógł wziąć jednego na spacer, one tak bardzo chcą wyjść z domu  :multi:  :multi:

Neo
Neo Aferatu

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 23, 2006, 09:50:19 pm »

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wolontariat
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 24, 2006, 07:07:15 am »
Ewa-Lena jest z Wrocławia -może nawiąż z nią kontakt.

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Wolontariat
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2006, 12:47:53 pm »
Możesz też spróbować poszukać wolontariusza w internetowej bazie wolontariuszy prowadzonej przez Centrum Wolontariatu. Po rejestracji i zalogowaniu można tam zamieścić własne ogłoszenie, ale bardziej skuteczne jest znaleźć samemu osoby z Wrocławia chętne do pomocy i wysłać bezpośrednio do nich maila z pytaniem/prośbą. Jest szansa, że ktoś odpowie.
(na stronie jest opcja 'wyszukiwanie')

Aha, adres strony:
http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=18
i bezpośrednio:
http://ibpw.wolontariat.org.pl/main.php

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
Wolontariat - chetnie pomogę!!
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:09:06 pm »
Nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę tego posta (jeśli nie to przepraszam i proszę Szefostwo o przeniesienie do odpowiedniego działu).
Jestem 21 letnią studentką pedagogiki specjalnej z Rybnika. Bardzo chciałabym swój wolny czas wykorzystać robiac coś dobrego dla innych, chciałabym zaangażować się w jakiś wolontariat. Przez rok pomagałam w szkole życia, oprócz tego działam w organizacji przykościelnej z dzieciakami, mam z nimi dobry kontakt. Na studiach moją specjalizacją jest surdopedagogika, znam podstawy migowego. Może ktoś z Rybnika albo okolic poszukuje wolontariuszki do pomocy w opiece i rehabilitacji?? Jestem bardzo chętna do pomocy.
Mój mail: aga.rk@interia.pl , gg: 4145577
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2006, 10:35:09 pm »
Miło czytać takie posty :-) dziękujemy
zaraz scalę wszystkie posty o wolontariacie i umieszczę w dzielę "Poszukuję  informacji"

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
Wolontariat
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2006, 11:40:13 pm »
Z tego, co się orientuję, to jest sporo młodych ludzi, którzy chętnie podjęli by się pomocy w rehabilitacji czy po prostu opiece nad dzieciakami niepełnosprawnymi (np. zająć się dzieckiem, żeby mama i tata mieli choć troszkę czasu dla siebie), ale trudno jest dotrzeć do osób/organizacji które szukają takiej pomocy. Ok, sa portale typu NGO, wolontariat.pl, ale... no powiem tak: z rejestracją na niektórych są spore problemy (techniczne - stronka nawala, nie da się zarejestrować, admin nie odpowiada...), nie zawsze wszystko działa jak trzeba, zresztą jak zauważyłam najwięcej poszukujących wolontariuszy jest z Warszawy, Krakowa czy Lublina - a reszta Polski?? Czasami brakuje przepływu informachji, miejsca, gdzie rodzice mogliby o taką pomoc poprosić - nie wiem, może ja jeszcze zielona jestem i się nie orientuję, może jakieś sprawne struktury działają... ale wiem, ze sporo moich znajomych chciałoby poświęcić swój czas i pomóc - tylko nie wiedzą, jak szukać osób, które naprawdę tej pomocy oczekują.
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Wolontariat
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 26, 2006, 11:44:25 pm »
Myślę, ze swoją chęć pomocy mogliby zgłosić w MOPS-ie.
Tam zwykle trafiają rodzice, więc pracownicy wiedzą komu potrzebne jest wsparcie wolontariackie.

Offline neoaferatu

• Raczkujący bywalec
  • **
Wolontariat
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 27, 2006, 02:06:23 pm »
Mops odsyła ich do innych instytucji, bo nie zajmuje się wolontariatem. Nie udało mi się zarejestrować na tej stronie podanei przez Emiliankę. Jestem z Wrocławia i nie udało mi się znaleźć ani jednego wolontariusza, od kilku lat oklejam wyższe uczelnie i odwiedziłam już wszelkie inne instytucje, a zewsząd słyszaę tylko żeby gdzieś się ogłosić albo zarejestrować. Jakie to proste!!! Moje dzieci jak psy siedzą w domu praktycznie przezs całe lato, z wyjątkiem wyjazdu z nami i nikogo to nie obchodzi. Jak są niepełnosprawne to niech se kiblują. półkolonie w naszym mieście też są tylko dla dzieci zdrowych!!!   Wszędzie się już ogłaszałam gdzie tylko mogłam i nie mam ani jednego wolontariusza.

Neo
Neo Aferatu

Offline Justyś

• Nowy użytkownik
  • *
centra wolontariatu
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2006, 06:42:07 pm »

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 24, 2006, 11:34:07 pm »
Przeniesione

Domii napisała w wątku
Witam!
   Poszukuję Wolontariusza do pracy z 7'letnim chłopcem z upośledzeniem umysłowym. Wymagania: wiedza teoretyczna i zrzeszenie w fundacji lub stowarzyszeniu zajmującym się osobami  z tego typu niepełnosprawnością.
Teren: Warszawa
Będę wdzięczna za wszystkie informacje (adresy www) i zgłoszenia.
Pozdrawiam :D

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 09, 2006, 09:34:51 am »
KOŚCIÓŁ Po tragedii tsunami w Azji i ataku na szkołę w Biesłanie przybyło wolontariuszy

Coraz więcej młodzieży w kołach Caritas chce pomagać innym

W ciągu pięciu lat podwoiła się liczba wolontariuszy Caritas Polska. Także wśród uczniów

Katarzyna Piś z Zespołu Szkół numer 4 w Jaśle raz w tygodniu odwiedza hospicjum. Rozmawia ze starszymi, chorymi ludźmi, którzy często osamotnieni chcą się po prostu komuś zwierzyć. Katarzyna Wiklińska ze Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu wolne chwile spędza w domu małego dziecka. Przewija niemowlaki, starsze dzieci uczy piosenek, ze wszystkimi bawi się, chodzi na spacery, prowadzi do lekarza. Jej koleżanka Alicja Marcinowska spędza wakacje jako opiekunka na obozach organizowanych przez Caritas dla dzieci z ubogich rodzin.

To tzw. liderki Szkolnych Kół Caritas. W weekend w Warszawie spotkało się kilkudziesięciu najbardziej aktywnych członków szkolnych Caritas z całej Polski. Przyjechali ze swoimi opiekunami.

- W ostatnich latach bardzo wzrosło zainteresowanie wolontariatem - mówi sekretarz generalny Caritas ks. Zbigniew Sobolewski. - Wśród młodych ludzi nie ginie wrażliwość. Wielu z nich nie zgadza się na zastaną rzeczywistość, próbuje zmienić ją w tym, w czym może. Dla wielu sposobem jest właśnie wolontariat, który staje się wręcz modny - mówi ks. Sobolewski.

Bywa jednak, że zaangażowanie w działalność charytatywną nie jednorazowo, ale na stałe, w środowisku młodych wciąż jest odbierane jako kroczenie pod prąd.

- W dobrym warto być oryginalnym - mówi z przekonaniem Katarzyna Piś.

Do szkolnych kół Caritas należy 13 tysięcy uczniów. Jeszcze w 2000 roku było ich dwa razy mniej - około 7 tysięcy. Wszystkich wolontariuszy Caritas jest 60 tysięcy, pięć lat temu było ich o połowę mniej - 30 tysięcy.

- Rozwój wolontariatu pobudziły głośne wydarzenia ostatnich lat, np. tragedia tsunami w Azji czy atak terrorystyczny na szkołę w Biesłanie - wylicza dyrektor Caritas Polska ks. Adam Dereń.

Z myślą o potrzebujących uczniowie należący do szkolnych kół Caritas zbierają żywność i odzież. Organizują też loterie fantowe, sprzedają wykonane przez siebie znicze i palmy wielkanocne. Za zebrane w ten sposób pieniądze kupują kolegom bilety miesięczne na środki komunikacji, czasem opłacają czesne albo, jak w przypadku koła Caritas z Jasła, którym opiekuje się siostra Dawida Ryll, pomagają w leczeniu kolegi po przeszczepie nerki.

- Potrzebujących nie trzeba szukać. Oni są wśród nas - mówi Jadwiga Borus-Kopystycka, opiekunka koła Caritas z Zespołu Szkół Rolniczych i Ekonomicznych w Grudziądzu.

Od ponad 60 lat w pierwszym tygodniu października Kościół obchodzi Tydzień Miłosierdzia. - Przypominamy o potrzebie pomagania nie tylko biednym materialnie, ale także ludziom majętnym, którzy potrzebują pomocy duchowej czy psychicznej - mówi ks. Dereń. Szczególnie zasłużonych w niesieniu takiej pomocy Caritas Polska uhonorowała w sobotę nagrodami Ubi Caritas. Otrzymali je: zakłady Polfa SA - w kategorii darczyńca Caritas, Radio Podlasie jako instytucja współpracująca z Caritas oraz Elżbieta Hniedziewicz, wolontariuszka z archidiecezji warszawskiej.

EWA K. CZACZKOWSKA

Offline tyśka

• Nowy użytkownik
  • *
Wolontariat
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2006, 09:17:28 pm »
mieszkam niedaleko poznania i także chciałabym robić coś dla innych. Jest tylko jeden problem-mam 15 lat. Czy wolontariusz może być niepelnoletni? Jeśli tak to gdzie mozna się zgłosić? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2006, 10:32:17 pm »
Witaj tyśka  :)

Myślę,że masz szansę.W Poznaniu jest Centrum Wolontariatu.
Może zadzwoń tam i dowiesz się.

Zobacz tutaj:

Centrum Wolontariatu w Poznaniu
http://wolontariat.org.pl/poznan/

Zostań Wolontariuszem

Aby zostać wolontariuszem naszego Stowarzyszenia poprostu
zadzwoń lub przyjdź osobiście
0-61 865 60 59
Zaprosimy Cię na szkolenie pt. „dlaczego warto być wolontariuszem”
Po tych zajęciach podejmiesz decyzję. ( Szkolenie obejmuje podstawowe informacje nt. idei wolontariatu, zasad naszego Biura oraz aspektów prawnych)

Wolontariat

Centra Wolontariatu
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu:
http://www.wolontariat.org.pl/
Centrum Wolontariatu w Białymstoku
http://wolontariat.org.pl/bialystok/

Centrum Wolontariatu w Bielsku - Białej
http://wolontariat.org.pl/bielsko/

Centrum Wolontariatu w Dzierżoniowie Śląskim
http://wolontariat.org.pl/dzierzoniow/

Centrum Wolontariatu w Elblągu
http://wolontariat.org.pl/elblag/

Centrum Wolontariatu w Gdańsku
http://wolontariat.org.pl/gdansk/

Centrum Wolontariatu w Kielcach
http://wolontariat.org.pl/kielce/

Centrum Wolontariatu w Krakowie
http://wolontariat.org.pl/krakow/

Centrum Wolontariatu w Lesznie
tel: (0 prefiks 65) 529 98 46

Centrum Wolontariatu w Lublinie
http://wolontariat.org.pl/lublin/

Centrum Wolontariatu w Łodzi
http://wolontariat.org.pl/lodz/

Centrum Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim
tel. (0 prefiks 41) 263 14 53

Centrum Wolontariatu w Pile
http://wolontariat.org.pl/pila/

Centrum Wolontariatu w Poznaniu
http://wolontariat.org.pl/poznan/

Centrum Wolontariatu w Słupsku
http://wolontariat.org.pl/slupsk/

Centrum Wolontariatu w Sochaczewie
http://wolontariat.prv.pl/ http://cw.sochaczew.prv.pl/

Centrum Wolontariatu w Stalowej Woli
tel. (0 prefiks 15) 642 63 84

Centrum Wolontariatu w Starachowicach
http://wolontariat.org.pl/starachowice/

Centrum Wolontariatu w Toruniu
http://wolontariat.org.pl/torun/

Centrum Wolontariatu w Warszawie
http://wolontariat.ngo.pl/siec/region.asp?id=23

Centrum Wolontariatu we Wrocławiu
http://www.wolontariat.org.pl/region.asp?id=241
tel. (0 prefiks 71) 344 1734

Offline tyśka

• Nowy użytkownik
  • *
Wolontariat
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2006, 05:38:22 pm »
dzięki :)

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
hospicjum i wolontariat jak skożystać z ich pomocy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2007, 12:50:55 pm »
jak działa hospicjum a jak wolontariat ?
jak pomagają?
chciała bym skorzystać z ich pomocy jak i gdzie?
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2007, 05:20:01 pm »
zija
Poczytaj ten wątek wolontariat od samego początku.

Hospicja zajmują się dziećmi nieuleczalnie chorymi.
Poczytaj tu:
http://forum.darzycia.pl/topic,2488.htm
 Hospicja

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Wolontariat
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 06, 2007, 01:46:26 pm »

dorkama

• Gość
pilnie potrzebny wolontariusz z Poznania
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2007, 11:54:20 am »
Mój dobry znajomy Zbysio pilnie poszukuje wolontariusza :)

Zbysio ma 21 miesięcy, choruje na mukopolisacharydozę, typ Hurlera. Choroba jest śmiertelna i postępująca, uszkadza mu organizm - już teraz np bardzo słabo słyszy.
Biologiczna rodzina zrzekła się go, ale znalazł kochających rodziców zastępczych, którzy walczą o jego życie jak lwy.

W marcu Zbysio ma mieć w Poznaniu przeszczep szpiku kostnego i przez pół roku będzie tam musiał mieszkać z mamą.
Mamie bardzo potrzebna jest osoba (koniecznie zdrowa), która mogłaby zaglądać do nich w tym czasie i trochę ich wesprzeć (choćby po to, żeby mama mogła pogadać z kimś dorosłym i odsapnąć).
Zbysio jest kochanym bąblem ale ciągła opieka nad dwulatkiem zamkniętym w pokoju jest bardzo ciężka dla jednej osoby.

Od miesiąca szukamy pilnie wolontarisza z Poznania, a gdyby się dało to i z Bielska, tam gdzie mieszkają na stałe.

Jest jeszcze jedna sprawa, która wiąże się z tą operacją i bardzo ich boli. Nie mają gdzie umieścić na 6-12 miesięcy swojego psa. Zbysio kocha go ogromnie, z wzajemnością a jak nie znajdą psu domu na ten rok, to niestety pożegnają się na zawsze. Pies jest bardzo łagodnego charakteru szczególnie dla dzieci, ale ogromny i nie udało im się umieścić go nigdzie (a czas nagli).

Zbynio jest naprawdę fajnym maluchem a jego mama niezwykłą kobietą, bardzo was proszę, pomóżmy im znaleźć kogoś do pomocy i jakoś przetrwać ten ciężki czas.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Wolontariat
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2007, 11:57:36 am »
http://forum.darzycia.pl/topic,8554
 :) pilnie potrzebny wolontariusz z Poznania

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
Wolontariat
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 27, 2007, 02:30:43 pm »
Wolontariuszem nie mogę być,ponieważ mieszkam w Koninie i sama mam dziecko wymagające opieki na okrągło. Gdyby zastępcza mama Zbysia miała ochotę porozmawiać z kimś,kto siedział prawie pół roku na poznańskim oddziale przeszczepu szpiku ze swoim maleństwem,to służę. Mam nadzieję,że u Zbysia potrwa to trochę krócej.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
mama Wojtka-2l,zD,białaczka, stan po przeszczepie szpiku

Mulesia

• Gość
Wolontariat
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 27, 2007, 04:19:03 pm »
W Poznaniu jest Centrum Wolontariatu. Wejdź w google na stronę http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=19 ( lub wpisz po prostu wolontariat Poznań ), może tam kogoś  znajdziesz. Koniecznie napisz, w jakim szpitalu będą przebywać
Ja mieszkam w Lesznie ( 70 km od Poznania ) na wolontariusza niestety się nadaję, choć w sytuacjach kryzysowych, być może mogłabym przyjechać.

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Wolontariat
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 27, 2007, 06:41:58 pm »
Można też skontaktować się osobiście z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Poznaniu i poprosić o pomoc w znalezieniu poszukanie wolontariusza. Wiem, że często potrafią pomóc.

http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=786

Biuro czynne jest
od wtorku do piątku w godzinach: 12:00-18:00
tel/fax: (061) 841 13 72
tel: (061) 848 10 26
UWAGA! od 1.01.2008 zapraszamy do nowej siedziby: ul.Wierzbięcice 46
czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00
e-mail: poznan@wolontariat.org.pl

Ich forum internetowe:
http://www.rcwpoznan.fora.pl/

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach